Προς το περιεχόμενο

Μπορεί να μας παρακολουθεί κάποιος αν συνδεθούμε από το wifi του;


ΜΑΝΟΥΛΑ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας .

Με φιλοξενεί μια φίλη μου για λιγες μέρες σε ένα παραθαλάσσιο μέρος .

Έχω συνδεθεί με το WiFi του σπιτιού της για ίντερνετ

Ξέρετε αν μπορει να κατασκοπεύει και να παρακολουθεί τα σολιαλ μου τα αρχεία μου και γενικά που μπαίνω και τι κάνω στο κινητό μου και αν μπορει να μου υποκλέψει αρχεία ,κωδικούς και άλλα ,επειδή είμαι συνδεδεμένη με το wifi της;

Γιατι εχω την αίσθηση όμως ότι με κατασκοπευει και παρακολουθει 

Ξέρει πράγματα που δεν της έχω πει μου λέει διάφορα από τις συνομιλίες μου στο ινσταγκραμ και στο μεσεντζερ και της ξεφεύγουν πάνω στη συζήτηση και μετά λέει ότι το μάντεψε ή το είπε στην τύχη 

Τι να κάνω να δω αν με παρακολουθεί και τι να κάνω για να σταματήσει αν το κάνει 

Εβαλα απεριόριστα και δεν μπαίνω από το wifi της  εδώ και δύο μέρες 

Λέτε να με παρακολουθεί ακόμα;

 

Ξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά το πρόβλημα που εντοπίζω εδώ δεν είναι τεχνολογικό αλλά κοινωνιολογικό.

Πόσο εύκολα δίνουμε τον τίτλο "φίλος/φίλη" σε κάποιον :)

 

@ts

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι. Αφού έβαλες απεριόριστα είσαι κομπλέ. Δεν είναι καιρός να δημιουργούμε διχόνοιες ή να τα "σπάσουμε" με κάποιον που μας φιλοξενεί σε παραθαλάσσιο μέρος μεσούντος του καλοκαιριού ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, ΜΑΝΟΥΛΑ είπε

Γεια σας .

Με φιλοξενεί μια φίλη μου για λιγες μέρες σε ένα παραθαλάσσιο μέρος .

Έχω συνδεθεί με το WiFi του σπιτιού της για ίντερνετ

Ξέρετε αν μπορει να κατασκοπεύει και να παρακολουθεί τα σολιαλ μου τα αρχεία μου και γενικά που μπαίνω και τι κάνω στο κινητό μου και αν μπορει να μου υποκλέψει αρχεία ,κωδικούς και άλλα ,επειδή είμαι συνδεδεμένη με το wifi της;

Γιατι εχω την αίσθηση όμως ότι με κατασκοπευει και παρακολουθει 

Ξέρει πράγματα που δεν της έχω πει μου λέει διάφορα από τις συνομιλίες μου στο ινσταγκραμ και στο μεσεντζερ και της ξεφεύγουν πάνω στη συζήτηση και μετά λέει ότι το μάντεψε ή το είπε στην τύχη 

Τι να κάνω να δω αν με παρακολουθεί και τι να κάνω για να σταματήσει αν το κάνει 

Εβαλα απεριόριστα και δεν μπαίνω από το wifi της  εδώ και δύο μέρες 

Λέτε να με παρακολουθεί ακόμα;

 

Ξ

Επεσες σε φίλη χάκερ που όλα τα βλεπει και τα κατασκοπευει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν έχει κωδικό το WiFi δύσκολο να σε παρακολουθεί. Το μόνο που μπορεί να παρακολουθεί είναι οι σελίδες που αναζητάς, π.χ. google.gr κτλ.

Αν είναι ανοιχτό δίκτυο αλλάζουν τα πράγματα. Και τότε πάλι μόνο αν τα μηνύματα που στέλνεις ή οι σελίδες που αναζητάς δεν είναι κρυπτογραφημένα π.χ. end2end encrypted και https

 

και πάλι υπάρχει λύσεις και για αυτά, αλλά δεν νομίζω να ισχύουν σε αυτήν την περίπτωση...

Πιο πιθανό είναι να σου έβαλε κάποιο πρόγραμμα στο κινητό κάποια στιγμή που δεν πρόσεχες... Και πάλι αν σε παρακολουθεί...

Επεξ/σία από atpanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λαθος κατηγπρις.

3 hours ago, ΜΑΝΟΥΛΑ said:

Γεια σας .

Με φιλοξενεί μια φίλη μου για λιγες μέρες σε ένα παραθαλάσσιο μέρος .

Έχω συνδεθεί με το WiFi του σπιτιού της για ίντερνετ

Ξέρετε αν μπορει να κατασκοπεύει και να παρακολουθεί τα σολιαλ μου τα αρχεία μου και γενικά που μπαίνω και τι κάνω στο κινητό μου και αν μπορει να μου υποκλέψει αρχεία ,κωδικούς και άλλα ,επειδή είμαι συνδεδεμένη με το wifi της;

Γιατι εχω την αίσθηση όμως ότι με κατασκοπευει και παρακολουθει 

Ξέρει πράγματα που δεν της έχω πει μου λέει διάφορα από τις συνομιλίες μου στο ινσταγκραμ και στο μεσεντζερ και της ξεφεύγουν πάνω στη συζήτηση και μετά λέει ότι το μάντεψε ή το είπε στην τύχη 

Τι να κάνω να δω αν με παρακολουθεί και τι να κάνω για να σταματήσει αν το κάνει 

Εβαλα απεριόριστα και δεν μπαίνω από το wifi της  εδώ και δύο μέρες 

Λέτε να με παρακολουθεί ακόμα;

 

Ξ

αλλαξε φιλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Το θέμα έχει κλειδωθεί
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...