Προς το περιεχόμενο

Google Pixel 7 (8GB/128GB) με 399€ @ Amazon UK


intruder99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, Swimmer21 είπε

Και εγώ νεξουσακιας και πιξελακιας είμαι αλλά δυστυχώς στην Ελλάδα δεν αξίζει το Pixel και ας είναι η τιμή στα 399€.

Η έλλειψη wifi calling και 5G είναι μεγάλα deal breakers.

Φοβερή κάμερα ναι, αλλά στα 400€ βρίσκεις συσκευή που θα είναι συνολικά καλύτερη.

Δεν αναφέρεις καμία ; Έτσι κι αλλιώς βγήκαμε off topic .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 hours ago, Swimmer21 said:

Και εγώ νεξουσακιας και πιξελακιας είμαι αλλά δυστυχώς στην Ελλάδα δεν αξίζει το Pixel και ας είναι η τιμή στα 399€.

Η έλλειψη wifi calling και 5G είναι μεγάλα deal breakers.

Φοβερή κάμερα ναι, αλλά στα 400€ βρίσκεις συσκευή που θα είναι συνολικά καλύτερη.

Σοβαρά τώρα, είναι το 5G deal breaker?

Πες μου ενα use case που πραγματικά σε περιορίζει το 4G και υπάρχει ανάγκη για 5G.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν πολλές περιοχές εκτός πόλης που με 4g δίκτυο μπορεί να μην έχεις καθόλου δεδομένα  ή να σέρνεται και μόλις το γυρνάς σε 5g να δουλεύει καμπάνα. Σε ορεινές περιοχές μου έχει τύχει αρκετές φορές. Μεσα σε πόλεις ποτέ δεν χρειάστηκα το 5g ισα ισα το εχω και κλειστό για εξοικονόμηση μπαταρίας.  Φυσικά παίζει ρόλο και τι εταιρεία κινητής τηλεφωνίας χρησιμοποιείς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μόνο το ότι δεν εισάγονται επίσημα από κάποια  αντιπροσωπεία και στερούνται ουσιαστικής υποστήριξης  τα pixel ειναι μεγάλο μείον στο να προχωρήσει κάποιος στην απόκτηση τους...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, kirmis said:

Σοβαρά τώρα, είναι το 5G deal breaker?

Πες μου ενα use case που πραγματικά σε περιορίζει το 4G και υπάρχει ανάγκη για 5G.

Φυσικα και ειναι. Το φασμα στο LTE ειναι περιορισμενο. Υπαρχουν σημεια οπως η πολη του Βολου στην οποια το 4G(LTE) ειναι ανυπαρκτο (voda) και μονο οσοι εχουν κινητα 5G μπορουν να εχουν ιντερνετ απο τις Ν78 κεραιες.
Μεχρι το Φεβρουαριο η cosmote θα δινει SA 5G επισης. Βελτιωμενη διαχειρισης μπαταριας στις συσκευες 5G (ενα απο τα πολλα πλεονεκτηματα)
Το να παρεις κινητο ανευ 5G ειναι λαθος. Εκτος εαν σε ενδιαφερει να επικοινωνεις με sms κ μονο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, CptBill said:

Φυσικα και ειναι. Το φασμα στο LTE ειναι περιορισμενο. Υπαρχουν σημεια οπως η πολη του Βολου στην οποια το 4G(LTE) ειναι ανυπαρκτο (voda) και μονο οσοι εχουν κινητα 5G μπορουν να εχουν ιντερνετ απο τις Ν78 κεραιες.
Μεχρι το Φεβρουαριο η cosmote θα δινει SA 5G επισης. Βελτιωμενη διαχειρισης μπαταριας στις συσκευες 5G (ενα απο τα πολλα πλεονεκτηματα)
Το να παρεις κινητο ανευ 5G ειναι λαθος. Εκτος εαν σε ενδιαφερει να επικοινωνεις με sms κ μονο

Καταλαβαίνω, ίσως να είσαι χειρούργος και να σου είναι απαραίτητο το 5G για εγχειρήσεις εξ αποστάσεως μέσω ρομποτικής χειρουργικής ή το όχημα σου έχει αυτόνομη οδήγηση!

Όλα τα άλλα είναι να χαμε να λέγαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, kirmis said:

Καταλαβαίνω, ίσως να είσαι χειρούργος και να σου είναι απαραίτητο το 5G για εγχειρήσεις εξ αποστάσεως μέσω ρομποτικής χειρουργικής ή το όχημα σου έχει αυτόνομη οδήγηση!

Όλα τα άλλα είναι να χαμε να λέγαμε.

καταλαβαινω οτι δεν εχεις καμια αντιληψη για το τι σημαινει τεχνολογικη εξελιξη.
Φανταζομαι οτι τωρα μας γραφεις απο το 33.6 us robotics μοντεμ σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, CptBill said:

καταλαβαινω οτι δεν εχεις καμια αντιληψη για το τι σημαινει τεχνολογικη εξελιξη.
Φανταζομαι οτι τωρα μας γραφεις απο το 33.6 us robotics μοντεμ σου

Ό,τι πεις εσύ γιατρέ μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως με pixel 7 pro που δεν πιάνω 5g είμαι μια χαρά.

Μπαίνω ίντερνετ,viber η πολλές φορές παίζω και παιχνίδια(clash royale) χωρίς να έχω κανένα απολύτως θέμα.

Μένω επαρχία (Λάρισα).Τώρα δεν ξέρω άν σε κάποιες άλλες πόλεις υπάρχει προβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, kirmis said:

Σοβαρά τώρα, είναι το 5G deal breaker?

Πες μου ενα use case που πραγματικά σε περιορίζει το 4G και υπάρχει ανάγκη για 5G.

Έχω δει τεράστιες διαφορές μεταξύ 4G και 5G.

Εγώ δουλεύω με τα data και μέσα στο σπίτι και αν πιάνεις καλό 5G είναι η μέρα με την νύχτα η ταχύτητα. Ακόμα και το loading των ιστοσελίδων.

Είναι ανάλογα και τι εταιρεία έχεις αλλά και τι ανάγκες έχεις.

Και να μην το είχα ανάγκη, δεν καταλαβαίνω γιατί να πληρωσω για ένα κινητό όσο και κάποιος άλλος που θα το χαρεί στις φουλ δυνατότητες του στο εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάθαμε ότι όποιος δεν έχει 5G, επικοινωνεί με SMS.
Τρομερά πράγματα.

Η τιμή είναι εξαιρετική και το κινητό πολύ καλό. VoLTE/VoWifi παίζουν πολύ εύκολα και είναι αρκετά πιθανό να έρθει και 5G σύντομα (κρίνοντας από τις beta). Οι υπόλοιπες συγκρίσεις με κάτι Xiaomi είναι για όσους νομίζουν ότι τα κινητά είναι λίστες από specs.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και η αγορά ενός pixel κινητού στην αγορά της Ελλάδας δεν ειναι τόσο απλή, σε σχέση με άλλες πιο γνωστές εταιρείες που πωλούνται επίσημα στην χώρα μας, και μιας και είμαστε και τεχνοολογικό forum, γράφτηκαν 2 πράγματα παραπάνω για να είναι ενήμεροι όσοι ενδιαφέρονται στο τι να περιμένουν/προσέξουν.

Από εκεί και πέρα ο καθένας όπως πάντα αγοράζει ότι θέλει, με δική του πάντα ευθύνη. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι έχουμε Pixel και γνωρίζουμε. Δεν χρειαζόμαστε αυθαίρετες λίστες όπου παρουσιάζονται ως αρνητικά αδιάφορα πράγματα.

Επίσης τα πράγματα αλλάζουν. Πριν έναν χρόνο δεν υπήρχε VoLTE/VoWiFi. Τώρα υπάρχει, ενώ πιθανότατα πλησιάζει και το 5G.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάποιοι που δεν έχουμε Pixel και είμαστε εν δυνάμει αγοραστές προσπαθούμε να μάθουμε . Γιαυτό ρώτησα και για άλλες συσκευές παραπάνω . Πχ το VοLTE/VoWiFi για μένα είναι απαραίτητο . Και σίγουρα δεν θα έπαιρνα σήμερα κινητό χωρίς 5G . Aν θέλεις μπορείς να μας πεις τι εννοείς για το 5G ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως να πω παιδιά κ γω τη γνώμη μου .. πάντα ήμουν κάτοχος xiaomi τηλεφώνων  όχι των 100-200€. Από όταν πήρα το pixel 6a, δεν ξαναπαίρνω άλλο τηλ .. τι να το κάνω το hardware άμα δεν τσουλαει το software.. 

Σόρρυ, αλλά άλλη φάση το pixel κ εχω κ το πιο μικρό ..

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...