Προς το περιεχόμενο

Γερμανός 15% επιστροφή για αγορες ανω των 349€ [ΤΕΛΟΣ]


Stavmitsos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, mrvaggos είπε

Αγορά την Κυριακή ενός xbox. Ακόμα δεν έχω κάποιο mail αποστολής ή να αλλάξει το στάδιο παραγγελίας. Μόνο μήνυμα επιβεβαίωσης παραγγελάις. έχει κάνει κάποιος αγορά το σκ και να του εχει προχωρήσει;

Εκανα την Κυριακή,σήμερα το πρωί έφτασε στο κατάστημα σε λίγο παω παραλάβω  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 210
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, fredd0 είπε

αγορασε με τιμολογιο απο το site πληρωσε κανονικα ΦΠΑ στο site και περασε το τιμολογιο στην περιοδικη σου. Η παραγγειλε απο το site για να κλεισεις τιμη, παραλαβη-πληρωμη στο καταστημα και χανεις την επιστροφη. Αλλη λυση δεν υπαρχει.  Διαλεγεις τι σε συμφερει, επιστροφη ΦΠΑ η επιστροφη Eurobank

Μόνο που εάν αγοράσει κανονικά με τιμολόγιο και ΦΠΑ, μετά απαγορεύεται να συμψηφίσει το ΦΠΑ στην περιοδικη του. Το μόνο κέρδος θα είναι το 15% επιστροφή. Το ΦΠΑ θα "χαθεί".

***Ίσως βέβαια μετά υπάρχει τρόπος "θεραπείας" αυτου....με μεταγενεστερες κινήσεις/ενέργειες

Επεξ/σία από ak156
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Κυριακή το πρωί παρήγγειλα ένα ps5 με 8 άτοκες μέσω  smartphone. Το site ψιλοσερνόταν. Μετά από πολλές προσπάθειες διότι κολλαγε η φόρμα στο τέλος έκανα την αγορά. Βλέπω ότι όλο το ποσό έσκασε αυτούσιο στην κάρτα. Δεν πέρασαν οι δόσεις, μλκια που δεν επέλεξα πληρωμή στο κατάστημα. Ο επόμενος μήνας θα μπει κ@σελακικός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήγα σήμερα στον Γερμανό να αγοράσω κινητό. Ξανά ρώτησα αν περνάει η απαλλαγή ΦΠΑ σε πακέτο playstation + παιχνίδι ή playstation με 2 χειριστήρια. Αυτή την φορά όμως ρώτησα τον υπεύθυνο καταστήματος και μου είπε πως περνάνε από τη στιγμη που είναι πακέτο στο κουτί...

Επεξ/σία από christos_realmad
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, barimagas είπε

Την Κυριακή το πρωί παρήγγειλα ένα ps5 με 8 άτοκες μέσω  smartphone. Το site ψιλοσερνόταν. Μετά από πολλές προσπάθειες διότι κολλαγε η φόρμα στο τέλος έκανα την αγορά. Βλέπω ότι όλο το ποσό έσκασε αυτούσιο στην κάρτα. Δεν πέρασαν οι δόσεις, μλκια που δεν επέλεξα πληρωμή στο κατάστημα. Ο επόμενος μήνας θα μπει κ@σελακικός...

Φαντάζομαι η χρέωση είναι ακόμα δέσμευση ποσού οπότε αν ναι μη φρικάρεις και σε εμένα έτσι ήταν όταν είχα πάρει κινητό κάτι μήνες πριν, μετά από μερικές μέρες χρεώθηκε κανονικά η πρώτη δόση και η δέσμευση έφυγε μετά από μερικές εβδομάδες και δεν έμεινε στην κάρτα. Λίγο τραγικό το σύστημα πλέον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, s1lverw0lf είπε

Φαντάζομαι η χρέωση είναι ακόμα δέσμευση ποσού οπότε αν ναι μη φρικάρεις και σε εμένα έτσι ήταν όταν είχα πάρει κινητό κάτι μήνες πριν, μετά από μερικές μέρες χρεώθηκε κανονικά η πρώτη δόση και η δέσμευση έφυγε μετά από μερικές εβδομάδες και δεν έμεινε στην κάρτα. Λίγο τραγικό το σύστημα πλέον

Ήταν σε δέσμευση, και έτρεφα ελπίδες. Σήμερα χρεώθηκε στο σύνολο. 

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, barimagas said:

Την Κυριακή το πρωί παρήγγειλα ένα ps5 με 8 άτοκες μέσω  smartphone. Το site ψιλοσερνόταν. Μετά από πολλές προσπάθειες διότι κολλαγε η φόρμα στο τέλος έκανα την αγορά. Βλέπω ότι όλο το ποσό έσκασε αυτούσιο στην κάρτα. Δεν πέρασαν οι δόσεις, μλκια που δεν επέλεξα πληρωμή στο κατάστημα. Ο επόμενος μήνας θα μπει κ@σελακικός...

Αμα ειχες θεμα, προφανως και θα εκανες ακυρωση αγορας. Σε εμενα εαν γινοταν τετοιο λαθος, δε θα ειχα να φαω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/11/2023 στις 8:57 ΜΜ, papakostas37 είπε

Θελω να κανω αγορα 299 ευρω και δεν εχω επιστροφη.

Αν καποιος θελει κατι ακομα για να συμπληρωσει τα 349 και να παρει το 15% ας στειλει μηνυμα.

Αθηνα κεντρο ειμαι.

Ενδιαφέρομαι. Σου εχω στείλει π.μ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρήγγειλα την Κυριακή ένα ps5 το πλήρωσα online εκείνη την στιγμή με παραλαβή από κατάστημα όπου πήγα την επόμενη μέρα δλδ Δευτέρα και το πήρα. Η εξέλιξη της παραγγελίας στο site δείχνει ακόμα παραλαβή από κατάστημα(σαν να μην το έχω πάρει) η επιστροφή δεν μου έχει μπει ακόμα. Παίζει κάποιο ρόλο που δεν εμφανίζει στην παραγγελία ότι δεν έχω παραλάβει ακόμα;;; και δεν έχει γίνει η επιστροφή;;;

Επεξ/σία από zodiak bam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, zodiak bam είπε

Παρήγγειλα την Κυριακή ένα ps5 το πλήρωσα online εκείνη την στιγμή με παραλαβή από κατάστημα όπου πήγα την επόμενη μέρα δλδ Δευτέρα και το πήρα. Η εξέλιξη της παραγγελίας στο site δείχνει ακόμα παραλαβή από κατάστημα(σαν να μην το έχω πάρει) η επιστροφή δεν μου έχει μπει ακόμα. Παίζει κάποιο ρόλο που δεν εμφανίζει στην παραγγελία ότι δεν έχω παραλάβει ακόμα;;; και δεν έχει γίνει η επιστροφή;;;

Από τους Όρους και τις Προυποθέσεις:
Απόδοση των ευρώ €πιστροφή: Κατά την πραγματοποίηση της αγοράς σας (σύμφωνα με τους παρόντες όρους) κερδίζετε 1% €πιστροφή (σύμφωνα με τους όρους του προγράμματος €πιστροφή).
Tα επιπλέον ευρώ €πιστροφή που κερδίζετε στο πλαίσιο και σύμφωνα με τους όρους της παρούσας ενέργειας, και που αντιστοιχούν σε ποσοστό 14%, θα πιστωθούν σε κάρτα σας που συμμετέχει στο πρόγραμμα €πιστροφή μέχρι και τις 15.12.2023.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, neo_geo13 είπε

Από τους Όρους και τις Προυποθέσεις:
Απόδοση των ευρώ €πιστροφή: Κατά την πραγματοποίηση της αγοράς σας (σύμφωνα με τους παρόντες όρους) κερδίζετε 1% €πιστροφή (σύμφωνα με τους όρους του προγράμματος €πιστροφή).
Tα επιπλέον ευρώ €πιστροφή που κερδίζετε στο πλαίσιο και σύμφωνα με τους όρους της παρούσας ενέργειας, και που αντιστοιχούν σε ποσοστό 14%, θα πιστωθούν σε κάρτα σας που συμμετέχει στο πρόγραμμα €πιστροφή μέχρι και τις 15.12.2023.

εμενα δεν μου εχουν πιστωσει ουτε το 1% και στο site του γερμανου φαινεται μεν ολοκληρωμενη η παραγγελια αλλα εχουν και δευτερη απο κατω με αλλη ημερομηνια 
image.png.758edfbd44b43a4d0bb45bb20053f93a.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μόλις αγόρασα το PS5 με το cod το bundle στα 499€, παραγγελία τηλεφωνική για δέσμευση του τεμαχίου στο κατάστημα που με βόλευε. Με τιμολόγιο αρα -24% και πλήρωσα και με την εταιρική €bank καρτούλα και αλλό ένα 15% επιστροφή στο εγγύς μέλλον. Όλα απλά και ωραία. Τελική τιμή 343€ το θεωρώ πολύ καλόοοοο! Είχα να παίξω σε κονσόλοα από εποχές PS3 fat. Καλές και έξυπνες αγορές σε όλους!!! :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, brunos13 είπε

Εγώ μόλις αγόρασα το PS5 με το cod το bundle στα 499€, παραγγελία τηλεφωνική για δέσμευση του τεμαχίου στο κατάστημα που με βόλευε. Με τιμολόγιο αρα -24% και πλήρωσα και με την εταιρική €bank καρτούλα και αλλό ένα 15% επιστροφή στο εγγύς μέλλον. Όλα απλά και ωραία. Τελική τιμή 343€ το θεωρώ πολύ καλόοοοο! Είχα να παίξω σε κονσόλοα από εποχές PS3 fat. Καλές και έξυπνες αγορές σε όλους!!! :)

Το καλυτερο deal! Καλο λιωσιμο! Θελω να κανω και εγω το ιδιο αλλα δυστυχως δεν εχω Eurobank στο ονομα μου και δεν ξερω αν θα εχω καποιο θεμα στο μελλον αν το αγορασω με κάρτα άλλου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...