Προς το περιεχόμενο

eshop: KINGSTON KC3000 2TB NVME - 106.90€ Αναμένεται νέα παραλαβή


StavrosD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μέσω Skroutz υπάρχουν ίδιες πιθανότητες να τύχει να χαλάσει ,τό ίδιο αν θα καλύψουν την εγγύηση .

Το eshop.gr πάντως είναι απο τους προτεινόμενους μεταπωλητές επίσημα από την Kingston

https://www.kingston.com/en/ssd/kc3000-nvme-m2-solid-state-drive?capacity=2048gb

Επεξ/σία από Fotia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 minutes ago, Fotia said:

Μέσω Skroutz υπάρχουν ίδιες πιθανότητες να τύχει να χαλάσει ,τό ίδιο αν θα καλύψουν την εγγύηση .

Το eshop.gr πάντως είναι απο τους προτεινόμενους μεταπωλητές επίσημα από την Kingston

https://www.kingston.com/en/ssd/kc3000-nvme-m2-solid-state-drive

 

 

δεν ειναι ακριβως ετσι. Το eshop αν σου χαλασει θα τον πας απο εκει και θα περιμενεις να τον ελεγξουν με οτι συνεπαγεται αυτο με το χρονο που θα χρειαστει κλπ. Μεσω skroutz ( αν εισαι member ) επειδη εχω παρομοια εμπειρια σου φερνουν αμεσως καινουργιο και σε καποιες περιπτωσεις ( μου εχει τυχει με ηχειο ) δε σου ζητανε καν το ελαττωματικο προιον πισω. Εγω απο eshop δεν εχω καλη εμπειρια παντως με χαλασμενη μητρικη - ειχα ριξει πολυ τρεξιμο....

Το θεμα ειναι να μη σου κατσει η στραβη προφανως...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, giantzeron είπε

δεν ειναι ακριβως ετσι. Το eshop αν σου χαλασει θα τον πας απο εκει και θα περιμενεις να τον ελεγξουν με οτι συνεπαγεται αυτο με το χρονο που θα χρειαστει κλπ. Μεσω skroutz ( αν εισαι member ) επειδη εχω παρομοια εμπειρια σου φερνουν αμεσως καινουργιο και σε καποιες περιπτωσεις ( μου εχει τυχει με ηχειο ) δε σου ζητανε καν το ελαττωματικο προιον πισω. Εγω απο eshop δεν εχω καλη εμπειρια παντως με χαλασμενη μητρικη - ειχα ριξει πολυ τρεξιμο....

Το θεμα ειναι να μη σου κατσει η στραβη προφανως...

Δεν πρέπει να διαπιστωθεί το πρόβλημα ; ποιο κατάστημα σου κάνει αντικατάσταση χωρίς έλεγχο ;

Αν είχες κατάστημα και σου έφερνα τον δίσκο αναφέροντας ότι έχει πρόβλημα θα μου έδινες καινούργιο χωρίς να τον κουμπώσεις σε μητρική να δεις αν δουλεύει ; και πες μετά από μέρες τον βάζεις για δοκιμή και δουλεύει ως κατάστημα τι τον κάνεις τον δίσκο μετά ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, giantzeron said:

Δεν δειχνουν και πολυ reliable σε βαθος χρονου απο οσο διαβαζω...

Συγκριτικά με?

On paper, έχουν μεγαλύτερο mtbf/TBW από πχ samsung 990pro  και WD sn770/sn850.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, giantzeron said:

τραγικο αυτο. Οι βιδες που εχει η μητρικη για την m2 ψυκτρα δεν ειναι οι ιδιες που κουμπωνουν και ssd και ψυκτρα ; η χρειαζεται αλλες ;

Συνήθως οι mobos έχουν βίδες για αυτά τα slots,τουλάχιστον ότι έχω πάρει μέχρι στιγμής. Αν εννοείς ψύκτρα "μαμά", ναι.

Ξεβιδώνεις, κουμπώνεις m2ssd,ξαναβιδώνεις και είσαι έτοιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έριξα και εγώ μια παραγγελία μιας και κάνει για το ps5,τώρα αναμονή.

Σε heatsink τι έχετε να προτείνετε;

Βλέπω υπάρχουν επιλογές, τι να προσέξω, πέρα σίγουρα ότι πρέπει να χωράει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα παρεις αυτο:

Be Quiet Cooling For M.2 SSD MC1

Προσεξε, το απλο  οχι το pro, μονο αυτο χωραει στο ps5. Εγω αυτο εχω βαλει και κανει τη δουλεια του μια χαρα.

Επεξ/σία από vader290
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 hours ago, giantzeron said:

εγγυηση μεσω eshop

Έχει κορυφαίο after sales support η Kingston - απευθείας ως κατασκευαστής (free shipping αντικατάσταση). Οπότε απλά χάρισες 20€...🤷

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Έχει κορυφαίο after sales support η Kingston - απευθείας ως κατασκευαστής (free shippingα ντικατάσταση). Οπότε απλά χάρηκες 20€...🤷

Ίσχυει και για Ελλάδα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Teddy77 είπε

Σε ποιον τα χάρισε τα 20€?

Στο skroutz, μιας και οπως έγραψε πιο πίσω ο συμφορουμίτης το αγόρασε ακριβότερα μέσω skroutz.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...