Προς το περιεχόμενο

Γερμανός 15% επιστροφή για αγορες ανω των 349€ [ΤΕΛΟΣ]


Stavmitsos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, G@rg@oun είπε

Πλήρωσες με κάρτα εταιρική ή δεν είχε σημασία? Εννοώ ότι η πληρωμή έπρεπε να γίνει μέσω εταιρίας ή δεν είχε σημασία?

Ρωτησα το ιδιο ακριβως σε καταστημα σημερα το πρωι.

Εμεις λεει δεν εχουμε θεμα πληρωσε με οποια καρτα θελεις, ο λογιστης σου πρεπει να σου πει αν ειναι εφικτο.

Ο λογιστης ειπε οτι αν το ποσο ειναι κατω απο 500 ευρω μπορεις να πληρωσεις με αλλη καρτα αν και δεν ειναι ορθο, ωστοσο το Ps5 με αποφορολοηγηση θα βγει στα 345 και δεν το πιανει η επιστροφη.

 

4 ώρες πριν, prefuse είπε

Μόλις έκανα αγορά από φυσικό κατάστημα Γερμανός ps5 bundle με αποφορολογηση, το ποσό μετά την αποφορολογηση ήταν πάνω από 349€. Θέλει χαρτί μητρώου επιχειρήσεις και ταυτότητα, τα βγάζουν φωτοτυπία και τα κρατάνε.

Το 1% επιστροφή μπήκε άμεσα το άλλο 14% με ενημέρωσε μια πωλήτρια ότι θα μπει έως 14 (εργάσιμες αν θυμάμαι καλα) μέρες

Ποιο ακριβως πηρες γτ μου ειπαν οτι εξαιρουνται games και δευτερα χειριστηρια. Στη αποφορολογηση περναει μονο η κονσολα και ενα χειριστηριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 210
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, christos_realmad είπε

Ποιο ακριβως πηρες γτ μου ειπαν οτι εξαιρουνται games και δευτερα χειριστηρια. Στη αποφορολογηση περναει μονο η κονσολα και ενα χειριστηριο.

Πάρε κάποιο bundle με παιχνίδι. Δηλαδή να έχει το κουτί πάνω το GoW Ragnarok, COD mw3, το spider man 2 ή fc 24. Δηλαδή, βλέπεις των 499 για να πάει 400 καθαρή αξία. Μπορείς να δεις και το bundle με τα 2 χρόνια premium αρχικής αξίας 600 ευρώ (καθαρή στα 480)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

Πάρε κάποιο bundle με παιχνίδι. Δηλαδή να έχει το κουτί πάνω το GoW Ragnarok, COD mw3, το spider man 2 ή fc 24. Δηλαδή, βλέπεις των 499 για να πάει 400 καθαρή αξία. Μπορείς να δεις και το bundle με τα 2 χρόνια premium αρχικής αξίας 600 ευρώ (καθαρή στα 480)

Ναι αυτο ρωτησα και εγω αλλα στο καταστημα ειπαν οτι θα πρεπει να πληρωσω ξεχωριστα το παιχνιδι. 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, christos_realmad είπε

Ναι αυτο ρωτησα και εγω αλλα στο καταστημα ειπαν οτι θα πρεπει να πληρωσω ξεχωριστα το παιχνιδι. 😕

Μήπως στο κατάστημα δεν είχε bundle με παιχνίδι? Μόνο δηλαδή απλή κονσόλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

Μήπως στο κατάστημα δεν είχε bundle με παιχνίδι? Μόνο δηλαδή απλή κονσόλα. 

Οχι ειχε με FIFA 24, God of war, ειχε και με 2 χειριστηρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, christos_realmad είπε

Ναι αυτο ρωτησα και εγω αλλα στο καταστημα ειπαν οτι θα πρεπει να πληρωσω ξεχωριστα το παιχνιδι. 😕

παιρνεις πχ αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, christos_realmad είπε

Ναι, μου ειπαν οτι αυτα δεν περνανε με την αποφορολογηση.

Ωραία πας στο κατάστημα, και τους λες θέλω αυτό με αποφορολογηση. Αν σου πουν δεν περνάει, ε λες δοκίμασε το και βλέπουμε :)

 

1 λεπτό πριν, dispi είπε

Στους όρους λέει όταν εξαιρούνται οι συσκευές apple

Apple iPhone μονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dispi είπε

Στους όρους λέει όταν εξαιρούνται οι συσκευές apple. Στην εφαρμογή Γερμανός διαφημίζει το παρακάτω:

IMG_20231120_151954.jpg

και συ γυαλια θες

στους ορους λεει οτι εξαιρουνται τα iphone οχι τα apple

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ak156 είπε

Δεν νομίζω ότι σε καμιά κάρτα με "επιστροφές" γίνεται αυτό (Εθνικη go4more, Πειραιώς yellows, Alpha Bonus)...απλά σε πολλές μπαίνει η "ωφέλεια" ΑΜΕΣΑ και άρα ακόμα και εάν πάρεις αμέσως ένα άλλο προιόν, μπορείς να εκμεταλευθείς αυτήν. Πάντοτε δηλαδή παίρνεις το ποσό στην φουλ τιμή του, όμως ταυτόχρονα παίρνεις και την "επιστροφή", "πόντους", "yellows" κλπ άσχετα πως το ονομάζει κάθε Τράπεζα.

Και όμως τότε που το έκανα (έχει 2-3 χρόνια βέβαια )μπήκε άμεσα αφαιρέθηκε επιτόπου .και το λέω με σιγουριά γιατι από τότε δεν ξανά χρησιμοποίησα εκείνη την κάρτα .την είχα ελέγξει αμέσως μολις βγήκα από το κατάστημα στην εφαρμογή για το ποσο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, fredd0 είπε

και συ γυαλια θες

στους ορους λεει οτι εξαιρουνται τα iphone οχι τα apple

ομολογησε μας οτι εισαι οπτικος η οφθαλμιατρος!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, giabritsos είπε

Και όμως τότε που το έκανα (έχει 2-3 χρόνια βέβαια )μπήκε άμεσα αφαιρέθηκε επιτόπου .και το λέω με σιγουριά γιατι από τότε δεν ξανά χρησιμοποίησα εκείνη την κάρτα .την είχα ελέγξει αμέσως μολις βγήκα από το κατάστημα στην εφαρμογή για το ποσο 

Φίλε μου είτε δεν θυμάσαι καλά ή κάποιο glitch έπαιξε. Κάνω σχεδόν κάθε χρόνο αγορά με κάρτα Eurobank όταν παίζει μεγάλη επιστροφή και ποτέ δεν έγινε κάτι τέτοιο. Ναι οκ με αγορά δια ζώσης μπαίνουν συνήθως αμέσως τα ευρώ της επιστροφής αλλά μέχρι εκεί. Και είναι και λογικό κιόλας αν το σκεφτείς - σκοπός των πόντων/bonus/ευρώ επιστροφής κτλ είναι έμμεσα να σε ωθήσουν σε δεύτερη αγορά ή να επισκεφτείς κάποιο άλλο συνεργαζόμενο κατάστημα όπου πιθανώς θα τους κάνεις τζίρο. Σιγά μην σε άφηναν να εξαργυρώσεις με τη μια.

Επεξ/σία από Engimek
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...