Προς το περιεχόμενο

Xbox Store - Αγορές από άλλες χώρες


rovgio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατι κανω λαθος ενω εχω ξαναπαρει παιχνιδια και τα εχω περασει... Προσπαθώ να περασω ενα DLC (Τουρκία) απο Destiny 2 απο Eneba εχω μπει με lat vpn τουρκια στο my ip ειναι τουρκια  αλλα μου βγαζει οτι 

Καμία ιδέα πως το φτιάχνουμε??? 

Screenshot_20240227_194415_DuckDuckGo.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

2 ώρες πριν, Cyber_Spartacus είπε

Κατι κανω λαθος ενω εχω ξαναπαρει παιχνιδια και τα εχω περασει... Προσπαθώ να περασω ενα DLC (Τουρκία) απο Destiny 2 απο Eneba εχω μπει με lat vpn τουρκια στο my ip ειναι τουρκια  αλλα μου βγαζει οτι 

Καμία ιδέα πως το φτιάχνουμε??? 

Screenshot_20240227_194415_DuckDuckGo.jpg

 

Πρέπει να πας στις πληροφορίες του λογαριασμού σου και να αλλάξεις το region(θα χρειαστεί να βάλεις και μια διεύθυνση απο αυτή τη χωρά) με αυτό που είναι το κλειδη ή η gift card που έχεις πάρει και μετά να δοκιμάσεις να βάλεις το κωδικό αφού πρώτα έχεις ανοίξει ένα vpn που να έχεις επιλέξει τη χωρά τη οποία είναι το κλειδί.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγόρασα σήμερα σήμερα δύο παιχνίδια από το eneba( Argentina), και μπήκα από PC να κάνω redeem τους κωδικούς.

Το tunnel bear σήμερα δεν δούλευε σωστά και δεν έπαιρνε ip ως συνήθως, έτσι μπήκα από το κινητό me vpn lat και έκανα την ενεργοποίηση του πρώτου κωδικού. Κατευθείαν δοκίμασα να περάσω και τον δεύτερο κωδικό αλλά δεν έβγαζε καν το πεδίο που καταχωρείται ο κωδικός και έβγαζε ένα σφάλμα. Δοκιμάζω τώρα ξανα και το σφάλμα συνεχίζει να εμφανίζεται χωρίς να μπορώ να καταχωρήσω κωδικό. Δοκίμασε κανένας κάτι αντίστοιχο σήμερα? Αν μπω στη σελίδα του redeem χωρίς vpn, η σελίδα εμφανίζεται κανονικά

 

 

Screenshot 2024-03-08 at 16.49.10.png

Επεξ/σία από BillT
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη λαθος μου.Χρειαζεται και vpn.Δεν ξερω αν γινεται απο το κινητο να ενεργοποιησεις το vpn και δωσεις ιντερνετ μετα στην κονσολα και απο εκει κανεις redeem.Δεν ξερω αν λειτουργει ετσι οπως το λεω.Δοκιμασε το δεν χανεις κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Mr_Terror said:

συγνωμη λαθος μου.Χρειαζεται και vpn.Δεν ξερω αν γινεται απο το κινητο να ενεργοποιησεις το vpn και δωσεις ιντερνετ μετα στην κονσολα και απο εκει κανεις redeem.Δεν ξερω αν λειτουργει ετσι οπως το λεω.Δοκιμασε το δεν χανεις κατι.

Καλά θα περιμένω λίγο να δω μήπως διορθωθεί το πρόβλημα και βλέπουμε.

Δε βλέπω τον λόγο πάντως να μη γίνεται αυτό που λες. Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το wifi της κονσόλας γιατί είμαι με Ethernet, αλλά θα το κάνω στην ανάγκη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ενημερώσω ότι δοκίμασα χτες και η σελίδα δούλεψε όπως έπρεπε και ο κωδικός πέρασε κανονικά.

Απλά δεν θα μάθουμε αν ήταν θέμα του δικού μου λογαριασμού το σφάλμα που πέταγε  ή αν ήταν γενικό το πρόβλημα της σελίδας της Αργεντινής... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Συμφέρει να αγοράσω μοχλό για το series x τον κλασικό τον απλό τον μαύρο από κάποια άλλη χώρα και όχι από Ελλάδα?

Θα δω καμιά διαφορά τιμής ή μπαα?

Συμφερει οταν εχουν και εκει προσφορα.

Ενδεικτικα, εχουν παιξει αρκετες φορες απο Γερμανια, τοσο στο αμαζον οσο και απ'ευθειας, στα 30 και 35 ευρω.

(Για το αμαζον εχει κ εξτρα μεταφορικα, οποτε συμφερει μαζι με αλλα προιοντα για μοιρασμα των μεταφορικων).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, Paragontas-x said:

Να υποθέσω τώρα δεν έχει καπου προσφορά ο μοχλος των series s/x

Εγώ πάντως το πρώτο μέρος που θα έψαχνα θα ήταν οι αγγελίες εδώ.

Ακόμα και αν τώρα που μιλάμε δεν υπάρχει κάτι, αν παρακολουθήσεις "στενά" τις αγγελίες για μερικές μέρες κάτι θα βρεις από αξιόπιστο μέλος που θα σου κάνει. Αν ψάχνεις για κάτω από 40€ σε σφραγισμένο ίσως είναι λίγο δύσκολο βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
15 hours ago, Mr_Terror said:

το είχα αγοράσει σε bundle με το 1 στα 4,95 μαζί με την προμήθεια. Τώρα απ ότι βλέπω μαζί κάνουν 6-7 ευρώ για όποιον θέλει και τα δύο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...