Προς το περιεχόμενο

Zack Snyder's Rebel Moon - All Parts (Netflix, 2023/2024)


Gogotsa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 hours ago, pontez2 said:

Δε μου γεμίζει το μάτι να πω την αμαρτία μου. Σνάιντερ είναι βέβαια αλλά εντάξει....

Ιιιιιιιιι. Blasphemy!!!!! Το justice league του snyder είναι έπος!!!!

Μια @@κια και μισή είναι. Κοιμήθηκα στο πρώτο (για το οποίο ακόμα γελάμε), είδα και το xtend και ήταν ακόμα χειρότερο.Ο τύπος είναι ανέκδοτο. 
 

Το παιδί κάνει ακόμα καριέρα με τρολοστρατό στο twitter .

 

 

 

Επεξ/σία από Dakonblackblade
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το έκοψα στην 1,5 ώρα. Θα δω το υπόλοιπο αύριο. Δεν λέω, μόνο 35 λεπτά μένουν να ολοκληρωθεί, αλλά.... αύριο.

Σκηνοθεσία δεν υπάρχει, συνοχή δεν υπάρχει, διάλογοι της πλάκας, σκηνές μονομαχιών για τα μπάζα, μετά από 1,5 ώρα ούτε έχω ιδέα αν υπάρχει ουσία σε αυτό που βλέπω, αν κατανοώ την όλη κατάσταση, αν με ενδιαφέρει η εξέλιξή της ιστορίας, αν αντέχω περισσότερα facepalms.

Πάντως αν ο Σνάιντερ ήθελε να κοπιάρει την ιστορία των magnificent seven στο διάστημα, αυτό έχει ήδη γίνει και ουσιαστικά μάλλον αυτήν αντιγράφει

Battle Beyond the Stars (1980) - IMDb

4/10 η πρώτη 1,5 ώρα

 

...τίποτα το ιδιαίτερο και με τα τελευταία 35 λεπτά, διότι δεν βοηθάνε και οι ηθοποιοί. Μόνο ο χαρακτήρας του Χάναμ μου φαινόταν ενδιαφέρον. Όχι ότι είχε κάποιον ιδιαίτερο διάλογο....δεν υπάρχει ενδιαφέρον διάλογος ή μονόλογος στην ταινία. Generic τα πάντα όλα...

Επεξ/σία από john_dr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

Στα 36 λεπτα κατα τη διαρκεια του πρωτου action scene της ταινιας, εκανα pause. ενα γρηγορο ψαξιμο subreddits κτλ... και oh the surprise... ειναι ξεφτιλισμενα πετσοκομενο γιατι "επρεπε" να ειναι pg13.
το αστειο ειναι πως πριν αρχισει η σκηνη δρασης... ειμαστε en route για βιασμό μιας κοπελιτσας...
αλλα τραβηξαν τη γραμμη στο αιμα. μαχαιριες, τσεκουριες και headshotιδια και δεν υπηρξε μιση σταγονα αιμα.

οσο παει και χειροτερευει η κατασταση. ας σταματησουν να βγαζουν ταινιες αν ειναι να πρεπει να ακολουθουν 3949489893483 νεους κανονες. θα περιμενω το "snyder cut" :P ναι ειμαι μαζοχας. αλλα θελω να το δω. κανονικα ομως.

 

Επεξ/σία από omghi2u
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από την σκηνοθεσία και την φωτογραφία του Σνάιντερ στην ταινία αυτή υπάρχει μόνο προχειροδουλιά και χάος. Είναι απίστευτο ότι δώσαν του κόσμου τα λεφτά για να φτιάξουν υποτίθεται μια σπουδαία ταινία με σενάριο και διαλόγους για δωδεκάχρονα. Και δεν μπαίνουν καν στον κόπο να αντιγράψουν στοιχεία από άλλες ταινίες με ευρηματικότητα ώστε να μην ενοχλούν τόσο πολύ. Ακόμα και τα εφέ σε κάποιες σκηνές είναι β κατηγορίας. Πρωτοτυπία μηδέν. Εντάξει δεν είναι ότι δεν βλέπεται, μια χαρά περνάει η ώρα, αλλά η αίσθηση ότι ξαναβλέπεις τα ίδια πράγματα με νέο μανδύα είναι παρούσα καθ' όλη την διάρκειά της. Και σίγουρα δεν περίμενα αυτή την μπιμουβιά αλλά κάτι πολύ καλύτερο οπότε απογοητεύτηκα.  

Προσλάβετε ρε την Laeta Kalogridis παλιοφτηνιάρηδες να σας δείξει πως γίνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα μου αρέσει. Τίποτε το τρομερό, ποκ κορν φάση, καμία ανάπτυξη χαρακτήρα. Ωραία φωτογραφία, μουσική σα να περίμενα να εμφανιστεί ο darksaid. Ευκολάκι σα σενάριο...πέρασε ευχάριστα η ώρα.

Όσο λιγότερο ταλαιπωρία τόσο το καλύτερο. Ζακ γύρνα και έναν Γκονζιλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, W_anakin είπε

Εντάξει δεν είναι τόσο τραγικό κατά τη γνώμη μου.

Δεν ξέρω γιατί έχει φάει τόσο hate.

Όχι δεν είναι, αλλά περιμέναμε κάτι πολύ καλύτερο. Ειδικά από την στιγμή που υπήρχε το όνομα του Σνάιντερ στο κάδρο. Αλλά φαίνεται πως ο Σνάιντερ δούλεψε αποκλειστικά την φωτογραφία και την σκηνοθεσία και άφησε όλα τα υπόλοιπα στην τύχη τους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...