Προς το περιεχόμενο

Tablet για χρήση σε ταξί


mool

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

Έχει κανείς κάποια καλή πρόταση για ένα vfm tablet για χρήση σε ταξί (εφαρμογή για κλήσεις κλπ);

Απαιτείται 4G, gps εννοείται, 8 ίντσες περίπου, κατά προτίμηση από Ελλάδα ή ευρωπαϊκή αποθήκη από τα κινεζομάγαζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η εμπερία που έχω με android tablet μου λέει... πάρε ipad, εφοσον το θες για δουλειά, ειδικα αφου θα δουλεύει αρκετές ώρες τη μέρα.

Στα φτηνά android (150-250) το καθένα βγάζει το μακρύ του και το κοντό του και είναι αμφίβολο πόσο θα κρατήσουν.

Αν η εφαρμογή που θες δουλεύει σε ipad πήγαινε εκεί. Η φθηνότερη λύση είναι το 2021 Cellular, βγαίνει στα 450. Μεταχειρισμένο θα το βρεις κανα 100ρικο πιο κάτω ίσως.

Απο android τα καλα είναι τα ακριβα samsung τα οποία θέλουν μισο νεφρό για να πάρεις.

Έχει και κάποια άλλα android καλά midrange (300-400€) αλλά δεν έχουν gps/sim.

Επεξ/σία από Tol1as
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, mool είπε

Καλημέρα,

Έχει κανείς κάποια καλή πρόταση για ένα vfm tablet για χρήση σε ταξί (εφαρμογή για κλήσεις κλπ);

Απαιτείται 4G, gps εννοείται, 8 ίντσες περίπου, κατά προτίμηση από Ελλάδα ή ευρωπαϊκή αποθήκη από τα κινεζομάγαζα.

https://www.skroutz.gr/s/44701018/Lenovo-Tab-M9-9-me-WiFi-4G-4GB-64GB-Gri.html

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Μόνο android είναι η εφαρμογή που θα τρέχει. Και στην ουσία Μονο αυτή την εφαρμογή (τρέχει κ με 3 gb ram).

Για το Lenovo, ok, αλλά 180 γι' αυτήν τη συσκευή... Εν ετει 2023 μου φαίνονται πολλά κάπως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, mool είπε

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Μόνο android είναι η εφαρμογή που θα τρέχει. Και στην ουσία Μονο αυτή την εφαρμογή (τρέχει κ με 3 gb ram).

Για το Lenovo, ok, αλλά 180 γι' αυτήν τη συσκευή... Εν ετει 2023 μου φαίνονται πολλά κάπως!

εχουν ακριβύνει τα πάντα τους τελευταίους 18 μήνες , μέχρι και τα σουβλάκια είναι +30%.

 

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα φιλε,
Ο πατέρας μου είναι οδηγός ταξί, και επειδη το αυτοκίνητο έχει 2 οδηγούς και δουλεύει 24ώρες τα ταμπλετ τα έχουν κάνει λίγο η πολύ αναλώσιμα, πάρε ενα 8αρι με 100-120 και βγαινει η δουλεια μια χαρά,(φουσκωνει η μπαταρία κυρίως). Κατα τα αλλά το είπες και ο ίδιος, apple σε ταξι δεν βάζεις, τζαμπα λεφτα, δεν υπαρχει η εφαρμογη για ios και προσεχετε τι προτεινετε τελος παντων.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/9/2023 στις 10:16 ΠΜ, mool είπε

Καλημέρα,

Έχει κανείς κάποια καλή πρόταση για ένα vfm tablet για χρήση σε ταξί (εφαρμογή για κλήσεις κλπ);

Απαιτείται 4G, gps εννοείται, 8 ίντσες περίπου, κατά προτίμηση από Ελλάδα ή ευρωπαϊκή αποθήκη από τα κινεζομάγαζα.

 

Στις 22/9/2023 στις 9:18 ΠΜ, mool είπε

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Μόνο android είναι η εφαρμογή που θα τρέχει. Και στην ουσία Μονο αυτή την εφαρμογή (τρέχει κ με 3 gb ram).

Για το Lenovo, ok, αλλά 180 γι' αυτήν τη συσκευή... Εν ετει 2023 μου φαίνονται πολλά κάπως!

Ειναι low spec αλλα υπαρχει και αυτο https://www.skroutz.gr/s/29456863/Samsung-Galaxy-Tab-A7-Lite-8-7-me-WiFi-3GB-32GB-Grey.html

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/9/2023 στις 10:16 ΠΜ, mool είπε

Καλημέρα,

Έχει κανείς κάποια καλή πρόταση για ένα vfm tablet για χρήση σε ταξί (εφαρμογή για κλήσεις κλπ);

Απαιτείται 4G, gps εννοείται, 8 ίντσες περίπου, κατά προτίμηση από Ελλάδα ή ευρωπαϊκή αποθήκη από τα κινεζομάγαζα.

Με 109 ευρώ το M10 FHD plus από Vodafone.

 

 

Επεξ/σία από Brainmorf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...