Προς το περιεχόμενο

Gigabyte rtx 4080 gaming oc 16gb


HipHopHooligan21
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από 7nisiotis,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καθε τροφοδοτικο  δεν ειναι ιδιο,  οταν κλεινεις  το pc οι πυκνωτες δεν εχουν τον ιδιο χρονο αποκρισης σε ολα τα τροφοδοτικα ,σε αλλα αδειαζουν πιο γρηγορα σε αλλα πιο αργα. Το αναμα του led την ωρα που κλεινεις το pc σημαινει οτι το ρευμα στο 12pin σταματησε πριν το ρευμα απο το slot και στιγμιαια σε προειδοποιει οτι η καρτα δεν παιρνει ρευμα απο το 12pin. 

Δεν υπαρχει κανενα σφαλμα σε ολο αυτο. Καλυτερα κοιταξτε εσεις που δεν σας αναβει με βγαλμενο το καλωδιο αν αναψει μηπως και ειναι ελαττωματικο :P

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

Καθε τροφοδοτικο  δεν ειναι ιδιο,  οταν κλεινεις  το pc οι πυκνωτες δεν εχουν τον ιδιο χρονο αποκρισης σε ολα τα τροφοδοτικα ,σε αλλα αδειαζουν πιο γρηγορα σε αλλα πιο αργα. Το αναμα του led την ωρα που κλεινεις το pc σημαινει οτι το ρευμα στο 12pin σταματησε πριν το ρευμα απο το slot και στιγμιαια σε προειδοποιει οτι η καρτα δεν παιρνει ρευμα απο το 12pin. 

Δεν υπαρχει κανενα σφαλμα σε ολο αυτο. Καλυτερα κοιταξτε εσεις που δεν σαν αναβει με βγαλμενο το καλωδιο αν αναψει μηπως και ριναι ελαττωματικο :P

Με πρόλαβες, σε ευχαριστώ.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/12/2023 στις 4:36 ΜΜ, tasvar είπε

 

@ICE-T

Θέλει ταλέντο αυτό όπου κάνεις και θα προσπαθήσω να είμαι κόσμιος, να στα κάνω τάλληρα λοιπόν

-Η κάρτα μου είναι gigabyte 4090 windforce ακριβώς η ΙΔΙΑ με αυτή του ανωτέρω ποσταρίσματος του reddit και απαντά σε αυτο το βίντεο όπου ανέβασα εδώ από το rig μου https://sendvid.com/bpflsk8d

Στις δυο φωτογραφίες πιο πάνω είναι η μια 4080 gaming oc και η άλλη 4090 gaming oc χρησιμοποιόντας το ΙΔΙΟ Γ****** pcb ΑΡΑ θα ήταν ευκολάκι και για τον πιο ****** να κάνει τον συνειρμό ότι δεν παίζει κανένα ρόλο η διαφορά gpu στο ΙΔΙΟ pcb της ΙΔΙΑΣ εταιρίας με το ΙΔΙΟ power delivery OK?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει κολλήσει η κασέτα έτσι? power supply anomaly με seasonic prime Gold 1000watt, Corsair HX1200 και Corsair shift 1000watt,επειδή ανάβει το led στιγμιαία όταν κάνεις shutdown ο υπολογιστής 😂.Λες να με πείραζε να την έκανα RMA αν υπήρχε πρόβλημα και να έπαιρνα κάτι άλλο?

Επεξ/σία από ICE-T
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ίδια ακριβώς συμπεριφορά κατά το shutdown με ακριβως την ίδια κάρτα του θεματος.Εχω την gpu ένα χρόνο ήδη και το έκανε από την αρχή με καινούργιο τροφοδοτικο(shift) ,δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το συζητάτε ακόμα αφού η κάρτα δεν το κάνει όσο δουλεύει.

Επεξ/σία από niko13
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Το θέμα έχει κλειδωθεί
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...