Προς το περιεχόμενο

Γερμανός 15% επιστροφή για αγορες ανω των 349€ [ΤΕΛΟΣ]


Stavmitsos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια εχω κάνει παλιότερα αγορά με επιστροφή ,και το ποσό της επιστροφής αφαιρέθηκε επιτόπου …δηλαδή μου κρατήθηκε από την κάρτα μόνο το ποσο που υπολόγιζα αφαιρώντας την επιστροφή 15%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 210
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, giabritsos είπε

Παιδια εχω κάνει παλιότερα αγορά με επιστροφή ,και το ποσό της επιστροφής αφαιρέθηκε επιτόπου …δηλαδή μου κρατήθηκε από την κάρτα μόνο το ποσο που υπολόγιζα αφαιρώντας την επιστροφή 15%

Δεν νομίζω ότι σε καμιά κάρτα με "επιστροφές" γίνεται αυτό (Εθνικη go4more, Πειραιώς yellows, Alpha Bonus)...απλά σε πολλές μπαίνει η "ωφέλεια" ΑΜΕΣΑ και άρα ακόμα και εάν πάρεις αμέσως ένα άλλο προιόν, μπορείς να εκμεταλευθείς αυτήν. Πάντοτε δηλαδή παίρνεις το ποσό στην φουλ τιμή του, όμως ταυτόχρονα παίρνεις και την "επιστροφή", "πόντους", "yellows" κλπ άσχετα πως το ονομάζει κάθε Τράπεζα.

Επεξ/σία από ak156
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν μαθει κανείς αν υπάρχει η επιστροφή σε αγορά Δωροκαρτων, να μας πει.

Με Δωροκάρτα μπορείς να αγοράσεις πχ 1000€, να πάρεις πίσω 150€ και σε ένα μήνα να πας να κάνεις ανανέωση συμβολαίου και να πάρεις ένα κινητό (πχ Iphone) 1000€ έχοντας πληρώσει 850€

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που επέτρεπαν παλιότερα ήταν να μπορείς παράλληλα με την αγορά να αφαιρείς το ποσό επιστροφής που είχες ήδη στην κάρτα (τελευταια φορά που κοίταξα το αφαίρεσαν σαν δυνατότητα, η επιστροφή που είχε διαθέσιμη μια κάρτα δεν εξαργυρώόνονταν μαζί με την αγορά σε τέτοιες προωθητικές ενέργειες). Η επιστροφή σε κατάστημα εμφανίζεται σχεδόν αμέσως, αλλά μετά την πραγματοποίηση της αγοράς. Online (η επιστροφή) εμφανίζεται μετά από κάποιες (ίσως και αρκετές) ημέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα. Έκανα αγορά χθες του Xbox, έγινε η πληρωμή κανονικά έχει φανεί και στην τράπεζα αλλά δεν μου έχει έρθει μειλ επιβεβαίωσης. Η αγορά έγινε ως "επισκέπτης". Έχω κρατήσει βέβαια τον αριθμό παραγγελίας που δείχνει μετά την πληρωμή

Επεξ/σία από mrvaggos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, mrvaggos said:

Καλημερα. Έκανα αγορά χθες του Xbox, έγινε η πληρωμή κανονικά έχει φανεί και στην τράπεζα αλλά δεν μου έχει έρθει μειλ επιβεβαίωσης. Η αγορά έγινε ως "επισκέπτης". Εδώ κρατήσει βέβαια τον αριθμό παραγγελίας που δείχνει μετά την πληρωμή

Μία φορά μου συνέβη να μην εμφανιστεί η επιστροφή μετα την καταληκτική ημερομηνία, και ήταν θέμα Eurobank που με ένα τηλεφώνημα το κανόνισαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, thewildones είπε

Μία φορά μου συνέβη να μην εμφανιστεί η επιστροφή μετα την καταληκτική ημερομηνία, και ήταν θέμα Eurobank που με ένα τηλεφώνημα το κανόνισαν

Τώρα όμως αφορά email επιβεβαίωσης αγοράς από τον Γερμανό😛 αλλά δεν πιστεύω να υπάρξει θέμα αφού υπάρχει και η πληρωμή και ο κωδικός παραγγελίας

Edit: Όλα καλα. Δικό μου το λάθος. Έγινε τυπογραφικό κατα την παραγγελια

Επεξ/σία από mrvaggos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις έκανα αγορά από φυσικό κατάστημα Γερμανός ps5 bundle με αποφορολογηση, το ποσό μετά την αποφορολογηση ήταν πάνω από 349€. Θέλει χαρτί μητρώου επιχειρήσεις και ταυτότητα, τα βγάζουν φωτοτυπία και τα κρατάνε.

Το 1% επιστροφή μπήκε άμεσα το άλλο 14% με ενημέρωσε μια πωλήτρια ότι θα μπει έως 14 (εργάσιμες αν θυμάμαι καλα) μέρες

Επεξ/σία από prefuse
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Αν μαθει κανείς αν υπάρχει η επιστροφή σε αγορά Δωροκαρτων, να μας πει.

Με Δωροκάρτα μπορείς να αγοράσεις πχ 1000€, να πάρεις πίσω 150€ και σε ένα μήνα να πας να κάνεις ανανέωση συμβολαίου και να πάρεις ένα κινητό (πχ Iphone) 1000€ έχοντας πληρώσει 850€

το θεωρώ απίθανο, δούλευα αρκετά χρονια στο Γερμανό, το οποίο πρόγραμμα επιβραβευσης τραπεζων αφορούσε παντα προϊόντα, οχι υπηρεσίες. Νοώ την δωροεπιταγη ως υπηρεσία, δεν ειναι προϊόν όπως πχ η κάρτα ps plus.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, serafeim71 είπε

Βρε Παιδια μια βοηθεια ,με ενδιαφερει η τηλεόραση C 3  55 , στο sait  του γερμανου,δεν βγαζει καπου για το 15 %,

κανω καποιο λαθος .?

μηπως θελει φρεσκαρισμα η συνταγη των γυαλιων? 🤓

 

C3.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, prefuse είπε

Μόλις έκανα αγορά από φυσικό κατάστημα Γερμανός ps5 bundle με αποφορολογηση, το ποσό μετά την αποφορολογηση ήταν πάνω από 349€. Θέλει χαρτί μητρώου επιχειρήσεις και ταυτότητα, τα βγάζουν φωτοτυπία και τα κρατάνε.

Το 1% επιστροφή μπήκε άμεσα το άλλο 14% με ενημέρωσε μια πωλήτρια ότι θα μπει έως 14 (εργάσιμες αν θυμάμαι καλα) μέρες

Πλήρωσες με κάρτα εταιρική ή δεν είχε σημασία? Εννοώ ότι η πληρωμή έπρεπε να γίνει μέσω εταιρίας ή δεν είχε σημασία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, G@rg@oun είπε

Πλήρωσες με κάρτα εταιρική ή δεν είχε σημασία? Εννοώ ότι η πληρωμή έπρεπε να γίνει μέσω εταιρίας ή δεν είχε σημασία?

H εταιρική κάρτα έχει ως στόχο να προστατευτεί η εταιρεία σε διασταυρωση με την εφορία (πλέον δεν χρειάζεται καν έλεγχος. Γινονται όλα αυτόματα)

Η επιστροφή ειναι θέμα τράπεζας και επιστρέφεται μια χαρά ουτως ή αλλως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...