Προς το περιεχόμενο

20 χρόνια επιτυχίες του insomnia


Nick Nickolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, Arkin είπε

Θυμάται κάποιος ένα λουλούδι που έλεγε ότι την έπαιξε στη θάλασσα και φοβόταν μην κόλλησε τίποτα και από κάτω πρώτο σχόλιο. 

Μόλις γκάστρωσες μια τσίπουρα 2 λαυρακια 10 γαυρους. Είχα λιώσει. 

Θεϊκό και το 25tb CD. Μας δούλεψε καλά ο φίλος και εκεί. 

Εντάξει θεούλης οποίος το εμπνευστηκε.

42 λεπτά πριν, barca10 είπε

Αν και είμαι εγγεγραμμένος από το 2008, το μόνο thread που δεν θα ξεχάσω ποτέ είναι το "Υγρό πυρ".

 

Old time classic. 

Εδώ ένα αρχαίο thread περί αρωμάτων. 

Ένα άλλο περί βρωμας που αν είχε ανοίξει τώρα θα κλείδωνε άμεσα. 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, phanispal είπε

Εγώ αυτό που θυμάμαι από το insomnia στις αρχές του είναι η διαφορά στις απαντήσεις, στη νοοτροπία γενικότερα.

Άλλες εποχές τότε, άλλες τώρα.

Ειμαι στο ιντερνετ απο το 00,στο insomnia απο το 05 .

Γενικως ηταν περιορισμενη η τοξικοτητα και σε αλλα φορουμ η πλατφορμες τυπου myspace -hi5-joy κτλ.

Λιγοτερη γνωση γενικα,λιγοτεροι ξερολες,πιο αληθινες φιλιες μεσω chat,αδιανοητο να ανεβασουμε φωτογραφια μας στο ιντερνετ γιατι φοβομασταν,ενω τωρα ανεβαζουν στορυ ακομα και απο την τουαλετα του κλαμπ.

Θυμαμαι σε καποιο chaτ,που ηταν μια μονιμη τυπισσα της οποιας δεν ειχαμε δει φωτο, γιατι ειχε καποιο προβλημα στο pc της,οταν της το ελυσα εγω και ελαβα φωτο επεσαν πανω μου ολα τα "κορακια" του chat για να τους τι στειλω :P

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/8/2023 στις 3:34 ΠΜ, StamTheMan είπε

Ειμαι στο ιντερνετ απο το 00,στο insomnia απο το 05 .

Γενικως ηταν περιορισμενη η τοξικοτητα και σε αλλα φορουμ η πλατφορμες τυπου myspace -hi5-joy κτλ.

Λιγοτερη γνωση γενικα,λιγοτεροι ξερολες,πιο αληθινες φιλιες μεσω chat,αδιανοητο να ανεβασουμε φωτογραφια μας στο ιντερνετ γιατι φοβομασταν,ενω τωρα ανεβαζουν στορυ ακομα και απο την τουαλετα του κλαμπ.

Θυμαμαι σε καποιο chaτ,που ηταν μια μονιμη τυπισσα της οποιας δεν ειχαμε δει φωτο, γιατι ειχε καποιο προβλημα στο pc της,οταν της το ελυσα εγω και ελαβα φωτο επεσαν πανω μου ολα τα "κορακια" του chat για να τους τι στειλω :P

 

και μαζευομασταν ολοι οι ακοινωνητοι απο το ταδε καναλι του irc καποιες φορες μες το χρονο (και απο αλλες πολεις) για να μιλαμε..μεταξυ μας παλι χαχαχ (και να λεμε να ο μλκ που με εκανε kick)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα πεθάνει στο γέλιο με αυτά που έγραψε ο Abudi στο Μπουφανάρα για γερά γούστα.

 

Μάγκες, είμαι σε μια φάση αναζήτησης μπουφάν διότι αυτό που έχω τώρα είναι αποτυχία.

Κορωνίδα των μπουφάν που είχα στη ζωή μου είναι ένα O'Neill το οποίο δυστυχώς μου μίκρυνε αλλιώς θα το φορούσα και στο φέρετρο. Αυτό το θεϊκό μπουφάν το είχα αγοράσει τελείως τυχαία, χωρίς να γνωρίζω και με έβγαλε ασπροπρόσωπο. Ήταν λίγο μπουφάν για σκι, αλλά σκι έκανα μόνο στον ύπνο μου. Αδιάβροχο (λέει κάτι για 5.000 mm νερού), ζεστό απόλυταΛΕΠΤΕΠΙΛΕΠΤΟ, τσέπες εσωτερικές, μια άλλη φοβερή βαθιά τσέπη με φερμουάρ κάπως εσωτερική, αλλά είχες πρόσβαση ακριβώς δίπλα στο φερμουάρ του μπουφάν , τσέπες απ έξω, μια μαλαπέρδα που έκλεινε από κάτω για να μην περνάει το χιόνι, κάτι σαν ψευδο-γάντια στα μανίκια. Μιλάμε τώρα για μπουφάν για βραβείο. Πήγα Άλπεις, πήγα σε κρύα, πήγα στον Β. Πόλο, έπεσα από την τροπόσφαιρα. κατέβηκα στην Τάφρο των Μαριανών scuba diving και μέσα ήμουν κύριος, αραχτός και λάιτ.

Προσπάθησα να βρω τον διάδοχό του σε ένα μπουφάν Quicksilver το οποίο με απογοήτευσε διότι κρυώνω σαν γιαγιά. 

Ψάχνω λοιπόν ένα τέτοιο μπουφάν σαν αυτό που σας περιέγραψα παραπάνω. Κατά προτίμηση σε μαύρο/μπλε-σκουρο/γκρι χρώμα, χωρίς φρου-φρου και άνευ αρωμάτων. Πιθανότατα μπουφάν για σκι, αλλά σκιέρ δεν είμαι, οπότε αν μπορώ να βρω τέτοια χαρακτηριστικά σε καθημερινό μπουφάν, το βλέπω κι αυτό. Εταιρίες που εκ των προτέρων εμπιστεύομαι είναι North Face, Columbia, Napapijri αλλά προφανώς ακούω και άλλες προτάσεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι παλαιότεροι θα θυμάστε ένα thread που ο άλλος έσβηνε το φως του μπάνιου κι "έπεφτε" το internet.

Κι αυτό με το NAL disc που αναφέρθηκε πριν, έμεινε στην ιστορία. 

Ωραίες εποχές!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, wizzy είπε

Οι παλαιότεροι θα θυμάστε ένα thread που ο άλλος έσβηνε το φως του μπάνιου κι "έπεφτε" το internet.

Κι αυτό με το NAL disc που αναφέρθηκε πριν, έμεινε στην ιστορία. 

Ωραίες εποχές!

Εγώ θυμάμαι ένα άλλο του freedubus που ρωτούσε αν βουλώσει μια κοινόχρηστη αποχέτευση του μπάνιου σε κάποιο διαμέρισμα θα πρέπει να πληρώσουν όλοι η μόνο το διαμέρισμα, είχε πετάξει πολύ χαρτί στην λεκάνη του, τράβηξε το καζανάκι και βγήκαν τα νερά στην λεκάνη των από κάτω, τους άκουγε που έβριζαν μέσα στο μπάνιο τους από τον φωταγωγο.

Επίσης ένα άλλο με κάποιο παράθυρο του φωταγωγου που αυτός το εκλεινε κάθε βράδυ αλλα το πρωί το έβρισκε ανοιχτό και δεν ήξερε τι να κάνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στο insomnia από το 2006, καθημερινός αναγνώστης. Από τα καλύτερα νήματα όμως (όχι στο μπλα μπλα), είναι αυτά που άνοιγε ο δελα....... και η τροπή που έπαιρναν αυτά τα νήματα. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, killer76 είπε

Είμαι στο insomnia από το 2006, καθημερινός αναγνώστης. Από τα καλύτερα νήματα όμως (όχι στο μπλα μπλα), είναι αυτά που άνοιγε ο δελα....... και η τροπή που έπαιρναν αυτά τα νήματα. 😂

Τι είπες τώρα! alpha cms, ευφυες νευρωνικο δικτυο, ultra suggest, G.A.N.N, umbrella

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώρισα το insomnia τέλη του 1999 ή αρχές του 2000, όταν έψαχνα να κατεβάσω firmware για το Plextor DVD writer μου. Δεν έγινα μέλος τότε, αλλά το 2005.

Αξέχαστες εποχές και τότε και τώρα, επικά threads all over!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θυμίσατε κάποια παλαβά threads, δεν έφταναν το επίπεδο παράνοιας του υγρού πυρ αλλά έβγαζαν πολύ γέλιο. 

Ένα όπου ο op είχε 'κλέψει' τον κωδικό από το wifi του φροντιστηρίου του, και πλακώνονταν με την αδερφή του αν είναι σωστό αυτό που έκανε.

'Ενα άλλο, όπου το Καλοκαίρι του mundial 2006, ο πατέρας του op είχε αγοράσει μια αρκετά ακριβή lcd tv . Επηρεασμένος από το mundial, έκανε γκέλες με την μπάλα ΜΠΡΟΣΤΑ από την tv. Του φεύγει η μπάλα και σκάει πάνω στην οθόνη. Στο thread ρωτούσε τι να κάνει για να μην τον σφάξει ο πατέρας του. 

Ένα άλλο όπου ο op, είχε βρει κάτι σαπάκια pc απο internet cafe με επεξεργαστή celeron. Είχε σκαλώσει τόσο πολύ θεωρώντας τα ως σοβαρά pc, που τα έλεγε celeronia. Θυμάμαι του είχα απαντήσει και εγώ, λέγοντας του να τα δώσει κοψοχρονιά και με τα λεφτά που θα βγάλει να πάει διακοπές σε κανένα νησί να ηρεμήσει 🤣

Το πιο επικό όμως, ήταν ένα όπου ο op ήθελε να κάνει πάρτυ-έκπληξη. Ήταν επιπέδου teen movie του 80/90 καλώντας μια στρίπερ που θα βγει από μια τεράστια τούρτα. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ, παρά το νεαρό της ηλικίας μου, πρώτη φορά σε φόρουμ περί το 2004/2005 μπήκα. 9 ήμουν όταν γράφτηκα στο computeractive, 11 στο adslgr, 12 σε μαθητικά φόρα. Τις καλτίλες του ινσόμνια, δεν τις έχω ξαναδεί. Γενικά, αυτός ήταν και ο λόγος που δεν είχα γραφτεί στο ινσόμνια, παρόλο που το ήξερα. Μου φαινόταν (τότε) χώρος κακού-χυδαίου χιούμορ και λουμπενιάς (αυτή που έκανε βάηραλ το σάητ λούμπεν στις αρχές του), προτιμούσα τα τεχνολογικά αμιγώς. Ήρθαν έτσι τα πράγματα, που οι "σοβαροί" πεθαναν, το ινσόμνια σοβάρεψε, κι έτσι να 'μαστε όλοι εδώ.

Βέβαια, αυτό που θεωρούσα κακό-χυδαίο χιούμορ στα 12, στα 28 μου είναι νοσταλγική καλτίλα. Πχ το θρεντ με τις ανθρώπινες μυρωδιές, θα το έκλεινα αυτοστιγμεί, λέγοντας "τι βλακεία". Τώρα το έβαλα σε ΑΙ να αφαιρέσει τα μπρακετς του 200Χ και το διάβασα απνευστί. Έχει αλλάξει και το χιούμορ, έχει γίνει τρομερά αποστειρωμένο για διάφορους λόγους. 😇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...