Προς το περιεχόμενο

Το Disney+ χάνει συνδρομητές για δεύτερο συνεχόμενο τρίμηνο, αυτή τη φορά 4 εκατ. συνδρομητές


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά έχω Netflix εδώ και τουλάχιστον 4 χρόνια (δεν θυμάμαι καν πόσο βασικά) και Disney+ από όταν ήρθε στην Ελλάδα. Όμως αν και το ήθελα για τα παλιά καρτούν, τελικά δεν μπαίνω σχεδόν ποτέ, ενώ Netflix βλέπω καθημερινά. Ζήτημα να έχω δει 5-6 ταινίες συνολικά στο Disney+. Ίσως να φταίει και το ότι λίγο πολύ από Disney τα έχουμε ήδη δει όλα στο σινεμά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά που βάλατε το άρθρο και θυμήθηκα να διακόψω την αυτόματη ανανέωση στο Disney+

Δεν θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που είδα κάτι σε αυτό.

Αν δεν σε ενδιαφέρουν συγκεκριμένες ιστορίες (π.χ. Star Wars) και έχεις δει τις καλές ταινίες της (που πάνω κάτω όλοι τις έχουμε δει), δεν έχει προϊόν να σου δώσει.

Μοιάζει σαν ένα κανάλι για οπαδούς του Star Wars και μόνο…

 

ΥΓ. Αν κάποτε αποκτήσει περιεχόμενο, εδώ είμαστε να το ξαναβάλουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τον Ιούνιο μου τελειώνει ο χρόνος με την προσφορά.

Ψάχνομαι για το τουρκικο και άνοιξα (μέσω vpn) νέο λογ/σμο με νέο email. Αλλά δεν μ' αφήνει να πληρώσω με κάρτα από Ελλάδα. Ξέρει κανείς πως μπορώ να πληρώσω, μέσω desktop, την ετήσια συνδρομή στο τουρκικο disney+ ??? Έχω και revolut αν βοηθάει, αλλά είμαι ψιλοάσχετος.

Επίσης, έτσι και γραφτώ θα πρέπει να βλέπω το περιεχόμενο μόνο μέσω vpn τουρκίας ??

Επεξ/σία από nickvog
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/5/2023 στις 11:12 ΜΜ, marios02 είπε

 πειρατεία all the way, αν και στο 99% των περιπτώσεων λυπάμαι τον ΟΤΕ για το τζάμπα bandwith που επιβαρύνω τις γραμμές του.

Ούτε τζάμπα μέσω stremio δεν αξίζουν τα περισσότερα σκουπίδια που βγαίνουν πλέον.

Ρε συ marios02 διαβαζω διαβαζω τοση ωρα για την καθε ηλιθιοτητα που θα σκεφτει η καθε εταιρεια να βαλει και εισαι ο 1ος που ειπε το αυτονοητο! Πειρατεια! 

Καθισα να δω τηλεοραση με τα παιδια μου (μετα απο χρονια που ειχα να ανοιξω) και μαλιστα τροχο της τυχης γτ αρεσε στον μικρο που ανοιγαν τα γραμματα στον πινακα (4χρονων) και στις πρωτες διαφημισεις ειπα ωπα τι σκατα μας δειχνουν? Χιλιες φορες πειρατικα να κατεβασω μια εκπομπη σειρα ντοκυμαντερ εργο η οτιδηποτε αλλο και ας το δω και ετεροχρονισμενα παρα να βλεπω οτι βλακεια τους ερθει στο κεφαλι! Αυτο που διαβαζω εδω μεσα οτι και καλα το παιδικο αλλαντιν, αλλα και αλλα εργα με τα οποια μεγαλωσαμε και μαλιστα προσωπικα τα θεωρω τοσο αγνα, πχ βασιλιας των λιονταριων αλλαντιν ποκαχοντας το αλλο με τον κουασιμοδο! Πολυ ομορφα εργα που δεν συγκρινονται με τα σημερινα σκουπιδια που βγαζουν περαν ελαχιστων εξαιρεσεων! Και ερχονται οι ιδιοκτητες αυτων των εργων να μας πουν τι? Οτι δεν ειναι σωστα γυρισμενα? Ασε με εμενα να το κρινω απο κριτικες που θα διαβασω κλπ!

Δλδ το 12 years a slave τι πρεπει να πουν η να κανουν? Αφου ισχυουν αυτα που δειχνουν γινονταν κατα κορον! Και υπαρχουν αμετρητες ταινιες που δειχνουν καταπιεση εκμεταλλευση και ποσα αλλα! 

Επεξ/σία από murcielago580
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Shinji ikari είπε

Δεν υπαρχουν ιδιοκτητες, σχεδον ολα της Disney ειναι public domain ή ripoff απο γιαπωνεζικα.

Εστω οσοι εχουν τα δικαιωματα για να προβαλουν αυτες τις ταινιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/5/2023 στις 12:15 ΠΜ, nickvog είπε

Τον Ιούνιο μου τελειώνει ο χρόνος με την προσφορά.

Ψάχνομαι για το τουρκικο και άνοιξα (μέσω vpn) νέο λογ/σμο με νέο email. Αλλά δεν μ' αφήνει να πληρώσω με κάρτα από Ελλάδα. Ξέρει κανείς πως μπορώ να πληρώσω, μέσω desktop, την ετήσια συνδρομή στο τουρκικο disney+ ??? Έχω και revolut αν βοηθάει, αλλά είμαι ψιλοάσχετος.

Επίσης, έτσι και γραφτώ θα πρέπει να βλέπω το περιεχόμενο μόνο μέσω vpn τουρκίας ??

Δεν ξέρει κανείς ρε παιδιά ?? 😥

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, nickvog είπε

Δεν ξέρει κανείς ρε παιδιά ?? 😥

Disney+ Turkey accepts Turkish bank credit and debit cards. If you do not have a Turkish bank account, you can pay the amount with a prepaid card or a virtual credit card. Αρα θα κανει η Revolut.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/5/2023 στις 12:15 ΠΜ, nickvog είπε

Τον Ιούνιο μου τελειώνει ο χρόνος με την προσφορά.

Ψάχνομαι για το τουρκικο και άνοιξα (μέσω vpn) νέο λογ/σμο με νέο email. Αλλά δεν μ' αφήνει να πληρώσω με κάρτα από Ελλάδα. Ξέρει κανείς πως μπορώ να πληρώσω, μέσω desktop, την ετήσια συνδρομή στο τουρκικο disney+ ??? Έχω και revolut αν βοηθάει, αλλά είμαι ψιλοάσχετος.

Επίσης, έτσι και γραφτώ θα πρέπει να βλέπω το περιεχόμενο μόνο μέσω vpn τουρκίας ??

Βάζεις στο κινητό σου μόνο το email το Τούρκικο που έχεις. Από το κινητό θα κάνεις την πληρωμή μέσω play store. Στο Τούρκικο μειλ θα βάλεις την Revolut. Οταν θα πας να κάνεις την πληρωμή στην ουσία θα γίνεις subscriber στο Disnay με το Τούρκικο μειλ. Επίσης πρέπει το Τούρκικο μειλ να είναι verified Τούρκικο. Πρέπει να βάλεις διεύθυνση Τούρκικη. Αν σε μπέρδεψα στείλε μου pm

Όχι δεν χρειάζεται το vpn για να παρακολουθεις απο τη στιγμή που κάνεις τον λογαριασμό. Μπαίνεις κανονικά και βλέπεις το Ελληνικό

Επεξ/σία από ZoReN
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...