Προς το περιεχόμενο

Καθυστέρηση αποζημίωσης από αεροπορική


agaviot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην παρέα. Τέλη Αυγούστου ήρθα σε επικοινωνία με το τμήμα αποζημιώσεων γνωστής αεροπορικής εταιρίασ χαμηλού κόστους για μια αποζημίωση από μία ακύρωση πτήσης στα μέσα Αυγούστου. Με είχαν ενημερώσει πωσ η πληρωμή θα γίνει περί τα μέσα του Οκτώβρη αλλά εως τώρα τίποτα. Επικοινώνησα με την αρμόδια αρχή της πολιτικής αεροπορίας και μου είπαν ότι δεν υπάρχει προσδιορισμένο χρονοδιάγραμμα ωσ προς τις αποζημιώσεις και πωσ θα πρέπει να κάνω υπομονή εφόσον έχει δρομολογηθεί το θέμα και δέχτηκαν να με πληρώσουν. Η ερώτηση μου είναι πέρα απο την δικαστική οδό αν υπάρχει κάποια εναλλακτική μέθοδο πίεσης αν κάποιος έχει ανάλογη εμπειρία. Δέν μπορώ να βλέπω συνεχώς διαφημίσεις για την Νο1 αναπτυσόμενη πανευρωπαικά εταιρία γιάτι βγάζω σπυριά... Ευχαριστώ προκαταβολικά.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 minutes ago, agaviot said:

Καλησπέρα στην παρέα. Τέλη Αυγούστου ήρθα σε επικοινωνία με το τμήμα αποζημιώσεων γνωστής αεροπορικής εταιρίασ χαμηλού κόστους για μια αποζημίωση από μία ακύρωση πτήσης στα μέσα Αυγούστου. Με είχαν ενημερώσει πωσ η πληρωμή θα γίνει περί τα μέσα του Οκτώβρη αλλά εως τώρα τίποτα. Επικοινώνησα με την αρμόδια αρχή της πολιτικής αεροπορίας και μου είπαν ότι δεν υπάρχει προσδιορισμένο χρονοδιάγραμμα ωσ προς τις αποζημιώσεις και πωσ θα πρέπει να κάνω υπομονή εφόσον έχει δρομολογηθεί το θέμα και δέχτηκαν να με πληρώσουν. Η ερώτηση μου είναι πέρα απο την δικαστική οδό αν υπάρχει κάποια εναλλακτική μέθοδο πίεσης αν κάποιος έχει ανάλογη εμπειρία. Δέν μπορώ να βλέπω συνεχώς διαφημίσεις για την Νο1 αναπτυσόμενη πανευρωπαικά εταιρία γιάτι βγάζω σπυριά... Ευχαριστώ προκαταβολικά.  

περαστικά, προφανώς αυτά που σου λένε είναι μπούρδες και σκοπό έχουν να σε καθυστερήσουν μήπως και βαρεθείς.
Κάνε καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή να πάρεις επίσημη απάντηση. Σε αντίστοιχη περίπτωση με την aigean μόνο έτσι έβαλαν μυαλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Καθυστέρηση αποζημίωσης από αεροπορική

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...