Προς το περιεχόμενο

Το Tesla Model 3 παρουσιάζει τις περισσότερες… βλάβες από όλα τα οχήματα


toniantoing

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Ntinaras είπε

Στη Νορβηγια το support μπορει να ειναι αψογο, αλλα στην Ελλαδα γενικα ειναι ανυπαρκτο απ οτι εχω διαβασει.

Και στην αμερικη δεν μοιαζει για καλυτερο με 180 σημεια σερβισε σε ολη τη χωρα

Επεξ/σία από filipprin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, pW είπε

γελάω με τη μπαρούφα που παίζει ΓΕΝΙΚΑ ΠΑΝΤΟΥ!
εαν γράψεις Most reliable EV Θα βρεις στην κορυφή την Tesla σε 10 διαφορετικά Sites και βγαίνει ένα και λέει ότι είναι το χειρότερο. Τράβα βγάλε άκρη, όλα πληρωμένα? λένε χαζομάρεοι οι Γερμανοι? τι ισχύει??

παραθέτω και ενα τυχαίο https://www.topspeed.com/the-most-reliable-electric-cars-according-to-consumer-reports/#tesla-model-3
 

Ο TUV δεν ειναι "site" 

1 ώρα πριν, endeavour είπε

Εχοντας περάσει 2 TUV επιθεωρήσεις σαν υπεύθυνος, θάλεγα τωρα τι είναι η TUV (Αυστρίας) ... αλλά φοβάμαι

Απο τον "ειδκο τυπο" τυπου 4τροχοι παντως πιο αξιοπιστος

Επεξ/σία από NTC Labs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, endeavour said:

Εχοντας περάσει 2 TUV επιθεωρήσεις σαν υπεύθυνος, θάλεγα τωρα τι είναι η TUV (Αυστρίας) ... αλλά φοβάμαι

Πολύ θα ήθελα να ακούσω τι είναι ο TÜV

Στο τέλος θα καταλήξουμε πάλι ότι τα αυτοκίνητα στους δρόμους τις ελλάδος είναι σε πολύ καλύτερη κατάσταση από αυτά στην κεντρική ευρώπη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, endeavour είπε

Εχοντας περάσει 2 TUV επιθεωρήσεις σαν υπεύθυνος, θάλεγα τωρα τι είναι η TUV (Αυστρίας) ... αλλά φοβάμαι

Έχω την εντύπωση ότι η TUV SUD είναι Γερμανίας.

Επισης φαντάζομαι δημοσιοποίησαν τα κριτήρια και την μεθοδολογία. Δεν είναι μπάτε σκύλοι αλέστε σαν πληρωμένο Site-Reviewer.

Αν είναι Biased φαντάζομαι θα βγει σύντομα έκθεση που απορρίπτει την εν λόγω αναφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα άρθρα από άλλους οίκους (non biased ) 

https://insideevs.com/news/679233/tesla-model-3-reliability-highly-rated-survey/

https://cleantechnica.com/2022/12/17/kia-ev6-tesla-model-3-nissan-leaf-most-reliable-evs-new-study/

 

Πονάς και φτάιει ο ελον μασκ.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω το Y 10 μήνες, 12.000  χλμ. Δεν ακούγεται κιχ, άψογο μέχρι στιγμής. Ένα θόρυβο από τις ρόδες μου έβγαλε και η Tesla στην Αθήνα το έλυσε σε μια επίσκεψη, απλά περίμενα 1 μήνα το ανταλλακτικό (εκεί μόνο πονάει η Tesla, btw).

Εκεί μάλιστα είδα πόσο μπροστά είναι η εταιρεία στο aftersales. Τα πάντα γίνονται από το app, δεν χρειάζεται κανένα τηλέφωνο, τίποτα. Όταν, δε, έφτασα στο service center το αυτοκίνητο μπήκε μόνο του σε service mode! Με περίμενε αυτοκίνητο αντικατάστασης, το πήρα κι έφυγα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Dimitris_1981 είπε

Η TUV δεν είναι Site.

 

Ναι είναι ο φορέας πιστοποίησης captain obvious που δίνει πιστοποίηση σε οθόνες ότι το μπλε τους δεν κάνει κακό στα μάτια.

 

4 ώρες πριν, billdanos είπε

Εγώ πάντως σας καταλαβαίνω! Τα ίδια γράφω κι εγώ για την Apple! 😛 

Printscreen και reply σε κάθε απάντηση σου. Καλό σου βράδυ :P

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HeimerSwag είπε

Αλλα άρθρα από άλλους οίκους (non biased ) 

https://insideevs.com/news/679233/tesla-model-3-reliability-highly-rated-survey/

https://cleantechnica.com/2022/12/17/kia-ev6-tesla-model-3-nissan-leaf-most-reliable-evs-new-study/

 

Πονάς και φτάιει ο ελον μασκ.

Συγκρίνουμε πάλι μια ΜΚΟ και το Bloomberg με την TUV….

Ο μάσκα προσωπικά μου είναι αντιπαθής κι αδιάφορος . Όμως δεν κρίνω  βάσει  την συμπάθεια (πχ έβριζα την google για το RCS και την κατάχρηση των δεδομένων μας αλλά της έδωσα δίκιο για το YouTube)

αντιθετα διακρίνω φανατισμό τύπου 15χρονο για Αργυρό από πολλούς.

Τέλος, δεν αποκλείω να είναι biased η αναφορά της TUV αλλά δεν την πετάω στα σκουπίδια επειδή δεν μου αρέσει. Ας κάνει μήνυση η Tesla ή ας περιμένουμε αντίστοιχες αναφορές από άλλους φορείς ή τεκμηρίωση γιατί η μεθοδολογία είναι λάθος.

σ.σ. Η έρευνα αφορά την γερμανική αγορά και όχι παντού. Στην Ελλάδα θα είναι χειρότερα μεν αλλά ίσως λιγότερο χάλια από άλλους. Δεν ξέρουμε…..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, darkmatinee είπε

Τι ακριβώς πονάει; Η Tesla έχει κάνει μία από τις μεγαλύτερες επενδύσεις των τελευταίων χρόνων στη Γερμανία...

Πάντως ωραία θα ήταν και τα εγχώρια ΚΤΕΟ να μαζεύαν τέτοια δεδομένα και να τα δημοσιοποιούσαν...

Αυτό που είπες, πρέπει να το κάνουν..αλλά που όμως..εδω μόνο να τρώνε ξέρουν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...