Προς το περιεχόμενο

Ο CEO της Ford κάνει tweet για το Super Duty που "διασώζει" ένα Tesla Cybertruck σε viral βίντεο


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ότι με την βία αυτό το σχεδόν τέσσερις τόνους "φορτηγό" χωράει ένα κουτσό Έλατο στα πλάγια και το μισό να προεξέχει δεν θα το σχολιάσει κανένας; 

Η μήπως να σχολιάσω το ότι είχε να δώσει $120Κ, αλλά μου ήθελε να το παίξει και ξυλοκόπος, στην Καλιφόρνια ζεις bro, όχι στην Αλάσκα, στην επιστροφή για Palo Alto θα έβρισκες ένα mall που πουλάνε Έλατα.

Τέλος θα ξέρει τώρα ο υπάλληλος tech company να ξεφουσκώσει τα λάστιχα και πως να πάει σε off road διαδρομή με λίγο χιόνι, προφανέστατα ο άνθρωπος ρώτησε την siri να του προτείνει "off road διαδρομές σε απόσταση ημέρας από palo alto"  και πήγε να δοκιμάσει το εργαλείο, που του υποσχέθηκε ο Musk, ότι δεν κολλάει πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν  2  μηνες  πηγα βολτα  με  το  καινουργιο    επαγγελματικο  RAPTOR  3.0L  αυτοματο  με  8 η 9  ταχυτητες  νομιζω.

Απλα  εισαι   αλλου.

Το  F 150  βγαινει  σε  πολλες  εκδοσεις  με  το  δυνατοτερο  στον  κοσμο  SHELBY  COBRA  775HP!!!

Shelby-f150supersnake-vehiclespage.jpg.312dde5500e0e67794321cfde21a2e5f.jpg

 

Mε  135,000  δολαρια  στην  αμερικη.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, immortalx είπε

Και εγω δεν το καταλαβα ποτε αυτο. Καποτε ηταν χειροτερα γιατι δεν αρκουσε απλα αγροτικο εισοδημα, αλλα επρεπε να εισαι αγροτης κατα κυριο επαγγελμα ή επαγγελματιας που να δικαιολογει τη χρηση του. Ειμαι κατοχος διπλοκαμπινου ως επαγγελματιας (οχι αγροτης) και με εχει βολεψει τοσο που μελλοντικα οταν σταματησω τη δουλεια, παλι pickup θα ηθελα να παρω. Ειναι τρελο να μη σου δινεται η δυνατοτητα.
Για τα Αμερικανικα συγκεκριμενα παντως, οι τιμες τους ειναι απαγορευτικες για εδω και με τα τερατωδη μοτερ που εχουν θελει να βαζεις βενζινη με τους κουβαδες 😅

θέματα ασφάλειας για όλους τους άλλους εκτός όσων βρίσκονται μέσα. Ήδη στην Αμερική γκρινιάζουν για το πόσο επικίνδυνα οχήματα είναι αυτά τα θηρία μέσα σε αστικές περιοχές. Η χρήση είναι μόνο σαν εργαλεία σε περιβάλλοντα που τα σηκώνουν. Για αυτό και οι αγρότες μπορούν να τα αποκτήσουν. Δεν είναι να πηγαίνεις για ψώνια ή το παιδί στο σχολείο με αυτά τα τέρατα. Στις ΗΠΑ το κάνουν και είναι πρόβλημα. Όχι μόνο ακριβά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, loulakion είπε

θέματα ασφάλειας για όλους τους άλλους εκτός όσων βρίσκονται μέσα. Ήδη στην Αμερική γκρινιάζουν για το πόσο επικίνδυνα οχήματα είναι αυτά τα θηρία μέσα σε αστικές περιοχές. Η χρήση είναι μόνο σαν εργαλεία σε περιβάλλοντα που τα σηκώνουν. Για αυτό και οι αγρότες μπορούν να τα αποκτήσουν. Δεν είναι να πηγαίνεις για ψώνια ή το παιδί στο σχολείο με αυτά τα τέρατα. Στις ΗΠΑ το κάνουν και είναι πρόβλημα. Όχι μόνο ακριβά. 

Καλα τα Αμερικανικα ειναι οντως θηρια. Τα pickup-trucks που κυκλοφορουν στην Ελλαδα δεν ειναι μεγαλυτερα απο μεγαλα SUVs, μερικα μαλιστα ειναι σχεδον πανομοιοτυπα (π.χ Navara με Pathfinder) οποτε δεν τα κανει λιγοτερο/περισσοτερο ασφαλη απο ενα SUV. Ισχυει παντως οτι τα μεγαλυτερα οχηματα ειναι γενικως πιο επικυνδυνα για τους πεζους.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 hours ago, Chocobo said:

Δεν ξέρω κατά πόσο θα τα αγόραζαν ακόμα και αν είναι νόμιμη η αγορά τους.Μιλάμε για οχήματα απο 2.7-5 χιλιάδες κυβικά και 290-450 άλογα...Συγκρητικά ένα Navara πχ παίζει κάπου στα 2.5 χιλιάδες κυβικά και 190 άλογα..

Προφανώς οι τιμές καυσίμων US ακόμα καλά κρατούν..Ευρώπη όμως τα πράγματα είναι αλλιώς.Αν είχε ένα F150 θα έβαζες το χέρι πολύ βαθιά στη τσέπη σε κάθε γέμισμα...

Υπάρχει βέβαια και σε ηλεκτροκίνητο απ’οτι διαβάζω!

20 hours ago, tigergreg said:

Πριν  2  μηνες  πηγα βολτα  με  το  καινουργιο    επαγγελματικο  RAPTOR  3.0L  αυτοματο  με  8 η 9  ταχυτητες  νομιζω.

Απλα  εισαι   αλλου.

Το  F 150  βγαινει  σε  πολλες  εκδοσεις  με  το  δυνατοτερο  στον  κοσμο  SHELBY  COBRA  775HP!!!

Shelby-f150supersnake-vehiclespage.jpg.312dde5500e0e67794321cfde21a2e5f.jpg

Mε  135,000  δολαρια  στην  αμερικη.

Μπορείς να μου περιγράψεις πως εννοείς το είσαι απλά αλλού; Έχω δει αρκετά Raptor στην περιοχή μου (τουλάχιστον 4-5 διαφορετικά) καθώς και ένα Jeep Gladiator. Όλα είναι πάντα στην πένα πεντακάθαρα και γυαλισμένα. 

Απορουσα πάντα ποιος ο λόγος ύπαρξης τους με δεδομένη και τη δυσκολία στο παρκάρισμα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, polaki είπε

Μπορείς να μου περιγράψεις πως εννοείς το είσαι απλά αλλού; Έχω δει αρκετά Raptor στην περιοχή μου (τουλάχιστον 4-5 διαφορετικά) καθώς και ένα Jeep Gladiator. Όλα είναι πάντα στην πένα πεντακάθαρα και γυαλισμένα. 

Απορουσα πάντα ποιος ο λόγος ύπαρξης τους με δεδομένη και τη δυσκολία στο παρκάρισμα. 

Nαι  να  σε  πω. Κατ  αρχας  θεμα  παρκαρισματος  δεν  υπαρχει  γιατι  κινειται  εκτος  λεκανοπεδιου  και

εχει  ιδιωτικο  χωρο  για  6  αυτοκινητα. Τετοιο  οχημα  για  αθηνα  ειναι  τουλαχιστον  αστειο.

Στον  χωματινο   αναβυσσου-αγ  κωνσταντινου  με  καποια  σημεια  αρκετα  αποτομα  απλα  τα

καταπινει  σαν  μαγικο   χαλι.

Στον  παραλιακο  σουνιο  σαρωνιδα  παει  αρκετα  γρηγορα  και  με   ασφαλεια.

Καιει  βεβαια   15+   στα  100χλμ  αλλα  ειναι  αναμενομενο.

Ο συγκεκριμενος  ειχε  παλιοτερα  το  3,2λ  ντηζελ  και  μετα  το  2,0λ   βενζινης  παντα

επαγγελματικα  κανοντας  αρκετα  χλμ   στην  ελλαδα    φορτωμενος  με  τζετσκι  και

εξοπλισμο  φτανοντας  μεχρι  ρουμανια  και  ουγγαρια  για  διασυλλογικους   αγωνες.

Μου  ειπε  οτι  το  τωρινο  ειναι  πραγματι  σαν  μαγικο   χαλι.

Νομιζω  μαλιστα  πως  ειναι  και  το  μοναδικο  με  ανεξαρτητη  αναρτηση  πολλαπλων

συνδεσμων  πισω. Ηδη   κανει  σχεδια  για  το   υβριδικο  plugin  που  μαλλον  θα  βγει  του

χρονου  και  πιθανον   να  ειναι  δυνατοτερο.

Χαρακτηριστικο  του  ειναι  οι  δεκαδες  ρυθμισεις  που  μπορεις  να  κανεις  ηλεκτρονικα

για  αναρτησεις-τιμονι-κινηση  μπρος πισω - αλλαγες  σχεσεων  κλπ   που  αν  δεν  τα  γνωριζεις

ειναι  ελαττωμα  και  θα  μπερδευτεις.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, geopapa είπε

Αφού βρίσκει ακόμα κορόϊδα και τα πουλάει ο Έλον..

Μα όσο υπάρχουν οι σκεπτόμενοι έξυπνοι άνθρωποι που δεν τα αγοράζουν μποϊκοτάροντας τον ιλον τόσο θα υπάρχουν και τα κορόιδα.   Να υποθέσω ότι δεν αγοράζεις και εσύ σωστά? Είσαι από τους πρώτους.   Και εγώ το ίδιο περίπου...δεν έχω τα λεφτά βασικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...