Προς το περιεχόμενο

[TV] METZ 65" UHD/4K Google TV + ΔΩΡΟ Soundbar 494.76€ @TheMart


blademyc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει η παρακάτω προσφορά στα TheMart.
Γνώμες για την τηλεόραση και τη μάρκα Metz ;

METZ τηλεόραση 65" UHD/4K Google TV 65MUD7000Z + ΔΩΡΟ METZ ασύρματο Soundbar 40W Live-1 Wired/Bluetooth 5

image.png.991c156d59eefc43ea64220ad53557b0.png

Περιγραφή
  • Τεχνολογίας: Direct LED
  • Ανάλυση: 4K ULTRA HD / HDR10
  • Smart TV: GOOGLE TV
  • Φωτεινότητα: 250 cd/m²
  • Ήχος: Dolby Digital Plus/DTS - 2 x 10W
  • Συνδέσεις: 3x HDMI (CEC/ARC) - 2x USB – Optical in
  • Δικτύωση: LAN RJ45 / Wi-Fi / Bluetooth
  • Smart εφαρμογές: NETFLIX, YouTube, YouTube Music, prime video, Google Play (Movies&TV/Store / Games), LIVE, Media, DemoNowPro, E-Manual, Castplay
  • USB Timeshift: Υποστηρίζει
  • Διαστάσεις με βάση (ΠxYxB) cm: 144,5 x 90,7 x 27,2
  • Εγγύηση: 2 Έτη
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φασόν από την Skyworth

Metz 55MUB8000 Review | Τηλεόραση Android TV

https://hxosplus.gr/reviews/metz-55mub8000-review-android-tv/

Metz ΤV: Έρχονται στην Ελλάδα

http://www.hxoseikona.gr/7434-metz-tv.html

Απόψεις

https://www.skroutz.gr/c/12/television/m/1118/Metz.html

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....με την προϋπόθεση ότι το soundbar από μόνο του κοστίζει γύρω στα 150€ (τιμές skroutz) είναι πολύ καλό deal.

Ενα review για την τηλεόραση εδώ:

https://hxosplus.gr/reviews/metz-55mub8000-review-android-tv/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, TechnoState είπε

...με την προϋπόθεση ότι το soundbar από μόνο του κοστίζει γύρω στα 150€ (τιμές skroutz) είναι πολύ καλό deal.

Όχι κι 150€.. 130€ είχα πάρει LG SN4 300 watt 2.1 που πρέπει να είναι πολύ ανώτερη από το δώρο εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.... καλά, σύμφωνοι κ εγώ με την C2 της LG πήρα ολόκληρο home cinema 1Kwatt δώρο.

Αλλά εδώ αναφέρω: "τιμές skroutz" κ ιστορικό τιμής καρφωμένο στα 149€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, TechnoState είπε

.... καλά, σύμφωνοι κ εγώ με την C2 της LG πήρα ολόκληρο home cinema 1Kwatt δώρο.

Αλλά εδώ αναφέρω: "τιμές skroutz" κ ιστορικό τιμής καρφωμένο στα 149€

Καλά δεν πάει έτσι όμως.. το "πολύ καλό deal" δεν το βγάζει μια αυθαίρετη τιμή στο skroutz. Αν κοιτούσαμε μόνο τις τιμές, ζήτω που καήκαμε.

Το ότι ένα προϊόν έχει μια XXX τιμή, αυτό από μόνο του δεν λέει κάτι όταν υπάρχουν αντικειμενικά κριτήρια πχ το τι τιμή έχει ένα αντίστοιχο γνωστό και αντικειμενικά καλύτερο προϊόν (και δεν μιλάω για LG μιλάω ακόμα και για ηχομπάρες των 50-70 ευρώ όπως μια crystal audio ή μια creative). Αν εγώ σαν εισαγωγέας φέρω ένα προϊόν που συγκριτικά θα άξιζε 30-40 ευρώ (χωρίς υπερβολή για την συγκεκριμένη) και ορίζω μια αυθαίρετη τιμή στα 150 και μετά αρχίσω να το δίνω δώρο με κάτι αρκετά ακριβότερο, δεν κάνει ξαφνικά το πακέτο "πολύ καλό deal".

Κάπου το έχουμε χάσει στις προσφορές και δεν κοιτάμε την ουσία και πέφτουμε θύματα των πιο απλών και παλιών πρακτικών..

Από εκεί και πέρα για 65άρα δεν είναι κακή η τιμή, όχι ότι βέβαια ότι δεν βρίσκεις και άλλες εκεί γύρω. Γιατί πχ να μην πάρει κάποιος μια TCL δοκιμασμένη με καλές κριτικές που την βρίσκει σε παρόμια τιμή και ο μαμίσιος ήχος της θα είναι καλύτερος από αυτή την "ηχομπάρα". Περί ορέξεως βέβαια...

Επεξ/σία από Craven
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Craven είπε

Γιατί πχ να μην πάρει κάποιος μια TCL δοκιμασμένη με καλές κριτικές που την βρίσκει σε παρόμια τιμή και ο μαμίσιος ήχος της θα είναι καλύτερος από αυτή την "ηχομπάρα"

Για ρίξε συγκεκριμένη πρόταση φίλε διότι το ψάχνω αυτές τις μέρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω πχ την P635 της TCL να έχει καλές κριτικές σε χαμηλότερη τιμή (γράφω για TCL γιατί έχω την C735 και είμαι πολύ ευχαριστημένος) ενώ με 40 ευρώ παραπάνω από την Metz βρίσκει κανείς την c635 που είναι με μικρές διαφορές από την c735 και είναι τούμπανο, qled με dolby vision, atmos, onkyo ηχεία κτλ (ουσιαστικά η ίδια tv με την c735 χωρίς τα 144hz στο πανελ)

Τώρα στην ίδια τιμή λίγο χαμηλότερη ή λίγο υψηλότερη τιμή (μεταξύ 450 και 550) υπάρχουν αμέτρητες επώνυμες 65αρες, αν δεν τις δεις μόνος σου όμως, κανείς δεν μπορεί να σου πει, άσε που τα προσωπικά γούστα δεν έχουν σχέση, πχ εγώ προτιμώ τις VA και όχι τις IPS καθαρά και μόνο για το καλύτερο μαύρο.. άλλος τον νοιάζουν οι γωνίες θέασης, άλλον τον νοιάζει ο ήχος κτλ. Ψάχνεις κριτικές, καταλήγεις σε 2-3 και πας και τις βλέπεις απο κοντά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Craven είπε

Καλά δεν πάει έτσι όμως.. το "πολύ καλό deal" δεν το βγάζει μια αυθαίρετη τιμή στο skroutz. Αν κοιτούσαμε μόνο τις τιμές, ζήτω που καήκαμε.

Το ότι ένα προϊόν έχει μια XXX τιμή, αυτό από μόνο του δεν λέει κάτι όταν υπάρχουν αντικειμενικά κριτήρια πχ το τι τιμή έχει ένα αντίστοιχο γνωστό και αντικειμενικά καλύτερο προϊόν (και δεν μιλάω για LG μιλάω ακόμα και για ηχομπάρες των 50-70 ευρώ όπως μια crystal audio ή μια creative). Αν εγώ σαν εισαγωγέας φέρω ένα προϊόν που συγκριτικά θα άξιζε 30-40 ευρώ (χωρίς υπερβολή για την συγκεκριμένη) και ορίζω μια αυθαίρετη τιμή στα 150 και μετά αρχίσω να το δίνω δώρο με κάτι αρκετά ακριβότερο, δεν κάνει ξαφνικά το πακέτο "πολύ καλό deal".

Κάπου το έχουμε χάσει στις προσφορές και δεν κοιτάμε την ουσία και πέφτουμε θύματα των πιο απλών και παλιών πρακτικών..

Από εκεί και πέρα για 65άρα δεν είναι κακή η τιμή, όχι ότι βέβαια ότι δεν βρίσκεις και άλλες εκεί γύρω. Γιατί πχ να μην πάρει κάποιος μια TCL δοκιμασμένη με καλές κριτικές που την βρίσκει σε παρόμια τιμή και ο μαμίσιος ήχος της θα είναι καλύτερος από αυτή την "ηχομπάρα". Περί ορέξεως βέβαια...

7 ώρες πριν, Craven είπε

Βλέπω πχ την P635 της TCL να έχει καλές κριτικές σε χαμηλότερη τιμή (γράφω για TCL γιατί έχω την C735 και είμαι πολύ ευχαριστημένος) ενώ με 40 ευρώ παραπάνω από την Metz βρίσκει κανείς την c635 που είναι με μικρές διαφορές από την c735 και είναι τούμπανο, qled με dolby vision, atmos, onkyo ηχεία κτλ (ουσιαστικά η ίδια tv με την c735 χωρίς τα 144hz στο πανελ)

Τώρα στην ίδια τιμή λίγο χαμηλότερη ή λίγο υψηλότερη τιμή (μεταξύ 450 και 550) υπάρχουν αμέτρητες επώνυμες 65αρες, αν δεν τις δεις μόνος σου όμως, κανείς δεν μπορεί να σου πει, άσε που τα προσωπικά γούστα δεν έχουν σχέση, πχ εγώ προτιμώ τις VA και όχι τις IPS καθαρά και μόνο για το καλύτερο μαύρο.. άλλος τον νοιάζουν οι γωνίες θέασης, άλλον τον νοιάζει ο ήχος κτλ. Ψάχνεις κριτικές, καταλήγεις σε 2-3 και πας και τις βλέπεις απο κοντά.

Σωστά τα λες σίγουρα το θέμα δεν είναι η ηχομπάρα αλλά η tv. Θεωρούνται καλύτερες ποιότητα οι TLC ; Από χαρακτηριστικά είναι σχεδόν ίδιες εκτός από ότι η μια είναι του 2022 και η άλλη του 2023. Επίσης, με τα Service και τις αναβαθμίσεις τι γίνετε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα πιο "επώνυμη" η TCL και σίγουρα μια εταιρεία που φτιάχνει φασόν για άλλους (σαν μητρική εταιρεία στην ουσία) πχ στα AC τα midea είναι σαν φασόν TCL.

Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι καλύτερη από αυτή του θέματος, απλά αυτή του θέματος δεν την γνωρίζω για να σου πω τι και πως και αν αξίζει στο 500ρικο που βρίσκεις επώνυμες. Μπορεί να είναι φοβερή τηλεόραση και να μην το ξέρουμε.

Service δεν έχω χρειαστεί οπότε δεν ξέρω.. απο αναβαθμίσεις είναι λίγο μπερδεμένα τα πράγματα.. θεωρητικά είναι πολύ συχνές, πρακτικά εγώ εδώ Ελλάδα τις εκδόσεις που βλέπω να αναφέρουν σε διάφορα fora για την tv μου, δεν μου τις έχει βγάλει ποτέ για αναβάθμιση.. προφανώς αν περάσω manual θα μπουν αλλά κάτι που λειτουργεί καλά δεν το πειράζω..επιμένω πως ο μόνος τρόπος να ξέρεις είναι να πας εσύ κάπου να τις δεις (κατά προτίμηση κάπου να έχουν και τις 2, να σε αφήνουν να πειράξεις την εικόνα και να μην έχουν κάποιο "προβολέα" από πάνω) γιατί με τα προσωπικά γούστα κάποιου άλλου, τηλεόραση δεν παίρνεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα και την είδα απο κοντα, γενικά ειχε πολυ ωραία χρώματα
αλλα έπεσε youtube σε 1080p και εκανε σπασίματα λογο ταχύτητας internet.
Ωραίο μενού android tv, τις άλλες εφαρμογές δεν μπορούσα να τις δω.

Η Ηχομπαρα όμορφη και ταιριάζει με την tv, ο ηχος της ηταν Normal εχω ακούσει πολυ καλύτερες σε αυτην την τιμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...