Προς το περιεχόμενο

BoxNow locker


GREGORYMO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, paylidis είπε

σε πολλες περιοχές μπουκωσε, προχθες δεν ειχε κενο (για να παραλαβω) σε ακτινα 2 χλμ (με 4-5 ΒΟΧ) κ το πηγανε κυριολεκτικα σε άλλο δημο...

δε νομίζω οτι επιτρέπεται να το παν όπου θέλουν απο τη στιγμή που δηλώνεις locker , πιστεύω οτι αν επικοινωνήσεις θα σου πιστώσουν το ποσό

έχω ακούσει για καθυστέρηση πέραν των 2 ημερών αλλα 1η φορά σε διαφορετικό locker (εξαίρεση όταν είχε χαλάσει ένα και βγήκε off)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

δε νομίζω οτι επιτρέπεται να το παν όπου θέλουν απο τη στιγμή που δηλώνεις locker , πιστεύω οτι αν επικοινωνήσεις θα σου πιστώσουν το ποσό

έχω ακούσει για καθυστέρηση πέραν των 2 ημερών αλλα 1η φορά σε διαφορετικό locker (εξαίρεση όταν είχε χαλάσει ένα και βγήκε off)

κι ομως... κ στειλανε ενα απολογητικο μηνυμα τυπου ουπσι το λοκερ που διαλεξες ειναι γεματο...

το ιδιο ετυχε και σε φιλους τις γιορτες...

δε μπηκα στη διαδικασια να κανω παραπονα, εαν ξαναγινει τοτε θα κανω (αν κ δε ξερω τι νοημα εχει μιας και στο τηλεφωνο δεν απαντουν ποτε και στα μειλ μετα απο 2 μερες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, paylidis είπε

κι ομως... κ στειλανε ενα απολογητικο μηνυμα τυπου ουπσι το λοκερ που διαλεξες ειναι γεματο...

το ιδιο ετυχε και σε φιλους τις γιορτες...

δε μπηκα στη διαδικασια να κανω παραπονα, εαν ξαναγινει τοτε θα κανω (αν κ δε ξερω τι νοημα εχει μιας και στο τηλεφωνο δεν απαντουν ποτε και στα μειλ μετα απο 2 μερες)

υπάρχει και η υπηρεσία απο ΕΛΤΑ κούριερ θυρίδα-θυρίδα στην τελική , αλλά νομίζω απο τάληρο το πήγαν 6€ (μπλέκεις φυσικά με ωράριο/παρκάρισμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, korakios είπε

υπάρχει και η υπηρεσία απο ΕΛΤΑ κούριερ θυρίδα-θυρίδα στην τελική , αλλά νομίζω απο τάληρο το πήγαν 6€ (μπλέκεις φυσικά με ωράριο/παρκάρισμα)

και το d2sp της γενικης ακομα φθηνότερα (2,5€ εντος νομου/3 απο νομο σε νομο) και το παιρνουν απο όπου επιθυμεις...

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

σίγουρα δε θα είναι ακριβείας , αλλά τουλάχιστον δε θα ρισκάρω να πάω σε αυτό που σκόπευα μιας και δε το δείχνει διαθέσιμο , βέβαια αν φάω άκυρο σε αυτό που δείχνει , όντως θα ξενερώσω

Πάντως στο Βόλο έχουν μπουκώσει εδώ και καιρό

Υπάρχουν περιοχές που η διαθεσιμότητα είναι μηδενική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/1/2024 στις 8:40 ΜΜ, GREGORYMO είπε

Έχει τοποθετήσει κανείς για να μου πει αν πληρώνουν 'τύπου ενοικιου' ?

Η και καλά 'κερδίζεις' από την προσέλκυση πελατών στο σημείο.

Κάποιος που να έχει τοποθετήσει στο κατάστημά του locker έχει μήπως κάποια απάντηση;
Και αν ναι, πόσο καιρό παίρνει από την ημέρα που στέλνεις το αίτημα μέχρι να λάβεις κάποια απάντηση, του τύπου ότι θα έρθουν να ελέγξουν το σημείο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, QYARISQ είπε

Κάποιος που να έχει τοποθετήσει στο κατάστημά του locker έχει μήπως κάποια απάντηση;
Και αν ναι, πόσο καιρό παίρνει από την ημέρα που στέλνεις το αίτημα μέχρι να λάβεις κάποια απάντηση, του τύπου ότι θα έρθουν να ελέγξουν το σημείο;

Δίνουν € ?

Ξέρει κανείς?

16 λεπτά πριν, QYARISQ είπε

Κάποιος που να έχει τοποθετήσει στο κατάστημά του locker έχει μήπως κάποια απάντηση;
Και αν ναι, πόσο καιρό παίρνει από την ημέρα που στέλνεις το αίτημα μέχρι να λάβεις κάποια απάντηση, του τύπου ότι θα έρθουν να ελέγξουν το σημείο;

Έστειλα αίτημα 11 Ιανουαρίου και απλά μου απάντησαν ότι θα διαβιβαστεί στο αρμόδιο τμήμα 

17 λεπτά πριν, QYARISQ είπε

Κάποιος που να έχει τοποθετήσει στο κατάστημά του locker έχει μήπως κάποια απάντηση;
Και αν ναι, πόσο καιρό παίρνει από την ημέρα που στέλνεις το αίτημα μέχρι να λάβεις κάποια απάντηση, του τύπου ότι θα έρθουν να ελέγξουν το σημείο;

Σίγουρα, αυτό διαφέρει από πόλη σε πόλη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 24/1/2024 στις 1:08 ΜΜ, paylidis είπε

κι ομως... κ στειλανε ενα απολογητικο μηνυμα τυπου ουπσι το λοκερ που διαλεξες ειναι γεματο...

τελικά έτυχε και σε μένα

μικρό το κακό μιας και ήταν και αυτό στη διαδρομή μου , αλλά μου έκανε εντύπωση που δεν το παρέδωσαν σε αυτό που είχε δηλωθεί έστω μια μέρα αργότερα , μιας και έφτασε σε 24ώρες.

Σίγουρα πρέπει να αυξήσουν τα lockers απαραίτητα , τουλάχιστον Βόλο

Στις 24/1/2024 στις 1:19 ΜΜ, paylidis είπε

και το d2sp της γενικης ακομα φθηνότερα (2,5€ εντος νομου/3 απο νομο σε νομο) και το παιρνουν απο όπου επιθυμεις...

αυτό μετρά για μεσαία και μεγαλύτερα δέματα , βλέπω έχει έξτρα χρέωση σε κιλά , ξέρεις αν μετράν οι διαστάσεις ? (πχ μπορεί να το προτιμήσω σε μεσαία μεγέθους αντι box αν πάλι τα locker είναι μπίμπα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, korakios είπε

αυτό μετρά για μεσαία και μεγαλύτερα δέματα , βλέπω έχει έξτρα χρέωση σε κιλά , ξέρεις αν μετράν οι διαστάσεις ? (πχ μπορεί να το προτιμήσω σε μεσαία μεγέθους αντι box αν πάλι τα locker είναι μπίμπα)

Κουτί παπουτσιών στέλνεις χωρίς θέμα σε αυτά τα λεφτά. Αντίθετα Στο box πηγαίνει μεσαίο μέγεθος όποτε ακριβότερο 

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παντως, ενα δεμα που παρηγγειλα προχτες και η εκτιμωμενη ημερομηνια παραδοσης ηταν -συμφωνα με οσα εγραφαν ως χτες - σημερα,

σημερα που μπαινω, βλεπω οτι εχουν βαλει την αυριανη μερα ως μερα παραδοσης.

Ετσι απλα τις αλλαζουν τις μερες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, mindreader said:

Παντως, ενα δεμα που παρηγγειλα προχτες και η εκτιμωμενη ημερομηνια παραδοσης ηταν -συμφωνα με οσα εγραφαν ως χτες - σημερα,

σημερα που μπαινω, βλεπω οτι εχουν βαλει την αυριανη μερα ως μερα παραδοσης.

Ετσι απλα τις αλλαζουν τις μερες;

Να δίνεις περισσότερη βάση σε ότι διαβάζεις, εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης σημαίνει ότι είναι απλά μια εκτίμηση της ημερομηνίας που θα παραλάβεις, αν ήταν σίγουρο ότι θα παραλάβεις τότε θα έγραφε εγγυημένη ημερομηνία παράδοσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε BoxNow locker
  • 1 μήνα μετά...

Boxnow και @ @ . Ακούστε τι έπαθα. Μου έστειλε ένα φίλος από Κομοτηνή iPhone 14 και δεν έχει έρθει ποτε. Με λίγα λόγια αυτό που υποψιάζομαι ότι κάποιος από αυτούς το ψείρισε επειδή το έστειλε απευθείας με το κουτί του και το voucher τυλιγμένο επάνω στο κουτί του. Βρήκαν ευκαιρία το είδαν τους γυάλισε και το έκλεψαν. Οι εταιρία είναι ανεύθυνη και επικίνδυνη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, ploutonios said:

Boxnow και @ @ . Ακούστε τι έπαθα. Μου έστειλε ένα φίλος από Κομοτηνή iPhone 14 και δεν έχει έρθει ποτε. Με λίγα λόγια αυτό που υποψιάζομαι ότι κάποιος από αυτούς το ψείρισε επειδή το έστειλε απευθείας με το κουτί του και το voucher τυλιγμένο επάνω στο κουτί του. Βρήκαν ευκαιρία το είδαν τους γυάλισε και το έκλεψαν. Οι εταιρία είναι ανεύθυνη και επικίνδυνη. 

τι αναφερουν τα μηνυματα οπου λαμβανεις για την αποστολη και τι σου ειπε η εταιρεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, ploutonios είπε

Boxnow και @ @ . Ακούστε τι έπαθα. Μου έστειλε ένα φίλος από Κομοτηνή iPhone 14 και δεν έχει έρθει ποτε. Με λίγα λόγια αυτό που υποψιάζομαι ότι κάποιος από αυτούς το ψείρισε επειδή το έστειλε απευθείας με το κουτί του και το voucher τυλιγμένο επάνω στο κουτί του. Βρήκαν ευκαιρία το είδαν τους γυάλισε και το έκλεψαν. Οι εταιρία είναι ανεύθυνη και επικίνδυνη. 

Και έτσι να είναι.

ΕΛΤΑ η οποιαδήποτε courier ΔΕΝ μπορεί να συμβεί αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...