Προς το περιεχόμενο

20 χρόνια επιτυχίες του insomnia


Nick Nickolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, MikhailBakurin είπε

Κι εγώ, παρά το νεαρό της ηλικίας μου, πρώτη φορά σε φόρουμ περί το 2004/2005 μπήκα. 9 ήμουν όταν γράφτηκα στο computeractive, 11 στο adslgr, 12 σε μαθητικά φόρα. Τις καλτίλες του ινσόμνια, δεν τις έχω ξαναδεί. Γενικά, αυτός ήταν και ο λόγος που δεν είχα γραφτεί στο ινσόμνια, παρόλο που το ήξερα. Μου φαινόταν (τότε) χώρος κακού-χυδαίου χιούμορ και λουμπενιάς (αυτή που έκανε βάηραλ το σάητ λούμπεν στις αρχές του), προτιμούσα τα τεχνολογικά αμιγώς. Ήρθαν έτσι τα πράγματα, που οι "σοβαροί" πεθαναν, το ινσόμνια σοβάρεψε, κι έτσι να 'μαστε όλοι εδώ.

Βέβαια, αυτό που θεωρούσα κακό-χυδαίο χιούμορ στα 12, στα 28 μου είναι νοσταλγική καλτίλα. Πχ το θρεντ με τις ανθρώπινες μυρωδιές, θα το έκλεινα αυτοστιγμεί, λέγοντας "τι βλακεία". Τώρα το έβαλα σε ΑΙ να αφαιρέσει τα μπρακετς του 200Χ και το διάβασα απνευστί. Έχει αλλάξει και το χιούμορ, έχει γίνει τρομερά αποστειρωμένο για διάφορους λόγους. 😇

Κοίτα είχε και αυτη την αθωα καφριλα αλλα ειχε και μέλη που αν ρωτουσες εκτος μπλα μπλα καποια πράγματα σε βοηθουσαν πολυ!! Το 2003 που γράφτηκα και ημουν γυμνασιο θυμαμαι με τον διπλανο μου να αναρωτιομαστε κατι για pc και μου λεει ρε δεν γραφεσαι στο ινσομνια να το ρωτησουμε??? Επισης το 2009-10 ειχαμε κανει και συνάντηση στο Θησείο και μαλιστα δυο φορες! (Αν θυμαμαι καλα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αντιθετως παλιότερα το ινσομνια ήταν πράγματι τεχνολογικό.  μια περίοδο έμπαινα μόνο στο hardware forum.

σήμερα όχι τόσο... αλλά εδώ Ο κόσμος βοηθά περισσότερο σε ορισμένα θέματα. 

στο adsl είναι πολύ χειρότερα κανένας δεν απαντά σε τεχνικά θέματα παρόλο που υπάρχουν ορισμένοι με καλές γνώσεις σε τηλεφωνια-δικτυα.

εκεί επιτρέπουν και πολιτικά θέματα και γίνεται χαμός. Είναι πολύ κομματικοποιημενο το φόρουμ και με συγκεκριμένη κατεύθυνση. 

  προσωπικά το παρατήρησα εδώ και χρόνια. 

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, theoritikos είπε

 

Ένα άλλο όπου ο op, είχε βρει κάτι σαπάκια pc απο internet cafe με επεξεργαστή celeron. Είχε σκαλώσει τόσο πολύ θεωρώντας τα ως σοβαρά pc, που τα έλεγε celeronia. Θυμάμαι του είχα απαντήσει και εγώ, λέγοντας του να τα δώσει κοψοχρονιά και με τα λεφτά που θα βγάλει να πάει διακοπές σε κανένα νησί να ηρεμήσει 🤣

 

 

4 ώρες πριν, theoritikos είπε

 

Το πιο επικό όμως, ήταν ένα όπου ο op ήθελε να κάνει πάρτυ-έκπληξη. Ήταν επιπέδου teen movie του 80/90 καλώντας μια στρίπερ που θα βγει από μια τεράστια τούρτα. 

 

Αυτό το thread δεν μπορώ να το βρω. Θυμάμαι πολύ καλά όμως, χονδρικά πριν 6-7 χρόνια να ήταν. Που κάποιος είχε ανοίξει thread και ρωτούσε πως ηθελε να κάνει πάρτυ με τους φίλους του ή κάποιο πάρτυ μετά από γάμο, και ρωτούσε εδώ να του βρούμε μια πολύ καλή έκπληξη για το πάρτυ. Τότε ένα μέλος εδώ ο @cthulhucarbide του απάντησε να πάρει μια τεράστια τούρτα με κάποια κρυμμένη στρίπερ από μέσα και όταν έρθει η ώρα να πεταχτεί και να βγει από την τούρτα. 

Δεν ξέρω αν μιλάμε για το ίδιο thread η απλά ο χρήστης θυμήθηκε την απάντηση από το original παλιότερο thread και το έγραψε για πλάκα. Πάντως το θυμάμαι πολύ καλά ότι ήταν αυτός που έδωσε την απάντηση διότι είχα λιώσει στο γέλιο τότε με αυτό που έγραψε και δεν έμεινε να σκεφτούμε τίποτε άλλο πιο αστείο για τους υπόλοιπους. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Basilhs23___ είπε

 

Αυτό το thread δεν μπορώ να το βρω. Θυμάμαι πολύ καλά όμως, χονδρικά πριν 6-7 χρόνια να ήταν. Που κάποιος είχε ανοίξει thread και ρωτούσε πως ηθελε να κάνει πάρτυ με τους φίλους του ή κάποιο πάρτυ μετά από γάμο, και ρωτούσε εδώ να του βρούμε μια πολύ καλή έκπληξη για το πάρτυ. Τότε ένα μέλος εδώ ο @cthulhucarbide του απάντησε να πάρει μια τεράστια τούρτα με κάποια κρυμμένη στρίπερ από μέσα και όταν έρθει η ώρα να πεταχτεί και να βγει από την τούρτα. 

Δεν ξέρω αν μιλάμε για το ίδιο thread η απλά ο χρήστης θυμήθηκε την απάντηση από το original παλιότερο thread και το έγραψε για πλάκα. Πάντως το θυμάμαι πολύ καλά ότι ήταν αυτός που έδωσε την απάντηση διότι είχα λιώσει στο γέλιο τότε με αυτό που έγραψε και δεν έμεινε να σκεφτούμε τίποτε άλλο πιο αστείο για τους υπόλοιπους. 

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν το θυμάμαι αλλά ίσως το είχα πει.

Θα καθόμουν να το ψάξω αλλά η αναζήτηση του φόρουμ δεν είναι πολύ καλή οπότε δεν λέει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, cthulhucarbide είπε

Η αλήθεια είναι ότι δεν το θυμάμαι αλλά ίσως το είχα πει.

Θα καθόμουν να το ψάξω αλλά η αναζήτηση του φόρουμ δεν είναι πολύ καλή οπότε δεν λέει

Βρήκα εδώ ένα αλλά δεν είναι αυτό που θυμόμουν. Δύσκολο να γίνει αναζήτηση σε ότι θυμόμαστε.... 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/8/2023 στις 3:19 ΜΜ, Mrs. Hyde είπε

Credits to @giorgos147

 

post-137124-0-81847300-1450811872.png

 

Ξεχάστηκα και σήμερα που ξαναπέτυχα το θέμα έψαξα να βρώ screenshots. Έχω και εγώ τα κλασικά υγρό πυρ, χαμάμ κλπ. που ποσταρίστηκαν ήδη αλλά βρήκα την συνέχεια (?) του παραπάνω που έβαλε ο @Mrs. Hyde
 

Spoiler

part1.JPG.82d67f7a398d16ca881f6e7bbd6c87f9.JPG

part2.JPG.3fdf4d47a114250fb94383027ec264da.JPG

part3.JPG.7d5e8e14d090f8907f6d3a163c9a9af3.JPG

pempto.JPG.114b406741a1ae69fc6e602c10454deb.JPG

Δυστυχώς είναι η εξομολόγηση 4 και 5 την οποία είχα αποθηκευμένη σε ένα word, μάλλον γιατί θα ήταν πολλές σελίδες και βαριόμουν να κάνω πολλά screenshots.

Δεν ξέρω αν υπήρχαν και εξομολογήσεις 2 και 3 αλλά φαντάζομαι θα ήταν και αυτές σε ανάλογο επίπεδο. Τα screenshots έχουν ημερομηνία 2017.

Επεξ/σία από Silverage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Silverage είπε

 

Ξεχάστηκα και σήμερα που ξαναπέτυχα το θέμα έψαξα να βρώ screenshots. Έχω και εγώ τα κλασικά υγρό πυρ, χαμάμ κλπ. που ποσταρίστηκαν ήδη αλλά βρήκα την συνέχεια (?) του παραπάνω που έβαλε ο @Mrs. Hyde
 

  Απόκρυψη περιεχομένων

part1.JPG.82d67f7a398d16ca881f6e7bbd6c87f9.JPG

part2.JPG.3fdf4d47a114250fb94383027ec264da.JPG

part3.JPG.7d5e8e14d090f8907f6d3a163c9a9af3.JPG

pempto.JPG.114b406741a1ae69fc6e602c10454deb.JPG

Δυστυχώς είναι η εξομολόγηση 4 και 5 την οποία είχα αποθηκευμένη σε ένα word, μάλλον γιατί θα ήταν πολλές σελίδες και βαριόμουν να κάνω πολλά screenshots.

Δεν ξέρω αν υπήρχαν και εξομολογήσεις 2 και 3 αλλά φαντάζομαι θα ήταν και αυτές σε ανάλογο επίπεδο.

Αυτός ο τυπος να κυκλοφορεί ελευθερος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Silverage είπε

 

Ξεχάστηκα και σήμερα που ξαναπέτυχα το θέμα έψαξα να βρώ screenshots. Έχω και εγώ τα κλασικά υγρό πυρ, χαμάμ κλπ. που ποσταρίστηκαν ήδη αλλά βρήκα την συνέχεια (?) του παραπάνω που έβαλε ο @Mrs. Hyde
 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

part1.JPG.82d67f7a398d16ca881f6e7bbd6c87f9.JPG

part2.JPG.3fdf4d47a114250fb94383027ec264da.JPG

part3.JPG.7d5e8e14d090f8907f6d3a163c9a9af3.JPG

pempto.JPG.114b406741a1ae69fc6e602c10454deb.JPG

Δυστυχώς είναι η εξομολόγηση 4 και 5 την οποία είχα αποθηκευμένη σε ένα word, μάλλον γιατί θα ήταν πολλές σελίδες και βαριόμουν να κάνω πολλά screenshots.

Δεν ξέρω αν υπήρχαν και εξομολογήσεις 2 και 3 αλλά φαντάζομαι θα ήταν και αυτές σε ανάλογο επίπεδο. Τα screenshots έχουν ημερομηνία 2017.

Ωωω ρε man, Jesus!

Εχεις κρατήσει screenshot απο εκείνον που έγραφε αυτές τις ιστορίες. Την εν λόγω ιστορία που λέει το screenshot δεν την είχα διαβάσει, θυμάμαι όμως που πρόλαβα μια άλλη παρόμοια και είχε να κάνει με το σχολείο και τις τουαλέτες των κοριτσιών. 

Εντάξει, το λέγαμε και τοτε νομιζω, άρρωστος και μόνο που επινόησε τέτοιες ιστορίες. 

Επεξ/σία από Basilhs23___
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Basilhs23___ είπε

Βρήκα εδώ ένα αλλά δεν είναι αυτό που θυμόμουν. Δύσκολο να γίνει αναζήτηση σε ότι θυμόμαστε.... 

 

 

Ναι αυτό ήταν το thread!! Θυμόμουν να έχει πιο πολλές χαβαλετζίδικες απαντήσεις όμως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Ωωω ρε man, Jesus!

Εχεις κρατήσει screenshot απο εκείνον που έγραφε αυτές τις ιστορίες. Την εν λόγω ιστορία που λέει το screenshot δεν την είχα διαβάσει, θυμάμαι όμως που πρόλαβα μια άλλη παρόμοια και είχε να κάνει με το σχολείο και τις τουαλέτες των κοριτσιών. 

Εντάξει, το λέγαμε και τοτε νομιζω, άρρωστος και μόνο που επινόησε τέτοιες ιστορίες. 

Αυτή μάλλον θα ήταν η 3η εξομολόγηση:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Αυτός ο τυπος να κυκλοφορεί ελευθερος;

O ανθρωπος ειναι ποιητης,δεν ξερω τι λετε.

Spoiler

Με κανει εμενα,που μου αρεσε να μυριζω το αρωμα των κοριτσιων πανω στις ζακετες τους,οταν ηταν κρεμασμενες στο δωματιο του προσωπικου,και σκεφτομουν οτι κατι ισως να μην πηγαινει καλα με εμενα,να φαινομαι σαν βρεφος.

 

Επεξ/σία από StamTheMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Mrs. Hyde είπε

Και ζευγαρωμένος;

Ελπίζω όχι.

Θα πρέπει να έχει γίνει δειγματολόγιο απο  std με τόσα που έχει τρίψει πάνω του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...