Προς το περιεχόμενο

Προπαραγγελίες/Διαθεσιμότητες/Παραλαβές iPhone 15 Pro/ Pro Max v2


giorgoskgs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατέληξα σε 15 Pro 128 BluTi μιας και το NaTi αφενός μεν έχει καταντήσει αηδία με την αναμονή, αφετέρου δε το BluTi μου κάθισε καλύτερα στο μάτι.

Από iStorm River West, χωρίς παραγγελία. Μπήκα, ζήτησα, πλήρωσα, παρέλαβα, έφυγα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, vade23 είπε

Παραγγελία 15PRO MAX Natural Titanium 256GB και εξόφληση  ολόκληρου του ποσού  την 20/09 από Κωτσόβολο. Φως πουθενά....αρκετά τηλεφωνήματα στην εξυπηρέτηση πελατών, καμιά ενημέρωση, πλήρη άγνοια από μέρους τους..  Μου τονίζανε συνέχεια ότι είμαι σε σειρά προτεραιότητας...

Ανά τακτά χρονικά διαστήματα έβλεπα στο site τους, το συγκεκριμένο κινητό άμεσα διαθέσιμο, τους καλούσα αλλά μου λέγαν ότι δεν ισχύει, δεν είναι διαθέσιμο, και αν ήταν διαθέσιμο θα εξυπηρετούσαμε τις παραγγελίας αφού υπάρχει αυστηρή σειρά προτεραιότητας..

Στο ζουμί τώρα, 17/11 το βρίσκω ξανά διαθέσιμο στο site τους, το παραγγέλνω ξανά με αντικαταβολή αυτή τη φορά...........και για μαντέψετε!!! Αυτή η παραγγελία μέσα σε 3 ημέρες δρομολογήθηκε και μου ήρθε μήνυμα στο κινητό για παράδοση στην οικία μου και πληρωμή με αντικαταβολή... 

Ξανά τηλέφωνο στον Κωτσό λέγοντας το ιστορικό και απαιτώντας να μου κρατήσουν το κινητό και να μου το δώσουν για την εκπλήρωση της προγενέστερης παραγγελίας...μου απάντησαν ότι δε γίνετε και ότι αν δεν το παραλάβω με αντικαταβολή θα το δώσουν στον επόμενο στη σειρά...ΠΟΙΑ ΣΕΙΡΑ???????????  Δίχως να το θέλω,  μου ξέφυγαν αρκετά σκληρά τηλεφωνικά Γαλλικά..... 

Επίλογος: Την επόμενη μέρα πήγα από κοντά σε κατάστημα Κωτσό, απευθείας στο Διευθυντή, του λέω για την πρώτη παραγγελία που έχει πληρωθεί από 20/09  και πότε θα παραλάβω?? Μου απαντάει ότι είναι σε έλλειψη και είναι άγνωστο πότε θα έχουν ξανά κομμάτια στο συγκεκριμένο χρώμα...κρατήθηκα λίγο... του δείχνω τη δεύτερη προχθεσινή παραγγελία...........παύση............. Την ίδια μέρα παρέλαβα το 15PRO MAX Natural Titanium 256GB που δεν υπήρχε, αλλά τελικά υπήρχε, αλλά ήταν σε έλλειψη, αλλά μερικές φορές υπήρχε, αλλά...αλλά...αλλά...  

Κούρασα πολύ το ξέρω.. αλλά μερικά πράγματα πρέπει να τα μοιραζόμαστε...

Όσο για το κινητό: ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!

ΝΤΑΞΕΙ ΣΟΚ!!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, kalpop είπε

ΝΤΑΞΕΙ ΣΟΚ!!

Εγώ καταλήγω ότι στην Ελλάδα του «προπαράγγειλε τώρα για να το έχεις πρώτος στις 22/09» και 27/11 ουδείς γνωρίζει τίποτα στον επίσημο μεταπωλητή και αντιπρόσωπο-service, απλά σε καμία περίπτωση δεν τους δίνεις σεντ μπροστά! Το «προπαραγγέλνεις», κάνεις 2-3 βδομαδες αναμονή και μετά απευθύνεσαι στο εξωτερικό…

Για τον απλούστατο λόγο ότι εφόσον γνωρίζεις ότι δεν θα παραλάβεις τόσα κομμάτια, δεν δίνεις τόσα λεφτά για μάρκετινγκ και δεν ζητάς από τον κόσμο προκαταβολές και προεξοφλήσεις, απλά για να τους δεσμεύσεις με κάποιον τρόπο ή και για να ενισχύσεις βραχυπρόθεσμα την ρευστότητά σου…

2+ μήνες μετά κι η istorm δεν ξέρει, δεν είδε, δεν άκουσε…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Dimitrouladancer είπε

Εγώ καταλήγω ότι στην Ελλάδα του «προπαράγγειλε τώρα για να το έχεις πρώτος στις 22/09» και 27/11 ουδείς γνωρίζει τίποτα στον επίσημο μεταπωλητή και αντιπρόσωπο-service, απλά σε καμία περίπτωση δεν τους δίνεις σεντ μπροστά! Το «προπαραγγέλνεις», κάνεις 2-3 βδομαδες αναμονή και μετά απευθύνεσαι στο εξωτερικό…

Για τον απλούστατο λόγο ότι εφόσον γνωρίζεις ότι δεν θα παραλάβεις τόσα κομμάτια, δεν δίνεις τόσα λεφτά για μάρκετινγκ και δεν ζητάς από τον κόσμο προκαταβολές και προεξοφλήσεις, απλά για να τους δεσμεύσεις με κάποιον τρόπο ή και για να ενισχύσεις βραχυπρόθεσμα την ρευστότητά σου…

2+ μήνες μετά κι η istorm δεν ξέρει, δεν είδε, δεν άκουσε…

Ύστερα από την εμπειρία που είχα, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά! Έκανα την Παρασκευή παραγγελία στην iStorm ένα pro max 256 gb blue και σήμερα ήρθε μήνυμα να πάω να το παραλάβω. Παράλληλα έχω παραγγελία στην iStorm από 21/09 για το pro max Na Ti και ακόμα τίποτα. Είναι δυνατόν να υπάρχει τόσο θέμα με το χρώμα? Όλοι το Na Ti περιμένουν? 😂 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Kostas3pap είπε

Καλημέρα παιδιά! Έκανα την Παρασκευή παραγγελία στην iStorm ένα pro max 256 gb blue και σήμερα ήρθε μήνυμα να πάω να το παραλάβω. Παράλληλα έχω παραγγελία στην iStorm από 21/09 για το pro max Na Ti και ακόμα τίποτα. Είναι δυνατόν να υπάρχει τόσο θέμα με το χρώμα? Όλοι το Na Ti περιμένουν? 😂 

Ότι να ναι η istorm 😂. Εγώ πάντως έχω παραγγελία pm max 256 blue από 01/11 (εξοφλημένη) και ακόμα τίποτα οπότε μάλλον είσαι κωλόφαρδος και δεν είναι θέμα το χρώμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ό,τι βλέπω πλέον εδώ μέσα δεν υπάρχει καμία οργάνωση και καμία σειρά προτεραιότητας. Οποιος είναι τυχερός το παίρνει. Εχω δει άτομα να έχουν παραλάβει ίδιο μοντέλο, ίδιο χρώμα ίδια χωρητικότητα, ενώ το παρήγγειλαν μετά από μένα.

15 pro max 256 black,  παραγγελία 13/10 από Public με προπληρωμή, καμία απολύτως ενημέρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα! Πήγα να παραλάβω κάτι από τα Sephora στο Κολωνάκι κι επιστρέφοντας είδα μπροστά μου την istorm. 
 

Μπαίνω μέσα, ρωτάω σε ποιά μέρα είναι οι προπαραγγελίες, μου τα μπουρδούκλωσαν… Λέω περιμένω από Σεπτέμβριο! Αν και είχε κόσμο, μου λέει η κοπέλα περίμενε να εξυπηρετήσω 2 άτομα και μετά θα δω αν έχω!

Αποτέλεσμα; Μόλις το αγόρασα!!!! Ήταν λέει από ακύρωση… iPhone 15 pro 128 titanium αυτή τη στιγμή στα χέρια μου από τύχη… 

Παιδιά ξεχυθείτε στους δρόμους και ρωτήστε καταστήματα φυσική παρουσία!!!!
 

ΥΓ: Χθες πήγα να το αγοράσω από αμαζον Ισπανίας, αλλά ήθελα βοήθεια στη γλώσσα και το άφησα για σήμερα… Της είπα ότι από τύχη δεν το πήρα χθες από αμαζον και γουρλωσε τα μάτια, λες και άκουγε πρώτη φορά ότι αγοράζει από κει ο κόσμος πλέον…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Dimitrouladancer είπε

Παιδιά καλησπέρα! Πήγα να παραλάβω κάτι από τα Sephora στο Κολωνάκι κι επιστρέφοντας είδα μπροστά μου την istorm. 
 

Μπαίνω μέσα, ρωτάω σε ποιά μέρα είναι οι προπαραγγελίες, μου τα μπουρδούκλωσαν… Λέω περιμένω από Σεπτέμβριο! Αν και είχε κόσμο, μου λέει η κοπέλα περίμενε να εξυπηρετήσω 2 άτομα και μετά θα δω αν έχω!

Αποτέλεσμα; Μόλις το αγόρασα!!!! Ήταν λέει από ακύρωση… iPhone 15 pro 128 titanium αυτή τη στιγμή στα χέρια μου από τύχη… 

Παιδιά ξεχυθείτε στους δρόμους και ρωτήστε καταστήματα φυσική παρουσία!!!!
 

ΥΓ: Χθες πήγα να το αγοράσω από αμαζον Ισπανίας, αλλά ήθελα βοήθεια στη γλώσσα και το άφησα για σήμερα… Της είπα ότι από τύχη δεν το πήρα χθες από αμαζον και γουρλωσε τα μάτια, λες και άκουγε πρώτη φορά ότι αγοράζει από κει ο κόσμος πλέον…

Αυτό αποδεικνύει πόσο τραγικοί είναι βέβαια..!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Dimitrouladancer είπε

Παιδιά καλησπέρα! Πήγα να παραλάβω κάτι από τα Sephora στο Κολωνάκι κι επιστρέφοντας είδα μπροστά μου την istorm. 
 

Μπαίνω μέσα, ρωτάω σε ποιά μέρα είναι οι προπαραγγελίες, μου τα μπουρδούκλωσαν… Λέω περιμένω από Σεπτέμβριο! Αν και είχε κόσμο, μου λέει η κοπέλα περίμενε να εξυπηρετήσω 2 άτομα και μετά θα δω αν έχω!

Αποτέλεσμα; Μόλις το αγόρασα!!!! Ήταν λέει από ακύρωση… iPhone 15 pro 128 titanium αυτή τη στιγμή στα χέρια μου από τύχη… 

Παιδιά ξεχυθείτε στους δρόμους και ρωτήστε καταστήματα φυσική παρουσία!!!!
 

ΥΓ: Χθες πήγα να το αγοράσω από αμαζον Ισπανίας, αλλά ήθελα βοήθεια στη γλώσσα και το άφησα για σήμερα… Της είπα ότι από τύχη δεν το πήρα χθες από αμαζον και γουρλωσε τα μάτια, λες και άκουγε πρώτη φορά ότι αγοράζει από κει ο κόσμος πλέον…

Ερασιτέχνες που το παίζουν Premium Partners της Apple...

Αλλά φταίει κι η Apple που δίνει κύρος σε τέτοιου είδους "επαγγελματίες"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παραγγείλει iPhone 15 pro max natural από isystem  με ενημέρωσαν ότι έχει έρθει.αν κάποιος το θέλει ας στείλει μήνυμα 

Μόλις τώρα, gio2739 είπε

Έχω παραγγείλει iPhone 15 pro max natural από isystem  με ενημέρωσαν ότι έχει έρθει.αν κάποιος το θέλει ας στείλει μήνυμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, frix_ath said:

....ετοιμοπαράδοτο στη vodafone.

Οντως ειναι, αλλα δεν κόβει τιμολόγιο από το site. Μαλλον για αυτο ειναι ετοιμοπαράδοτο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...