Προς το περιεχόμενο

Βιβλία απο ΕΜΠ τμήματος μηχανολόγων μηχανικών


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μολις 17 ημέρες μετά απαντάω, το είχα ξεχάσει σε ενα tab ανοιχτό και δεν έφυγε ποτέ. Για πες για ποια βιβλια θες να ρωτήσεις και τι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...
On 07/06/2023 at 21:22, ProponitisTouKanape said:

Μολις 17 ημέρες μετά απαντάω, το είχα ξεχάσει σε ενα tab ανοιχτό και δεν έφυγε ποτέ. Για πες για ποια βιβλια θες να ρωτήσεις και τι;

Αφού δεν ρώτησε ο φίλος, να ρωτήσω εγώ (μάλλον για τα ίδια θα ήθελε να ρωτήσει κι αυτός). Τα 3 βιβλία των κατατακτήριων, κατά την άποψη σου, βοηθάνε ή να ψάξουμε για κάποιο άλλο παρεμφερές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Ola150 είπε

Μηχανική Ρευστών Ι, Στοιχεία Μηχανών Ι και Μεταφορά θερμότητας.

Αν ειναι παρομοια η διδασκαλια με τοτε που ημουν στη σχολη, τοτε βιβλιο εχει νοημα μονο για μεταφορα θερμοτητας. Τα αλλα απο σημειωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η μεταφορά θερμότητας πάντως απο το βιβλίο του Ευδόξου δε πολυπαλεύεται. Τουλάχιστον στο δικό μου έτος που έδιναν ενα τούβλο απο τη Β. Ελλάδα. Καλύτερα προσπάθησε να βρεις κανεναν τωρινό φοιτητή να πάρεις το "κιτρινιάρικο" βιβλίο της καθηγήτριας. 

Τα Ρευστά Ι έχουν παραδόξως καλό βιβλίο με λυμένες ασκήσεις. Αλλά δε θυμάμαι το όνομα του συγγραφέα (που ηταν και ο κύριος καθηγητής του μαθήματος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, Dantε said:

Αν ειναι παρομοια η διδασκαλια με τοτε που ημουν στη σχολη, τοτε βιβλιο εχει νοημα μονο για μεταφορα θερμοτητας. Τα αλλα απο σημειωσεις.

 

5 hours ago, ProponitisTouKanape said:

Και η μεταφορά θερμότητας πάντως απο το βιβλίο του Ευδόξου δε πολυπαλεύεται. Τουλάχιστον στο δικό μου έτος που έδιναν ενα τούβλο απο τη Β. Ελλάδα. Καλύτερα προσπάθησε να βρεις κανεναν τωρινό φοιτητή να πάρεις το "κιτρινιάρικο" βιβλίο της καθηγήτριας. 

Τα Ρευστά Ι έχουν παραδόξως καλό βιβλίο με λυμένες ασκήσεις. Αλλά δε θυμάμαι το όνομα του συγγραφέα (που ηταν και ο κύριος καθηγητής του μαθήματος)

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις, θα πρέπει να ψαχτώ αρκετά. Μακάρι να βρω τις πληροφορίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρευστά (αν ισχύουν ακόμα τα όσα ίσχυαν και στην εποχή μου), είτε διαβάσεις από σημειώσεις πολ.μηχ. είτε από μηχ.μηχ., το ίδιο πράγμα είναι (για ΕΜΠ πάντα, για άλλες σχολές δεν ξέρω).

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...