Προς το περιεχόμενο

Φθηνοι μικροι "φορητοι βιντεοπροβολεις" στο aliexpress στα 47 και 69€ (720p - 1080p αντιστοιχα)


Athoz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αύριο θα πάω έναν από τους δύο παρακάτω αν και έχω ενα προτζέκτορα ήδη αλλά δεν είναι φορητός. Για την τιμή τους είναι πολύ καλοί. Ειδικά ο φτηνός έχει αγοραστεί και αξιολογηθεί από πολλούς στο YT.

https://www.aliexpress.com/item/1005005951612762.html 47euro model HY300 720p native (άυριο μόνο στην προσφορά 11.11 του αλιεξπρες)

https://www.aliexpress.com/item/1005006075194460.html 69 euro model HY350 1080p native (επίσης αύριο σε αυτή την τιμή)

Αν πας σε τιμές πάνω από 400 πάς για επώνυμο, δεν παίρνεις κινεζιά. Τώρα έχω Benq, παλαιότερα Mitsubishi και τα οπτικά τους δεν έχουν καμία σχέση με τα οπτικά των κινέζικων (φθηνών). Για τα ακριβά τύπου Xiaomi 4K δεν ξέρω αλλά πρέπει να αξίζουν.

 

Επεξ/σία από Athoz
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Athoz είπε

https://www.aliexpress.com/item/1005006075194460.html 69 euro model HY350 1080p native (επίσης αύριο σε αυτή την τιμή)

Αναφορά σε κείμενο
11.11 Sale price:€84.80

84.80 βλέπω, όχι 69, εκτός και αν κοιτάω σε λάθος σημείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, john_dr said:

84.80 βλέπω, όχι 69, εκτός και αν κοιτάω σε λάθος σημείο.

Από πάνω γράφει "€4 off every €20 on Nov.11 PT" έως €16 . Προστίθεται στην έκπτωση της αυριανής τιμής. Είχε την ίδια προσφορά πριν λίγες μέρες και το σκεπτόμουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/11/2023 στις 10:34 ΠΜ, Athoz είπε

https://www.aliexpress.com/item/1005006075194460.html 69 euro model HY350 1080p native (επίσης αύριο σε αυτή την τιμή)

Τον εξαφάνισαν. Ακόμα και πριν μια ώρα που είχα τσεκάρει ήταν τελειωμένος.

Οπότε ή είχε λίγα κομμάτια ή ήταν όντως εξαιρετική ευκαιρία.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, TheStranger80 είπε

Βεβαια καμια σχεση με τον προβολεα του θεματος δεν εχουν αυτοι (και δεν ξερω ποιος θα επαιρνε κατι τετοιο, απλα για χαβαλε οκ αλλα και παλι, θα σας βγουν τα ματια).

Προφανώς.

Τον φτηνό 720p στο παρακάτω βίντεο (στο spoiler) τον θάβει, αλλά για 38€ που αναφέρθηκε πιο πάνω είναι μια ευκαιρία σε όποιον δεν είχε ποτέ projector να πάρει μια ιδέα μεγάλης οθόνης ( π.χ. 80 ίντσες), αλλά σε απόλυτα σκοτεινό δωμάτιο.

Spoiler

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 minutes ago, john_dr said:

Προφανώς.

Τον φτηνό 720p στο παρακάτω βίντεο (στο spoiler) τον θάβει, αλλά για 38€ που αναφέρθηκε πιο πάνω είναι μια ευκαιρία σε όποιον δεν είχε ποτέ projector να πάρει μια ιδέα μεγάλης οθόνης ( π.χ. 80 ίντσες), αλλά σε απόλυτα σκοτεινό δωμάτιο.

  Reveal hidden contents

 

 

37 ευρώ που το πήρα και επείδη έχω εμπειρία, για ενα παιδικό δωμάτιο ειναι μπόμπα για τα παιδια(ουτε boxακι της προκοπής δεν παίρνειςμ αυτα τα λεφτα

Επεξ/σία από naxioths1979
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, naxioths1979 είπε

37 ευρώ που το πήρα και επείδη έχω εμπειρία, για ενα παιδικό δωμάτιο ειναι μπόμπα για τα παιδια(ουτε boxακι της προκοπής δεν παίρνειςμ αυτα τα λεφτα

Καλα αν τους περνετε για πιτσιρικια πασο, εγω νομιζα πως καποιοι τους περνουν στα σοβαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 ώρες πριν, TheStranger80 είπε

Καλα αν τους περνετε για πιτσιρικια πασο, εγω νομιζα πως καποιοι τους περνουν στα σοβαρα.

Φαντασου σε ενα απο τα βιντεο-ριβιου για τον συγκεκριμενο μικρο, στο οποιο μας λεει πως εχει βρει μια χρησιμοτητα για το μηχανακι, λεει με λιγα λογια ο γιουτιουμπερας, οτι για παιδια "5-6 ετων" ειναι μια καλη λυση.  :) Σαν να λεει εμμεσως οτι για μεγαλυτερα δεν. 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, TheStranger80 said:

Καλα αν τους περνετε για πιτσιρικια πασο, εγω νομιζα πως καποιοι τους περνουν στα σοβαρα.

o πιο φτηνος που μπορεις να παρεις καπως στα σοβαρα ειναι ο BlitzWolf® BW-V5  που ειχα πάρει 87 ευρώ και βλεπεις τανια μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, naxioths1979 είπε

o πιο φτηνος που μπορεις να παρεις καπως στα σοβαρα ειναι ο BlitzWolf® BW-V5  που ειχα πάρει 87 ευρώ και βλεπεις τανια μια χαρα

Στην ίδια κατηγορία με αυτούς μπαίνει και αυτός. Και τον έχω, σε αυτή τη τιμή τον πήρα και εγώ, δεν το λέω απλά για να προσβάλω/σνομπάρω το φτηνό Κινέζικο προϊόν. Δεν είναι και η καλύτερη κατασκευή. Σε μένα έξω από τα περιθώρια της οθόνης έχει ελαφρά διαρροή φωτός, λίγη σκόνη εσωτερικά έχει κάτσει πάνω στην οθόνη και σε μαύρο φόντο φαίνεται σαν λευκές κουκκίδες (βαριέμαι να τον ανοίξω) και η φωτεινότητα και το contrast είναι μεν καλύτερα από κάτι 480p που είχα παλιά, αλλά όχι και κάτι το ιδιαίτερο. Η φωτεινότητα βασικά είναι καλύτερη, το contrast μάλλον απουσιάζει. Η χρωματική παλέτα σε σοβαρό review θα γέλαγαν και το uniformity δεν ξέρω αν θα έπρεπε να περιγράφεται με αυτή τη λέξη. Αλλά για κάτω από τα 100€ είναι μάλλον μια από τις τίμιες επιλογές.

Αν δεν έχει απαιτήσεις κάποιος τον απολαμβάνει, ειδικά για αθλητικά γεγονότα, λόγω του ότι σου δίνει άνετα ικανοποιητικές 80-90 ίντσες ακόμα και με χαμηλό φωτισμό στο δωμάτιο. Δεν απαιτείται απόλυτο σκότος.

Έχω - όπως όλοι - και 4K HDR TV αν θέλω να δω αντίθεση και μαύρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, john_dr είπε

Στην ίδια κατηγορία με αυτούς μπαίνει και αυτός. Και τον έχω, σε αυτή τη τιμή τον πήρα και εγώ, δεν το λέω απλά για να προσβάλω/σνομπάρω το φτηνό Κινέζικο προϊόν. Δεν είναι και η καλύτερη κατασκευή. Σε μένα έξω από τα περιθώρια της οθόνης έχει ελαφρά διαρροή φωτός, λίγη σκόνη εσωτερικά έχει κάτσει πάνω στην οθόνη και σε μαύρο φόντο φαίνεται σαν λευκές κουκκίδες (βαριέμαι να τον ανοίξω). 

To ίδιο έχω πάθει κι εγω με τον me cool kp1. Ενω γενικά είμαι σούπερ ευχαριστημένος, το μόνο μειονέκτημα είναι αυτό με τη σκόνη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ του BlitzWolf® BW-V5  και του HY300 720p ποιο πιστεύετε είναι καλύτερο για παιδικο δωμάτιο αλλά και για σχολική τάξη? 

Καμία άλλη πρόταση σε κάτω από 150-200ευρω..?

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...