Προς το περιεχόμενο

Προσφορές σε Douple Play σταθερής, δίνει κανείς τίποτα;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε cosmote μου το άφησαν 29€ + 2 μήνες δώρο τα 100mbps επειδή τους πήγε το μήνυμα από την nova που έκανα αίτηση πριν μια βδομάδα 😁

Επεξ/σία από sozz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελάω με Cosmote , έκανα αίτημα για φορητότητα στην Nova σε 300mbps απεριόριστα σταθερά κινητά 1 πάγιο δώρο και ένα smartwatch της πλάκας όλα αυτά στα 26ε.

Καλέι η Cosmote και αρχίζει το ποιήμα , γιατί φεύγετε κτλπ, τους λέω βάζω οπτική ίνα στην nova και μου κάνει αν μείνετε σας δίνω 100mbps κλασικά σταθερά κινητά και 2 πάγια δώρο στα 28ε.

Τους λέω οι άλλοι μου δίνουν τα 300 στα 26 εσείς 100 στα 28 και μου απαντάει σε στυλ 26ε ;;; μήπως κάποιον λάκκο έχει η φάβα ; είστε σίγουρος ;; μήπως ειναι χειρότερη η ποιότητα και άλλες ιστορίες για αγρίους. Προφανώς και προχώρησα στην φορητότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/12/2023 στις 9:51 ΜΜ, greekparot είπε

35,90€ fiber200, cosmote one, + τα δυο κινητά που προανάφερα.

Τόσο μου το δινουν στην εφαρμογή…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, NikolasKon14 said:

Τόσο μου το δινουν στην εφαρμογή…

που το βλέπεις ??? έχω και 'γώ 2 καρτοκινητά και μια vdsl 50  και μου είπαν 60 ευρώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostasbm είπε

που το βλέπεις ??? έχω και 'γώ 2 καρτοκινητά και μια vdsl 50  και μου είπαν 60 ευρώ

Κάνε μια φορητότητα προς Vodafone και ξαφνικά θα δίνουν άλλες τιμές. Απλά θέλει υπομονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/12/2023 στις 10:32 ΠΜ, NobodyRankXV είπε

Γελάω με Cosmote , έκανα αίτημα για φορητότητα στην Nova σε 300mbps απεριόριστα σταθερά κινητά 1 πάγιο δώρο και ένα smartwatch της πλάκας όλα αυτά στα 26ε.

Καλέι η Cosmote και αρχίζει το ποιήμα , γιατί φεύγετε κτλπ, τους λέω βάζω οπτική ίνα στην nova και μου κάνει αν μείνετε σας δίνω 100mbps κλασικά σταθερά κινητά και 2 πάγια δώρο στα 28ε.

Τους λέω οι άλλοι μου δίνουν τα 300 στα 26 εσείς 100 στα 28 και μου απαντάει σε στυλ 26ε ;;; μήπως κάποιον λάκκο έχει η φάβα ; είστε σίγουρος ;; μήπως ειναι χειρότερη η ποιότητα και άλλες ιστορίες για αγρίους. Προφανώς και προχώρησα στην φορητότητα.

Απο που εκανες την προσφορά της NOVA?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για φορητοτητα απο cosmote(fiber) σε nova γνωριζετε αν υπαρχει καποια καλη προσφορα  σε συνδιασμο και με φορητοτητα κινητου?

Τι εξοπλισμο δινει η nova?

 

Επεξ/σία από jogatore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/12/2023 στις 10:32 ΠΜ, NobodyRankXV είπε

Γελάω με Cosmote , έκανα αίτημα για φορητότητα στην Nova σε 300mbps απεριόριστα σταθερά κινητά 1 πάγιο δώρο και ένα smartwatch της πλάκας όλα αυτά στα 26ε.

Καλέι η Cosmote και αρχίζει το ποιήμα , γιατί φεύγετε κτλπ, τους λέω βάζω οπτική ίνα στην nova και μου κάνει αν μείνετε σας δίνω 100mbps κλασικά σταθερά κινητά και 2 πάγια δώρο στα 28ε.

Τους λέω οι άλλοι μου δίνουν τα 300 στα 26 εσείς 100 στα 28 και μου απαντάει σε στυλ 26ε ;;; μήπως κάποιον λάκκο έχει η φάβα ; είστε σίγουρος ;; μήπως ειναι χειρότερη η ποιότητα και άλλες ιστορίες για αγρίους. Προφανώς και προχώρησα στην φορητότητα.

Κάτι πρέπει να πει και αυτός, προσπαθεί να κρατήσει τον πελάτη

Επεξ/σία από hln3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους,

Παραθέτω παρακάτω το ζήτημα ανανέωσης του συμβολαίου σταθερής με την vodafone.

Οι παροχές μου είναι 100VDSL σταθερά υπεραστικά 10 ώρες κινητά και πλήρωνα 2 χρόνια 32.62€. Ήρθε η ώρα ανανέωσης του συμβολαίου και με κάλεσε η υπάλληλος και μου λέει τα ίδια στα ίδια λέφτα, μπαίνω παράλληλα μέσα στο site και βλέπω τα ίδια στα 27.65€ τους λέω οχι στην πρόταση τους, και ζητώ την τιμή του site, με απάντηση πως δεν γίνεται γιατί είναι για νέους συνδρομητές.

Αυτό να γίνεται κάθε μέρα στο τηλέφωνο μαζί τους επι 10 μέρες.

Παίρνω την απόφαση και λέω θα πάω αλλού, καλώ cosmote ίδιες παροχές στα 30.90€ και προχωράμε το αίτημα φορητότητας!

Εχθές λοιπόν με παίρνει η vodafone πίσω από την τμήμα φορητότητας (έτσι το είπε) και μου δίνει για τις υπάρχον παροχές την τιμή των 18.62€!!!! 

Έχω μείνει παγωτό, αφενός γιατί τους παρακαλάω τόσο καιρό για καλύτερη τιμή και δεν μου δίνουν, και αφετέρου τέτοια τιμή δεν έχει κάνενας πάροχος πουθενά και σε κανένα site.

Πρόκειται για παγίδα; 

Η τιμή που μου έδωσαν είναι ακρως δελεαστική και σκέφτομαι να το προχωρήσω.

Τις συμβουλές σας παρακαλώ.

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων,

 

 

Επεξ/σία από Snoo2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Snoo2 είπε

Καλημέρα σε όλους,

Παραθέτω παρακάτω το ζήτημα ανανέωσης του συμβολαίου σταθερής με την vodafone.

Οι παροχές μου είναι 100VDSL σταθερά υπεραστικά 10 ώρες κινητά και πλήρωνα 2 χρόνια 32.62€. Ήρθε η ώρα ανανέωσης του συμβολαίου και με κάλεσε η υπάλληλος και μου λέει τα ίδια στα ίδια λέφτα, μπαίνω παράλληλα μέσα στο site και βλέπω τα ίδια στα 27.65€ τους λέω οχι στην πρόταση τους, και ζητώ την τιμή του site, με απάντηση πως δεν γίνεται γιατί είναι για νέους συνδρομητές.

Αυτό να γίνεται κάθε μέρα στο τηλέφωνο μαζί τους επι 10 μέρες.

Παίρνω την απόφαση και λέω θα πάω αλλού, καλώ cosmote ίδιες παροχές στα 30.90€ και προχωράμε το αίτημα φορητότητας!

Εχθές λοιπόν με παίρνει η vodafone πίσω από την τμήμα φορητότητας (έτσι το είπε) και μου δίνει για τις υπάρχον παροχές την τιμή των 18.62€!!!! 

Έχω μείνει παγωτό, αφενός γιατί τους παρακαλάω τόσο καιρό για καλύτερη τιμή και δεν μου δίνουν, και αφετέρου τέτοια τιμή δεν έχει κάνενας πάροχος πουθενά και σε κανένα site.

Πρόκειται για παγίδα; 

Η τιμή που μου έδωσαν είναι ακρως δελεαστική και σκέφτομαι να το προχωρήσω.

Τις συμβουλές σας παρακαλώ.

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων,

 

 

Πολύ καλή τιμή και ας πάρει αύξηση έως 1,5€ τον επόμενο χρόνο λόγω πληθωρισμού και αναβάθμισης δικτύου. 
Προχωρα πίσω αν θέλεις να μείνεις Vodafone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, Snoo2 said:

Καλημέρα σε όλους,

Παραθέτω παρακάτω το ζήτημα ανανέωσης του συμβολαίου σταθερής με την vodafone.

Οι παροχές μου είναι 100VDSL σταθερά υπεραστικά 10 ώρες κινητά και πλήρωνα 2 χρόνια 32.62€. Ήρθε η ώρα ανανέωσης του συμβολαίου και με κάλεσε η υπάλληλος και μου λέει τα ίδια στα ίδια λέφτα, μπαίνω παράλληλα μέσα στο site και βλέπω τα ίδια στα 27.65€ τους λέω οχι στην πρόταση τους, και ζητώ την τιμή του site, με απάντηση πως δεν γίνεται γιατί είναι για νέους συνδρομητές.

Αυτό να γίνεται κάθε μέρα στο τηλέφωνο μαζί τους επι 10 μέρες.

Παίρνω την απόφαση και λέω θα πάω αλλού, καλώ cosmote ίδιες παροχές στα 30.90€ και προχωράμε το αίτημα φορητότητας!

Εχθές λοιπόν με παίρνει η vodafone πίσω από την τμήμα φορητότητας (έτσι το είπε) και μου δίνει για τις υπάρχον παροχές την τιμή των 18.62€!!!! 

Έχω μείνει παγωτό, αφενός γιατί τους παρακαλάω τόσο καιρό για καλύτερη τιμή και δεν μου δίνουν, και αφετέρου τέτοια τιμή δεν έχει κάνενας πάροχος πουθενά και σε κανένα site.

Πρόκειται για παγίδα; 

Η τιμή που μου έδωσαν είναι ακρως δελεαστική και σκέφτομαι να το προχωρήσω.

Τις συμβουλές σας παρακαλώ.

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων,

 

 

Κλασική κίνηση παρόχου για να σε κρατήσει για πελάτη. Η τιμή είναι πολύ καλή, αν σε παίρνει να τους πάρεις και καμιά κάρτα ή τίποτα έξτρα ζήτα το για την ταλαιπωρία. Όταν βλέπουν φορητότητα και οτι χάνουν τον πελάτη σφίγγουν οι ποποί. Απορία. Την φορητότητα πως την έκανες; Απο κατάστημα ή ιντερνετικά; Έκανες αποδοχή να χάσεις τις 14 ημέρες ή περίμενες;  Ευχαριστώ πολύ.

Edit: Πρόσθετη απορία. Ως ποσοστό έκπτωσης μπορείς να δεις πόσο σου δίνουν; Ευχαριστώ και πάλι.

Επεξ/σία από VonLoutsos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, VonLoutsos είπε

Κλασική κίνηση παρόχου για να σε κρατήσει για πελάτη. Η τιμή είναι πολύ καλή, αν σε παίρνει να τους πάρεις και καμιά κάρτα ή τίποτα έξτρα ζήτα το για την ταλαιπωρία. Όταν βλέπουν φορητότητα και οτι χάνουν τον πελάτη σφίγγουν οι ποποί. Απορία. Την φορητότητα πως την έκανες; Απο κατάστημα ή ιντερνετικά; Έκανες αποδοχή να χάσεις τις 14 ημέρες ή περίμενες;  Ευχαριστώ πολύ.

Edit: Πρόσθετη απορία. Ως ποσοστό έκπτωσης μπορείς να δεις πόσο σου δίνουν; Ευχαριστώ και πάλι.

Πήρα τηλέφωνο στην cosmote και ζήτησα να γίνει αλλαγή μου είπαν για το έμμεση ή άμεση και τους είπα άμεση και μετά από 1 ώρα με πήραν τηλ από την vodafone για να μείνω. 

Η φάση είχε ώς εξής: έπρεπε να πάρω εχθές την cosmote στο τηλ 2106109191 και στο αυτοματοποιημένο ρομποτάκι να ακυρώσω σύμφωνα με τον αριθμό της αίτησης μου. Εφόσον δεν το έκανα αυτό, η γραμμή περνάει στην cosmote, όπου διάβασε τώρα το κουφό, αφού αποδέχτηκα την προσφορά τους, περνάει τώρα το αίτημα στο τμήμα επαναεπιστροφών όπου με καλεί η vodafone και ξεκινάει διαδικασία επιστροφής σε αυτούς, σύμφωνα με το παραπάνω συμβόλαιο που αποδέχτηκα και, σε περίπτωση που η cosmote ζητήσει ρήτρα, γιατί βάση των λεγόμενων τους αφού έκανα άμεση φορητότητα δεν έχω δικαίωμα υπαναχώρησης, πληρώνω κανονικά την ρήτρα στην cosmote και στέλνω απόδειξη και τον λογαριασμό της ρήτρας στην vodafone με e-mail και μου πληρώνουν όλη την ρήτρα με μαξ ποσό τα 100€!

Το ποσοστό είναι περίπου στο 41% μείωση..

Επεξ/σία από Snoo2
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...