Προς το περιεχόμενο

Σταματάει η NOVA την ανανέωση απο 1€;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, stelioz78 είπε

ακριβως . η καλυτερη λυση , εγω τη βγαζω με  15 ευρω , ενα διμηνο και δεν μου λειπει τιποτα

Πως άμα δίμηνο; Εμένα μου χρεώνει τη κάρτα μου κάθε μήνα αυτόματα. Δεν βλέπω πουθενά επιλογή για χρεώσει ανά δίμηνο.

Επεξ/σία από eshroom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, eshroom είπε

Πως άμα δίμηνο; Εμένα μου χρεώνει τη κάρτα μου κάθε μήνα αυτόματα. Δεν βλέπω πουθενά επιλογή για χρεώσει ανά δίμηνο.

Μπορείς να μετακινήσεις την μπάρα χρέωσης, κατά προτίμηση 2 μέρες πριν την προγραμματισμένη ανανέωση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, vorlon68 said:

Απο μαγαζία το έχουν 8€. Ετσι βάζω Cosmo & Voda

Εγώ που είμαι εξωτερικό δεν μπορώ να κάνω μεταφορά του αριθμού αυτή τη στιγμή. Επίσης, δεν θα μπορούσα να στέλνω και κάποιον να κάνει τις ανανεώσεις. Όποτε βρεθώ Ελλάδα, θα δω για αλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/12/2023 στις 9:39 ΠΜ, IoannisSM είπε

Δεν καταλαβα πως μπορω να αντικαταστησω το 1 ευρω ανανεωση που μου παρεχει τωρα η free2go με το cu liquid. Αναφερει κι αυτο ανανεωση απο 13 ευρω. Καπου ειχα διαβασει κατι παιζει με τις επιστροφες απο αγορες προιοντων, αλλα δεν βρηκα τιποτα στο site. Τον αριθμο τον εχω αποκλειστικα για εισερχομενα (κλησεις + sms). 

προφανώς γιατί δεν έχουν καταλάβει οι ίδιοι το τι λένε

η μόνη αντιστοιχία είναι να βάζεις κάρτα στο τρίμηνο (όχι liquid) , με το που βάζεις κάρτα την κάνεις εξαργύρωση με το pocket (δεν το έχω χρησιμοποιήσει αλλά μάλλον αναγκαστικά θα το μάθω)

Η άλλη λύση είναι να ψαχτείς με το cashback που δείχνει και η φθηνότερη λύση ,σκανάροντας μια απόδειξη ανα τρίμηνο

_______________________

edit , ενώ έχω cu μπαίνω στο app της voda και μου δείχνει μόνο το σταθερό (έτυχε και έχω σταθερό στη voda),

πως γίνεται να μπει και ο cu αριθμός ? (για το cashback)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, korakios είπε

προφανώς γιατί δεν έχουν καταλάβει οι ίδιοι το τι λένε

Αν αναφέρεσαι σε εμένα, έχω καταλάβει πολύ καλά. Αν δεν μπόρεσα να γίνω κατανοητός, είναι κάτι εντελώς διαφορετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, soul_d είπε

Αν αναφέρεσαι σε εμένα, έχω καταλάβει πολύ καλά. Αν δεν μπόρεσα να γίνω κατανοητός, είναι κάτι εντελώς διαφορετικό.

αναφέρομαι για οσους πρότειναν το liquid σαν πρόταση εναλλακτικής (αναγκαστικά) του 1€/δίμηνο

13€ το τρίμηνο είναι φθηνότερο του liquid

αν κάνω λάθος σε αυτό διόρθωσέ με

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, korakios είπε

αναφέρομαι για οσους πρότειναν το liquid σαν πρόταση εναλλακτικής (αναγκαστικά) του 1€/δίμηνο

13€ το τρίμηνο είναι φθηνότερο του liquid

αν κάνω λάθος σε αυτό διόρθωσέ με

Σαφώς και κάνεις λάθος, γιατί τα χρήματα θα μένουν στην κάρτα. Αυτό που προτείνω είναι 0,0065 του ευρώ, ανά λεπτό ομιλίας. Εφόσον ο όποιος χρήστης μιλήσει λιγότερο, τότε του περισσεύουν χρήματα, τα οποία μπορεί να τα καταναλώσει σε efood, είτε ακόμη και να τα μεταφέρει. Άρα, θα σε παρακαλούσα να διορθώσεις το σχόλιό σου και να γράψεις πως εσύ δεν κατάλαβες και όχι αυτοί που το πρότειναν. Και όλα αυτά, χωρίς να μπει στη μέση και το cashback.

Screenshot_2023-12-22-19-28-39-62_2e83dfe13a5867033cf77b276138972a.jpg

Επεξ/σία από soul_d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, soul_d είπε

Αυτό που προτείνω είναι 0,0065 του ευρώ, ανά λεπτό ομιλίας.

δεν ενδιαφέρομαι για ομιλία και πιστεύω ούτε οσοι βάζανε 1€/δίμηνο

2 λεπτά πριν, soul_d είπε

Σαφώς και κάνεις λάθος, γιατί τα χρήματα θα μένουν στην κάρτα.

δλδ βάζω 13€ και κρατάει ένα έτος ? εξάμηνο ? πόσο ακριβώς θα κρατήσει το ποσό μέχρι να γίνει φραγή εισερχομένων ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, korakios είπε
31 λεπτά πριν, soul_d είπε

Αυτό που προτείνω είναι 0,0065 του ευρώ, ανά λεπτό ομιλίας.

δεν ενδιαφέρομαι για ομιλία και πιστεύω ούτε οσοι βάζανε 1€/δίμηνο

Ναι βρε πουλάκι μου, αλλά προτείνουμε την αμέσως οικονομικότερη λύση. Μη σου πω την οικονομικότερη με το cashback. Αναλύσαμε τη συγκεκριμένη επιλογή, γιατί το ζήτησε ο συμφορουμίτης. Εσένα προσωπικά μπορεί να μην σε ενδιαφέρει, αλλά μιλάς όντως εκ μέρους όλων των υπολοίπων; Αν ναι, τότε πάω πάσο.

28 λεπτά πριν, korakios είπε

δλδ βάζω 13€ και κρατάει ένα έτος ? εξάμηνο ? πόσο ακριβώς θα κρατήσει το ποσό μέχρι να γίνει φραγή εισερχομένων ?

13€ τα οποία λήγουν στο δίμηνο και μπαίνει φραγή εισερχομένων στο τρίμηνο. Μπορείς όμως να καταναλώνεις 1€ τον μήνα και τα υπόλοιπα χρήματα, εφόσον ανανεώσεις στο δίμηνο, μένουν στην κάρτα.

Screenshot_2023-12-22-19-59-02-82_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643.jpg

Επεξ/σία από soul_d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, soul_d είπε

αι βρε πουλάκι μου, αλλά προτείνουμε την αμέσως οικονομικότερη λύση. Μη σου πω την οικονομικότερη με το cashback. Αναλύσαμε τη συγκεκριμένη επιλογή, γιατί το ζήτησε ο συμφορουμίτης. Εσένα προσωπικά μπορεί να μην σε ενδιαφέρει, αλλά μιλάς όντως εκ μέρους όλων των υπολοίπων; Αν ναι, τότε πάω πάσο.

μιλάω για εναλλακτική του 1€/δίμηνο, αυτός είναι και ο τίτλος του νήματος

4 λεπτά πριν, soul_d είπε

13€ τα οποία λήγουν στο δίμηνο και μπαίνει φραγή εισερχομένων στο τρίμηνο. Μπορείς όμως να καταναλώνεις 1€ τον μήνα και τα υπόλοιπα χρήματα, εφόσον ανανεώσεις στο δίμηνο, μένουν στην κάρτα.

άρα φθηνότερο 13€ το τρίμηνο χωρίς liquid και pocket

 

το cashback τελικά παρόλο που έχω θέμα με το app και δεν εμφανίζει το cu (πιστεύω/ελπίζω οτι δε χρειάζεται να είναι καρτοσυμβόλαιο)  , το τσέκαρα πριν , μεγάλος μπελάς . Θα πρέπει να ψάχνω προϊόν (που δε χρειάζομαι) και κοστίζει παραπάνω απο 13€ . Σίγουρα κάποιο όφελος θα έχει αν υπάρχει νοικοκυρά/νοικοκύρης στο σπίτι και φορτώνει καρότσια , κάτι θα πάρει έστω απο σπόντα

 

Ερώτηση για pocket , βάζω 13€ (μου κρατά την ταρίφα λόγω ανάπτυξης) ,

1. το υπόλοιπο μπορώ να το βάλω στο pocket όλο?

2. υπάρχει ελάχιστο ποσό ? (πχ πρέπει να βάλεις πάνω απο 13€?)

3. πας στο περίπτερο παίρνεις πράγματα, οκ , πως πληρώνεις ?

4. Μπορείς στο μαγαζί να πάρεις πράγματα πάνω απο το ποσό του pocket και τα υπόλοιπο να το πληρώσεις ξεχωριστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, korakios είπε

άρα φθηνότερο 13€ το τρίμηνο χωρίς liquid και pocket

Φτηνότερο γιατί; Τι προτείνεις ως εναλλακτική; Με το liquid έχεις επίσης και την υπηρεσία του smartpocket. Αλλά δεν θα το συνεχίσω άλλο. Πιστεύω όποιος θέλει, μπορεί να καταλάβει τι εννοώ 

11 λεπτά πριν, korakios είπε

το υπόλοιπο μπορώ να το βάλω στο pocket όλο

Μπορείς να βάλεις από τα 11,81€ που έχεις στην κάρτα, περίπου τα 9,90€. Κρατάει περίπου 2,20€ ως καβάντζα

12 λεπτά πριν, korakios είπε

Θα πρέπει να ψάχνω προϊόν (που δε χρειάζομαι) και κοστίζει παραπάνω απο 13€ .

Μπορείς να επιλέξεις μία σάλτσα που κοστίζει περίπου 3€ 

12 λεπτά πριν, korakios είπε

πας στο περίπτερο παίρνεις πράγματα, οκ , πως πληρώνεις ?

Όχι στο περίπτερο. Σε μίνι μάρκετ όμως που συμμετέχουν στο efood , ναι

17 λεπτά πριν, korakios είπε

Μπορείς στο μαγαζί να πάρεις πράγματα πάνω απο το ποσό του pocket και τα υπόλοιπο να το πληρώσεις ξεχωριστά?

Ναι μπορείς. Αν πχ έχεις λογαριασμό 20€ και κουπόνι 17€, πληρώνεις την διαφορά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, soul_d είπε

Φτηνότερο γιατί; Τι προτείνεις ως εναλλακτική;

να μη χρησιμοποιείς το liquid , νόμιζα ήταν κατανοητό , μια ανανέωση ανα τρίμηνο και τέλος, δεν προσφέρει κάτι το liquid (για όσους βάζαν 1€ το δίμηνο)

9 λεπτά πριν, soul_d είπε

Όχι στο περίπτερο. Σε μίνι μάρκετ όμως που συμμετέχουν στο efood , ναι

ναι , έχω βρει ένα μίνι μάρκετ που έχει τσιγάρα . Απλά δεν κατάλαβα πως πληρώνω στο ταμείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εκεί πού καταλήγω είναι στα 13 ευρώ ανά δίμηνο. Μείον 1.19 το χαράτσι (τέλος επικοινωνίας-πως το βάφτισαν).11.81 μένουν. Αυτά τα παίρνω και τα ξοδεύω στο efood. Πχ Σκλαβενίτης. Είναι έτσι (τουλάχιστον μέχρι να το αλλάξουν κι αυτό);

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, IoannisSM είπε

Εγώ εκεί πού καταλήγω είναι στα 13 ευρώ ανά δίμηνο. Μείον 1.19 το χαράτσι (τέλος επικοινωνίας-πως το βάφτισαν).11.81 μένουν. Αυτά τα παίρνω και τα ξοδεύω στο efood. Πχ Σκλαβενίτης. Είναι έτσι (τουλάχιστον μέχρι να το αλλάξουν κι αυτό);

Ναι, αλλά ουσιαστικά έχεις δωρεάν παροχές κινητού. Τα λεφτά που βάζεις, τα τρως αλλού. Νομίζω ο Σκλαβενίτης δεν είναι στο efood δυστυχώς 

47 λεπτά πριν, korakios είπε
58 λεπτά πριν, soul_d είπε

Φτηνότερο γιατί; Τι προτείνεις ως εναλλακτική;

να μη χρησιμοποιείς το liquid , νόμιζα ήταν κατανοητό , μια ανανέωση ανα τρίμηνο και τέλος, δεν προσφέρει κάτι το liquid (για όσους βάζαν 1€ το δίμηνο)

Δεν επιμένω, όπως νομίζεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, soul_d είπε

Δεν επιμένω, όπως νομίζεις...

δεν έχει σχέση με απόψεις , μαθηματικά είναι , κάνε τις πράξεις στο έτος τι ξοδεύεις με το liquid και τι με το αν βάζεις 13€ ανα τρίμηνο και θα καταλάβεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...