Προς το περιεχόμενο

Μετά από 13 χρόνια, η Xiaomi αποχαιρετά το MIUI και καλοσωρίζει το HyperOS


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, sirparis είπε

Μα οι διαφημίσεις είναι που σου τη σπάνε, αλλιώς είναι αξιοπρεπέστατα κινητά

Εχω xiaomi redmi note 8, μου βγαζει διαφη΄μίσεις όταν κάνω εκκαθαριση, όταν κάνω σαρωση για ιους κτλ......

Δεν είναι μόνο οι διαφημίσεις, είναι και διάφορα bugs που έχει το miui

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πάντως πήγα από Poco F2 Pro σε Moto Edge 40 Pro που έχει ουσιαστικά AOSP + κάποια εξτραδακια της Moto και σε λιγότερο από μήνα πήρα Xiaomi 13T. Φουλ ευχαριστημένος και το Poco θα το θυμάμαι ως ό, τι πιο τίμιο έχει περάσει από τα χέρια μου. Να είχαν κρατήσει και το σύστημα με τη selfie κάμερα καλά θα ήταν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sirparis είπε

Μα οι διαφημίσεις είναι που σου τη σπάνε, αλλιώς είναι αξιοπρεπέστατα κινητά

Εχω xiaomi redmi note 8, μου βγαζει διαφη΄μίσεις όταν κάνω εκκαθαριση, όταν κάνω σαρωση για ιους κτλ......

https://www.mobilesum.com/el-eur/faqs/xiaomi-redmi-note-8-pro/disable-ads

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AtiX είπε

Και οι τρεις μάρκες έχουν περάσει από τα χέρια μου…

δεν μπορώ να καταλάβω που αποσκοπεί η όλη η συζήτηση…

Επειδή και χθες που μιλούσαμε για τα iPhone και σήμερα που αναφερόμαστε στα Xiaomi σε βλέπω έμπειρο

Προσωπικά δεν είχα ποτέ Xiaomi κινητό

Όποιος πήρε (γνωστός μου)...ή το άλλαζε σε σύντομο χρονικό διάστημα ή περνούσε Custom Rom για να σταματήσει να κολλάει το κινητό του

Γενικά όμως είναι μία εταιρεία που από το 2015 έχει χωθεί παντού (και εννοώ παντού)

Μέχρι και λάμπες led βγάζει

Κατά τη γνώμη μου... είναι λογικό κάπου να χάσουν τη μπάλα τους

(Προσωπικά...δεν μου αρέσει μία εταιρεία να προσπαθεί να χωθεί στην ζωή μου...με τέτοιο τρόπο (τόσο επιθετικά)...και σε όλα τα επίπεδα & δεν το κάνει μόνο η Xiaomi...τα ίδια κάνει και η Amazon...τα ίδια και η Apple...τα ίδια και η Samsung)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, dawnvibe είπε

Επειδή και χθες που μιλούσαμε για τα iPhone και σήμερα που αναφερόμαστε στα Xiaomi σε βλέπω έμπειρο

Προσωπικά δεν είχα ποτέ Xiaomi κινητό

Όποιος πήρε (γνωστός μου)...ή το άλλαζε σε σύντομο χρονικό διάστημα ή περνούσε Custom Rom για να σταματήσει να κολλάει το κινητό του

Γενικά όμως είναι μία εταιρεία που από το 2015 έχει χωθεί παντού (και εννοώ παντού)

Μέχρι και λάμπες led βγάζει

Κατά τη γνώμη μου... είναι λογικό κάπου να χάσουν τη μπάλα τους

(Προσωπικά...δεν μου αρέσει μία εταιρεία να προσπαθεί να χωθεί στην ζωή μου...με τέτοιο τρόπο (τόσο επιθετικά)...και σε όλα τα επίπεδα & δεν το κάνει μόνο η Xiaomi...τα ίδια κάνει και η Amazon...τα ίδια και η Apple...τα ίδια και η Samsung)

Miui είχα από εποχή Xperia 10 Mini, Xiaomi κινητό από το πρώτο Redmi…

τότε ήταν ότι καλύτερο υπήρχε από οτιδήποτε άλλο κυκλοφορούσε σε Android & iOS, εδώ και χρόνια όμως άλλαξαν και αντί να παρουσιάζουν καλά κινητά, παρουσιάζουν κινητά κάθε τρίμηνο…

όταν βγάζεις κάθε χρόνο δεκάδες μοντέλα είναι αυτονόητο ότι όχι μόνο δεν θα μπορείς να τα υποστηρίξεις σωστά αλλά μετά την κυκλοφορία του επόμενου το υπάρχων θα ξεχαστεί… 

αυτό είναι το πρόβλημα που έχει η Xiaomi, κυκλοφορεί κάτι και μετά όχι απλά το ξεχνάει αλλά συμπεριφέρεται σαν να θέλει να το σαμποτάρει κιόλας…

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/10/2023 στις 1:48 ΜΜ, cabdik είπε

ΔΕΝ υπαρχει ΤΙΠΟΤΑ ΔΩΡΕΑΝ. ολα εχουν το αναλογο "τιμημα".....!!  Οταν ακουτε οτι κατι δινετε "δωρεαν"......να ψυλλιαζεστε οτι καπως αλλιως θα πληρωθει...........

Δηλαδή υποψιαζεσαι ότι η πληρωμή, αντί για χρήματα ( εφόσον όπως λες, δεν είναι τίποτα δωρεάν) θα γίνει σε ....είδος ? Πω πω , τι θα ... πάθουμε πάλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, jimagas99 είπε

Δηλαδή υποψιαζεσαι ότι η πληρωμή, αντί για χρήματα ( εφόσον όπως λες, δεν είναι τίποτα δωρεάν) θα γίνει σε ....είδος ? Πω πω , τι θα ... πάθουμε πάλι...

Κυριολεκτικα, γινεται σε ειδος..................!!!   το νου σου.............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/10/2023 στις 1:23 ΜΜ, Georgz είπε

Καλοδεχούμενες τέτοιες αλλαγές σε λογισμικά που είχαν 5000 προβλήματα. Eφόσον επανασχεδιάστηκε από την βάση, ας ελπίσουμε τώρα τα notifications πχ να λειτουργούν κανονικά.

Αν και το bloatware δε νομίζω να το γλιτώσουμε απo τoν κινέζο.τα

Τα notifications μια χαρά λειτουργούνε και τώρα και πάντα. 

Στις 18/10/2023 στις 5:42 ΜΜ, dawnvibe είπε

Επειδή και χθες που μιλούσαμε για τα iPhone και σήμερα που αναφερόμαστε στα Xiaomi σε βλέπω έμπειρο

Προσωπικά δεν είχα ποτέ Xiaomi κινητό

Όποιος πήρε (γνωστός μου)...ή το άλλαζε σε σύντομο χρονικό διάστημα ή περνούσε Custom Rom για να σταματήσει να κολλάει το κινητό του

Γενικά όμως είναι μία εταιρεία που από το 2015 έχει χωθεί παντού (και εννοώ παντού)

Μέχρι και λάμπες led βγάζει

Κατά τη γνώμη μου... είναι λογικό κάπου να χάσουν τη μπάλα τους

(Προσωπικά...δεν μου αρέσει μία εταιρεία να προσπαθεί να χωθεί στην ζωή μου...με τέτοιο τρόπο (τόσο επιθετικά)...και σε όλα τα επίπεδα & δεν το κάνει μόνο η Xiaomi...τα ίδια κάνει και η Amazon...τα ίδια και η Apple...τα ίδια και η Samsung)

Ούτε διαφημίσεις ούτε κολλήματα ποτέ έχουν περάσει από τα χέρια μου 20 μοντέλα xiaomi κάποια samsung το μόνο που παραδέχομαι στην samsung είναι οι αναβαθμίσεις τις μπράβο σε αυτό τα υπόλοιπα χάλια. 

Στις 17/10/2023 στις 1:23 ΜΜ, Georgz είπε

Καλοδεχούμενες τέτοιες αλλαγές σε λογισμικά που είχαν 5000 προβλήματα. Eφόσον επανασχεδιάστηκε από την βάση, ας ελπίσουμε τώρα τα notifications πχ να λειτουργούν κανονικά.

Αν και το bloatware δε νομίζω να το γλιτώσουμε απo τoν κινέζο.

Κάι η samsung έχει bloatware και μάλιστα πρέπει να είσαι πολύ ψαγμένος για να τα βγάλεις τα notifications λειτουργουσαν και λειτουργούν μια χαρά το miui είναι ανώτερο από samsung αυτό είναι σίγουρο έχει τόσα γαματες λειτουργιες που οποίος ξέρει να τα χρησιμοποιει θα είναι προσωπικά δεν θα άλλαζα με τίποτα τη miui έχει τα πάντα και κάνει τα πάντα όλα σε ένα χωρίς πρόβληματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...