Προς το περιεχόμενο

iPhone 15 Pro Max tempered glass & case


VaggD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 11/15/2023 στις 3:51 AM, VaggD είπε

Looking for a screen protector and case.

Screen saver is among:

Spigen Full Cover  seems to offer better protection but I'm afraid that despite the mounting system if the slightest mistake is made it will "eat" the screen.

Spigen Hydrogel  safer option and already has some reviews.

 

In cases I have come to 

Spigen Rugged Armor

Spigen Mag

Have you tried any of these or is there a better option?

 

 

Η επιλογή μεταξύ του Spigen Full Cover και του πιο ασφαλούς Spigen Hydrogel για τον προστατευτικό οθόνης με ανησυχία για πιθανά προβλήματα εγκατάστασης με το Full Cover. Όσον αφορά τις θήκες, σκέφτομαι το Spigen Rugged Armor και το Spigen Mag. Οποιεσδήποτε εμπειρίες ή συστάσεις για αυτές τις επιλογές θα εκτιμηθούν.

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, benish είπε

Choosing between the Spigen Full Cover and the more secure Spigen Hydrogel screen protector with concerns about possible installation issues with the Full Cover . As for cases, I'm thinking Spigen Rugged Armor and Spigen Mag. Any experiences or recommendations on these options would be appreciated.

 
 
 

Yes, i prefer spigen full cover over spigen hydrogel screen. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα χθες το flolab. Tα torras μέχρι το 13 ήταν κορυφή, αλλά φέτος τόσο το θέμα με τις άκρες, οι οποίες ήταν αιχμηρές, όσο και το όχι τόσο τέλειο fit ενοχλούσαν.

Το flolab το έβαλα τρέχοντας και μπήκε πανεύκολα. 2 σημεία με αέρα, τα πίεσα προς τις πλευρές και τέλος.

Πολύ ανώτερη αίσθηση, πραγματικά σαν να μη φοράει τίποτα, οι άκρες του tempered glass που ενώνονται με την οθόνη είναι τελείως  smooth και καμία δακτυλιά. Για το τελευταταίο θα επανέλθω εν καιρό καθώς η απόδοση της ελαιοφοβικής επίστρωσης φθίνει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Badass είπε

Παρέλαβα χθες το flolab. Tα torras μέχρι το 13 ήταν κορυφή, αλλά φέτος τόσο το θέμα με τις άκρες, οι οποίες ήταν αιχμηρές, όσο και το όχι τόσο τέλειο fit ενοχλούσαν.

Το flolab το έβαλα τρέχοντας και μπήκε πανεύκολα. 2 σημεία με αέρα, τα πίεσα προς τις πλευρές και τέλος.

Πολύ ανώτερη αίσθηση, πραγματικά σαν να μη φοράει τίποτα, οι άκρες του tempered glass που ενώνονται με την οθόνη είναι τελείως  smooth και καμία δακτυλιά. Για το τελευταταίο θα επανέλθω εν καιρό καθώς η απόδοση της ελαιοφοβικής επίστρωσης φθίνει.

 

Μπες  κανε register  και για την εγγυηση και είσαι  πενα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/1/2024 στις 4:14 ΜΜ, nikosgnr είπε

Καλά έκανες και πήρες το πρώτο. Το δέυτερο είναι ματ που εμένα π.χ. δε μου αρέσει.

Με ACS εδώ.

Προχθές εγκατέστησα το Flolab τζαμακι. Εύκολο σ οδηγός, επαγγελματική συσκευασία κ παρελκόμενα, τρομερή αίσθηση στο touch, τα χρώματα κλπ. Προσπάθησα σε καθαρό περιβάλλον από σκόνες και έκανα όλα τα βήματα σχολαστικά.

Στάθηκα όμως άτυχος σε ένα μικρό σημείο (αστοχία υλικού;)

Ενώ όλο το υπόλοιπο τζαμακι έκατσε τέλεια χωρίς σκόνες χωρίς τίποτα μόνο μερικά bubbles τα οποία αφαιρέθηκαν με λίγη πίεση πανευκολα. Υπάρχει ένα σημείο το οποίο πετάει κενό αέρα και όσο αν προσπάθησα εμφανίζεται ξανά. Εννοώ πως δεν υπάρχει σκόνη, λίγο να το πιέσω εξαφανίζεται. Αλλά μετά από 30 δευτερόλεπτα αρχίζει λίγο λίγο να εμφανίζεται ξανά κ ξανά. Λογικά αστοχία υλικού με έλλειψη κόλας στο συγκεκριμένο σημείο δεν εξηγείται αλλιώς. Σκόνη δεν είναι, θα φαινόταν.

Σκέφτηκα μήπως με τη πάροδο του χρόνου, το χτυπήσει λίγο ήλιος κλπ θα αρχίσει να εξαφανίζεται σιγά σιγά. Έχουν περάσει όμως δύο 24ωρα και ακόμα δεν έχω δει διάφορα...

Καμιά ιδέα; μπορώ να κάτι άλλο;

Δεν φαίνεται σχεδόν καθόλου και ειδικά αν είναι ανοιχτή οθόνη δε καταλαβαίνεις. Αλλά εγώ που το ξέρω το μάτι μου πέφτει συνέχεια εκεί και συν η μεγάλη σχετικά τιμή για τζαμακι με κάνει και χαλιεμαι κάπως.

ΥΓ.  Στη φωτό φαίνεται μεγάλο κάπως ενώ στη πραγματικότητα είναι πιο μικρό.

IMG_20240204_160149.jpg.434c394f9b9df1fb7edfaed231af150e.jpg

Επεξ/σία από Ronnie1985
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον δε νομίζω πως έχεις κάτι άλλο να κάνεις.

Βέβαια μπορεί να φύγει αργότερα μόνο του.

Δε ξέρω αν μίλαγες με το Support τους να σου έστελναν άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, nikosgnr είπε

Πλέον δε νομίζω πως έχεις κάτι άλλο να κάνεις.

Βέβαια μπορεί να φύγει αργότερα μόνο του.

Δε ξέρω αν μίλαγες με το Support τους να σου έστελναν άλλο.

Λογικά δεν έχει κόλα στο σημείο αυτό; Τι αλλο να φταίει.

Αν το πιέσω πιο πολύ ώρα με το δάχτυλο και το κρατήσω έτσι μετά θέλει κάνα δυο λεπτά για να εμφανιστεί....

Αυτό ελπίζω κ εγώ με τον καιρό να εφάπτεται από μόνο του στο σημείο εκεί... Να μπω σε διαδικασία και να πληρώνω δε νομίζω πως αξίζει.

Επεξ/σία από Ronnie1985
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Ronnie1985 είπε

Προχθές εγκατέστησα το Flolab τζαμακι. Εύκολο σ οδηγός, επαγγελματική συσκευασία κ παρελκόμενα, τρομερή αίσθηση στο touch, τα χρώματα κλπ. Προσπάθησα σε καθαρό περιβάλλον από σκόνες και έκανα όλα τα βήματα σχολαστικά.

Στάθηκα όμως άτυχος σε ένα μικρό σημείο (αστοχία υλικού;)

Ενώ όλο το υπόλοιπο τζαμακι έκατσε τέλεια χωρίς σκόνες χωρίς τίποτα μόνο μερικά bubbles τα οποία αφαιρέθηκαν με λίγη πίεση πανευκολα. Υπάρχει ένα σημείο το οποίο πετάει κενό αέρα και όσο αν προσπάθησα εμφανίζεται ξανά. Εννοώ πως δεν υπάρχει σκόνη, λίγο να το πιέσω εξαφανίζεται. Αλλά μετά από 30 δευτερόλεπτα αρχίζει λίγο λίγο να εμφανίζεται ξανά κ ξανά. Λογικά αστοχία υλικού με έλλειψη κόλας στο συγκεκριμένο σημείο δεν εξηγείται αλλιώς. Σκόνη δεν είναι, θα φαινόταν.

Σκέφτηκα μήπως με τη πάροδο του χρόνου, το χτυπήσει λίγο ήλιος κλπ θα αρχίσει να εξαφανίζεται σιγά σιγά. Έχουν περάσει όμως δύο 24ωρα και ακόμα δεν έχω δει διάφορα...

Καμιά ιδέα; μπορώ να κάτι άλλο;

Δεν φαίνεται σχεδόν καθόλου και ειδικά αν είναι ανοιχτή οθόνη δε καταλαβαίνεις. Αλλά εγώ που το ξέρω το μάτι μου πέφτει συνέχεια εκεί και συν η μεγάλη σχετικά τιμή για τζαμακι με κάνει και χαλιεμαι κάπως.

ΥΓ.  Στη φωτό φαίνεται μεγάλο κάπως ενώ στη πραγματικότητα είναι πιο μικρό.

IMG_20240204_160149.jpg.434c394f9b9df1fb7edfaed231af150e.jpg

Πάτα το με το νυχι.. πιθανων θα φυγει σε λιγο καιρο αν οχι κανε register για εγγυηση . Τους στελνεις εικονα και οτι εχει bubble  και σου στελνουν ΜΟΝΟ με τα εξοδα μεταφορικων δηλαδη 8€ καινουριο τζαμακι. Απλα μπες στο λινκ που γραφει πιο πισω ο συμφορουμιτης και κανε register για την εγγυηση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Stelaras1993 είπε

Πάτα το με το νυχι.. πιθανων θα φυγει σε λιγο καιρο αν οχι κανε register για εγγυηση . Τους στελνεις εικονα και οτι εχει bubble  και σου στελνουν ΜΟΝΟ με τα εξοδα μεταφορικων δηλαδη 8€ καινουριο τζαμακι. Απλα μπες στο λινκ που γραφει πιο πισω ο συμφορουμιτης και κανε register για την εγγυηση. 

Το έχω κάνει άπειρες φορές με το νύχι σα να προσπαθώ να σπρώξω τον αέρα κατά έξω. Καμιά επιτυχία μετά από λίγο εμφανίζεται ξανά. Είναι bubble σα διακεκομμένη με πολύ μικρά κυκλάκια στη σειρά βλέποντας το από πολύ κοντά. 

Μέχρι πότε έχω περιθώριο αυτό με το register για να περιμένω λίγες μέρες μπας και φτιάξει μόνο του.

Μόνο φωτογραφία θέλουν η και το παλιό τζαμακι πίσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikosgnr είπε

Συνήθως αυτά τα θέματα διορθώνονται μετά απο κάποιες μέρες.

Στείλε στο Support. Δε θέλουν το παλιό πίσω.

Σήμερα που το κοίταζα μπορώ να πω έμεινε σχεδόν το μισό bubble από πριν και αν το πιέσω να εξαφανιστεί, εμφανίζεται πολύ αργότερα πχ 5 λεπτά.

Ίσως καλό σημάδι ότι θα φτιαχτεί εντελώς μόνο του ελπίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...