Προς το περιεχόμενο

Γερμανός 15% επιστροφή για αγορες ανω των 349€ [ΤΕΛΟΣ]


Stavmitsos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, fredd0 είπε

ε σπασε την αγορα σε 2 καρτες, 2500 στην eurobank και τα υπολοιπα σε οποιαδηποτε αλλη

Γίνεται αυτό? Έχω 2 κάρτες Eurobank..μια χρεωστική και μια πιστωτική 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 210
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

19 minutes ago, Fousekis_ said:

Η τελική αξία αγοράς θα είναι κάτω των 2500 αφού θα αφαιρεθεί το ποσό της δωροκαρτας.. πχ προϊόν(3000€) - κουπόνι(1000€) = τελική αξία(2000€)

εγώ κατάλαβα τί ρωτούσες..
ο @germanosgr στο chat δεν κατάλαβε, οπότε μή θεωρήσεις οτι σου επιβεβαίωσε το σενάριο που περιγράφεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/11/2023 στις 12:35 ΠΜ, dreaming123 είπε

Αρθρο 39α ο Γερμανός δεν γίνεται online.
Πρέπει να πας στο κατάστημα με έγγραφο οτι δικαιούσαι φοροαπαλλαγή.

Εμπρός πίσω

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, sphinxgr είπε

H εταιρική κάρτα έχει ως στόχο να προστατευτεί η εταιρεία σε διασταυρωση με την εφορία (πλέον δεν χρειάζεται καν έλεγχος. Γινονται όλα αυτόματα)

Η επιστροφή ειναι θέμα τράπεζας και επιστρέφεται μια χαρά ουτως ή αλλως. 

Σε άλλα μαγαζιά..και άμαζον δεν χρειάζεται να γίνει η πληρωμή με κάρτα ή λογαριασμό εταιρίας.
Πάντα αναφέρομαι για την αποφορολόγιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, newlynx είπε

Γνωρίζετε πόσες μέρες κάνει να μπει το 1%, από χθες το πρωί δεν έχω λάβει ακόμα την επιστροφή.

Πήρα τηλέφωνο στην eurobank.

Θα μπει και το 15% στο τέλος της περιόδου της προσφοράς.

Δεν ήξερε γιατί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Απο online πρέπει να εκκαθαριστεί πρώτα η συναλλαγή για να φανεί και το 1%

Εκανα αγορα ξημερωματα Κυριακης, ουτε σε εμενα εχει ακομα εμφανιστει.

Σε αγορα τον περασμενο μηνα που εκανα σε αλλα μαγαζι, εκανε 2-3 εργασιμες, οποτε περιμενουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Έχει άποψη κανείς αν αξίζει το συγκεκριμενο laptop για απλή καθημερινή χρήση; υπάρχει κάτι καλύτερο από Γερμανό στα ίδια χρήματα; Ευχαριστώ πολύ

 

https://www.germanos.gr/product/laptops-peripherals/laptops/laptops-15-169-inches/hp-15-fc0008nv-15.6-fhd/amd-ryzen-5-7520u/16gb/512gb-ssd/windows-11-home-laptop/?productId=20423173&fname=&fvalue=

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, kat kat said:

 

Καλησπέρα παιδιά. Έχει άποψη κανείς αν αξίζει το συγκεκριμενο laptop για απλή καθημερινή χρήση; υπάρχει κάτι καλύτερο από Γερμανό στα ίδια χρήματα; Ευχαριστώ πολύ

 

https://www.germanos.gr/product/laptops-peripherals/laptops/laptops-15-169-inches/hp-15-fc0008nv-15.6-fhd/amd-ryzen-5-7520u/16gb/512gb-ssd/windows-11-home-laptop/?productId=20423173&fname=&fvalue=

 

Ναι μια χαρα ειναι για την τιμη του με την εκπτωση. Εκτος γερμανου ισως βρεις και λιγο καλυτερα στα 400-500

 

Επεξ/σία από imr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/11/2023 στις 10:10 ΠΜ, prefuse είπε

Μόλις έκανα αγορά από φυσικό κατάστημα Γερμανός ps5 bundle με αποφορολογηση, το ποσό μετά την αποφορολογηση ήταν πάνω από 349€. Θέλει χαρτί μητρώου επιχειρήσεις και ταυτότητα, τα βγάζουν φωτοτυπία και τα κρατάνε.

Το 1% επιστροφή μπήκε άμεσα το άλλο 14% με ενημέρωσε μια πωλήτρια ότι θα μπει έως 14 (εργάσιμες αν θυμάμαι καλα) μέρες

Πήγα και εγώ σήμερα και μου είπαν ότι τέτοια αγορά με αποφορολογηση γίνεται με ότι είναι διαθέσιμο στο κατάστημα και ότι μέχρι την Παρασκευή δεν πρόκειται να παραγγείλω κάτι και να έρθει ώστε να επωφεληθω την επιστροφή. Είμαι σε αδιέξοδο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, G@rg@oun είπε

Σε άλλα μαγαζιά..και άμαζον δεν χρειάζεται να γίνει η πληρωμή με κάρτα ή λογαριασμό εταιρίας.
Πάντα αναφέρομαι για την αποφορολόγιση.

Το πρόβλημα όπως είπα, είναι με την εφορία. Ούτε με την επιστροφή, ούτε με την αποφορολόγηση. 

Οι εταιρίες υποχρεούνται απο το νόμο να πληρωνουν ηλεκτρονικά. E banking ή κάρτες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγορά την Κυριακή ενός xbox. Ακόμα δεν έχω κάποιο mail αποστολής ή να αλλάξει το στάδιο παραγγελίας. Μόνο μήνυμα επιβεβαίωσης παραγγελίας. έχει κάνει κάποιος αγορά το σκ και να του εχει προχωρήσει;

Επεξ/σία από mrvaggos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, antonis kaza είπε

Πήγα και εγώ σήμερα και μου είπαν ότι τέτοια αγορά με αποφορολογηση γίνεται με ότι είναι διαθέσιμο στο κατάστημα και ότι μέχρι την Παρασκευή δεν πρόκειται να παραγγείλω κάτι και να έρθει ώστε να επωφεληθω την επιστροφή. Είμαι σε αδιέξοδο...

αγορασε με τιμολογιο απο το site πληρωσε κανονικα ΦΠΑ στο site και περασε το τιμολογιο στην περιοδικη σου. Η παραγγειλε απο το site για να κλεισεις τιμη, παραλαβη-πληρωμη στο καταστημα και χανεις την επιστροφη. Αλλη λυση δεν υπαρχει.  Διαλεγεις τι σε συμφερει, επιστροφη ΦΠΑ η επιστροφη Eurobank

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...