Προς το περιεχόμενο

Πειρατική τηλεόραση: Στο στόχαστρο πλέον και οι χρήστες


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το εντυπωσιακό είναι ότι κόσμος πληρώνει το πειρατικό περιεχόμενο αλλά όταν σταματούν να βγαίνουν καλές σειρές-ταινίες κράζει γιατί το netflix, η disney κ.λπ. δεν δίνουν λεφτά. Επίσης υπάρχει και η μερίδα που πληρώνει πειρατικό γιατί τα σκουπίδια δεν αξίζουν τόσο όσο ζητούν οι συνδρομές, λες και τα σκουπίδια θα έπρεπε να έχουν αξία. Γενικά είναι γελοίο να πληρώνεις για πειρατεία. Ρίξτε το τζάμπα στα τορρεντς τουλάχιστον.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 294
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Ακριβως αυτο που νομιζουν στο netflix,με το οικογενειακο πακετο.

 

Μ*****ες. Εγω που  γνωριζω τι ειναι το iptv,ζητημα να εχω πετυχει 10 που να ξερουν τι ειναι.

 

Να ξέρεις στον πατέρα μου που είναι 70,του έχουν προτείνει να βαλει... Δεν χρειάζεται γνώση, απλά τους το ρυθμίζουν, το βάζουν και τέλος. 

8 λεπτά πριν, dkmaster είπε

Το εντυπωσιακό είναι ότι κόσμος πληρώνει το πειρατικό περιεχόμενο αλλά όταν σταματούν να βγαίνουν καλές σειρές-ταινίες κράζει γιατί το netflix, η disney κ.λπ. δεν δίνουν λεφτά. Επίσης υπάρχει και η μερίδα που πληρώνει πειρατικό γιατί τα σκουπίδια δεν αξίζουν τόσο όσο ζητούν οι συνδρομές, λες και τα σκουπίδια θα έπρεπε να έχουν αξία. Γενικά είναι γελοίο να πληρώνεις για πειρατεία. Ρίξτε το τζάμπα στα τορρεντς τουλάχιστον.

Μα αυτοί που πληρώνουν δεν ξέρουν πως να το κάνουν. Τους το βάζουν κάποιοι άλλοι έτοιμο και πληρώνουν την συνδρομη. Σε διαφορετική περίπτωση απλά δεν θα έβλεπαν καθόλου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, evansicaria είπε

Λίγο άσχετο. Σήμερα έπεσε για πάντα το rarbg το καλύτερο πειρατικό σάιτ κατά τη γνώμη μου. Λέτε να συνδέεται η κατάσταση κάπως;

μαλλον δεν ειχαν λεφτα για συντήρηση αποτι γραφουν.

 

Hello guys,
We would like to inform you that we have decided to shut down our site.
The past 2 years have been very difficult for us - some of the people in our team died due to covid complications,
others still suffer the side effects of it - not being able to work at all.
Some are also fighting the war in Europe - ON BOTH SIDES.
Also, the power price increase in data centers in Europe hit us pretty hard.
Inflation makes our daily expenses impossible to bare.
Therefore we can no longer run this site without massive expenses that we can no longer cover out of pocket.
After an unanimous vote we've decided that we can no longer do it.
We are sorry :(
Bye

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, james01gr είπε

Να ξέρεις στον πατέρα μου που είναι 70,του έχουν προτείνει να βαλει... Δεν χρειάζεται γνώση, απλά τους το ρυθμίζουν, το βάζουν και τέλος. 

Μα αυτοί που πληρώνουν δεν ξέρουν πως να το κάνουν. Τους το βάζουν κάποιοι άλλοι έτοιμο και πληρώνουν την συνδρομη. Σε διαφορετική περίπτωση απλά δεν θα έβλεπαν καθόλου. 

Δεν είπα ότι είναι πιθανοί συνδρομητές απλά το θεωρώ αστείο να πληρώνει κάποιος για πειρατικό περιεχόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Έλληνα δεν τον πιάνεις πουθενα🤣🤣🤣 Κάνεις κάτι παράνομο και το ξέρεις και άμα σε πιάσουν τον λες ρουφιάνο! Μα και οι τρεις εταιρίες ίντερνετ έχουν συνδρομητική τηλεόραση, χαμένα λεφτά είναι θεωριτικα για αυτούς, έχουν κάθε δικαίωμα να σε κυνηγήσουν... Δεν ασχολούνταν τόσο καιρό με τους χρήστες για δικούς τους λόγους. Το ότι οι τιμές είναι στον Θεό και το περιεχόμενο λίγο είναι πασιφανές αλλά αυτό δεν αναιρεί το παράνομο της πράξης...

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

  

7 hours ago, petran79 said:

περισσότερα θα τους φύγουν στους δικηγόρους από το να κυνηγάν απλούς χρήστες. Δεν αξίζει καν για αυτούς 

Δεν θα έχει ο πάροχος νομικό τμήμα που θα το πληρώνει έτσι κι αλλιώς βρέξει χιονίσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχω γνωστό που τον πήρανε από τον πάροχο τηλέφωνο και του είπαν ενώ χρησιμοποιεί mag έχει παράνομο λογισμικό

Το mag νομίζω ότι είναι ανιχνεύσιμο το m3u link που βάζεις πχ στο VLC δεν νομίζω να μπορούν να το ανιχνεύσουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω το άρθρο, τα σχόλια και μου γεννήθηκε η απορία τι ακριβώς λέει αυτό το προεδρικό διάταγμα;

Άρρθο Insomnia: "Διευκρινίζεται ότι βάσει του Π.Δ. 343/2002 και οι χρήστες πειρατικού προγράμματος συνδρομητικής τηλεόρασης είναι αντιμέτωποι με ποινικές ευθύνες, που προβλέπουν ποινές φυλάκισης τουλάχιστον ενός μήνα και χρηματική ποινή έως και €15.000"

Δεν ξέρω αν υπάρχει και άλλος νόμος αλλά το συγκεκριμένο λέει: 

άρθρο 4:  Απαγορεύεται η άσκηση στην ελληνική επικράτεια των ακόλουθων δραστηριοτήτων:

α) η κατασκευή, εισαγωγή, διανομή, πώληση, εκμίσθωση ή κατοχή παράνομων συσκευών για εμπορικούς σκοπούς,

β) εγκατάσταση, συντήρηση ή αντικατάσταση παράνομων συσκευών για εμπορικούς σκοπούς,

γ) η χρήση μεθόδων εμπορικής επικοινωνίας (λ.χ. καταχώρηση ή μετάδοση σχετικών διαφημιστικών μηνυμάτων) για την προώθηση των παράνομων συσκευών ή των προαναφερθεισών δραστηριοτήτων.

 

και συνεχίζει:

άρθρο 5: . Όποιος ασκεί μία ή περισσότερες από τις δραστηριότητες που αναφέρονται στο άρθρο 4, τιμωρείται με φυλάκιση τουλάχιστον ενός (1) μηνός και χρηματική ποινή από πεντακόσια (500) έως δεκαπέντε χιλιάδες (15.000) ευρώ.

 

Δηλαδή το συγκεκριμένο διάταγμα δεν αναφέρει πουθενά ότι διώκονται οι χρήστες αντίθετα ξεκάθαρα αναφέρει ότι τιμωρείται αυτός που το ασκεί για εμπορικούς σκοπούς, ούτε βέβαια οι χρήστες διώκονται αλλά κλήθηκαν να καταθέσουν όπως έχει ήδη αναφερθεί. 

Άρα ή το άρθρο του Insomnia είναι τελείως λάθος ή λάθος νόμο, διάταγμα, απόφαση κλπ αναφέρει....

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναπολώ τα χρόνια των δορυφορικών με τα σπασμένα κλειδιά, η την γραμμένη καρτούλα σε αντικατάσταση της άλλης που έκλεινε. Ίντερνετ και αηδίες. Μας βάλανε στη φάκα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, notist είπε

Αναπολώ τα χρόνια των δορυφορικών με τα σπασμένα κλειδιά, η την γραμμένη καρτούλα σε αντικατάσταση της άλλης που έκλεινε. Ίντερνετ και αηδίες. Μας βάλανε στη φάκα. 

Υπάρχουν ακόμα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, aypnia είπε

Το comote tv φίλε έχει 25 ευρώ κι άλλα τόσα το nova. Με 50 ευρώ έχεις όλα τα αθλητικά. Και για να λέμε αλήθειες το 90% των χρηστών iptv για τα αθλητικά την έχουν.

Κάποτε όντως ήθελαν παλαβά λεφτά, σήμερα όμως δεν ισχύουν τα ποσά που λες. Με 50 ευρώ έχεις όλα τα αθλητικά και τα 2 πακέτα. Πόσο χρεώνουν ο iptv servers, 20 ευρώ το μήνα; Το θέμα είναι αν μελλοντικά αξίζει για να γλυτώσεις 30 ευρώ το μήνα να μπορεί καταλήξεις στον ανακριτή. Εκεί είναι το ζουμί της υπόθεσης. 

δεν εχουν ολοι 50 ευρω το μηνα για μπορουν να βλεπουν αθλητικα.μιλαμε για ενα μισθο πανω κατω ετησιως.δοξα το θεο υπαρχουν ενα σωρο site  αν θελω να δω μπαλιτσα ταινιες χωρις να πληρωσω κατι.

Επεξ/σία από valantis40
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, valantis40 είπε

δεν εχουν ολοι 50 ευρω το μηνα για μπορουν να βλεπουν αθλητικα.δινε εσυ 600 το χρονο επειδη μπορεις και καλα κανεις αφου τα εχεις και ασε τον υπολοιπο κοσμακη να δινει 80-150 για το ιδιο και περισσοτερο περιεχομενο απο τις δυο συνδρομητικες πλατφορμες.

Να μην δουν αν δεν έχουν.Οπως δεν τρώνε χαβιάρι γιατί δεν έχουν να πληρώσουν ή δεν οδηγούν φερραρι επειδη δεν έχουν να την αγοράσουν.

Και όχι δεν έχω συνδρομητική.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dkmaster είπε

Το εντυπωσιακό είναι ότι κόσμος πληρώνει το πειρατικό περιεχόμενο αλλά όταν σταματούν να βγαίνουν καλές σειρές-ταινίες κράζει γιατί το netflix, η disney κ.λπ. δεν δίνουν λεφτά. Επίσης υπάρχει και η μερίδα που πληρώνει πειρατικό γιατί τα σκουπίδια δεν αξίζουν τόσο όσο ζητούν οι συνδρομές, λες και τα σκουπίδια θα έπρεπε να έχουν αξία. Γενικά είναι γελοίο να πληρώνεις για πειρατεία. Ρίξτε το τζάμπα στα τορρεντς τουλάχιστον.

Ασε, χτες εκλεισε το rarbg.Τελος τα 2160p remux :(

Τωρα θα πρεπει να βλεπω τις σαπιλες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, vali είπε

Στην Γερμανία που είναι ο αδελφός μου, έφαγε πριν 10 χρόνια 2000 ευρώ πρόστιμο γιατί έβλεπε παράνομα σειρές στον υπολογιστή. Ούτε αστυνομία, ούτε ανακριτές. Του έδωσε ο κούριερ τον λογαριασμό και πήγε και τον πλήρωσε. Αν θέλουν σε βρισκουν. Μπορεί να είναι παράνομο να παρακολουθούν την συνδεσή σου, αλλά η παρακολούθηση γίνεται στον πάροχο του πειρατικού περιεχομένου και τα ίχνη οδηγουν στον χρήστη.

Μπορεί το προϊόν να είναι ακριβό, δεν είναι όμως και είδος πρώτης ανάγκης που από αυτά εξαρτάται η ζωή σου. Αν δεν σου περισσεύουν 50 ευρώ, προφανώς και δεν τα δίνεις. Αλλα τα 90 ευρώ το χρόνο στην IPTV είναι κλεπταποδοχή. Δεν σου παρέχουν τιποτα δικο τους, αλλά κλοπιμαία. Από  τα 50 ευρώ τον μήνα θα πληρωθούν ομάδες, τεχνικοι, υπάλληλοι, δημοσιογράφοι, ποδοσφαιριστές, ηθοποιοί. Με τα 90 το χρόνο ποιος πληρώνεται?

Στην Γερμανία δεν απαγορεύεται το online streaming και ούτε το downloading

Απαγορεύεται το upload και στην ουσία,ο διαμοιρασμός περιεχομένου με πνευματικά δικαιώματα

Οτιδήποτε χρησιμοποιεί p2p χωρίς vpn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...