Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft αυξάνει την τιμή του Xbox Series X και του Xbox Game Pass. Τι θα ισχύσει στην Ελλάδα


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

51 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Ευτυχως εβαλα μεσω Βραζιλιας για 3 χρονια με 120 ευρω.

Φίλε μου καλημέρα. Επειδή θέλω να το κάνω και γω αυτό. Ισχύει κανονικά;

Να υποθέσω ότι αγόρασες από κατάστημα τύπου eneba συνδρομές 12 μήνες gold  Βραζιλίας ή κάτι αντιστοιχο και μετά μέσω vpn ενεργοποιησες τους κωδικούς και έκανες μετατροπή σε ultimate; 

Επίσης η προϋπόθεση από ότι έχω καταλάβει είναι απλά να μην έχεις ενεργή συνδρομή;(ανεξάρτητα απτό αν είχες παλιά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, paanur είπε

Φίλε μου καλημέρα. Επειδή θέλω να το κάνω και γω αυτό. Ισχύει κανονικά;

Να υποθέσω ότι αγόρασες από κατάστημα τύπου eneba συνδρομές 12 μήνες gold  Βραζιλίας ή κάτι αντιστοιχο και μετά μέσω vpn ενεργοποιησες τους κωδικούς και έκανες μετατροπή σε ultimate; 

Επίσης η προϋπόθεση από ότι έχω καταλάβει είναι απλά να μην έχεις ενεργή συνδρομή;(ανεξάρτητα απτό αν είχες παλιά)

Ναι, το εκανα τον Γεναρη αυτο, δεν ξερω τι τιμες εχουν τωρα.

Η προυποθεση απ οτι καταλαβα ηταν να μην ειχα ενεργοποιησει την προσφορα του 1 ευρω που ειχε για το ultimate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, paanur είπε

Φίλε μου καλημέρα. Επειδή θέλω να το κάνω και γω αυτό. Ισχύει κανονικά;

Να υποθέσω ότι αγόρασες από κατάστημα τύπου eneba συνδρομές 12 μήνες gold  Βραζιλίας ή κάτι αντιστοιχο και μετά μέσω vpn ενεργοποιησες τους κωδικούς και έκανες μετατροπή σε ultimate; 

Επίσης η προϋπόθεση από ότι έχω καταλάβει είναι απλά να μην έχεις ενεργή συνδρομή;(ανεξάρτητα απτό αν είχες παλιά)

3  Gold 12μηνες Ευρώπης αυτή την στιγμή κάνουν σχεδόν 120€ + 13€ να τις μετατρέψεις σε Ultimate. Άρα δεν χρειάζεται να μπλέξεις με VPN αν θες να δώσεις τόσα. Αν ναι πας από Τουρκία με κάπου 90€+ 13€. Υπάρχει σχετικό νήμα. Διάβασε το και διάλεξε αυτό που σε βολεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Karnival Sin είπε

Το θεμα τωρα ειναι δινω 560 ευρω + 50~80 ευρω για 1 game στο ΧΒΟΧ η δινω απο ~610 ευρω για 4070 12GB + torrents ? 🤔

Εγώ πούλησα για δεύτερη φορά το PS5 και το Switch και χαιρέτησα…πήρα 32ρι 1440p 165hz κάρτα γραφικών , cpu και είχα ρέστα.

Αγγελίες βρίσκεις 3060ti-3070 κάτω απο 300€

Έχω κλείσει 60 ώρες tears of the kingdom στο pc και τα καλύτερα παιχνίδια είναι ούτως ή άλλως cross platform.Elden Ring , Witcher κλπ.
Ωραία η άνεση του καναπέ και της 4k oled αλλά κάπου όπα…

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lnwolfgr είπε

Η κίνηση αυτή ακολουθεί μια γενική τάση αύξησης των τιμών τα τελευταία δύο χρόνια για συνδρομές ψυχαγωγίας όπως το Netflix, το Disney Plus, το Hulu, το Apple Music και το Spotify.

Επιδει το κάναν αυτοί το κάνουμε και εμείς, εμ τι στο πηγάδι κατουρήσαμε!

Ρε xbox one x δεν το αλλάζω με τίποτα.

Σωστα τα λες, αλλα θα σου πουν εκει στην Microsoft "Δεν βγαίνω μάνα μου, χρωστάω κιόλας."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1 ευρώ αύξηση στα 6 χρόνια. Από 9,99 στα 10,99. Οι περισσότεροι εν το μεταξύ κάνανε κάθε είδους πονηριά να την πάρουν με 3 ευρώ. Μετατροπή gold σε game pass, αγορές με vpn από εξωτερικό κτλ

Και έρχονται και σου λένε "το τυράκι τέλος", άπληστη microsoft κτλ

Ο έλληνας θέλει να πληρώνεται καλά για ότι κάνει αυτός αλλά να πληρώνει λίγα, έως καθόλου, για ότι κάνουν οι άλλοι.

Τι όχι;

Παιδιά κάντε επανάσταση για το ευρώ. Αγοράστε pc 1500 ευρώ και γυρίστε το στη πειρατεία. Δεν θα της περάσει της μικρομάλακης.

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 minutes ago, Degian said:

Καταρχήν δεν είναι ουσιαστική αύξηση οκ μην τρελαθούμε. Σχεδόν 1 ευρώ. Τώρα ότι αφορά το περιεχόμενο οκ θα μπορούσε δυνατά αποκλειστικά παιχνίδια κ όχι στα 2.5 χρόνια να παίζουμε gears ακόμα για να λέμε οκ είναι σούπερ. Βλέπε Sony λίγο ρε Microsoft 

image.jpeg.50f78002a2d5739e5d898f6b70c8d0ac.jpeg

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

1 ευρώ αύξηση στα 5 χρόνια. Από 9,99 στα 10,99. Οι περισσότεροι εν το μεταξύ κάνανε κάθε είδους πονηριά να την πάρουμε με 3 ευρώ. Μετατροπή gold σε game pass, αγορές με vpn από εξωτερικό κτλ

Και έρχονται και σου λένε "το τυράκι τέλος", άπληστη microsoft κτλ

Ο έλληνας θέλει να πληρώνεται καλά για ότι κάνει αυτός αλλά να πληρώνει λίγα, έως καθόλου, για ότι κάνουν οι άλλοι.

Τι όχι;

Παιδιά κάντε επανάσταση για το ευρώ. Αγοράστε pc 1500 ευρώ και γυρίστε το στη πειρατεία. Δεν θα της περάσει της μικρομάλακης.

Συμφωνώ με τον συλλογισμό σου, ωστόσο η τιμή της κονσόλας που αυξάνεται ενώ είναι 3 χρόνια στην αγορά με ξενίζει. Εδώ εγώ την πήρα για εκείνο το ευλογημένο fable που το κάνανε διαφήμισή με το lauch και ακόμα να βγει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, DimosMcLaren είπε

Αυτοί δεν έβγαιναν και εκραζαν την αύξηση της τιμής του ps5 πριν ένα χρόνο ; 

Μόνο κράξιμο? Είχαν πει ότι δεν θα το ανέβαζαν κιόλας 

https://gr.ign.com/xbox-series-s-1/100374/news/e-microsoft-epibebaionei-oti-den-tha-uparxei-auxese-times-gia-ta-xbox-series-x-kai-s

 

1 λεπτό πριν, forgotten είπε

Συμφωνώ με τον συλλογισμό σου, ωστόσο η τιμή της κονσόλας που αυξάνεται ενώ είναι 3 χρόνια στην αγορά με ξενίζει. Εδώ εγώ την πήρα για εκείνο το ευλογημένο fable που το κάνανε διαφήμισή με το lauch και ακόμα να βγει...

Κακώς το βλέπουμε μόνο για τις κονσόλες, όταν όλα γύρω μας ανεβαίνουν, για χάρη κάποιων εικονικών πολέμων. Ευτυχώς οι κονσόλες ανέβηκαν μόλις 10%. Υπάρχουν άλλα πράγματα που τα παίρνουμε καθημερινά και έχουν ανέβει περισσότερο. 

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτηχώς είμαι καλυμμένος και στα δύο θέματα πριν ακόμη ανέβουν φόρτωσα game pass ultimate μέχρι το 2026 να είναι καλά η Αργεντινή και η Βραζιλία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, forgotten είπε

Συμφωνώ με τον συλλογισμό σου, ωστόσο η τιμή της κονσόλας που αυξάνεται ενώ είναι 3 χρόνια στην αγορά με ξενίζει. Εδώ εγώ την πήρα για εκείνο το ευλογημένο fable που το κάνανε διαφήμισή με το lauch και ακόμα να βγει...

Ναι καθώς και χιλιάδες άλλο προϊόντα τεχνολογίας λόγω πληθωρισμού και άλλων παραγόντων. Και μην ξεχνάς ότι οι εταιρείες αυτές πουλάνε με ζημιά για αρκετά χρόνια. Όπως και να έχει και οι 2 αυξήσεις μου φαίνονται ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ μπροστά στις αυξήσεις που βλέπω σε κάθε προϊόν και υπηρεσία γύρω μου.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...