Προς το περιεχόμενο

Apple car play wireless


kyriakosssss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 hours ago, chriskourou said:

Ανεξάρτητα από το κόστος, υπάρχει κάποια συσκευή που να ξέρουμε ότι λειτουργεί απροβλημάτιστα; 

Αρκετές υπάρχουν απλά καμία δεν σου δίνει εγγύηση ότι μετά το επόμενο update θα παίζει ακόμη και factory εγκαταστάσεις, μου έχει τύχη σε bmw να μην παίζει και να πρπει να πας να κάνεις firmware update στην αντιπρόσωπεια

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/12/2023 στις 5:04 ΜΜ, tutuyo είπε

Αυτό είναι το ρίσκο με αυτά τα κουτάκια

Δεν ξέρεις αν σε επόμενη η μεθεπόμενη αναβάθμιση του AA/caroplay σταματήσει να δουλεύει

 

Επίσης δεν ξέρω στα δικά σας αυτοκίνητα αλλά εγώ έχω μια θύρα usb και όταν μπαίνω στο αμάξι θέλω να φορτίζω. Μου τρώει μια θύρα 

Στο δικο μου, ναι μεν σου τρωει την USB θυρα οπως λες, αλλα βγαζει το κουτακι ακομα μια θυρα για να φορτισεις το κινητο σου. 

Βεβαια με το usb ειναι αργη η φορτιση οποτε εγω δεν το επιλεγω κ βαζω να φορτισει στον αναπτηρα. 

Στις 25/12/2023 στις 5:04 ΜΜ, tutuyo είπε

Αυτό είναι το ρίσκο με αυτά τα κουτάκια

Δεν ξέρεις αν σε επόμενη η μεθεπόμενη αναβάθμιση του AA/caroplay σταματήσει να δουλεύει

 

Επίσης δεν ξέρω στα δικά σας αυτοκίνητα αλλά εγώ έχω μια θύρα usb και όταν μπαίνω στο αμάξι θέλω να φορτίζω. Μου τρώει μια θύρα 

Στο δικο μου, ναι μεν σου τρωει την USB θυρα οπως λες, αλλα βγαζει το κουτακι ακομα μια θυρα για να φορτισεις το κινητο σου. 

Βεβαια με το usb ειναι αργη η φορτιση οποτε εγω δεν το επιλεγω κ βαζω να φορτισει στον αναπτηρα. 

Στις 25/12/2023 στις 5:04 ΜΜ, tutuyo είπε

Αυτό είναι το ρίσκο με αυτά τα κουτάκια

Δεν ξέρεις αν σε επόμενη η μεθεπόμενη αναβάθμιση του AA/caroplay σταματήσει να δουλεύει

 

Επίσης δεν ξέρω στα δικά σας αυτοκίνητα αλλά εγώ έχω μια θύρα usb και όταν μπαίνω στο αμάξι θέλω να φορτίζω. Μου τρώει μια θύρα 

Στο δικο μου, ναι μεν σου τρωει την USB θυρα οπως λες, αλλα βγαζει το κουτακι ακομα μια θυρα για να φορτισεις το κινητο σου. 

Βεβαια με το usb ειναι αργη η φορτιση οποτε εγω δεν το επιλεγω κ βαζω να φορτισει στον αναπτηρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.aliexpress.com/item/1005005677178361.html?spm=a2g0o.productlist.main.1.27b7645afgqhSL&algo_pvid=7cad465c-7924-43f5-bcd4-aa8b02b19ca5&algo_exp_id=7cad465c-7924-43f5-bcd4-aa8b02b19ca5-0&pdp_npi=4%40dis!EUR!54.38!27.19!!!54.38!!%402101ef5e17039364591706737edf93!12000033981593740!sea!GR!198131943!&curPageLogUid=vnWPzgqP7cjj

 

απο τον Αυγουστο εχω παρει αυτο,ειναι πανω σε οθονη 10αρα android και δουλευει τελεια,συνεργαζομενο με iphone XS MAX και προσφάτως με iphone 15 pro max

Επεξ/σία από jimmy1966
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξηγήστε μου κάτι, αν δεν κατάλαβα καλά. 

Αν χρησιμοποιείς το wireless carplay και θες και να φορτίζεις παράλληλα, γιατί να μη χρησιμοποιείς απευθείας το κλασσικό wired carplay που φορτίζει και το κινητό απροβλημάτιστα, δεν έχει lag κλπ και δε θα σταματήσει να δουλεύει με καμία αναβάθμιση στο μέλλον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 minutes ago, June said:

Εξηγήστε μου κάτι, αν δεν κατάλαβα καλά. 

Αν χρησιμοποιείς το wireless carplay και θες και να φορτίζεις παράλληλα, γιατί να μη χρησιμοποιείς απευθείας το κλασσικό wired carplay που φορτίζει και το κινητό απροβλημάτιστα, δεν έχει lag κλπ και δε θα σταματήσει να δουλεύει με καμία αναβάθμιση στο μέλλον;

Γιατί δεν είναι χρηστικό. Magsafe φορτιστής + Wireless carplay δεν έχει αντίπαλο. Αν και προσωπικά σπάνια φορτίζω στο αυτοκίνητο.

Το lag δεν ξέρω πως προέκυψε. Σε 3 αυτοκίνητα (τα 2 με εργοστασιακό wired carplay και το άλλο με 2din android του 100€), παίζει ασύρματα άψογα εδώ και 3 χρόνια με διαφορετικές συσκευές + ios. Σε αυτά που είχαν εργοστασιακό έβαλα έναν αντάπτορα από aliexpress σαν αυτόν. Δοκιμασμένο με 15PM και τελευταία έκδοση iOS.  

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 minutes ago, aromeo said:

Γιατί δεν είναι χρηστικό. Magsafe φορτιστής + Wireless carplay δεν έχει αντίπαλο

Αυτό είναι αλήθεια. Στο μεγάλο (rav4) έχει ασύρματη φόρτιση και wireless carplay. Πιάνεις κινητό για να πληρώσεις διόδια, δεν έχεις καλώδια μες τη μέση κ.λπ. Είναι μεγάλη ευκολία. Επίσης, χώνεις το κινητό σε οποιοδήποτε σημείο (θήκες πόρτας αυτοκινήτου) και όχι κατ' ανάγκη, κοντά στη θύρα σύνδεσης.

Στο μικρό (suzuki ignis) ψάχνω λύση, γιατί το infotainment είναι προφανώς μόνο ενσύρματο.

Αυτό που προτείνετε παραπάνω, έχει και θύρα USB για φόρτιση; Δεν είναι πολύ ξεκάθαρο στην περιγραφή του Αλι Μπαμπά. Επίσης, δέχεται εκτός από USB A και USB C; Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
On 30/12/2023 at 13:43, jimmy1966 said:

https://www.aliexpress.com/item/1005005677178361.html?spm=a2g0o.productlist.main.1.27b7645afgqhSL&algo_pvid=7cad465c-7924-43f5-bcd4-aa8b02b19ca5&algo_exp_id=7cad465c-7924-43f5-bcd4-aa8b02b19ca5-0&pdp_npi=4%40dis!EUR!54.38!27.19!!!54.38!!%402101ef5e17039364591706737edf93!12000033981593740!sea!GR!198131943!&curPageLogUid=vnWPzgqP7cjj

 

απο τον Αυγουστο εχω παρει αυτο,ειναι πανω σε οθονη 10αρα android και δουλευει τελεια,συνεργαζομενο με iphone XS MAX και προσφάτως με iphone 15 pro max

@jimmy1966 Έχετε εργοστασιακό infotainment ή aftermarket; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγόρασα από τον Alibaba (από το επίσημο κατάστημα του carlinkit) το 2air.

Επιβεβαιώνω ότι παίζει άψογα με iPhone 13 pro, στο εργοστασιακό infotainment της Suzuki (το οποίο προφανώς υποστηρίζει μόνον ενσύρματη σύνδεση). 

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

υπάρχει κάποιο dongle που όταν μιλάς στο τηλέφωνο να μην σε ακούν λες καλείς από το πηγάδι? αυτό για μένα είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα. Έχω εδώ και ένα χρόνο ένα κινέζικο dongle συνδέετε κανονικά αλλά δυστυχώς οι τηλεφωνικές κλήσεις είναι μεγάλο θέμα πολύ κακή ποιότητα στον ήχο. Υπάρχει κάποια συσκευή στην αγορά που να έχει καλό ήχο στις κλήσεις ?

Το έχω σε android οθονη Cadence. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...