Προς το περιεχόμενο

Αγορές από Temu, Αποστολές - Προβλήματα


Billator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για το 20 ευρώ μίνιμουμ: Πατας Support > Chat with Temu, γράφεις "γιατί εχει 20 ευρω μίνιμουμ?" και σου βγάζει αυτόματη απάντηση με ένα κουμπι, το πατάς και βγάζει το όριο.

Μια δική μου ερώτηση, μπορείς να επιλέξεις κάπου να παραλάβεις με Box Now ή πως λειτουργεί;

Screenshot 2024-03-04 000818.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 313
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 hours ago, NikosKallithea said:

Το temu ειναι κατι σαν σουπερ μαρκετ, μαζευεις εκει τι ελλειψεις εχεις και προχωράς, στα υπόλοιπα ουτε ποιότητα εχει ουτε την ποικιλία του αλι αλλά ούτε και φτηνότερο είναι 

Με 'πρηζουν' δικοι μου ανθρωποι να ασχοληθω με temu αλλα δεν το κανω....

Νομιζω οτι το shein ειναι σε αρκετα σημεια ανωτερο, και με βολευει πολυ απο διαφορες αποψεις.

Το temu μου δινει την εντυπωση 'πουσαρισμα με το στανιο', 'πρηξιμο να μπεις μεσα να ψωνισεις', 'κραχτες οσο δεν παει αλλο κλπ', ΄'αποστολες που μπορει και να χαθουν'(συχνοτερα απο οτι σε αλλα online stores', γενικως αρκετη 'αρπακολα' και προχειροτητα.  κλπ κλπ κλπ

Και μονο που τα χειριζονται ετσι και επιλεγουν αυτο τον τροπο προμοταρισματος, τρωνε x απο εμενα....Και μονο που βλέπω 'τελαλη' απεξω απο ταβερνα, δεν μπαινω μεσα και δωρεαν να τα δινουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/3/2024 στις 2:11 ΜΜ, metal2 είπε

Λένε πως αν καθυστερήσει η παράδοση σου επιστρέφουν πέντε ευρώ. Τι εμπειρία έχετε; Αργούν στις παραδόσεις; Από ποιότητα πως τα πάνε κλπ.

 

Ισχυει! Αν περασει το deadline που σου δώσανε, σου δινουνε 5 ευρω credit. Εχω μαζεψει ως τωρα 10 ευρω απο τις καθυστερησεις τους. Μαλιστα στην τρεχουσα καθυστερηση, μου δωσανε 5 ευρώ γιατι περασαμε το deadline και refund πληρως ολοκληρη την παραγγελια επειδη δεν υπηρξε Update στο tracking επι 15 μερες. Και τωρα απλα περιμενω το πακέτο να ερθει καποτε.

Μπηκε πριν 15 μερες ελλαδα, βγηκε απο τελωνειο και περιμενει ακομα την courier center να παει να το πάρει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, oletiras είπε

Ισχυει! Αν περασει το deadline που σου δώσανε, σου δινουνε 5 ευρω credit. Εχω μαζεψει ως τωρα 10 ευρω απο τις καθυστερησεις τους. Μαλιστα στην τρεχουσα καθυστερηση, μου δωσανε 5 ευρώ γιατι περασαμε το deadline και refund πληρως ολοκληρη την παραγγελια επειδη δεν υπηρξε Update στο tracking επι 15 μερες. Και τωρα απλα περιμενω το πακέτο να ερθει καποτε.

Μπηκε πριν 15 μερες ελλαδα, βγηκε απο τελωνειο και περιμενει ακομα την courier center να παει να το πάρει...

Ωχ ελπίζω να μη μου αργήσουν γιατί τα χρειάζομαι. Οπότε στα επιστρέφουν στην κάρτα και όχι σαν ψηφιακό πορτοφόλι εντός σελίδας για την επόμενη αγορά σου. Σωστά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, metal2 είπε

Ωχ ελπίζω να μη μου αργήσουν γιατί τα χρειάζομαι. Οπότε στα επιστρέφουν στην κάρτα και όχι σαν ψηφιακό πορτοφόλι εντός σελίδας για την επόμενη αγορά σου. Σωστά; 

σου δινει αυτοματα επιλογη αν τα θες στην κάρτα σου ή στο account σου στο temu. Εγω επελεξα την καρτα (paypal) και μου επιστράφησαν σε μερικα λεπτα...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, oletiras είπε

σου δινει αυτοματα επιλογη αν τα θες στην κάρτα σου ή στο account σου στο temu. Εγω επελεξα την καρτα (paypal) και μου επιστράφησαν σε μερικα λεπτα...

Σε ευχαριστώ για την πληροφορία.🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 03/03/2024 at 15:21, stormrain said:

Απλως εχε υποψη σου οτι το Price Adjustment μπορεις να το κανεις μοναχα μια φορα ανα παραγγελια :)

Μια φορά ανα είδος στην παραγγελία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έκανα και εγώ λογαριασμό στο Temu. Επειδή είχα ακούσει για διάφορα στην πληρωμή. Επέλεξα το Paypal με οδήγησε στο περιβάλλον του Paypal όπου πλήρωσα και μετά με επέστρεψε στο Temu για να ολοκληρώσω την παραγγελία. Νομίζω πως είμαι καλυμένος από θέμα ασφάλειας της πληρωμής.

Με courier τα στέλνουν;

Το Shein που είδα σε ένα μήνυμα, είναι ασφαλές για αγορά με Paypal.

Na ρωτήσω και κάτι ακόμη. Κάτω από 20 ευρώ δεν αφήνει αγορά; Πρώτη μου αγορά μου άφησε να πάρω κάτι που κάνει 6 ευρώ. Μετά μου ζητάει από 20 ευρώ και πάνω...

Ευχαριστώ παιδιά!!

Επεξ/σία από alex89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχουν μηνύματα παραπάνω που έχουν παραλάβει απο box now.

Η επιλογή του courier ωστόσο, και αν θα έρθει με box now ή όχι, γίνεται κατά περίπτωση απο το temu με κριτήρια που μόνο αυτό ξέρει.

Επεξ/σία από l3ft3r1s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...