Προς το περιεχόμενο

Το Ανώτατο Δικαστήριο επιτρέπει στην Apple να διατηρήσει τους κανόνες πληρωμής στο App Store προσωρινά


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, gadgetseek είπε

Ουδέν μονιμότερον του προσωρινού για την εταιρεία - εθνικό θησαυρό των ΗΠΑ (τα προϊόντα της όμως κατασκευάζονται στην Κίνα)

Η οποία βέβαια, χωρίς την απεριόριστη κυβερνητική υποστήριξη που απολαμβάνει (με ανταλλάγματα "πίσω πόρτες", παρά τα αντίθετα λεγόμενά της)

δε θα είχε τη θέση και τις πωλήσεις που έχει εκτός Βορείου Αμερικής..

Πσσσς. Φίλε μας τρέλανες. Για πες αφού είσαι στα κόλπα και τα ξέρεις όλα, τι μετοχές να αγοράσουμε οικονομικέ αναλυτή του ινσομνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, dieksodo είπε

μαλλον ξεχνατε οτι η επικ πρωτα πεταξε τους κανονες της αππλ απ το παραθυρο

Νομίζοντας ότι η Apple θα υποκύψει και δεν θα την σουτάρει από το App Store… 

Σαν την τρίχα από το ζυμάρι την πέταξαν και η Apple και η Google από τα stores τους και έτρεχε και δεν έφτανε μετά…

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, gadgetseek είπε

Ουδέν μονιμότερον του προσωρινού για την εταιρεία - εθνικό θησαυρό των ΗΠΑ (τα προϊόντα της όμως κατασκευάζονται στην Κίνα)

Η οποία βέβαια, χωρίς την απεριόριστη κυβερνητική υποστήριξη που απολαμβάνει (με ανταλλάγματα "πίσω πόρτες", παρά τα αντίθετα λεγόμενά της)

δε θα είχε τη θέση και τις πωλήσεις που έχει εκτός Βορείου Αμερικής..

Και να ισχυει αυτο που γραφεις, βρηκες το λαθος σαιτ να το γραψεις. Εχουμε ηδη αρκετους αναλυτες εδω στο ινσομνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 hours ago, apos said:

Καλα, όλα σχεδόν τα άρθρα ειναι Google Translate, αλλά εδώ το τερματίσατε. Ντροπή.

Πλέον σχεδόν δεν διαβάζονται. Καλύτερα να τα βάζουν copy paste, στα αγγλικά τουλάχιστον θα έβγαινε νόημα. 

19 hours ago, apos said:

Καλα, όλα σχεδόν τα άρθρα ειναι Google Translate, αλλά εδώ το τερματίσατε. Ντροπή.

Πλέον σχεδόν δεν διαβάζονται. Καλύτερα να τα βάζουν copy paste, στα αγγλικά τουλάχιστον θα έβγαινε νόημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, polaki είπε

Πλέον σχεδόν δεν διαβάζονται. Καλύτερα να τα βάζουν copy paste, στα αγγλικά τουλάχιστον θα έβγαινε νόημα. 

Μα αυτό ακριβώς... Είναι αστεία η διατύπωση, δεν ασχολούνται ούτε δευτερόλεπτο για να βγάζει στοιχειωδώς νόημα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Raptor84 είπε

Πσσσς. Φίλε μας τρέλανες. Για πες αφού είσαι στα κόλπα και τα ξέρεις όλα, τι μετοχές να αγοράσουμε οικονομικέ αναλυτή του ινσομνια

Ούτε αποδείξεις έχω, ούτε στα μέσα είμαι, ούτε τα ξέρω όλα, ούτε σχετικά βιντεάκια έχω δει στο youtube..

Και πολύ περισσότερο ούτε αναλυτής δηλώνω, ούτε σου πρότεινα ν αγοράσεις μετοχές..

Χρησιμοποιώ απλά την λογική και το ένστικτό μου και εκφράζω την γνώμη μου.

Κι αν δεν κάνω λάθος, εδώ είναι ένα forum για να λέμε ήρεμα κι όμορφα την γνώμη μας.

Για να στο επεκτείνω, θεωρώ ότι κανείς είναι τουλάχιστον ρομαντικός (για να μην πω αφελής), αν θεωρεί ότι μία εταιρεία λαμβάνει μεγάλες διευκολύνσεις από την κυβέρνησή της, χωρίς να δίνει αντίστοιχα - σοβαρά - ανταλλάγματα. Και το νο1 αντάλλαγμα που ζητείται σε μία εταιρεία software - hardware,  που μεταξύ άλλων συλλέγει συστηματικά δεδομένα των χρηστών της, είναι η πρόσβαση σε αυτά από κυβερνητικές υπηρεσίες.

Σκέψου επίσης που θα βρισκόταν τώρα η Apple αν η κυβέρνηση των ΗΠΑ δεν είχε βάλει μπλόκο στην Huawei (ΧΩΡΙΣ επίσημες αποδείξεις - δεν είδα και πολύ κόσμο να διαμαρτύρεται γι αυτό). Σε Ασία, Ευρώπη και Αυστραλία οι πωλήσεις της θα ήταν σίγουρα χαμηλότερες. Κι αυτό είναι η ελεύθερη γνώμη μου, δεν έχω και το κληρονομικό χάρισμα.

Υ. Γ: όχι, δεν είμαι ανόητος. KAI η Huawei στηρίζεται αφειδώς από το καθεστώς της χώρας της, παρέχοντας πρόσβαση και πληροφορίες στα στοιχεία των χρηστών της. Γι αυτό και δεν ιδρώνει το αυτί της και συνεχίζει ακάθεκτη, βγάζοντας ανελλιπώς συσκευές και βελτιώνοντας το λειτουργικό της..

 

Επεξ/σία από gadgetseek
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gadgetseek είπε

Σκέψου επίσης που θα βρισκόταν τώρα η Apple αν η κυβέρνηση των ΗΠΑ δεν είχε βάλει μπλόκο στην Huawei (ΧΩΡΙΣ επίσημες αποδείξεις - δεν είδα και πολύ κόσμο να διαμαρτύρεται γι αυτό). Σε Ασία, Ευρώπη και Αυστραλία οι πωλήσεις της θα ήταν σίγουρα χαμηλότερες. Κι αυτό είναι η ελεύθερη γνώμη μου, δεν έχω και το κληρονομικό χάρισμα.

Κάποια στιγμή αυτό το παραμύθι ότι αμερικανικές εταιρίες έκοψαν την φορά της Huawei θα πρέπει να σταματήσει μιας και καμία αμερικανική εταιρία δεν κέρδισε τίποτα από αυτόν τον αποκλεισμό, μόνο κινεζικές οπως Xiaomi & One+ είδαν τα ποσοστά τους διπλασιάζονται…

όσο για την πορεία της Huawei και αν έφτανε στην κορυφή, δείτε που βρίσκεται η Honor, η ίδια εταιρία με άλλο όνομα,, που ούτε οι φανατικοί οπαδοί της Huawei δεν αγόρασαν τα κινητά της ίδιας της εταιρία που υποστηρίζουν…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μόνο που συγκρίνουν έναν γίγαντα πλέον όπως η Apple με την Χαβάη σε πιάνει γελώτας. Και η γιαγιά μου αν είχε εξάτμιση θα ήταν Beverly. Έλεος με αυτό το γελοίο επιχείρημα. Και τα γράφω αυτά ως κάτοχος όλων των ρολογιών της Χαβάης.😛 Smartphone σιγά μην δώσω 1200 ευρώ για κουτσουρεμενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Και μόνο που συγκρίνουν έναν γίγαντα πλέον όπως η Apple με την Χαβάη σε πιάνει γελώτας. Και η γιαγιά μου αν είχε εξάτμιση θα ήταν Beverly. Έλεος με αυτό το γελοίο επιχείρημα. Και τα γράφω αυτά ως κάτοχος όλων των ρολογιών της Χαβάης.😛 Smartphone σιγά μην δώσω 1200 ευρώ για κουτσουρεμενα.

Σίγουρα η Apple είναι κολοσσός με τόσες δεκαετίες ιστορία και δύσκολα την ανταγωνιζεται κάποιος. Πάντως το Huawei P30 pro που δεν είχε φάει μπαν παραμένει ακόμα και σήμερα πληρέστερη συσκευή από το Iphone 14 pro max παρόλο που έχουν και μερικά χρόνια διαφορά. Και το γράφω ως κάτοχος και των δύο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/8/2023 στις 11:12 ΜΜ, polemikos είπε

Το διάβασα, δεν γράφει κάτι παραπάνω 🤔

 

7 λεπτά πριν, KPNY είπε

Πάντως το Huawei P30 pro που δεν είχε φάει μπαν παραμένει ακόμα και σήμερα πληρέστερη συσκευή από το Iphone 14 pro max

Κάποιοι θα διαφωνήσουν με αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Το διάβασα, δεν γράφει κάτι παραπάνω 🤔

 

Κάποιοι θα διαφωνήσουν με αυτό

Ναι οκ, δεκτό, για μένα μιλάω άλλωστε επειδή δεν έχω κάποια χαρακτηριστικά που είχα συνηθίσει. Αναβάθμιση σε μερικά σημεία και υποβάθμιση σε άλλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...