Προς το περιεχόμενο

Xbox Store - Αγορές από άλλες χώρες


rovgio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, UncleKim είπε

Έκανα τα ψώνια μου και εγώ, ανοιχτά του Buenos Aires....Έκανα ήδη redeem και όλα μια χαρά.

image.png.89e08a4dff79326f4a05b7a2052f4774.png

Πήρες sekiro βλέπω. Πάρε και ένα controller από ali στο 10ρικο. Κρίμα είναι το κακόμοιρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, UncleKim είπε

Έκανα τα ψώνια μου και εγώ, ανοιχτά του Buenos Aires....Έκανα ήδη redeem και όλα μια χαρά.

image.png.89e08a4dff79326f4a05b7a2052f4774.png

Απλά να σε ενημερώσω ότι η activition/blizzard πλέον ανήκει στην ms επομένως αργά ή γρήγορα θα μπουν τα παιχνίδια της στο game pass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Πήρες sekiro βλέπω. Πάρε και ένα controller από ali στο 10ρικο. Κρίμα είναι το κακόμοιρο. 

Καλά για την συλλογή το πήρα, και λόγω τιμής. Δεν ειμαι κ ο πρώτος φαν.

2 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Απλά να σε ενημερώσω ότι η activition/blizzard πλέον ανήκει στην ms επομένως αργά ή γρήγορα θα μπουν τα παιχνίδια της στο game pass.

Ισχύει, αλλά προυποθέτει gamepass, και δεν ξέρω και πότε θα μπουν όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@UncleKim Ωραίος!
Πες μας και κάποιο αξιόπιστο VPN αν θέλεις μπας και καταφέρουμε και εμείς να μπούμε από Αργεντινή!

Επεξ/σία από W_anakin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, W_anakin είπε

@UncleKim Ωραίος!
Πες μας και κάποιο αξιόπιστο VPN αν θέλεις μπας και καταφέρουμε και εμείς να μπούμε από Αργεντινή!

LatVPN από Android. Πανεύκολο πραγματικά.

Έχει γραφτεί και παραπάνω σε άλλα ποστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Συγνώμη για το "άσχετο" της ερώτησης, αλλά ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο για το PS5 με τις αγορές που κάνουμε για το XBOX από Αργεντινές, Τουρκίες και εσχάτως Αιγύπτους. Δλδ μέσω vpn κλπ.

Αν το ερώτημα είναι (που είναι), άσχετο με το topic, ας το κάνει delete κάποιος mod. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, touristen said:

 Συγνώμη για το "άσχετο" της ερώτησης, αλλά ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο για το PS5 με τις αγορές που κάνουμε για το XBOX από Αργεντινές, Τουρκίες και εσχάτως Αιγύπτους. Δλδ μέσω vpn κλπ.

Αν το ερώτημα είναι (που είναι), άσχετο με το topic, ας το κάνει delete κάποιος mod. :)

Οχι δεν υπαρχει και μολις επιβεβαιωνεις ενα τεραστιο πλεονεκτημα του xbox, αφου τα ιδια παιχνιδια τα παιρνεις μακραν πιο φθηνα.
(Ακομη και στην ιδια χωρα, πχ Τουρκια, με ιδια προμοτιονς στα ιδια παιχνιδια, ακομη και εκει, παλι πιο φθηνα ειναι στο xbox).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/12/2023 στις 9:58 ΜΜ, gregpec2 είπε

1) Αγοράζεις από digital store (gamivo,eneba), τον κωδικό του game που σε ενδιαφέρει (στη συγκεκριμένη περίπτωση το Aw2 από Αίγυπτο).

2)  Ενεργοποιείς VPN Αιγύπτου (μπορείς να χρησιμοποιήσεις vpn.lat από κινητό) και πας εδώ όπου κάνεις redeem τον κωδικό.

3) Κατεβάζεις το παιχνίδι, και παίζεις. 😁

απο το επισημο store του xbox  Αργεντινης ποια ειναι η διαδικασια;

επισης ποια καρτα συμφερει για αγορα;  paypal ;

Ορισμενες ελληνικες καρτες χρεωνουν τελος μετατροπης..

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, The_Judas είπε

απο το επισημο store του xbox  Αργεντινης ποια ειναι η διαδικασια;

επισης ποια καρτα συμφερει για αγορα;  paypal ;

Ορισμενες ελληνικες καρτες χρεωνουν τελος μετατροπης..

Δεν αγοράζεις από το επίσημο store. Αγοράζεις κωδικούς παιχνιδιών της χώρας που σε ενδιαφέρει από eneba κ.τ.λ και μετά τους κάνεις redeem με το αντίστοιχο vpn. Η διαδικασία είναι η ίδια που περιέγραψα, δεν αλλάζει.

Στο check out τσέκαρε όλους τους τρόπους, και δες τι σε συμφέρει, πριν πληρώσεις. Αν και μάλλον το ίδιο έρχεται.

Είπαμε, δεν αγοράζεις από το επίσημo store 😁 Η μόνη εμπλοκή που έχεις με την ιστοσελίδα του xbox είναι όταν κάνεις redeem τον κωδικό εδώ.

Επεξ/σία από gregpec2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το λεω επειδη εχω βρει πολυ πιο φθηνα στο επισημο store. 

Οποτε πλεον δεν γινεται;

γιατι παλιοτερα θυμαμαι οτι ειχα αγορασει απο επισημο store (μαλλον με gift card)

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, The_Judas said:

το λεω επειδη εχω βρει πολυ πιο φθηνα στο επισημο store. 

Οποτε πλεον δεν γινεται;

γιατι παλιοτερα θυμαμαι οτι ειχα αγορασει απο επισημο store (μαλλον με gift card)

Gift cards, Αργεντινη, Τουρκια, εχουν κοπει εδω και καναν χρονο, ισως παραπανω.
(Οι τιμες στα επισημα μαγαζια ανα χωρα, ανεβοκατεβαινουν αναλογα τα τρεχοντα προμοτιονς).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χρονια πολλα παιδια! Ειναι φυσιολογικο να προσπαθω εδω κ μια ωρα να συνδεθω μεσω turbo vpb σε Αιγυπτο κ να μην τα καταφερνω?  Λυθηκε το θεμα με express vpn τελικα. 

Επεξ/σία από rovgio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φώτα σας παίδες...

Ειχα μια gift card Τουρκικη που δεν ειχα εξαργυρώσει - φορτώσει στον λογαριασμό του XBOX μου...

Μπορώ να την φορτώσω και να αγοράσω κάποιο παιχνίδι από τους γείτονες;

Αν κανω redeem με VPN τον κωδικό θα μπορώ μετα πάλι μεσω VPN να μπώ στο Τούρκικο Game Pass Store να αγοράσω με τις λίρες που θα εχω φορτώσει κάτι ή είναι άχρηστη; Το έχει κάνει κάποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...