Προς το περιεχόμενο

15 pro max πρώτες εντυπώσεις κριτική


avacan23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://m.youtube.com/watch?v=aXV09MQ6Q2I

κριτικη από ιδιοκτήτη εταιρείας παροχής service Samsung όποτε δεν τον λες fanboy 

 

προσωπική κριτική με πρώτη μάτια ελαφρύτερο το μαξ  ναι αλλά με ένα χέρι δεν … 

το πράσινο και γαλάζιο στη σειρά 13 προ παραμένουν τα καλύτερα χρώματα. Το μπλε δε μου αρέσει το μαύρο μου φαίνεται καλύτερο και το φυσικό τιτάνιο όταν έχει φως πάνω του ναι όταν δεν έχει μου φαίνεται αδιάφορο.. 

 

το action button οκ αλλά όχι κάτι τρελό. Αν και δεν το περίμενα το θεωρώ καλή αλλαγή 

Κράτημα καλύτερο από το 14 προ στο χέρι 

οθόνη εμπειρία  χρήσης ακριβώς ίδια. Καινούργιο κινητό και νόμιζα ότι κράταγα το παλιό.. 

Φωτογραφία νωρίς να κρίνω αλλά το ζουμ καλοδεχούμενο. Μου φαίνονται ένα τσικ πιο φωτεινές καλύτερα επεξεργασμένες οι φωτό από το περσινό και ειδικά στα πορταιτα. 
 

συμπερασμα οποίος έχει τα λεφτά ας το πάρει έχεις μικρές ευχάριστες αλλαγές 

οποιος δεν το πάρει μη τρελαίνεται μικρές οι αλλαγές. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προστέθηκε α) φόρτιση έως 80% κ β) στο about έχει κύκλους μπαταρίας μόνο στα 15

τα υπόλοιπα σχεδόν ίδια με 13/14 αλλαγή υλικό σε τιτάνιο κ ελαφρύ.

Μεχρι να εχει κανονική διαθεσιμότητα Θα τα έχουν ή τα εχουν ηδη κ στα μεγάλα καταστήματα εκθεσιακά για χάζεμα.

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://youtu.be/P9AvvpkIHbs?si=hqsxr-dxT60Ekhc6

αυτό θα το αντιγράψω. 
φετος πραγματικά η δυνατότητα να γράφεις απευθείας σε ssd είναι ότι καλύτερο σε αλλαγή έκαναν μαζί με usb-c 

τραγικές οι θήκες της Apple που αντικατέστησαν τις δερμάτινες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα το video του JerryRigEveryrhing. Πολύ κακο design στο σκελετό του. Σπάει όλο το πίσω γυαλί από το 1 μέτρο.
 

Μάλλον θα παραμείνω στο 14 Pro Max. Οι κάτοχοι πως σας φαίνεται στο χέρι? Πιο βολικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πιο βολικό αλλά αν βαλεις  θήκη δεν καταλαβαίνεις διαφορά. Το τιτάνιο είναι μόνο στο περίγραμμα η πλάτη ειναι γυαλί που φέτος λένε θα κοστίζει πιο φθηνά η επισκευή του επειδή άλλαξε ο σχεδιασμός της. 
 

Αυτό που είναι εντυπωσιακό στο 15 είναι το βίντεο σε hires ανάλυση και η απευθείας αποθήκευση σε ssd. Για μένα είναι το πρώτο κινητό μέχρι σήμερα που μπορεί να τραβήξει επαγγελματικό βίντεο που με κατάλληλη επεξεργασία στον υπολογιστή να μπορείς να το παρουσίασεις σε επαγγελματική δουλειά. Δλδ αντικαθιστάς κάμερα σε βίντεο όχι όμως σε φωτογραφία. 
Εντυπωσιακό και το edit από κινητό σε μια φωτό που την μετατρέπει σε πορτραίτου φτιάχνει το φως το βάθος κτλ. 

Όλα τα αλλά κάμερες οθόνη τιτάνιο δεν με εντυπωσίασαν ούτε με έκαναν να πω ότι αναβάθμισα από το 14 προ. Τα Πορταιτα ειδικά με το 5Χ ζουμ μου φαίνονται καλύτερα από πέρυσι. Γενικά παντως ελαχιστες οι διαφορες στη φωτό με πέρυσι. Αυτά τα δήθεν 7 φακοί ενώ είναι 3 δεν αποδεικνύονται στην πράξη.
επισης τα  δαχτυλίδια καμερών στο χρώμα φυσικό τιτάνιο φαίνονται μεγαλύτερα από το περσινό ίσως λόγω χρώματος.  

Η μπαταρία μέχρι τώρα ίδια μου φαίνεται στο προ μαξ με πέρυσι. 
Το usb c αναγνωρίζει ότι αποθηκευτικό μέσο κουμπώσεις και φορτίζει τα πάντα ακουστικά αλλά τηλέφωνα κτλ π.χ. Φόρτισα το τηλεκοντρόλ του Samsung freestyle projector 


Για μένα το βίντεο και το usb c είναι λόγοι να το πάρεις φέτος αλλά αν δε νοιάζουν αυτά τα 2 μείνε ακόμα μια χρόνια με ότι έχεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.gsmarena.com/apple_iphone_15_pro_max-review-2618.php

Η πιο αναλυτική και σωστή κριτική για το τηλέφωνο.

Δυστυχώς μπαταρία βλέπω ένα 5% παράπανω στις 10 το βράδυ σε σχέση με το 14 μαξ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και κάτοχος 15 προ σήμερα έπαιξα λίγο με ένα Max Και πραγματικά η κάμερα 5Χ μου άρεσε πάρα πολύ. Ειδικά αυτή η αυτόματη φωτογραφία πορτραίτου μπορώ να πω ότι ήτανε τρομερή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, giorgos4ever είπε

Ας τσεκάρει κανείς τα benchmarks πριν και μετά 

δεν φαινεται καποια υποβαθμιση στα πρωτα τεστ https://appleinsider.com/articles/23/10/04/early-iphone-15-tests-after-overheat-fixing-patch-dont-show-any-performance-losses

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάθε χρόνο πουλάω το περσινό iphone και αγοράζω το φετινό. Πρώτη φορά μετά από χρόνια είμαι τόσο ευχαριστημένος από μήλο. 

Πολύ καλό βίντεο κριτική για το iphone 15 pro max από ελληνα apple fan boy. Τα λέει πολύ καλά, αξίζει να το δείτε οσοι ενδιαφέρεστε για αγορά. 

https://www.youtube.com/watch?v=TMbwQBqHN3Y

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...