Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμα «Κινούμαι Ηλεκτρικά» και εμπειρίες


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

 

Δεν υπαρχουν λεφτα πλεον ! οι περισοτερες χωρες ειτε καταργουν τις επιδοτησεις ειτε τις μειωνουν σημαντικα! 

Εμάς πάντως έχει πει ήδη ότι θα βγει το 3. Κάτι λέγεται για ανακοίνωση στα μέσα Μαΐου 2024, με αναδρομική ισχύ. Πάντως, υπάρχουν ακυρωμένες αιτήσεις του 2 και πιστεύω ότι κάτι θα ανοίξει…. Εκτός και αν πάνε ότι περισσέψει στο 3… 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 282
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως εμένα μου ζήτησε προσφορά όπου θα αναγράφεται η τιμή του οχήματος προ φόρων όταν είχα κάνει την αίτηση. 

Επεξ/σία από @pnea1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκλεισε και επίσημα ο νέος κύκλος καθώς πλέον σου βγάζει ένα μνμ ότι έχει τελειώσει και δεν υποβάλεις αιτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, harderos είπε

μην είστε και τόσο σίγουροι ότι θα έχει αναδρομική ισχύ.

Για να δούμε…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 23/04/2024 at 15:38, geo65gr said:

Εμένα μου ήρθε η απόφαση υπαγωγής στις 24 Ιαν 2024, η οποία δεν ανέφερε πουθενά την τροποποίηση κι ενώ είμαι εγκεκριμένος και με ολα τα δικαιολογητικά με πετάξανε έξω γιατί δεν ανέβασα εντός 45 ημερών το δελτίο παραγγελίας και την πληρωμή (που τα είχα).Απο που ΕΠΡΕΠΕ εγώ να ξέρω για την ϋπαρξη της τροποίησης αφού δεν το ανέφερε πουθενά στην απόφαση υπαγωγής??

Κι από που ΕΠΡΕΠΕ  εγώ σαν ωφελούμενος να μάθω για την ύπαρξη αυτής της τροποποίησης, αφού στην απόφαση υπαγωγής που μου στείλανε δεν αναφέρει τίποτε παρά μόνο την αρχική ΚΥΑ ?

Ακριβώς ίδια περίπτωση, έκανα "ένσταση" αναφέροντας ότι στο mail της "έγκρισης" ανέφερε 8 μήνες προθεσμία για υποβολή δικαιολογητικων και μέσα σε 2 μήνες ήρθε ακυρωτικο. Περιμένω απάντησή τους... Εσύ πώς προχώρησες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, εγώ την έχασα γιατί ζητήσαν τροποποίηση δικαιολογητικών μετά από μήνες και δε μου ήρθε email ειδοποίησης και έχασα τις μέρες που δίναν προθεσμία...... Τυπικά είναι καλυμένοι, όμως το σύστημά τους δε δουλεύει σωστά, επί της ουσίας θεωρώ ότι αδικήθηκα.

Αν υπάρχουν κι άλλοι σε παρόμοιες περιπτώσεις ας δούμε αν μπορούμε να μαζευτούμε μπας και καταφέρουμε κάτι οργανωμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και 1 μήνα η κατάσταση της αίτησης μου είναι προς πληρωμή.

Γνωρίζει κανείς πόσο καιρό θέλει μέχρι να μπούνε τα χρήματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, giorgosxax είπε

Εδώ και 1 μήνα η κατάσταση της αίτησης μου είναι προς πληρωμή.

Γνωρίζει κανείς πόσο καιρό θέλει μέχρι να μπούνε τα χρήματα?

5-6 μηνες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανω μια ερωτηση...σκεφτεται ενας φιλος να παρει τεσλα οταν βγει η επομενη επιδοτηση...αλλα θελει να το βαλει σε δοσεις χωρις προκαταβολη...για να παρει την επιδοτηση θα πρεπει να δωσει προκαταβολη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, arxontas2323 είπε

να κανω μια ερωτηση...σκεφτεται ενας φιλος να παρει τεσλα οταν βγει η επομενη επιδοτηση...αλλα θελει να το βαλει σε δοσεις χωρις προκαταβολη...για να παρει την επιδοτηση θα πρεπει να δωσει προκαταβολη;

αναγκαστικα θα δωσει 250 ευρω προκαταβολη για να γινει η παραγγελια... τωρα αν θελει να βαλει ολο το ποσο δοσεις γινεται αλλα το ποσο θα ειναι τεραστιο καθε μηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, pj2501 είπε

αναγκαστικα θα δωσει 250 ευρω προκαταβολη για να γινει η παραγγελια... τωρα αν θελει να βαλει ολο το ποσο δοσεις γινεται αλλα το ποσο θα ειναι τεραστιο καθε μηνα

Η tesla το βγάζει 600€/μηνα αν δεν κάνω λάθος...το θεμα ειναι μπορεί να πάρει την επιδότηση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, arxontas2323 είπε

Η tesla το βγάζει 600€/μηνα αν δεν κάνω λάθος...το θεμα ειναι μπορεί να πάρει την επιδότηση; 

720 βγαινει η δοση με μηδενικη προκαταβολη... αλλα σε 72 μηνες πληρωνεις περιπου 11κ σε τοκους... 

για να απαντησω στην ερωτηση σου ναι μπορει να την παρει και με μηδενικη προκαβολη εκτος τα 250 που ειναι υποχρεωτικα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...