Προς το περιεχόμενο

3 games που θέλω το 2024


firepc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Menace, το νέο παιχνίδι των Overyhype Studios, δημιουργών του εξαιρετικού Battle Brothers. Τactical TBS/RPG/Strategy. Και μόνο για τις άπειρες ώρες που έχω διαθέσει -και θα συνεχίσω να διαθέτω- στο Battle Brothers, θα τιμηθεί από την πρώτη μέρα.

Solium Infernum, remake του ομώνυμου -βάναυσα αδικημένου, σε επίπεδο πωλήσεων- διαμαντιού της indie σκηνής από τον Vic Davies. Αυτή τη φορά από τους League of Geeks, δημιουργούς του -επίσης παραγνωρισμένου- Armello. Strategy/Grand Strategy με boardgame αναφορές.

All Quiet in the Trenches, strategy/resource management/light TBT, τοποθετημένο στα χαρακώματα του Πρώτου Παγκοσμίου Πολέμου. Θυμίζει το This War of Mine, αλλά αυτή τη φορά μέσα από τη ματιά των στρατιωτών/πιονιών που καλούνται να επιβιώσουν απέναντι όχι μόνο στα όπλα του εχθρού, αλλά και τα εφιαλτικά ηθικά διλήμματα του πολέμου.

Το Trenches εκτός απροοόπτου κυκλοφορεί μέσα στον Ιανουάριο, το Solium Infernum το Φεβρουάριο, άγνωστη ημερομηνία για το Menace. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nice thread. Αν εξαιρέσουμε το Elden Ring DLC,

Black Myth Wukong

WH40K Space Marine 2

Dragon's Dogma 2

Για Stalker 2 και VTM Bloodlines 2, κρατάω πολύ μικρό καλάθι σε σχέση με αυτά που περάσανε με το development τα τελευταία χρόνια αλλιώς θα ήταν και αυτά στην συζήτηση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes - επιτελους νεο "Suikoden"! ελπιζω να βγει καλυτερο αποτi το Rising (που ηταν μια παραφουσκωμενη backtracking γαλοπουλα).

Like a Dragon: Infinite Wealth - τρελες ελπιδες για GotY με οσα εχουμε δει.

Senua’s Saga: Hellblade II - θελω να ελπιζω οτι θα δουμε κατι πραγματικα μοναδικο, αλλα η ελειψη καθαρου gameplay σε τοσα κ τοσα videos με προβληματιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, firepc είπε

Πείτε τα 3 παιχνίδια που θέλετε πιο πολύ το 2024

Κάνω την αρχή,

Stalker 2

Titan Quest 2

Commandos Origins

Ας πω και 'γω κάτι για τις επιλογές μου

Το stalker 2 γτ με μάγεψε η μοναδικότητα του πρώτου παιχνιδιού. Οκ, ξέρω οτι το S2 θα είναι πιο κοντά στα Metro αλλά και τα metro μου άρεσαν πολύ

Το πρώτο TQ το θεωρώ ένα απ' τα καλύτερα παιχνίδια όλων των εποχών, άρα αυτό νομίζω τα λέει όλα. Μάκραν και το καλύτερο ντιαμπλοειδές

To CO γτ το '98 όταν έπαιξα το πρώτο, με κέρδισε το είδος αμέσως

5 ώρες πριν, xavier είπε

Honourable mentions

Little Nightmares 3 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...