Προς το περιεχόμενο

Υποχρεωτική η περιοχή στις αγγελίες!!!


eddie-2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα στην παρέα και στους διαχειριστές της ομάδας!!!
Μπήκα να σας τα ψάλω λίγο......
Πρώτα σε αυτούς που ανεβάζουν αγγελίες και δεν αναφέρουν τα αυτονόητα και προπαντός την περιοχή. Το μεγαλύτερο ποσοστό των μεταχειρισμένων, οι συναλλαγές γίνονται χέρι με χέρι. Είναι το πρώτο που κοιτάει ο αγοραστής. Ο άλλος γράφει συναλλαγή  χέρι με χέρι αλλά δεν γραφεί από που είναι. Έλεος!!! Έχω βαρεθεί, όποτε ψάχνω κάτι να στέλνω μηνύματα για  να μου πουν περιοχή. Όσες φορές ανέβασα αγγελία, μόνο τι νούμερο βρακί φοράω δεν έχω γράψει.
Πάμε στους διαχειριστές τώρα. Βρε παιδιά αφού το βλέπετε το πράγμα, βάλτε να είναι υποχρεωτική η περιοχή στην φόρμα της αγγελίας, να μην μπορεί να ανεβάσει ο άλλος αγγελία αν δεν συμπληρώσει περιοχή.
Φιλικά πάντα και με μικρή δόση χιούμορ....

  • Like 16
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης να πω οτι αμα μπεις και κανεις μια διορθωση σε υπαρχουσα αγγελια σου "ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ" η περιοχη και αν δεν το ξερεις μενει κενο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, eddie-2 είπε

Καλημέρα στην παρέα και στους διαχειριστές της ομάδας!!!
Μπήκα να σας τα ψάλω λίγο......
Πρώτα σε αυτούς που ανεβάζουν αγγελίες και δεν αναφέρουν τα αυτονόητα και προπαντός την περιοχή. Το μεγαλύτερο ποσοστό των μεταχειρισμένων, οι συναλλαγές γίνονται χέρι με χέρι. Είναι το πρώτο που κοιτάει ο αγοραστής. Ο άλλος γράφει συναλλαγή  χέρι με χέρι αλλά δεν γραφεί από που είναι. Έλεος!!! Έχω βαρεθεί, όποτε ψάχνω κάτι να στέλνω μηνύματα για  να μου πουν περιοχή. Όσες φορές ανέβασα αγγελία, μόνο τι νούμερο βρακί φοράω δεν έχω γράψει.
Πάμε στους διαχειριστές τώρα. Βρε παιδιά αφού το βλέπετε το πράγμα, βάλτε να είναι υποχρεωτική η περιοχή στην φόρμα της αγγελίας, να μην μπορεί να ανεβάσει ο άλλος αγγελία αν δεν συμπληρώσει περιοχή.
Φιλικά πάντα και με μικρή δόση χιούμορ....

Για πολυ κοσμο Ελλαδα ειναι (μονο) η Αθήνα. Οποτε δε μου φαίνεται παραλογο να συμβαίνει. Να σκέφτεσαι οτι οποιος το γραφει κατα 99% ειναι αθηνα,... 

Επεξ/σία από gorge18
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, eddie-2 είπε

Καλημέρα στην παρέα και στους διαχειριστές της ομάδας!!!
Μπήκα να σας τα ψάλω λίγο......
Πρώτα σε αυτούς που ανεβάζουν αγγελίες και δεν αναφέρουν τα αυτονόητα και προπαντός την περιοχή. Το μεγαλύτερο ποσοστό των μεταχειρισμένων, οι συναλλαγές γίνονται χέρι με χέρι. Είναι το πρώτο που κοιτάει ο αγοραστής. Ο άλλος γράφει συναλλαγή  χέρι με χέρι αλλά δεν γραφεί από που είναι. Έλεος!!! Έχω βαρεθεί, όποτε ψάχνω κάτι να στέλνω μηνύματα για  να μου πουν περιοχή. Όσες φορές ανέβασα αγγελία, μόνο τι νούμερο βρακί φοράω δεν έχω γράψει.
Πάμε στους διαχειριστές τώρα. Βρε παιδιά αφού το βλέπετε το πράγμα, βάλτε να είναι υποχρεωτική η περιοχή στην φόρμα της αγγελίας, να μην μπορεί να ανεβάσει ο άλλος αγγελία αν δεν συμπληρώσει περιοχή.
Φιλικά πάντα και με μικρή δόση χιούμορ....

Γενικα δεν εχεις αδικο σε οτι γραφεις,  αλλα ακομη και να αναφερει περιοχη η αγγελια ειναι 1000% σιγουρο οτι το λιγοτερο ενα pm μεταξυ πωλητη και ενδιαφερομενου θα προηγηθει  πριν την αγορα, αφου  ακομη και τζαμπα να δινει κατι καποιος το παζαρι θα του γινει, αρα το πρωτο μυνημα ειναι δεδομενο για "καλυτερη τιμη".Απλα στο  πρωτο μυνημα  ο αγοραστης περα απο το παζαρι θα ρωτησει και την περιοχη αν αυτη δεν αναγραφεται στην αγγελια. Προσωπικα δεν θεωρω οτι ειναι κατι τραγικο.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Pwpwpw said:

Γενικα δεν εχεις αδικο σε οτι γραφεις,  αλλα ακομη και να αναφερει περιοχη η αγγελια ειναι 1000% σιγουρο οτι το λιγοτερο ενα pm μεταξυ πωλητη και ενδιαφερομενου θα προηγηθει  πριν την αγορα, αφου  ακομη και τζαμπα να δινει κατι καποιος το παζαρι θα του γινει, αρα το πρωτο μυνημα ειναι δεδομενο για "καλυτερη τιμη",  απλα στο  πρωτο μυνημα  ο αγοραστης περα απο το παζαρι θα ρωτησει και την περιοχη. Προσωπικα δεν θεωρω οτι ειναι κατι τραγικο.

Μπορει ο πωλητής να μην γράφει καν τι πουλάει. Αφου ενα μήνυμα μεταξυ πωλητη και αγοραστή θα υπαρξει, ρωτας εκει και τι πουλάει και σε ποια περιοχή ειναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dbrillis είπε

Μπορει ο πωλητής να μην γράφει καν τι πουλάει. Αφου ενα μήνυμα μεταξυ πωλητη και αγοραστή θα υπαρξει, ρωτας εκει και τι πουλάει και σε ποια περιοχή ειναι. 

Απλα την αποψη μου ειπα, δικαιωμα σου να  μην συμφωνεις αλλα η ειρωνια δεν ειναι απαραιτητη.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ να γίνει πιο συγκεκριμένη η τοποθεσία αλλά δεν θέλουμε όλοι να γράψουμε δημόσια που μένουμε. 

Ας γίνει ένας διαχωρισμός σε τομείς (νότια, δυτικά κτλ) και ο αγοραστής ας ρωτήσει συγκεκριμένα σε μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gorge18 είπε

Για πολυ κοσμο Ελλαδα ειναι (μονο) η Αθήνα. Οποτε δε μου φαίνεται παραλογο να συμβαίνει. Να σκέφτεσαι οτι οποιος το γραφει κατα 99% ειναι αθηνα,... 

και όμως ένας μου απάντησε Πάτρα και ένας Λιβαδειά….. 

δεν υπάρχει σωτηρία……

1 ώρα πριν, Pwpwpw είπε

Γενικα δεν εχεις αδικο σε οτι γραφεις,  αλλα ακομη και να αναφερει περιοχη η αγγελια ειναι 1000% σιγουρο οτι το λιγοτερο ενα pm μεταξυ πωλητη και ενδιαφερομενου θα προηγηθει  πριν την αγορα, αφου  ακομη και τζαμπα να δινει κατι καποιος το παζαρι θα του γινει, αρα το πρωτο μυνημα ειναι δεδομενο για "καλυτερη τιμη".Απλα στο  πρωτο μυνημα  ο αγοραστης περα απο το παζαρι θα ρωτησει και την περιοχη αν αυτη δεν αναγραφεται στην αγγελια. Προσωπικα δεν θεωρω οτι ειναι κατι τραγικο.

Μα αν δω περιοχή δεν θα μπω καν στον κόπο να στείλω αν είναι μακριά μου…. Έτσι αναγκάζομαι πρώτα να ρωτήσω περιοχή και μετά αν βολεύει, να αρχίσει το παζάρι η ότι άλλο….

Οπότε η περιοχή είναι πολύ βασικό να αναφέρεται. Δεν είναι τραγικό, είναι κουραστικό…. Και όταν σε αλλά σαιτς αγγελιών υπάρχει είναι μείον να μην υπάρχει στο insomnia. 
δεν συμφωνώ μαζί σου!

9 λεπτά πριν, valkon είπε

Συμφωνώ να γίνει πιο συγκεκριμένη η τοποθεσία αλλά δεν θέλουμε όλοι να γράψουμε δημόσια που μένουμε. 

Ας γίνει ένας διαχωρισμός σε τομείς (νότια, δυτικά κτλ) και ο αγοραστής ας ρωτήσει συγκεκριμένα σε μήνυμα.

Δεν είπα να γράψει διεύθυνση και όροφο ακριβώς….. Αλλά πχ αν είναι από ένα χωριό των Σερρών, απλά να γράψει Σέρρες

Απλά πράγματα!

2 ώρες πριν, villasg είπε

Επισης να πω οτι αμα μπεις και κανεις μια διορθωση σε υπαρχουσα αγγελια σου "ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ" η περιοχη και αν δεν το ξερεις μενει κενο 

Για αυτό καλό θα ήταν να αναφέρουν περιοχή στα σχόλια για το προϊόν…..

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gorge18 είπε

Για πολυ κοσμο Ελλαδα ειναι (μονο) η Αθήνα. Οποτε δε μου φαίνεται παραλογο να συμβαίνει. Να σκέφτεσαι οτι οποιος το γραφει κατα 99% ειναι αθηνα,... 

Αν πρόσεχες λίγο θα εβλεπες ότι ο TS που το εγραψε μένει Θεσσαλονίκη. Μπορεί να μου πεις  ότι Ελλάδα είναι μόνο Αθήνα και Θεσσαλονίκη.😜

Από την άλλη και γω δεν νομίζω πως είναι κακό να γράψει κάποιος περιοχή που μένει.Ειδικά για κάποιους που αγοράζουν μόνο χέρι με χέρι θα ήταν πολύ χρήσιμο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Αν πρόσεχες λίγο θα εβλεπες ότι ο TS που το εγραψε μένει Θεσσαλονίκη. Μπορεί να μου πεις  ότι Ελλάδα είναι μόνο Αθήνα και Θεσσαλονίκη.😜

Από την άλλη και γω δεν νομίζω πως είναι κακό να γράψει κάποιος περιοχή που μένει.Ειδικά για κάποιους που αγοράζουν μόνο χέρι με χέρι θα ήταν πολύ χρήσιμο.

Μπα μονο στην Αθηνα εχουν αυτο το κολλημα. Δεν θυμάμαι ποτε ηταν η τελευταια φορα που εγινε σεισμος ή εβρεξε στην Θεσσαλονίκη. Για Αθηνα μπορω να σου πω. χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, valkon είπε

αλλά δεν θέλουμε όλοι να γράψουμε δημόσια που μένουμε.

Δεν χρειάζεται να δώσεις οδό και νούμερο του σπιτιού σου. Μπορείς να βάλεις περιοχή (πχ Αμπελόκηποι) αν μένεις Αθήνα ή αλλιώς κάποια πόλη αν μένεις επαρχία (πχ Λιβαδειά) και μετά να κανονίσετε μέσω προσωπικού μηνύματος να συναντηθείτε σε έναν δημόσιο χώρο για να να γίνει η ανταλλαγή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, Pwpwpw said:

Απλα την αποψη μου ειπα, δικαιωμα σου να  μην συμφωνεις αλλα η ειρωνια δεν ειναι απαραιτητη.

Δεν καταλαβαινω την εκρηξη σου, και εγω ειπα απλα την αποψη μου. Αν σε ταραξε η παραθεση, να την αφαιρεσω, δεν θελω φασαριες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, dbrillis είπε

Δεν καταλαβαινω την εκρηξη σου, και εγω ειπα απλα την αποψη μου. Αν σε ταραξε η παραθεση, να την αφαιρεσω, δεν θελω φασαριες. 

Δεν υπάρχει καμία έκρηξη, ευγενικά και ήρεμα  σου απάντησα.

Την άποψη σου θα μπορούσες να την γράψεις  χωρίς ειρωνία αυτό είπα,   το  «μπορεί  ο πωλητής να μην γράφει καν τι πουλάει…..» δηλαδη το εννοεις όντως;

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Χρόνια είχα στις αγγελίες με μεγάλα κεφαλαία γράμματα 28 μέγεθος τη περιοχή με την ένδειξη ετοιμοπαράδοτο.

Παρόλα ταυτα με ρωτούσαν συνέχεια σε ποια περιοχή είμαι, σε τέτοιο βαθμό που τελικά το αφαιρεσα και ησύχασα.

Οι περισσότεροι δεν ενδιαφέρονται, αυτός που θέλει, θα στείλει μήνυμα με λεπτομέρειες, θα φανεί οτι το θέλει και ότι η περιοχή με τόσες μεταφορικές και οικονομικές λύσεις πλέον είναι σε δεύτερο βαθμό.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντα το γραφω μεσα στο κειμενο στην αγγελια και στην ειδηκη περιοχη , ε ναι πολλοι ρωτανε περιοχη , ειδικα το εκνευριστικο μυνημα που λεει μονο "περιοχη ?"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...