Προς το περιεχόμενο

"Όλα τα συστήματα της Sony" φέρεται να έχουν παραβιαστεί από μια νέα ομάδα Ransomware


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το άρθρο πως κρίνει ότι είναι μικρότερη η διαρροή από την παλιότερη; 

Εδώ είχαμε 6000αρχεια και παλιά 77 μύρια λογαριασμούς. 

Δεν γνωρίζουμε για πόσους λογαριασμούς είχε στοιχεία κάθε ένα από τα 6000αρχεια. 

Μπορεί να είχε κ το σύνολο. Ένα τις κινήσεις, ενα τις αγορές κλπ ανα περιοχή, οτιδήποτε. 

Μη λέμε ότι να ναι αυθαίρετα αν δεν γνωρίζουμε την έκταση του breach. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, MrHavoC είπε

Οτιδήποτε συνδέεται στο ίντερνετ, δεν είναι ασφαλές.

Και τα θησαυροφυλάκια στα οποία οι κεντρικές τράπεζες φυλάσσουν τις ράβδους χρυσού δεν είναι 100% ασφαλές (σε θεωρητικό επίπεδο). Το θέμα είναι πόσο ασφαλής είσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, jack124 είπε

Είναι πολύ μικρότερη η ζημιά από το 2011 πάντως, αν ισχύει. Σε κανένα site δεν βάζεις κάρτα.. Πάντα χρησιμοποιώ paypal και όπου δεν υποστηρίζει, βάζω μίας χρήσης της revolut

Εμένα μου έκανε νερά στο psn το PayPal κάποιο φεγγάρι και έχω την πιστωτική εδώ και κάποια χρόνια.

Ελπίζω στο ότι για να γίνει η όποια συναλλαγή θέλει να δώσω έγκριση από το κινητό (που είναι επίσης Sony :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγα τα ωα, εδω η Apple "εκλεισε" ολοκληρο πλανητη του Cydia αν δωσει και η Sony μερικα κερματα δεν ξανανοιγει ρουθουνι, αν τα αφηνει απληρωτα τοτε δεν ειναι σημαντικα :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον εκεί στη Sony έχουν αρκετό υλικό για να κάνουν μια ταινία με hackers, κουκούλες, ειδικά εφέ 3D και τα συναφή. Blockbuster γκαραντί 😀.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...