Προς το περιεχόμενο

Gigabyte rtx 4080 gaming oc 16gb


HipHopHooligan21
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από 7nisiotis,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Zulualert είπε

Ναι ρε δεν είχα κάποιά άλλη σκοτούρα από το να γράφω αυτό όπου αναφέρει και ο κατασκευαστής, αλλά καταλαβαίνει ότι θέλει ο καθένας φυσικά, όλα αχταρμα και ειρωνείες αντί να ασχοληθούμε λίγο οκ όπως μπορεί ο καθένας και όσο μπορεί συγκρίνετε Asus με zotac msi palit klp, BTW Εδω δεν έχει ανάψει white led οπου υποδηλώνει ασταθή τάση κατα δήλωση του κατασκευαστή πάντα, αλλά τι σημασία έχει ο ΙCE-T ξέρει

 

Χωρίς τίτλο.jpg

5 άτομα λένε το ίδιο πράγμα εκτός από εσένα, ξεπέρασε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, Zulualert είπε

Ναι ρε δεν είχα κάποιά άλλη σκοτούρα από το να γράφω αυτό όπου αναφέρει και ο κατασκευαστής, αλλά καταλαβαίνει ότι θέλει ο καθένας φυσικά, όλα αχταρμα και ειρωνείες αντί να ασχοληθούμε λίγο οκ όπως μπορεί ο καθένας και όσο μπορεί συγκρίνετε Asus με zotac msi palit klp, BTW Εδω δεν έχει ανάψει white led οπου υποδηλώνει ασταθή τάση κατα δήλωση του κατασκευαστή πάντα, αλλά τι σημασία έχει ο ΙCE-T ξέρει

 

Χωρίς τίτλο.jpg

Μήπως δεν έχεις καταλάβει πώς δεν ανάβει συνέχεια, ή δεν αναβοσβήνει συνέχεια το led?

Το κάνει το flash, μόνο όταν σβήσει το pc. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι το afterburner δεν το εχω ανοιχτο καθως κλεινω το pc...

Το τροφοδικο εχει 12VHPWR που το συνδεσα εξαρχης αλλα δοκιμασα και το χταποδι της καρτας...το αποτελεσμα το ιδιο...Αλλαξα και το τροφοδικο βαζοντας το παλιο που ηταν 850w αλλης εταιρειας παλι τα ιδια...Ρωτησα και εναν φιλο μου που εχει την ιδια  καρτα αλλα σε 4090 απο το καλοκαιρι αγορασμενη το ιδιο μου ειπε οτι δεν εχει θεμα και οτι και αυτος ειχε ανησυχησει...Η gigabyte δεν μου εχει στειλει ακομα μνμ δυστηχως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, HipHopHooligan21 είπε

Οχι το afterburner δεν το εχω ανοιχτο καθως κλεινω το pc...

Το τροφοδικο εχει 12VHPWR που το συνδεσα εξαρχης αλλα δοκιμασα και το χταποδι της καρτας...το αποτελεσμα το ιδιο...Αλλαξα και το τροφοδικο βαζοντας το παλιο που ηταν 850w αλλης εταιρειας παλι τα ιδια...Ρωτησα και εναν φιλο μου που εχει την ιδια  καρτα αλλα σε 4090 απο το καλοκαιρι αγορασμενη το ιδιο μου ειπε οτι δεν εχει θεμα και οτι και αυτος ειχε ανησυχησει...Η gigabyte δεν μου εχει στειλει ακομα μνμ δυστηχως...

Για το afterburner για πειραματικούς λόγους το έγραψα μίας και το έχω μόνιμα να τρέχει, όπως και να έχει κλείσε το θέμα δεν χρειάζεται παραπάνω έρευνα,το ένα άτομο που έχει αντίρρηση, νέο μέλος είναι θα το ξεπεράσει,εδώ τα περισσότερα μέλη που σου απάντησαν είναι ενεργά μέλη χρόνια καλή χρονιά να έχεις πάλι και μην ανχωνεσαι χωρίς λόγο,εγώ αλλάζω hardware πολύ συχνά αν είχε πρόβλημα μιας και έχω την ίδια κάρτα λες να λυπομουν να την έστελνα rma?

Επεξ/σία από ICE-T
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.veed.io/view/00ca4335-4639-4e2f-8f3e-ec95ee2ec44d?sharingWidget=true&panel=

cold boot windows log in shut down, RTX 4090 gigabyte, τα υπόλοιπα, πολλοί δεν καταλαβαίνουν ούτε Αγγλικά ούτε και Ελληνικά αλλά ο κατασκευαστής είναι ξεκάθαρWhen experiencing any power supply abnormality, the indicator will alert gamers by flashing light.When experiencing any power supply abnormality, the indicator will alert gamers by flashing light.

 

Το white led  σε αυτό το μοντέλο όταν η εξομάλυνση της τάσης είναι σε φυσιολογικά ΕΠΊΠΕΔΑ ΔΕΝ ΑΝΑΒΕΙ ΠΟΤΕ 

Επεξ/σία από Zulualert
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Zulualert είπε

https://www.veed.io/view/00ca4335-4639-4e2f-8f3e-ec95ee2ec44d?sharingWidget=true&panel=

cold boot windows log in shut down, RTX 4090 gigabyte, τα υπόλοιπα, πολλοί δεν καταλαβαίνουν ούτε Αγγλικά ούτε και Ελληνικά αλλά ο κατασκευαστής είναι ξεκάθαρWhen experiencing any power supply abnormality, the indicator will alert gamers by flashing light.When experiencing any power supply abnormality, the indicator will alert gamers by flashing light.

 

Το white led  σε αυτό το μοντέλο όταν η εξομάλυνση της τάσης είναι σε φυσιολογικά ΕΠΊΠΕΔΑ ΔΕΝ ΑΝΑΒΕΙ ΠΟΤΕ 

When experiencing any power supply abnormality, the indicator will alert gamers by flashing light.
Οσο το μηχανημα λειτουργει απο οσο λεει ο φιλος αυτο το φωτακι δεν αναβοσβηνει ΠΟΤΕ.
Αρα ΔΕΝ τον ειδοποιει για προβλημα.
Αυτο που λες θα ισχυει αν κατα τη διαρκεια του gaming εβλεπε flashαρισμα να αναβοσβηνει δηλαδη για καποιο διαστημα.
Οταν κανει shutdown και κλεινουν ολα κανει στιγμιαια ενα Flash την ωρα που κοβεται η ταση απο τη GPU και τελος.
Η καρτα δηλαδη για 1 δευτερολεπτο προλαβαινει να σου πει οτι δεν εχει σωστη παροχη στο κλεισιμο....
Τιποτα δεν εχει σωστη παροχη στο κλεισιμο με η χωρις φωτακια.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, Zulualert είπε

Δε σου κανει ουτε το βίντεο στο λινκ από την ΙΔΙΑ κάρτα με το Reddit? 

Περα του οτι δεν δουλευει το link δεν ξερω γιατι θελει τοση υπεραναλυση το θεμα.
Το Led μπηκε για να σε ειδοποιησει οταν παιζεις οτι εχει καποιο θεμα με το τροφοδοτικο.
Στο gaming αλλα και στο Idle δεν υπαρχει καμια τετοια ειδοποιηση....
Αν ειχε προβλημα το τροφοδοτικο θα αναβοσβηνε στα 200-300w (will alert gamers).
Το κανει μονο στιγμιαια στο κλεισιμο, εκει λοιπον δεν εχει κανενα νοημα να δεις αν η παροχη ειναι σωστη γιατι ετσι και αλλιως σε ΟΛΑ κοβεται στιγμιαια η τροφοδοσια.
Λαθος ενδειξη ειναι σε λαθος στιγμη,

Screenshot_9.jpg

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το led αναβει στιγμιαια επειδη δινει προειδοποιηση  η καρτα οτι δεν παιρνει ρευμα (λογικο αφου κανει shut down) οπως λενε και τα παιδια Το ιδιο θα συμβει αν ανοινεις το pc χωρις να εχεις συνδεσει το 12pin.

Σε πολλες καρτες συμβαινει αυτο. Δεν αποτελει προβλημα ισα ισα αποδεικνυει οτι δουλευει σωστα η ενδειξη.

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και έχω αυτήν ακριβώς την κάρτα, τα led δεν ανάβουν ποτέ, ούτε κατά την λειτουργία, ούτε στο boot ούτε στο shutdown, ούτε στιγμιαία.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, this.is.elia είπε

Μιας και έχω αυτήν ακριβώς την κάρτα, τα led δεν ανάβουν ποτέ, ούτε κατά την λειτουργία, ούτε στο boot ούτε στο shutdown, ούτε στιγμιαία.

Μην τα γράφεις αυτά ο ICE-T ξέρει *******

spacer.png

spacer.png

Επεξ/σία από Zulualert
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί να ανεβάζεις φωτογραφίες με πλακέτες της Gigabyte,δεν μας ανεβάζεις ένα βίντεο με την κάρτα σου,στο shutdown? μόνο μην μου ανεβάσεις καμιά palit gamerock .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΡΤΑ ΜΟΥ με βίντεο από το κινητό https://sendvid.com/bpflsk8d

Εδώ επίσης 1661612974_.jpg.1664c266e9cd7432910aed431e257753.jpg

Και στο προηγούμενο ποστάρισμα μου σου δείχνω ΔΥΟ gaming OC μια 4090 και μια 4080 όπου χρησιμοποιούν το ΙΔΙΟ pcb ΑΝ δεν καταλαβαίνεις τι βλέπεις ΔΕΝ φταίω σε τίποτα απλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που έχω Gigabyte 4080 gaming σίγουρα ,δεν ξέρω αν το έχεις προσέξει αλλά το backplate της συγκεκριμένης υλοποίησης, δεν έχει καμία σχέση με το βίντεο που ανεβασες , εκτός αν σου έδωσαν special edition εσένα επειδή τα ξέρεις όλα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...