Προς το περιεχόμενο

TomTom navigator Δωρεάν 1ετος


Just_travel_everywhere

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, bananasplit είπε

2 δεκαετίες οδηγώ, τον καταραμένο το δακτύλιο δεν τον έχω μάθει. Και εντάξει, έχω μάθει κάποια βασικά πράγματα, αλλά όλο κάτι μου ξεφεύγει. (πχ δεν ξέρω εναλλακτικές διαδρομές). ΊΣΩΣ βοηθούσε σε αυτό οτι χρησιμοποιούσα για χρόνια 2 αυτοκίνητα (μονό-ζυγό) και δε με ενδιέφερε να τον μάθω καν. 
Σύμφωνοι, είναι μικρή η αγορά. όμως δεν είναι και κάτι τεράστιο σαν προσθήκη, αφού υπάρχουν αποφυγές για πολλά. Δε θα ήταν ΤΟΣΟ δύσκολο να το προσθέσουν. 
Θα κοιτάξω και το garmin. 

συμφωνουμε στο ιδιο γεγονος. Κατι που υπηρχε 15 χρονια στις εφαρμογες και ακομα υπαρχει στην λειτουργια του κρατους, γιατι οι νεες εφαρμογες να μην το εχουν, οταν την ιδια στιγμη το εχουν σε ξενες χωρες. Σαμποταζ κανουν στην χωρα μας ?

τα garmin εχουν και αυτα "περιβαλοντικες ζωνες" και παλια λειτουργουσε με τους χαρτες geodata (ελληνικοι). Οχι με χαρτες here

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, lneam είπε

υπαρχει λυση να εχεις και τις 2 εφαρμογες, παλια και νεα ταυτοχρονα στην συσκευη σου. Ειναι επιθυμια της Here, γι' αυτο και κανει αναβαθμισεις χαρτων και στις 2 ακομα.

Πως? (Για ios)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mcstefan7 είπε

Πως? (Για ios)

για android ναι, το εχω σε λειτουργια στην συσκευη μου. Σε ios δεν το γνωριζω. Αν θελεις πες μου να το γραψω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/6/2023 στις 4:34 ΜΜ, blueangel3 είπε

Τι καλύτερο έχει από το Google Maps ?

Είναι οι δεύτεροι καλύτεροι χάρτες παγκοσμίως, πιο ακριβείς και για επαγγελματίες... Το google maps παλεύει για την τέταρτη θέση και παίζει αντί για Σουηδία να σε στείλει στην Κίνα :P.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NiKoSmile είπε

Είναι οι δεύτεροι καλύτεροι χάρτες παγκοσμίως, πιο ακριβείς και για επαγγελματίες... Το google maps παλεύει για την τέταρτη θέση και παίζει αντί για Σουηδία να σε στείλει στην Κίνα :P.

η δικη μου γνωση σε θεματα χαρτων εχεις ως εξης

- Νο1 χαρτες επαγγελματικης πλοηγησης Here. Γι' αυτο και θα τους βρεις σε PND των Garmin, σε λογισμικο των Sygic + NNG

- Νο1 χαρτες πλοηγησης outdoor τους OSM

- αστικη πλοηγηση θα ελεγα Νο1 η τομτομ στην πολη, Νο1 η Here στην επαρχια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για οσους ενδιαφερονται για το βελτιστο στην χρηση του tomtom στην συσκευη τους και δεν γνωριζουν, να τους ενημερωσω για την σελιδα https://mydrive.tomtom.com. login γινεται με τους υπαρχοντες κωδικους

εδω οι κατοχοι της εφαρμογης μπορουν να καταχωρισουν favorites, να δημιουργησουν διαδρομες, να μεταφερουν gpx files, αρχεια POI (μονο στην σελιδα), με την ανεση του PC με keyboard, mouse, μεγαλης οθονης. Στην συνεχεια μπορειτε να τα συγχρονισετε με τις συσκευες τους

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, lneam said:

για οσους ενδιαφερονται για το βελτιστο στην χρηση του tomtom στην συσκευη τους και δεν γνωριζουν, να τους ενημερωσω για την σελιδα https://mydrive.tomtom.com. login γινεται με τους υπαρχοντες κωδικους

εδω οι κατοχοι της εφαρμογης μπορουν να καταχωρισουν favorites, να δημιουργησουν διαδρομες, να μεταφερουν gpx files, αρχεια POI (μονο στην σελιδα), με την ανεση του PC με keyboard, mouse, μεγαλης οθονης. Στην συνεχεια μπορειτε να τα συγχρονισετε με τις συσκευες τους

Ισχύει ότι είναι πολύ βοηθητικό. Επίσης υπάρχει και σε εφαρμογή σε iOS και Android, όπου επίσης συγχρονίζει με το Go. Εκεί μπορείς να καταχωρήσεις και διαστάσεις οχήματος, ώστε να σου βγάλει την ανάλογη διαδρομή. Το τελευταίο δουλεύει καλύτερα σε TomTom απ ότι σε Sygic.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MiJ16 είπε

Ισχύει ότι είναι πολύ βοηθητικό. Επίσης υπάρχει και σε εφαρμογή σε iOS και Android, όπου επίσης συγχρονίζει με το Go. Εκεί μπορείς να καταχωρήσεις και διαστάσεις οχήματος, ώστε να σου βγάλει την ανάλογη διαδρομή. Το τελευταίο δουλεύει καλύτερα σε TomTom απ ότι σε Sygic.

οπως φανταζομαι πως γνωριζεις, αυτο που συζηταμε οναμαζεται "route planner". Σχεδον ολες οι εταιρειες πλοηγησης εχουν, αλλα υπαρχουν και αυτονομες σελιδες στο ιντερνετ, δωρεαν ή με συνδρομη που παρεχουν την υπηρεσια. Μεχρι και η harley davidson εχει σελιδα.

η σελιδα της τομτομ, προφανως και εχει στην δημιουργια διαδρομης επιλογες οχηματος, διαστασεις, τυπος φορτιου, κτλ, αφου η εταιρεια εχει κομματι επαγγελματικης πλοηγησης. Σε αυτο το θεμα, η εφαρμογη ειναι ταυτοχρονα car + track με διαφορετικη συνδρομη. Στην προηγουμενη σελιδα (Νο 7 πρωτο ποστ) εχω φωτογραφιες απο την ενεργοποιηση της δωρεαν συνδρομης. Εκει μπορουν ολοι να δουν αυτο που περιγραφω.

Η sygic εχει παρει τον κατηφορο ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/6/2023 στις 10:13 ΜΜ, lneam είπε

Η sygic εχει παρει τον κατηφορο ....

Γιατί? Προσφέρει ενημέρωση χαρτών κάθε μήνα. Εγω είμαι ευχαριστημένος απο την εφαρμογή τους (Σε Ios).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλοντας να μην κάνει ανανέωση σε ένα χρόνο, πήγα να κάνω ακύρωση. 

θα ακυρωθεί και η υπηρεσία όμως από τη στιγμή που θα πατήσω σήμερα;

για κάποιο λόγο με μπερδεύει. 

IMG_2119.png

IMG_2120.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, wargasm είπε

θα ακυρωθεί και η υπηρεσία όμως από τη στιγμή που θα πατήσω σήμερα;

θα σου πω τι εχω διαβασει, για τους καταναλωτες που πραγματικα εχουν πληρωσει συνδρομη

μπορεις πχ να αγορασεις 3 μηνες συνδρομη. Στον ενα μηνα χρησης πατας ακυρωση, δεν εχεις υπηρεσιες, ομως οι 2 μηνες ειναι σε παυση χρησης. Μετα απο Χ χρονικο διαστημα πχ σε 2 μηνες που θελεις την πλοηγηση, επαναφερεις του 2 μηνες. Μετα ξανα-σταματας και εχεις σε παυση τον τελευταιο 1 μηνα, που μπορεις να τον επαναφερεις μετα απο 8 μηνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, wargasm said:

Θέλοντας να μην κάνει ανανέωση σε ένα χρόνο, πήγα να κάνω ακύρωση. 
θα ακυρωθεί και η υπηρεσία όμως από τη στιγμή που θα πατήσω σήμερα;

Ακυρωνεις σημερα, η συνδρομη συνεχιζει να ισχυει για το ετος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αφου την ακύρωσα ισχυει κανονικα. 
 

θα σας πω τώρα γιατί το Tom Tom είναι το καλύτερο από τη πλευρά μου. 
 

Η θέση που βάζω το κινητό είναι χαμηλά ακριβώς μπροστά από τον λεβιέ ταχυτήτων σε οριζόντια θέση. 
Όλα τα αλλά προγράμματα, στην οριζόντια θέση, έχουν το βελάκι πλοήγησης στο δεξιά μέρος της οθόνης, ενώ στο αριστερό μερος της έχουν τα κουτάκια με τις πλητοφοριεσ, αποστάσεις κτλ.
Για το λόγο ότι ο λεβιες μου κρύβει το δεξί μερος της οθονης, αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να γερνώ λίγο το κεφάλι κου όποτε χρειάζεται κτλ. 

Το τομ τομ είναι το μοναδικό που σε οριζόντια θέση έχει το βέλος της πλοήγησης στο κέντρο της οθονης. 🤣

παιζει να είμαι ο μοναδικός που το προτιμώ για αυτό, αλλά είναι και αυτός ένας λόγος. 😋

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, wargasm είπε

Ναι, αφου την ακύρωσα ισχυει κανονικα. 
 

θα σας πω τώρα γιατί το Tom Tom είναι το καλύτερο από τη πλευρά μου. 
 

Η θέση που βάζω το κινητό είναι χαμηλά ακριβώς μπροστά από τον λεβιέ ταχυτήτων σε οριζόντια θέση. 
Όλα τα αλλά προγράμματα, στην οριζόντια θέση, έχουν το βελάκι πλοήγησης στο δεξιά μέρος της οθόνης, ενώ στο αριστερό μερος της έχουν τα κουτάκια με τις πλητοφοριεσ, αποστάσεις κτλ.
Για το λόγο ότι ο λεβιες μου κρύβει το δεξί μερος της οθονης, αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να γερνώ λίγο το κεφάλι κου όποτε χρειάζεται κτλ. 

Το τομ τομ είναι το μοναδικό που σε οριζόντια θέση έχει το βέλος της πλοήγησης στο κέντρο της οθονης. 🤣

παιζει να είμαι ο μοναδικός που το προτιμώ για αυτό, αλλά είναι και αυτός ένας λόγος. 😋

Άρα ακυρώνουμε κανονικά;; Γιατί κι εγώ το φοβήθηκα κ δεν το ακύρωσα από τώρα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...