Προς το περιεχόμενο

20 χρόνια επιτυχίες του insomnia


Nick Nickolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήσυχη Κυριακή αράζω στον καναπέ και ξεφυλλίζω την διαδικτυακή εφημερίδα ονόματι "μπλα μπλα". Ξαφνικα μέσα στην απέραντη βαρεμαρα  συνειδητοποιω οτι μπορω να γυρίσω στις πρώτες συνομιλίες του forum, τοτε που τα περισσότερα threads δεν είχαν κυριολεκτικά ΚΑΜΙΑ απάντηση. Ξαφνικα γύρισα 23 χρόνια πίσω. Παραθέτω λοιπόν κάποια καθημερινά παραδείγματα συζητήσεων απο το μακρινό 2000. Αφήστε και τα δικά σας απο κάτω να περασει η ωρα!

 

Υ.Γ: Σκοπός του thread αυτού δεν ειναι να κραξουμε το τι λέγονταν τοτε. Είναι καθαρά ψυχαγωγικό και κυρίως νοσταλγικό

Spoiler

IMG_20230820_131750.jpg

IMG_20230820_131730.jpg

IMG_20230820_131646.jpg

IMG_20230820_131622.jpg

IMG_20230820_131508.jpg

IMG_20230820_131411.jpg

IMG_20230820_131303.jpg

IMG_20230820_131224.jpg

IMG_20230820_130753.jpg

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το έχω κάνει κι εγώ αυτό. Με σοκάρουν τρία πράγματα:

1) Ότι ο edgy τύπος που λέει τις ψαγμενιές για όργουελ, ήταν 43 ετών εκεί, αν δεχτούμε ότι έχει το έτος γέννησής του για άβαταρ, πλέον είναι 66. Κι ευχόμαστε ακόμα να "είναι", γιατί πέρασαν και 23 χρόνια!

2) Ότι ακόμα και όσοι μπήκαν να τρολάρουν ως έφηβοι ή νέοι ενήλικες, είναι σήμερα τουλάχιστον 38-40 ετών. Τουλάχιστον!

3) Πόσο απλή ήταν η ζωή, η τεχνολογία, οι επιλογές τότε. Πραγματικά εποχές disc error και αθωότητας στο ιντερνετ...

 

  • Like 9
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τον Μπουγα και τις εξορμήσεις μου άρεσε. 

Πραγματικά πόσες χιλιάδες συζητήσεις και thread διαμαντάκια θα υπάρχουν μέσα σε ΤΒ παλαιών δεδομένων και συζητήσεων. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό που θυμάμαι από το insomnia στις αρχές του είναι η διαφορά στις απαντήσεις, στη νοοτροπία γενικότερα.

Άλλες εποχές τότε, άλλες τώρα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, phanispal said:

Εγώ αυτό που θυμάμαι από το insomnia στις αρχές του είναι η διαφορά στις απαντήσεις, στη νοοτροπία γενικότερα.

Άλλες εποχές τότε, άλλες τώρα.

Για εξήγα το λίγο, να δω αν λέμε το ίδιο! Το τότε μου φαίνεται πιο χαβαλές, έξω καρδιά, λιγότερη επικριτικότητα του ενός προς τον άλλο, αλλά και πιο βαθιά βαλκανίλα. Όποιος ήθελε να πει κάτι "αστείο", έλεγε συνήθως κάτι σόκιν ή κάποια χοντράδα. Και χαμηλής ποιότητας χιούμορ, ενώ στο σημερινό ινσόμνια, υπάρχουν πολύ δυνατές ατάκες.

Επίσης, οι περισσότεροι απασχολούνται με ερωτήσεις που σήμερα είναι απλές και για νήπια, ενδεχομένως. Πώς βαζω αυτο το ρινγκτον, πού βρίσκω αυτά τα mp3, ισχύει ότι μπορείς να αγοράσεις αυτό από εκεί, κλπ.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάται κάποιος ένα λουλούδι που έλεγε ότι την έπαιξε στη θάλασσα και φοβόταν μην κόλλησε τίποτα και από κάτω πρώτο σχόλιο. 

Μόλις γκάστρωσες μια τσίπουρα 2 λαυρακια 10 γαυρους. Είχα λιώσει. 

Θεϊκό και το 25tb CD. Μας δούλεψε καλά ο φίλος και εκεί. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και είμαι εγγεγραμμένος από το 2008, το μόνο thread που δεν θα ξεχάσω ποτέ είναι το "Υγρό πυρ".

 

Επεξ/σία από barca10
  • Like 8
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...