Προς το περιεχόμενο

iPhone 15 Pro Max tempered glass & case


VaggD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 21/12/2023 στις 9:54 ΜΜ, tolisrx8 είπε

Εγω φιλε μου καθε χρονο εβαζα spigen ALIGNmaster™ Full Cover HD.

Δυστυχώς φέτος παρατηρησα οτι ,ειδικα σε μονοχρωμα πλασια με π.χ ασπρο ή κόκκινο στην οθόνη  ,οταν κανεις scroll ,φαινονται μικροσκοπικες κηλίδες(σαν πεπλο απο Pixels σε ολο το τζαμακι).

Εκανα συγκριση με το iphone 13 και 11 που εχουν το ιδιο τζαμακι και σ'αυτα δεν κανει αυτο το effect...επιπλεον η οθονη φαινεται πιο σκοτεινη και απο το iphone 11 pro

το κακο ειναι οτι αλλαξα δυο τζαμακια και παλι το ιδιο..Ή επεσα σε ελλατωματικα τζαμακια ή χαλασαν την ποιοτητα ...

θα πηγιανα σε TORRAS αλλα δεν θελω να το βαλω μονος μου, λόγω αξιας..(εδω επαρχια δεν βρισκω πιο καταστημα τα πουλαει)

ισως παω σε ESR και βλεπουμε...

BTW και της TORRAS έχει μέσα πλαστικό οδηγό που κάνει την τοποθέτηση πανεύκολη. 

Απλά πρώτα να έχεις καθαρίσει καλά την οθόνη.

Δεν υπάρχει λόγος να πας σε κάποιον να στο τοποθετήσει.. Δεν γίνεται να κάνεις λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 ώρες πριν, nikosgnr είπε

BTW και της TORRAS έχει μέσα πλαστικό οδηγό που κάνει την τοποθέτηση πανεύκολη. 

Απλά πρώτα να έχεις καθαρίσει καλά την οθόνη.

Δεν υπάρχει λόγος να πας σε κάποιον να στο τοποθετήσει.. Δεν γίνεται να κάνεις λάθος.

και η spigen ALIGNmaster™ Full Cover HD, τοποθετείται πανεύκολα ακριβώς στην ευθεία ,αλλα δυστυχως εαν σου κατσει στραβη μπορει να μαζεψει σκονη,

Αυτο που με εκνευρισε ειναι οτι η ποιοτητα του τζαμιου ηταν αθλια , δεν μπορω να καταλαβω γιατι τετοια αλλοίωση στην εικονα...,(να φταει η τοποθετηση,επειδη σηκωσα λιγο το τζαμακι για βγαλω μια δυο σκονες με το αυτοκολητο?δεν πιστευώ γιατι στο 13 pro το ιδιο ειχα κανει και η ποιοτητα ειναι πολυ ικανοποιοτικη.

τωρα να παρω torras και να μου κατσει εστω και ενας κοκκος σκονης ,θα τα παρω αγρια.εαν κατεβω θεσσαλονικη ή Αθηνα θα την βαλω σε καταστημα.

λεω να παω σε ESR που ειναι σχετικα καλά και φθηνα,και εαν κατσει αναποδια μικρο το κακο... στο τέλος με βλεπω να εχω δωσει κανα 50αρι και τζαμακι σωστο να μην εχω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς η TORRAS έχει δύο μέσα.

Κατά δεύτερον, μπορεί να σου διαφυλάξει το όποιο κατάστημα πως θα σου γλιτώσει τυχόν σκόνες?

Η σίγουρη λύση στα τόσα χρόνια που βάζω Tempered γι' αυτό στη τοποθέτηση, είναι να το κάνεις στο μπάνιο σου έχοντας υδρατμούς.

Και φυσικά πολύ καλό καθάρισμα πρώτα με τα μαντηλάκια που έχει μέσα.

Απο 'κει και πέρα τόσο της TORRAS όσο και της Flolab, δεν έχουν καμία σχέση στη ποιότητα με τα υπόλοιπα. Αυτό θα το καταλάβεις μόνο όταν κάνεις τη κίνηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα χρόνια πολλά και καλές γιορτές να έχουμε! Ενδιαφέρομαι για τζαμακι της Flolab αν θέλω να αποφύγω αδιάκριτα βλέμματα για αυτή την δουλειά είναι το privacy ? Δηλαδή οι δίπλα να μην βλέπουν ξεκάθαρα την οθόνη ευχαριστώ εκ των προτέρων 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/12/2023 στις 4:47 ΜΜ, nikosgnr είπε

Καταρχάς η TORRAS έχει δύο μέσα.

Κατά δεύτερον, μπορεί να σου διαφυλάξει το όποιο κατάστημα πως θα σου γλιτώσει τυχόν σκόνες?

Η σίγουρη λύση στα τόσα χρόνια που βάζω Tempered γι' αυτό στη τοποθέτηση, είναι να το κάνεις στο μπάνιο σου έχοντας υδρατμούς.

Και φυσικά πολύ καλό καθάρισμα πρώτα με τα μαντηλάκια που έχει μέσα.

Απο 'κει και πέρα τόσο της TORRAS όσο και της Flolab, δεν έχουν καμία σχέση στη ποιότητα με τα υπόλοιπα. Αυτό θα το καταλάβεις μόνο όταν κάνεις τη κίνηση.

Είμαι ανάμεσα σε Flolab και Torras. 

1. Περιλαμβάνουν και τα δύο 2 τζαμακια ή μόνο της Torras?

2. Λόγο μικρών bezels στην 15 σειρά καλύπτει το γύρω γύρω μαύρο πλαίσιο τους μέρος από την οθόνη όπως έχει αναφερθεί σε άλλα υποδεέστερα τζαμακια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της Flolab έχει ένα.

Δεν καλύπτει την οθόνη πέρα απο το μαύρο πλαίσιο αν εννοείς αυτό.

Για μένα να πας στης Flolab που έχει ακόμα εκπτώσεις.

+ Τη Lifetime εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nikosgnr είπε

Της Flolab έχει ένα.

Δεν καλύπτει την οθόνη πέρα απο το μαύρο πλαίσιο αν εννοείς αυτό.

Για μένα να πας στης Flolab που έχει ακόμα εκπτώσεις.

+ Τη Lifetime εγγύηση.

Πόσο στοιχίζει συνολικά τώρα με την έκπτωση, με μεταφορικά όλα μαζί;

Στους τρόπους πληρωμής αναφέρει amazon pay. Μπορώ με το Amazon account μου να πληρώσω χωρίς να δίνω τα στοιχεία της κάρτας μου στην FloLab? Δε νιώθω άνετα να τα δίνω όπου να ναι, το Amazon το εμπιστεύομαι.

(PayPal δεν έχω) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

36€ θα σου βγεί με τα μεταφορικά (δεν έχει τελωνείο).

Λογικά ναι, θα μπορείς. Δεν έχω χρησιμοποιήσει για πληρωμή μέσω Amazon.

Επεξ/σία από nikosgnr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, nikosgnr είπε

36€ θα σου βγεί με τα μεταφορικά (δεν έχει τελωνείο).

Λογικά ναι, θα μπορείς. Δεν έχω χρησιμοποιήσει για πληρωμή μέσω Amazon.

Έχει δύο ποιο να διαλέξω ;

1. FLOLAB ONETIME PRO NanoArmour 3D Screen Protector with ClearVue Anti Reflective Technology & Antimicrobial & Anti-Rainbow

 

2. FLOLAB ONETIME PRO NanoArmour 3D Screen Protector for iPhone with ClearVue Anti-Reflective Technology: Matte, Anti-Glare,Infinity 3D Edge-to-Edge, Antimicrobial

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nikosgnr είπε

Καλά έκανες και πήρες το πρώτο. Το δέυτερο είναι ματ που εμένα π.χ. δε μου αρέσει.

Με ACS εδώ.

Καλα φίλε το flolab να ξερεις το τζαμάκι ειναι αλλου… δεν σπάει με τιποτα με σφυρη προσπαθούσα . Επισης με την εγγυηση ειναι αρχοντες στο περνάνε μπαμ. Με 9.90 καινουριο σπιτι μου. Με το χέρι το σήκωσα για να το σπάσω και δεν μπορουσα να το λυγισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν ξέρω αν κάποιος άλλος είχε ή έχει παραγγείλει από την Torras. Η παραγγελία μου είχε φτάσει στις 28/12 Ελλάδα και από τότε ήταν στο τελωνείο. Σήμερα μου ήρθε μήνυμα ότι θα μου παραδοθεί αντικείμενο με φόρο και τέλη 1.1€. Πολύ καλύτερα απ ότι περίμενα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...