Προς το περιεχόμενο

{MONITOR 32" 4K/60hz VA Panel} - LG 32UN500P-W - 280 ευρώ eshop.gr


stratigos24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 hours ago, farcry33 said:

για σοβαρό δουλειά που παίζει ρόλο η σωστή απόχρωση των χρωμάτων τα VA δεν κάνουν μια. 

Η δική μου (που όπως είπα κατά 99% πρέπει να έχει ίδιο panel) καλύπτει το srgb (σε αυτό δουλεύω για διάφορους λόγους-το argb εάν και εχει μεγαλύτερο εύρος δημιουργεί διαφορά θέματα σε ψηφιακή απεικονιση) είναι αρκετα καλή για "σχετικα σοβαρή" δουλειά.

Τσεκαρισμενη με Spyder (calibration tool + Spyder passport κατά την λήψη)

Spoiler

Και οι γωνίες θέασης ίσως είναι κάπως nitpiking για καθημερινή χρήση από 1 άτομο(πρακτικά εάν θέλεις να δείξεις την δουλειά σε 2ο άτομο για review και η εικόνα είναι κάτι πολύ συγκεκριμένο -π.χ φωτογράφιση προϊόντων που τα χρώματα πρέπει να βγουν όσο πιο πιστά στην πραγματικοτητα- εκεί πρέπει να κάτσει το 2ο άτομο στο κέντρο.

Αλλά εάν κάποιος θέλει να την χρησιμοποιήσει για gaming 2 ατόμων η θέαση ταινιών από μακριά ίσως αξίζει να δώσει τα παραπάνω χρήματα για ips ως overall experience(χρωματικά την συγκεκριμένη 32αρα Lenovo δεν την γνωρίζω αλλά μια 27αρα Lenovo ips που είχα δοκιμασει είχε σαφέστατα χειρότερα χρώματα)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια τι γινεται με το eshop ? Εχω κανει 2 παραγγελιες ,η πρωτη εκανε 15 μερες να ερθει ενω ειχαν ολα τα προιοντα και παιρνοντας τηλεφωνο λενε οτι εχει καθηστερισει και εκ τοτε τιποτα.Την ακυρωσα.Περασα αλλη και παλι 10 μερες και παλι τιποτα? Τα φερνουν τα πραγματα η οχι? Μηπως με εχουν καμια black list?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, Aias said:

ρε παιδια τι γινεται με το eshop ? Εχω κανει 2 παραγγελιες ,η πρωτη εκανε 15 μερες να ερθει ενω ειχαν ολα τα προιοντα και παιρνοντας τηλεφωνο λενε οτι εχει καθηστερισει και εκ τοτε τιποτα.Την ακυρωσα.Περασα αλλη και παλι 10 μερες και παλι τιποτα? Τα φερνουν τα πραγματα η οχι? Μηπως με εχουν καμια black list?

 

Και μένα ένα πλυντήριο πιάτων έκανε 20μερες+ αλλά εκεί μπέρδεψε και η μεταφορική.

Απο την άλλη η xiaomi air fryer ήρθε σε 2 μέρες Κρήτη(28/12 παρέλαβα).

Οπότε μάλλον απλά τυχαίνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, @topos είπε

 

Και μένα ένα πλυντήριο πιάτων έκανε 20μερες+ αλλά εκεί μπέρδεψε και η μεταφορική.

Απο την άλλη η xiaomi air fryer ήρθε σε 2 μέρες Κρήτη(28/12 παρέλαβα).

Οπότε μάλλον απλά τυχαίνει.

Και εμένα ένα πλυντήριο πιάτων μέσω Σκρουτζ, ενώ το έστειλαν από το κατάστημα σχεδόν αμέσως, με ειδοποιουσαν σήμερα έρχεται, αύριο έρχεται και τελικά έκανε καμιά δεκαριά μέρες (ήμουν δε κάθε ημέρα stand by). Οπότε είναι και αυτό που λέμε "μην σου κάτσει η περίπτωση" (για διάφορους λόγους). Συμβαίνει λοιπόν και στις "καλύτερες οικογένειες". Στο eshop τόσα χρόνια και με τόσες παραγγελίες ποτέ δεν μου έτυχε κάποιο πρόβλημα. Ήμουν τυχερός? Μπορεί.

Επεξ/σία από ak156
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το κακο χαμο που γινεται απο το eshop και τα χιλαδες παραπονα τους τελευταιους μηνες - εχω και γνωστο που μιλαμε σε point και οι παραλαβες εχουν @@@ δεν ειναι θεμα τυχης . Αλλα ενδιαφερον που ειχαν τοσα air fryer αμεσα να και κατι που εστειλαν :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Με το κακο χαμο που γινεται απο το eshop και τα χιλαδες παραπονα τους τελευταιους μηνες - εχω και γνωστο που μιλαμε σε point και οι παραλαβες εχουν @@@ δεν ειναι θεμα τυχης . Αλλα ενδιαφερον που ειχαν τοσα air fryer αμεσα να και κατι που εστειλαν :devil:

Μήπως θα ήθελες να μας διευκρινίσεις για το προηγούμενο ποστ σου που έγραφες για "bleed" στο συγκεκριμένο που το στήριξες? Έχεις προσωπική εμπειρία (έχοντας το συγκεκριμένο μόνιτορ)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eχω 10 monitor 8 32ρια 2 Lg αλλα μονο ΙPS . VA ΔΕ ΠΑΙΡΝΩ γενικος κανονας . Και ειδικα σε φθηνες οθονες καποιο λακο εχει η φαβα δε μπορει να ειναι τελεια - εκτος αν ειναι η πρωτη τους μεγαλη οθονη που τα βλεπουν ολα καλα :P

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/1/2024 στις 8:29 ΜΜ, Aias είπε

ρε παιδια τι γινεται με το eshop ? Εχω κανει 2 παραγγελιες ,η πρωτη εκανε 15 μερες να ερθει ενω ειχαν ολα τα προιοντα και παιρνοντας τηλεφωνο λενε οτι εχει καθηστερισει και εκ τοτε τιποτα.Την ακυρωσα.Περασα αλλη και παλι 10 μερες και παλι τιποτα? Τα φερνουν τα πραγματα η οχι? Μηπως με εχουν καμια black list?

Τα ίδια όλοι τους. Παραγγελία  τηλεόραση από τα Public 27/11/2023, αποστολή την επομένη, χάθηκε. Ταλαιπωρία αφάνταστη με την εξυπηρέτηση πελατών μέχρι να ακυρωθεί η παραγγελία 5/01/2023 και να επιστραφούν τα χρήματα.. Κινητό από κωτσόβολο ετοιμαπαράδοτο (1/1/2024), ακόμη το περιμένω. Αυτά με παραλαβή 1-3 μέρες πρέπει να τα ξεχάσουμε μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...