Προς το περιεχόμενο

Αίτημα στη Microsoft να σώσει εκατομμύρια υπολογιστές από τα σκουπίδια παρατείνοντας την υποστήριξη των Windows 10


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάπου εδώ να σημειώσουμε ότι οι LTSC εκδόσεις δεν είναι πανάκεια... Ειναι στοχευμένες εκδόσεις που αναβαθίζονται πιο αργά και δεν έχουν τις τελευταίες εκδόσεις software / API της ίδιας της MS. Για παράδειγμα, όσοι χρησιμοποιούμε Office 365, αυτά δεν λειτουργούν σε Windows 10 LTSC... 

Προσωπικά δεν βλέπω άλλη λύση από το να επεκτείνει η MS την υποστήριξη των Windows 10. Οι ελάχιστα υποστηριζόμενοι επεξεργαστές για τα Win 11 είναι πολύ πρόσφατοι (8th gen Intel λ.χ.), ένας τεράστιος αριθμός απόλυτα λειτουργικών και καθ' όλα γρήγορων συστημάτων μένουν απ' έξω. Ενώ στην Ευρώπη και στα διεθνή φόρα μιλάμε διαρκώς για εξοικονόμηση ενέργειας, μειώσεις ρύπων και αποβλήτων κ.α. , πίνουμε καφε από χάρτινα καλαμάκια και δεν έχουμε πλέον φορτιστές με συσκευές των 1.000 ευρώ, παρ' όλα αυτά το 2025 ετοιμαζόμαστε να γεμίσουμε τις χωματερές με εκατοντάδες χιλιάδες τόνους άχρηστου τεχνολογικού εξοπλισμού. 

Επεξ/σία από n3a
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 172
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, uniquegr είπε

Γιατί, τα Mac λειτουργούν με εντελώς διαφορετικό τρόπο απο τα Windows. Ένα μηχάνημα με φαινομενικά μικρότερες δυνατότητες απο ένα αντίστοιχο που τρέχει Windows, στο MacOS πάει σφαίρα και είναι 100% αξιόπιστο. Δεν είναι τυχαίο που οι επαγγελματίες χρησιμοποιούν MAC και σίγουρα δεν είναι ψώνια όπως οι κάτοχοι των περισσότερων iPhone.

Τι σχεση εχουν οι επιδοσεις με το support του λειτουργικού; Το link που εδωσα με το support το ειδες μηπως; 5 χρονια υποστηριξη αν εχεις Mac του 2017, ως το Ventura, δε παιζει το Sonoma. Αυτος που ταχα μου θα αλλαξει τα Windows σε Mac λογω του μοντελου υποστηριξης θα παει σε μια πλατφορμα με πολυ μικροτερη υποστηριξη.

Επεξ/σία από asmilon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως και τα games μπορει να σε "υποχρεωσουν" να πας σε νεοτερο λειτουργικο.

Ημουν αρκετα χρονια με τα 7αρια γιατι ημουν ευχαριστημενος και ας μην ειχαν αναβαθμισεις για καποια χρονια (critical updates συνεχιζε να βγαζει για καποιο διαστημα).

Οταν ομως ηρθε το καινουριο Hitman λχ σου ελεγε ή Windows 10 που υποστηριζει νεο Direct X ή δεν εχει παιχνιδι. Απο πεισμα αντιδρουσα σε αυτο τον τραμπουκισμο και εκβιασμο για μερικα χρονια ακομα. Καποια στιγμη ομως περασα και εγω σταδιακα στα 10αρια. Θεμα συνηθειας ηταν στο τελος. Ασχετα που το καινουριο Hitman τελικα ηταν μια απογοητευση 😂 συνηθισμενος σε ολο το universe απο τα πρωτα παιχνιδια, το βρηκα το πιο ρηχο, βαρετο και με καμια διαθεση επαναληψιμοτητας. Αρα αν αξιζε η αναβαθμιση σε Windows 10 για το Hitman δεν αξιζε. Αν αξιζε γιατι εβαλα ενα νεοτερο λειτουργικο με patches κτλ κτλ? Μαλλον αξιζε.

Το αναφερω απλα γιατι η MS δεν εχει μονο τις εταιρειες, εχει και τους απλους ιδιωτες χρηστες αρκετοι εκ των οποιων ειναι και gamers και αρκετοι μεσω του δικου της καναλιου/universe. Αρα δεν θα ειναι δυσκολο θεωρω στο μελλον να σου πει δεν μπορεις να παιξεις game απο το Xbox portal σε PC edition αν δεν εχει τουλαχιστον Win11 ή ακομα και να θεσει μια νεα προδιαγραφη Direct X που θα απαιτει Win11 και επανω και αυτη να υιοθετηθει ως ελαχιστη απο τους δημιουργους παιχνιδιων.

Επεξ/σία από Sebu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, asmilon είπε

Τι σχεση εχουν οι επιδοσεις με το support του λειτουργικού; Το link που εδωσα με το support το ειδες μηπως; 5 χρονια υποστηριξη αν εχεις Mac του 2017, ως το Ventura, δε παιζει το Sonoma. Αυτος που ταχα μου θα αλλαξει τα Windows σε Mac λογω του μοντελου υποστηριξης θα παει σε μια πλατφορμα με πολυ μικροτερη υποστηριξη.

Εννοώ ότι αν κάποιος κάνει τη δουλειά του με το μηχάνημα όπως θα λειτουργεί όταν τελειώσει το support ( αν δεν θέλει δηλαδή να χρησιμοποιεί τη τελευταία version της εκάστοτε εφαρμογής και δεν κόπτεται για τη τελευταία έκδοση του MacOS ), σιγά μην ασχοληθεί για να αναβαθμίσει.

 

4 λεπτά πριν, Sebu είπε

Παντως και τα games μπορει να σε "υποχρεωσουν" να πας σε νεοτερο λειτουργικο.

Ημουν αρκετα χρονια με τα 7αρια γιατι ημουν ευχαριστημενος και ας μην ειχαν αναβαθμισεις για καποια χρονια (critical updates συνεχιζε να βγαζει για καποιο διαστημα).

Οταν ομως ηρθε το καινουριο Hitman λχ σου ελεγε ή Windows 10 που υποστηριζει νεο Direct X ή δεν εχει παιχνιδι. Απο πεισμα αντιδρουσα σε αυτο τον τραμπουκισμο και εκβιασμο για μερικα χρονια ακομα. Καποια στιγμη ομως περασα και εγω σταδιακα στα 10αρια. Θεμα συνηθειας ηταν στο τελος. Ασχετα που το καινουριο Hitman τελικα ηταν μια απογοητευση 😂 συνηθισμενος σε ολο το universe απο τα πρωτα παιχνιδια, το βρηκα το πιο ρηχο, βαρετο και με καμια διαθεση επαναληψιμοτητας. Αρα αν αξιζε η αναβαθμιση σε Windows 10 για το Hitman δεν αξιζε. Αν αξιζε γιατι εβαλα ενα νεοτερο λειτουργικο με patches κτλ κτλ? Μαλλον αξιζε.

Το αναφερω απλα γιατι η MS δεν εχει μονο τις εταιρειες, εχει και τους απλους ιδιωτες χρηστες αρκετοι εκ των οποιων ειναι και gamers και αρκετοι μεσω του δικου της καναλιου/universe. Αρα δεν θα ειναι δυσκολο θεωρω στο μελλον να σου πει δεν μπορεις να παιξεις game απο το Xbox portal σε PC edition αν δεν εχει τουλαχιστον Win11 ή ακομα και να θεσει μια νεα προδιαγραφη Direct X που θα απαιτει Win11 και επανω και αυτη να υιοθετηθει ως ελαχιστη απο τους δημιουργους παιχνιδιων.

Ακριβώς, εσείς οι gamers είστε λίγο έρμαια των επιλογών της MS, όπως και κάθε χρήστης που χρειάζεται το συγκεκριμένο λειτουργικό για να χρησιμοποιήσει το software που τον ενδιαφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, uniquegr είπε

Εννοώ ότι αν κάποιος κάνει τη δουλειά του με το μηχάνημα όπως θα λειτουργεί όταν τελειώσει το support ( αν δεν θέλει δηλαδή να χρησιμοποιεί τη τελευταία version της εκάστοτε εφαρμογής και δεν κόπτεται για τη τελευταία έκδοση του MacOS ), σιγά μην ασχοληθεί για να αναβαθμίσει.

Ελπιζω να μην κανεις σημαντικες εργασιες οπως e-banking σε τετοιο μη αναβαθμισμενο συστημα. Εσυ μπορει να μην ασχολεισαι, θα βρεθουν αλλοι που με χαρα θα ασχοληθουν μαζι σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, asmilon είπε

Ελπιζω να μην κανεις σημαντικες εργασιες οπως e-banking σε τετοιο μη αναβαθμισμενο συστημα. Εσυ μπορει να μην ασχολεισαι, θα βρεθουν αλλοι που με χαρα θα ασχοληθουν μαζι σου.

Φυσικά και όχι, αλλά πλέον δεν επαφίεμαι ούτε καν στα αναβαθμισμένα συστήματα για τέτοιου είδους χρήση ( αν και είναι ακόμα work in progress που λεν και στο χωριό μου ). Anyway!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, AtiX είπε

Είμαστε καταναλωτές και με τις επιλογές μας μπορούμε να αποφασίσουμε την πορεία μιας εταιρία…

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω αφού δεν σου αρέσει γιατί δεν πας σε Linux… 

Αν οι μισοί που παραπονιούνται κάνουν αυτή την απλή μετάβαση, να δεις για πότε συμμορφώνεται η οποιαδήποτε εταιρία σύμφωνα με τα θέλω των πελατών της…

Αμ δεν ειναι καθολου απλη η μεταβαση. Προσπαθησα γυρω στο 2010 με ubuntu και τελικα ταλαιπωριομουν χωρις λογο. Λειτουργικο χωρις υποστηριξη απο developers και χωρις drivers καρτων γραφικων και αλλων συσκευων ειναι ματαιοπονια. Και χωρις μεγαλη βαση χρηστων δεν προκειται να βγουνε προγραμματα και drivers, ενω χωρις προγραμματα και drivers ποτε δε θα μεγαλωσει η βαση χρηστων. Ειναι φαυλος κυκλος. Η microsoft καταφερε να το κανει μονοπωλιο με διαφορους τροπους. Οσο ειχα ubuntu το kernel ειχε παρει φωτια. Κοντεψα να γινω χακερ χωρις να εχω καμια ορεξη. Οκ στην αρχη ειχε γουστο αλλα μετα το σιχαθηκα επειδη επρεπε ν ασχολουμαι αναγκαστικα για να λυσω ενα σωρο προβληματα, πχ δεν ειχα ηχο. Μεχρι να βρω drivers και να καταφερω να τους εγκαταστησω ειδα κι επαθα. Το πηρα αποφαση και εβαλα ξανα windows με dual boot windows και ubuntu. Μολις ξαναεγκατεστησα τα windows βρηκα τη χαρα μου. Ολα ξαναεγιναν πολυ απλα. Φυσικα επρεπε να ξανα εγκαταστησω το grab χειροκινητα απο ubuntu live cd, επειδη τα windows αποφασιζουν απο μονα τους οταν ξεκινας τον υπολογιστη να μην εμφανιζεται επιλογη με ποιο λειτουργικο θα ξεκινησεις, ασχετα που ειχα ηδη εγκατεστημενα και τα ubuntu. Αν ομως εχεις ηδη εγκατεστημενα windows και εγκαταστησεις μετα ubuntu, μια χαρα θα εμφανιζεται επιλογη λειτουργικου οταν ξεκινας τον υπολογιστη. Ειναι κριμα επειδη ο υπολογιστης με ubuntu πηγαινε σφαιρα σε ολα οσα βρηκα προγραμματα για να κανω. Σα να ειχα βαλει πιο γρηγορο σκληρο, μεγαλυτερη ram και γρηγοροτερο επεξεργαστη ηταν

Επεξ/σία από chrsiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, chrsiou είπε

Αμ δεν ειναι καθολου απλη η μεταβαση. Προσπαθησα γυρω στο 2010 με ubuntu και τελικα ταλαιπωριομουν χωρις λογο. Λειτουργικο χωρις υποστηριξη απο developers και χωρις drivers καρτων γραφικων και αλλων συσκευων ειναι ματαιοπονια. Και χωρις μεγαλη βαση χρηστων δεν προκειται να βγουνε προγραμματα και drivers, ενω χωρις προγραμματα και drivers ποτε δε θαεγαλωσει η ναση χρηστων. Ειναι φαυλος κυκλος. Η microsoft καταφερε να το κανει μονοπωλιο με διαφορους τροπους. Οσο ειχα ubuntu το kernel ειχε παρει φωτια. Κοντεψα να γινω χακερ χωρις να εχω καμια ορεξη. Οκ στην αρχη ειχε γουστο αλλα μετα το σιχαθηκα επειδη επρεπε ν ασχολουμαι αναγκαστικα για να λυσω ενα σωρο προβληματα, πχ δεν ειχα ηχο. Μεχρι να βρω drivers και να καταφερω να τους εγκαταστησω ειδα κι επαθα. Το πηρα αποφαση και εβαλα ξανα windows με dual boot windows και ubuntu. Μολις ξαναεγκατεστησα τα windows βρηκα τη χαρα μου. Ολα ξαναεγιναν πολυ απλα. Φυσικα επρεπε να ξανα εγκαταστησω το grab χειροκινητα απο ubuntu live cd, επειδη τα windows αποφασιζουν απο μονα τους οταν ξεκινας τον υπολογιστη να μην εμφανιζεται επιλογη με ποιο λειτουργικο θα ξεκινησεις, ασχετα που ειχα ηδη εγκατεστημενα και τα ubuntu

Καταλαβαίνω τι θες να πεις και προς θεού δεν λέω ότι είναι κάτι εύκολο η μετάβαση…

το point μου ήταν η νοχελικοτητα από τους περισσότερους απέναντι σε μια MS που προσπαθεί να αλλάξει πράγματα προς όφελος της…

να θυμίσω μόνο το τεράστιο χαστούκι που έφαγε με τα Vista, τα 8, τα 8.1 και όπως φαίνεται και με τα 11… 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, dimitriosm είπε

η εκδοση που εγραψα ναι, τοσο εχει. αν θες να την βρεις, απλως γκουγκλαρε την οπως την εγραψα παραπανω. νομιζω δεν υπαρχει καλυτερη εκδοση των windows 10.

Εδώ γράφει ότι η 2021 έχει 5 χρόνια υποστήριξης και μάλιστα διευκρινίζει ότι δεν αντικαθιστά την 2019 που έχει 10 χρόνια υποστήριξης. Τα 10 χρόνια αφορούν την έκδοση IoT.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, AtiX είπε

Αν δεν υποστηρίζεται ένα πρόγραμμα βρίσκεις κάποιο άλλο που κάνει την ίδια ή παρόμοια πράγματα…

το βρίσκω δικαιολογία να μένω σε ένα λειτουργικό που δεν το γουστάρω γιατί έτσι έμαθα, ή για ένα πρόγραμμα…

Αυτο δεν ειναι εφικτο με ολα τα προγραμματα και επισης υπαρχει και το θεμα των drivers των συσκευων. Δε θα προσπαθω να τα εκλογικευσω ολα για να μην παραδεχτω πως η microsoft λυσσαξε να κανει μονοπωλιο τα windows για να μας ξεζουμιζει. Δε θα ειχα κανενα προβλημα να πληρωνα τα λινουξ αλλα να λειτουργουσαν οπως πρεπει, αρκει να μην τρωω στη μαπα τα windows

2 ώρες πριν, hellghan είπε

Η Microsoft σχεδιάζει να σταματήσει την υποστήριξη των Windows 10 το 2025, 10 χρόνια μετά την αρχική κυκλοφορία του λειτουργικού συστήματος.

10 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΖΗΤΑΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ. ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΕΠΙΣΤΟΛΗ.

Με βάση την εμπειρία  μου ως τεχνικός αν δε λιώσει το pc στο σπίτι δε θα το αλλάξουν. Πριν μια βδομάδα πήγα σε σπίτι να δω έναν pentium 4 υπολογιστή!  Αντί δηλαδή οι υπολογιστές να πάνε σε ανακύκλωση που είναι το καλύτερο θα στείλουμε στη Microsft να δώσει 2 χρόνια έξτρα ενημερώσεις.

Ε-Λ-Ε-Ο-Σ

Και πολυ καλα κανουν και τα κρατανε.

Μακαρι να τα κρατησουν και 20 χρονια αμα τους κανουν τη δουλεια. Με το ζορι δηλαδη να παρουμε καινουργιο pc; Και αντε αμα τους φαινονται ψιχουλα τα λεφτα για καινουργιο pc. Μπορει να μην τους περισσευουν ή να γουσταρουν να τα φανε αλλου βρε αδερφε. Ασε που εγω παλια το ειχα σα χομπι να βελτιστοποιω την αποδοση ενος συστηματος. Να το ξεζουμιζω. Δε θα μ αναγκασει η microsoft να πεταξω το παλιο μου pc με το στανιο. Μπορει να θελω να το χαρισω στους γονεις μου ή σε καποιο φιλο. Κουμαντο θα μου κανει; Δεν της πεφτει λογος τι θα κανω. Τραπεζικες συναλλαγες μπορω να κανω και απ το κινητο το οποιο θ αλλαξω ουτως ή αλλως σε καποια χρονια αναγκαστικα, οποτε για οσο καιρο το εχω θα εχω και ενημερωσεις ασφαλειας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, neo80 said:

 

κοίτα να δεις έχεις δίκιο αλλά όταν ο άλλος δεν έχει χρήματα και ζορίζεται τι να κάνει.

 

Το ζοριζονται ειναι πολυ σχετικο. Δεν αρνουμαι οτι υπαρχουν και αυτοι, αλλα 9/10 περιπτωσεις το λιγοτερο ειναι απλα θεμα προτεραιοτητων.

Μπορει να ζοριζονται να πεταξουν το χρεπι, αλλα δεν ζοριζονται καθολου οταν σχεδιαζουν το 2ο η 3ο ταξιδι αναψυχης το χρονο στο εξωτερικο.

 

Οπως και να εχει το θεμα εχει παρει διαστασεις που δεν του αναλογουν. Το πραγματικο προβλημα στα windows 10 οι χρηστες θα το εχουν οταν παψουν να αναβαθμιζονται οι browsers. για τα windows 7 αυτο συνεβη μολις φετος παροτι εχουν κλεισει 3 χρονια απο το EOL

Οποτε θεωρω για τα επομενα 5 χρονια αμεσο προβλημα για casual χρηση δεν θα υπαρχει. Για τους υπολοιπους, αν εχουν οντως δυνατα μηχανηματα 7ης γενιας και κατω, απλα εγκαθιστουν τα 11 με γνωστη τεκμηριωμενη διαδικασια, δεν νομιζω να τους ενδιαφερει το επισημο Microsoft support.

Οι gamers ηδη θα εχουν μεταβει στα 11 αν οχι 12

Οποιος μαζοχας θελει ακομα να χρησιμοποιει core 2 duo το 2028, που θα εχει γινει ανυποφορο κυριως λογω browsers και εφαρμογων παρα ΛΣ, ε ναι, αυτος θα χασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, asmilon είπε

Τι σχεση εχουν οι επιδοσεις με το support του λειτουργικού; Το link που εδωσα με το support το ειδες μηπως; 5 χρονια υποστηριξη αν εχεις Mac του 2017, ως το Ventura, δε παιζει το Sonoma. Αυτος που ταχα μου θα αλλαξει τα Windows σε Mac λογω του μοντελου υποστηριξης θα παει σε μια πλατφορμα με πολυ μικροτερη υποστηριξη.

Με μιση καρδια θα υποστηριξω την apple, επειδη ειναι μεγαλυτερος ντ@β@ς απ τη microsoft. Μπορει να μην υποστηριζει μηχανηματα πριν το 2017 με καινουργιες εκδοσεις λειτουργικου, αλλα υποστηριζει παλιοτερες εκδοσεις λειτουργικου με ενημερωσεις ασφαλειας. 

https://support.apple.com/en-us/HT201222

Ωστοσο μακαρι να πανε ολοι οι χρηστες και ολα τα προγραμμα τα σε λινουξ. Για μενα αυτο θα ναι η καλυτερη λυση απ ολες. Ακομη και τα ταμπλετ και τα κινητα, ολα

Screenshot_2023-11-01-13-39-46-494.jpg

42 λεπτά πριν, AtiX είπε

Καταλαβαίνω τι θες να πεις και προς θεού δεν λέω ότι είναι κάτι εύκολο η μετάβαση…

το point μου ήταν η νοχελικοτητα από τους περισσότερους απέναντι σε μια MS που προσπαθεί να αλλάξει πράγματα προς όφελος της…

να θυμίσω μόνο το τεράστιο χαστούκι που έφαγε με τα Vista, τα 8, τα 8.1 και όπως φαίνεται και με τα 11… 

Α οκ σορυ, σε παρεξηγησα. Ομως εγω δεν ημουν καθολου νωχελικος. Ξεκινησα γεματος ζηλο και ενθουσιασμο να ξεφορτωθω τα windows, και μετα απο μηνες τεραστιας προσπαθειας ξαναεβαλα windows και βρηκα την υγεια μου. Τουλαχιστον το 2010 δε γινοταν να ριξω ακυρο στα windows. Μακαρι να εστρωσαν τα λινουξ, αλλα εχω σιχαθει τα φορματ πια και τις νεες εγκαταστασεις. Πανε πανω απο 5 χρονια που εκανα τελευταια φορα

21 λεπτά πριν, Bspus είπε

Το ζοριζονται ειναι πολυ σχετικο. Δεν αρνουμαι οτι υπαρχουν και αυτοι, αλλα 9/10 περιπτωσεις το λιγοτερο ειναι απλα θεμα προτεραιοτητων.

Μπορει να ζοριζονται να πεταξουν το χρεπι, αλλα δεν ζοριζονται καθολου οταν σχεδιαζουν το 2ο η 3ο ταξιδι αναψυχης το χρονο στο εξωτερικο.

Οπως και να εχει το θεμα εχει παρει διαστασεις που δεν του αναλογουν. Το πραγματικο προβλημα στα windows 10 οι χρηστες θα το εχουν οταν παψουν να αναβαθμιζονται οι browsers. για τα windows 7 αυτο συνεβη μολις φετος παροτι εχουν κλεισει 3 χρονια απο το EOL

Οποτε θεωρω για τα επομενα 5 χρονια αμεσο προβλημα για casual χρηση δεν θα υπαρχει. Για τους υπολοιπους, αν εχουν οντως δυνατα μηχανηματα 7ης γενιας και κατω, απλα εγκαθιστουν τα 11 με γνωστη τεκμηριωμενη διαδικασια, δεν νομιζω να τους ενδιαφερει το επισημο Microsoft support.

Οι gamers ηδη θα εχουν μεταβει στα 11 αν οχι 12

Οποιος μαζοχας θελει ακομα να χρησιμοποιει core 2 duo το 2028, που θα εχει γινει ανυποφορο κυριως λογω browsers και εφαρμογων παρα ΛΣ, ε ναι, αυτος θα χασει.

Μα τα ταξιδια στο εξωτερικο ειναι πολυ πιο πολυτιμα απ την αλλαγη pc!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
22 minutes ago, chrsiou said:

Μα τα ταξιδια στο εξωτερικο ειναι πολυ πιο πολυτιμα απ την αλλαγη pc!! 

Προτεραιότητες όπως έγραψε ο Bspus, δεν μπορείς να τα έχεις όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...