Προς το περιεχόμενο

Μία μέρα μόνο - Οι χαμηλότερες τιμές σε μικρές και μεγάλες οικιακές συσκευές - Πλαίσιο - Pricematch Kotsovolos [Τέλος]


Armoral

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 minutes ago, Armoral said:

Με συγχωρείς αλλά να στεγνώσουμε ρούχα θέλουμε, όχι να λιαστούμε. Στέγνωμα φθινόπωρο, χειμώνα και άνοιξη αν κρατάνε τα κρύα δεν έχει έξω, ξέχωρα από τον καπνό από τα τζάκια που ντουμανιάζει τα πάντα και τον παίρνεις δώρο και στα απλωμένα.

Αν το στεγνωτήριο κάνει τη δουλειά του στο χρόνο που λέει/πρέπει το στέγνωμα γίνεται πολύ γρηγορότερα και οικονομικότερα γιατί πολλές φορές τα ρούχα βγαίνουν σχεδόν έτοιμα για δίπλωμα.

Εκτος και αν μενεις φουλ βορεια και φουλ ορεινα, αυτη τη στιγμη κεντρικη και νοτια Ελλαδα εχει ακομα 20 φευγα βαθμους καταμεσημερο και θα εχει μεχρι τα τελη Οκτωβρη για πλακα.

Ακομα και ηλιο φουλ να μην εχει, αν φυσαει τα ρουχα στεγνωνουν.

29 minutes ago, aromeo said:

Θα αστειεύεσαι. Δεν παίζει κανένα ρόλο αν έχει ήλιο ή όχι. Γλυτώνεις άπειρο σίδερο και ακόμα και αυτά που θέλουν σίδερο γίνονται πολύ πιο εύκολα. Επίσης γλυτώνεις χρόνο και δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι πότε θα πλύνεις για να είναι έτοιμα τα ρούχα τον χειμώνα. Αξίζει και με το παραπάνω η επένδυση, αλλά μόνο σε ανεξάρτητο μηχάνημα και όχι σε combo πλυντήριο/στεγνωτήριο. 

Ξέχασα να αναφέρω πουπουλένια μπουφάν και παπλώματα που τα πλένεις κανονικά πλυντήριο και μετά στο στεγνωτήριο γίνονται "αφράτα" σαν καινούρια. 

Εξαρταται τι τυπος ανθρωπου εισαι και αν σιδερωνεις. Κανενα στεγνωτηριο στον κοσμο δεν σε γλιτωνει απο το σιδερο.

Το στεγνωτηριο στεγνωνει τα ρουχα. Δεν τα σιδερωνει. Σιδερωμα σημαινει να σιδερωσεις τα πουκαμισα, τις μπλουζες, τα παντελονια να παρουν τη φορμα τους για να μπουν στις κρεμαστρες τους/θεση τους. Να σιδερωσεις τις πετσετες και τα σεντονια ωστε να πατηθουν να παρουν φορμα και να διπλωθουν να φυλαχθουν. Αυτα δεν σου τα κανει κανενα στεγνωτηριο.

Τωρα αν εισαι ανθρωπος που απλα βγαζεις το σεντονι τσαλακωμενο στεγνο απο το στεγνωτηριο και το διπλωνεις και το φυλας και οταν θες να το βαλεις στο κρεβατι απλα το στρωνεις ετσι τσαλακωμενο με τις ζαρες ή το ιδιο με τα ρουχα, παω πασο καθενας οπως τον βολευει.

Τα ρουχα οταν τα απλωνεις για στεγνωμα εξω παιρνουν φορμα και εκτος οτι στεγνωνουν μετα το σιδερωμα γινεται παιχνιδι. Δοκιμασε να απλωσεις για στεγνωμα τις μπλουζες και τα πουκαμισα στις κρεμαστρες τους και αφου στεγνωσουν ετσι, να τα σιδερωσεις. Τα σεντονια οταν απλωθουν και στεγνωσουν εχουν "πεσει" εχουν παρει φορμα και το σιδερωμα θα βγει πιο ευκολα.

Απο το στεγνωτηριο θα βγουν κουβαρι χωρις φορμα.

Ειχα στεγνωτηριο πολυ παλια και το ειχα χρησιμοποιησει απειροελαχιστα δεδομενου οτι Αττικη εχει 320+ μερες ηλιοφανεια και καλο αερακι.

Επεξ/σία από Sebu
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

42 λεπτά πριν, Armoral είπε

Άκυρο, το σωστό Whirlpool είχα βάλει.

Whirlpool W6 D94WB EE Στεγνωτήριο 9,00 kg | Plaisio

Είχα δει ένα review εδώ στο trustedrevies, δεν τα πολυεμπιστεύομαι γιατί μπορεί να είναι προώθηση αλλά το είδα σε αρκετά άλλα reviews το συγκεκριμένο στεγνωτήριο.

To εριξα 640+40 μεταφορικα για επαρχια. Θα σου πω εντυπώσεις αν θελεις οταν το παραλαβω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Μία μέρα μόνο - Οι χαμηλότερες τιμές σε μικρές και μεγάλες οικιακές συσκευές - Πλαίσιο - Pricematch Kotsovolos (Τέλος)
  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Μία μέρα μόνο - Οι χαμηλότερες τιμές σε μικρές και μεγάλες οικιακές συσκευές - Πλαίσιο - Pricematch Kotsovolos [Τέλος]
18 hours ago, leros2004 said:

Φάγαμε ΖΟΝΓΚ 

image.jpeg.d44c49e9153920a20db1e19e7e780977.jpeg

Μια απο τα ιδια, σε προιον μαλιστα που ελεγε οτι αναμενεται. Τουλαχιστον ας ενημερωσουν σημερα αν ειναι να το παρουμε απο Κωτσοβολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Chrisfm94 είπε

Μια απο τα ιδια, σε προιον μαλιστα που ελεγε οτι αναμενεται. Τουλαχιστον ας ενημερωσουν σημερα αν ειναι να το παρουμε απο Κωτσοβολο.

Σε ποιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Armoral είπε

Σε ποιο; 

2 ώρες πριν, Armoral είπε

Σε ποιο;

κοιταξε η καφετιέρα αναμένεται και όντως θα έρθει και θα έχει και τον καφέ μεσα ,μολις με κάλεσαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Marios60 είπε

 

Τα τηρούν αυτά. Απλά επειδή παρήγγειλαν πολλοί και είναι λογικό ενδέχεται να υπάρξουν καθυστερήσεις. Όποτε αναγράφεται σε σελίδα στο Πλαίσιο ότι το προϊόν αναμένεται, έχω κάνει την παραγγελία και περιμένω λίγο περισσότερο.

Επεξ/σία από Armoral
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Sebu είπε

Εκτος και αν μενεις φουλ βορεια και φουλ ορεινα, αυτη τη στιγμη κεντρικη και νοτια Ελλαδα εχει ακομα 20 φευγα βαθμους καταμεσημερο και θα εχει μεχρι τα τελη Οκτωβρη για πλακα.

Ακομα και ηλιο φουλ να μην εχει, αν φυσαει τα ρουχα στεγνωνουν.

Εξαρταται τι τυπος ανθρωπου εισαι και αν σιδερωνεις. Κανενα στεγνωτηριο στον κοσμο δεν σε γλιτωνει απο το σιδερο.

Το στεγνωτηριο στεγνωνει τα ρουχα. Δεν τα σιδερωνει. Σιδερωμα σημαινει να σιδερωσεις τα πουκαμισα, τις μπλουζες, τα παντελονια να παρουν τη φορμα τους για να μπουν στις κρεμαστρες τους/θεση τους. Να σιδερωσεις τις πετσετες και τα σεντονια ωστε να πατηθουν να παρουν φορμα και να διπλωθουν να φυλαχθουν. Αυτα δεν σου τα κανει κανενα στεγνωτηριο.

Τωρα αν εισαι ανθρωπος που απλα βγαζεις το σεντονι τσαλακωμενο στεγνο απο το στεγνωτηριο και το διπλωνεις και το φυλας και οταν θες να το βαλεις στο κρεβατι απλα το στρωνεις ετσι τσαλακωμενο με τις ζαρες ή το ιδιο με τα ρουχα, παω πασο καθενας οπως τον βολευει.

Τα ρουχα οταν τα απλωνεις για στεγνωμα εξω παιρνουν φορμα και εκτος οτι στεγνωνουν μετα το σιδερωμα γινεται παιχνιδι. Δοκιμασε να απλωσεις για στεγνωμα τις μπλουζες και τα πουκαμισα στις κρεμαστρες τους και αφου στεγνωσουν ετσι, να τα σιδερωσεις. Τα σεντονια οταν απλωθουν και στεγνωσουν εχουν "πεσει" εχουν παρει φορμα και το σιδερωμα θα βγει πιο ευκολα.

Απο το στεγνωτηριο θα βγουν κουβαρι χωρις φορμα.

Ειχα στεγνωτηριο πολυ παλια και το ειχα χρησιμοποιησει απειροελαχιστα δεδομενου οτι Αττικη εχει 320+ μερες ηλιοφανεια και καλο αερακι.

μαλλον δεν εχεις στεγνωτηριο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
17 ώρες πριν, fotisdra είπε

μαλλον δεν εχεις στεγνωτηριο

Ή ισως δεν εχεις εσυ συμφωνα με τον τροπο απαντησης σου, οπότε επιστρεφεται η κουβεντα σου. :) 

Μιας και εχω και με τσιγκλησε αυτη η απαντηση, ας γραψω και εγω την γνωμη μου, που απεφυγα να γραψω εδω και ημερες.

Λιγο πολυ συμφωνω με τον Sebu.

Εχουμε εμεις εδω και 1.5 χρονο. Στεγνωμα καναμε μονο μια φορα πριν κανενα χρονο. Εχει νοημα, μονο οταν θες χειμωνα "επειγοντως" καποιο-καποια ρουχα, αν δεν εχεις αλλα να φορεσεις ή θες κατι που ειναι απλυτο για μια περισταση. Επισης ισως εχει ιδιαιτερο νοημα αν εισαι σε περιοχη με τρομερο καπνο απο τζακια κλπ τον χειμωνα. Ευτυχως δεν ειμαστε Αγγλια να βρεχει συνεχως. Τα ειπαν και οι προηγουμενοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, matrixxx είπε

Ή ισως δεν εχεις εσυ συμφωνα με τον τροπο απαντησης σου, οπότε επιστρεφεται η κουβεντα σου. :) 

Μιας και εχω και με τσιγκλησε αυτη η απαντηση, ας γραψω και εγω την γνωμη μου, που απεφυγα να γραψω εδω και ημερες.

Λιγο πολυ συμφωνω με τον Sebu.

Εχουμε εμεις εδω και 1.5 χρονο. Στεγνωμα καναμε μονο μια φορα πριν κανενα χρονο. Εχει νοημα, μονο οταν θες χειμωνα "επειγοντως" καποιο-καποια ρουχα, αν δεν εχεις αλλα να φορεσεις ή θες κατι που ειναι απλυτο για μια περισταση. Επισης ισως εχει ιδιαιτερο νοημα αν εισαι σε περιοχη με τρομερο καπνο απο τζακια κλπ τον χειμωνα. Ευτυχως δεν ειμαστε Αγγλια να βρεχει συνεχως. Τα ειπαν και οι προηγουμενοι.

Κοίταξε, εξαρτάται και από το για πόσα ρούχα μιλάμε και την οικογενειακή κατάσταση. Σε μία τετραμελή ας πούμε οικογένεια απλά δεν προλαβαίνεις και βολεύει πολύ. Φθινόπωτο, χειμώνα, άνοιξη με τα κρύα που τραβάνε αρκετά ή όποτε βρέχει ή έχει υγρασία και φυσικά όταν έχει πολύ καπνό από τζάκια όπως είπες.

Το θέμα είναι να κάνεις τη σωστή επιλογή γιατί τα φθηνότερα ενδέχεται να τα πληρώσεις πανάκριβα στο ρεύμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 06/10/2023 at 17:03, leros2004 said:

Φάγαμε ΖΟΝΓΚ 

image.jpeg.d44c49e9153920a20db1e19e7e780977.jpeg

Με πήρανε πάλι τηλέφωνο ότι τελικά αύριο θα παραλάβω, βρέθηκε καφετιέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, leros2004 είπε

Με πήρανε πάλι τηλέφωνο ότι τελικά αύριο θα παραλάβω, βρέθηκε καφετιέρα...

Και εγω που πήρα τηλ μου είπαν θα παραλάβω αλλά καφέ δεν θα έχει γτ τα αποθέματα έχουν τελειώσει και μάλιστα από την Παρασκευή.. δεν είναι σοβαρά πράγματα. ας ενημέρωναν τουλαχιστον ότι η προωθητική δεν ισχύει. πρόσεξε λοιπόν τι θα παραλάβεις.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, elias.kaz said:

Και εγω που πήρα τηλ μου είπαν θα παραλάβω αλλά καφέ δεν θα έχει γτ τα αποθέματα έχουν τελειώσει και μάλιστα από την Παρασκευή.. δεν είναι σοβαρά πράγματα. ας ενημέρωναν τουλαχιστον ότι η προωθητική δεν ισχύει. πρόσεξε λοιπόν τι θα παραλάβεις.. 

Η κοπέλα που με κάλεσε μου διαβεβαίωσε ότι θα έχει και καφέ, της τόνισα αν δεν έχει μην τη στείλετε καν. 

Στην παραγγελία σου γράφει για καφέ ? 

image.png.493ce8f5a194467d746d761abca75b71.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, elias.kaz είπε

Και εγω που πήρα τηλ μου είπαν θα παραλάβω αλλά καφέ δεν θα έχει γτ τα αποθέματα έχουν τελειώσει και μάλιστα από την Παρασκευή.. δεν είναι σοβαρά πράγματα. ας ενημέρωναν τουλαχιστον ότι η προωθητική δεν ισχύει. πρόσεξε λοιπόν τι θα παραλάβεις.. 

8 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Η κοπέλα που με κάλεσε μου διαβεβαίωσε ότι θα έχει και καφέ, της τόνισα αν δεν έχει μην τη στείλετε καν. 

Στην παραγγελία σου γράφει για καφέ ? 

 

 

Ίδιο στόρυ κι εδώ.

Παρέλαβα χθες τη μηχανή.

Ο καφές ΔΕΝ αναγράφεται πουθενά στην παραγγελία. Ο μεταφορέας δεν ήξερε τίποτα.

Με τηλεφωνική επικοινωνία διαβεβαίωσαν οτι ισχύει ο καφές και μόλις έχουν νέα παραλαβή θα μου κάνουν αποστολή.

Τάχα μου τελείωσε Παρασκευή.

Παρασκευή ωστόσο που τηλέφώνησα, είχα επιβεβαίωση οτι θα συνοδεύεταιι από καφέ, σε ερώτηση γιατί δεν αναφέρεται πουθενά η απάντηση ήταν γιατί περιλαμβάνεται έτσι κι αλλιώς στο πακέτο.

Για να πω την αλήθεια, μου φάνηκε λίγο πονηρό, τύπου όποιος την φάει.

Προσωπικά έχω την μηχανή κλειστή με την απόδειξη.

Αν το πάνε πονηρά, θα την γυρίσω πίσω μέσα στο διάστημα των 14 ημερών

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, nickol-us είπε

 

Ίδιο στόρυ κι εδώ.

Παρέλαβα χθες τη μηχανή.

Ο καφές ΔΕΝ αναγράφεται πουθενά στην παραγγελία. Ο μεταφορέας δεν ήξερε τίποτα.

Με τηλεφωνική επικοινωνία διαβεβαίωσαν οτι ισχύει ο καφές και μόλις έχουν νέα παραλαβή θα μου κάνουν αποστολή.

Τάχα μου τελείωσε Παρασκευή.

Παρασκευή ωστόσο που τηλέφώνησα, είχα επιβεβαίωση οτι θα συνοδεύεταιι από καφέ, σε ερώτηση γιατί δεν αναφέρεται πουθενά η απάντηση ήταν γιατί περιλαμβάνεται έτσι κι αλλιώς στο πακέτο.

Για να πω την αλήθεια, μου φάνηκε λίγο πονηρό, τύπου όποιος την φάει.

Προσωπικά έχω την μηχανή κλειστή με την απόδειξη.

Αν το πάνε πονηρά, θα την γυρίσω πίσω μέσα στο διάστημα των 14 ημερών

 

Και σε εμένα δεν αναγραφοταν πουθενά στην παραγγελία. παρότι με διαβεβαίωσαν. τεσπα εγώ ακύρωσα και τους έκραξα με email. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...