Προς το περιεχόμενο

Arcadyan - Speedport Plus 2


SabotazNic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, poulinos είπε

και λογικα καποια sites δεν παιζουν οταν εχεις μονο Ipv6.το προβλημα το βρηκες.το θεμα ειναι αν η cosmote εχει κανει κατι. θα ηταν μια καλη δοκιμη με κανα fritz να εβλεπες τι γινεται.

Ναι αυτό μου είχε πει και ο τεχνικός και για αυτό μου έδωσε το arcadyan. Νομίζω έχει καιρό να συμβεί, αλλά τώρα τελευταία απλά δεν αποδίδει το wifi τόσο καλά. Ίσως να φταίει και το tp link deco m4. Να του κάνω κάνα reset

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
On 23/10/2023 at 19:32, SabotazNic said:

Ναι αυτό μου είχε πει και ο τεχνικός και για αυτό μου έδωσε το arcadyan. Νομίζω έχει καιρό να συμβεί, αλλά τώρα τελευταία απλά δεν αποδίδει το wifi τόσο καλά. Ίσως να φταίει και το tp link deco m4. Να του κάνω κάνα reset

 

δες και για firmware update. ισως να μην ειναι θεμα wifi και ισως να εχει μειωθει η ταχυτητα συγχρονισμου στο router σου ή μηπως ειναι πιτα το dslam σε ωρες αιχμης.

20 hours ago, theanonymous said:

Υπάρχει κάποιος που να το έχει παραλάβει πρόσφατα; Πήγα σε 2 καταστήματα σήμερα αλλά φέρνουν μόνο Sercomm

χτυπα ενα fritz να βρεις την ηρεμια σου για τα επομενα χρονια. δινουν και το zte h1600

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά. Σχετικά με το plus2 έχετε αντιμετωπίσει πρόβλημα με το vpn?. Μετά την αναβάθμιση του router απο το entry στο plus2 δεν μπορώ να συνδεθώ στο vpn  της εταιρείας ενώ απο το κινητό με 5g συνδέεται? Είναι κάποια ρύθμιση?

2023-12-26_12h36_21.jpg

Επεξ/σία από oskroutzis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, oskroutzis said:

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά. Σχετικά με το plus2 έχετε αντιμετωπίσει πρόβλημα με το vpn?. Μετά την αναβάθμιση του router απο το entry στο plus2 δεν μπορώ να συνδεθώ στο vpn  της εταιρείας ενώ απο το κινητό με 5g συνδέεται? Είναι κάποια ρύθμιση?

2023-12-26_12h36_21.jpg

εισαι σιγουρος οτι δεν βγαινεις απο κανα cgnat μετα την αλλαγη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, oskroutzis said:

Μίλησα με Cosmote και δεν είναι, το πήραν σαν βλάβη. Αναμονή εως τότε

για να δουμε τι θα πουν. σχετικα στο cgnat διοτι απειροι χρηστες βγαινουν πισω απο Cgnat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά με έβαλαν να πάω να αλλάξω ρούτερ και μου έδωσαν της SERCON γιατί μετά από hard reset είχε κάποιες πόρτες ανοιχτές που δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι να τις διαγράψουν. Το κουφό? Στο VPN της εταιρείας μπαίνω με upt καλώδιο αλλά με wifi πάλι έχω το ίδιο μνμ. Δεν ξέρω τι να δώ

Επεξ/σία από oskroutzis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, oskroutzis said:

Τελικά με έβαλαν να πάω να αλλάξω ρούτερ και μου έδωσαν της SERCON γιατί μετά από hard reset είχε κάποιες πόρτες ανοιχτές που δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι να τις διαγράψουν. Το κουφό? Στο VPN της εταιρείας μπαίνω με upt καλώδιο αλλά με wifi πάλι έχω το ίδιο μνμ. Δεν ξέρω τι να δώ

 παρε κανα fritz που παιζει με cosmote να βρεις την ηρεμια σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 27/12/2023 at 20:25, oskroutzis said:

Τελικά με έβαλαν να πάω να αλλάξω ρούτερ και μου έδωσαν της SERCON γιατί μετά από hard reset είχε κάποιες πόρτες ανοιχτές που δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι να τις διαγράψουν. Το κουφό? Στο VPN της εταιρείας μπαίνω με upt καλώδιο αλλά με wifi πάλι έχω το ίδιο μνμ. Δεν ξέρω τι να δώ

me wifi εχεις ιντερνετ κανονικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικότατα, μάλλον θα ξανακαλέσω τις βλάβες cosmote να το ξαναδουν

Μόλις τώρα, oskroutzis είπε

Κανονικότατα, μάλλον θα ξανακαλέσω τις βλάβες cosmote να το ξαναδουν

Μόλις το δοκίμασα και συνδέθηκε. Σίγουρα κάτι θα άλλαξαν. Όλα καλά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, oskroutzis said:

Κανονικότατα, μάλλον θα ξανακαλέσω τις βλάβες cosmote να το ξαναδουν

Μόλις το δοκίμασα και συνδέθηκε. Σίγουρα κάτι θα άλλαξαν. Όλα καλά

ποιος ξερει τι ηταν .εκτος αν ηταν κανα σκαλωμα.

ειναι τρελα weird να παιζει δηλαδη με καλωδιο αλλα οχι ethernet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα παιδιά.

Εχω αυτό το router στην cosmote και εδώ και μια βδομάδα περίπου δε μου ανοίγει όλες τις ιστοσελίδες αλλά μόνο ορισμένες.

Έχετε μήπως ιδέα τι μπορώ να αλλάξω στα settings ώστε να λύσω το πρόβλημα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 06/03/2024 at 19:22, mpelenios said:

Καλησπέρα παιδιά.

Εχω αυτό το router στην cosmote και εδώ και μια βδομάδα περίπου δε μου ανοίγει όλες τις ιστοσελίδες αλλά μόνο ορισμένες.

Έχετε μήπως ιδέα τι μπορώ να αλλάξω στα settings ώστε να λύσω το πρόβλημα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

ειχε αναφερθει σε καποιιο αλλο θεμα οτι καποιοι χρηστες ειχαν το προβλημα που αναφερεις εσυ αλλα νομιζω ανεξαρτητος router.και αν θυμαμαι σωστα υπήρχεκαποιο θεμα γιατι ειτε δεν επαιρνε ipv4 ή δεν επαιρνε ipv4 dns και καποιες δεν ανοιγαν. δεν ξερω κατι παραπανω δυστυχως ουτε καν αν εχει διορθωθει κτλ. και σε καποιους δεν το εκανε συνεχεια.απλα οταν δεν επαιζε εβλεπαν μεσα απο το router οτι αντι για ip ειχε 0.0.0.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...