Προς το περιεχόμενο

Η Apple ξεπερνά τη Samsung για πρώτη φορά σε παγκόσμιες αποστολές smartphone


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Τι εννοείς φίλε ;;

Πρέπει να πας στις ρυθμίσεις τις γενικές γιατί το app δεν έχει επιλογή. Δεν μιλάω για τα βασικά κάμερες και τέτοια αλλά όλες τις επιλογές που έχει.

Επεξ/σία από Jts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 139
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, Jts είπε

Πρέπει να πας στις ρυθμίσεις τις γενικές γιατί το app δεν έχει επιλογή. Δεν μιλάω για τα βασικά κάμερες και τέτοια αλλά όλες τις επιλογές που έχει.

Τι δεν μπορείς να κανείς δηλαδή από το App ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Τι δεν μπορείς να κανείς δηλαδή από το App ;

Τίποτα από τις ρυθμίσεις στο settings--->camera.

Ενώ το android έχει επιλογή μέσα απ'το app. Λεπτομέρεια αλλά τραγικό μου φαίνεται εν έτη 2024.

Βασικά πέραν του face ID αν σε βολεύει, τις μονοπωλιακές εφαρμογές τις apple και το οικοσύστημα δεν έχει τίποτα καλύτερο απ'τα flagship android, ούτε τα software updates πλέον.

Άντε πες αν σε ενδιαφέρει πολύ το βίντεο ή το Dolby vision.

Επεξ/σία από Jts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Jts είπε

Τίποτα από τις ρυθμίσεις στο settings--->camera.

Ενώ το android έχει επιλογή μέσα απ'το app. Λεπτομέρεια αλλά τραγικό μου φαίνεται εν έτη 2024.

Τραγικό είναι να μην ξέρεις το 2024 αν αυτό που γράφεις ισχύει η όχι φίλε .

 Φιλικά στο λέω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Τραγικό είναι να μην ξέρεις το 2024 αν αυτό που γράφεις ισχύει η όχι φίλε .

 Φιλικά στο λέω 

Δεν φταίω εγώ που δεν ξέρεις ότι υπάρχουν και άλλες επιλογές.

Φιλικά στο λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Jts είπε

Δεν φταίω εγώ που δεν ξέρεις ότι υπάρχουν και άλλες επιλογές.

Φιλικά στο λέω.

Θα συνεχίσουμε να παίζουμε την κολοκυθιά η θα μου πεις εκτός από το «τίποτα» τι δεν μπορώ να κάνω από το App που πρέπει να μπω ρυθμίσεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Chris_BMW said:

Θα συνεχίσουμε να παίζουμε την κολοκυθιά η θα μου πεις εκτός από το «τίποτα» τι δεν μπορώ να κάνω από το App που πρέπει να μπω ρυθμίσεις ;

Αυτές τις ρυθμίσεις εννοεί..

 

IMG_6442.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Chris_BMW said:

Θα συνεχίσουμε να παίζουμε την κολοκυθιά η θα μου πεις εκτός από το «τίποτα» τι δεν μπορώ να κάνω από το App που πρέπει να μπω ρυθμίσεις ;

'Eχεις ανοιχτή την κάμερα και θες να τραβήξεις βίντεο, άλλαξε ανάλυση από 720p  30fps σε 1080p  30fps ή 60fps. Μπόρείς? Όχι, αυτό εννοεί, ότι πρέπει να βγεις από το app και να πας στα settings

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, frost_jk είπε

'Eχεις ανοιχτή την κάμερα και θες να τραβήξεις βίντεο, άλλαξε ανάλυση από 720p  30fps σε 1080p  30fps ή 60fps. Μπόρείς? Όχι, αυτό εννοεί, ότι πρέπει να βγεις από το app και να πας στα settings

Ναι μπορείς.

 Άλλο ;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, niar71 είπε

Τα πολλά λόγια είναι φτώχια. Όποιος περάσει στο οικοσύστημα της Apple δεν γυρίζει πίσω. Και για να τελειώνουμε για πείτε μου ένα android κινητό που παίρνει για 7 χρόνια κάθε χρόνο το τελευταίο λειτουργικό με όλες τις ενημερώσεις ασφαλείας; Τα υπόλοιπα για κάμερες ηχεία κτλ είναι για να γίνεται κουβέντα. Πλέον αυτό που μετράει είναι η ασφάλεια._

Αν μετράει η ασφάλεια μόνο πάρε ένα ασπρόμαυρο.  

Πόσοι κρατάνε κινητο 4 χρόνια και βαλε; 

Να πάρω το 2024 το μεταχειρισμένο iphone 7 plus να μου καλύψει ποια αναγκη; Την ομιλια; Η τεχνολογία προχωράει, οι μπαταρίες μεγαλώνουν,  δεν αλλάζουν μόνο κάθε χρόνο και έγινε καινούριο το κινητό. Και φυσικά μετράνε και οι κάμερες και τα ηχεία και ότι άλλο δεν πρόλαβες να γράψεις. 

Το sasmung Galaxy 24 ultra θα έχει ενημερώσεις για 7 χρόνια .. 

Έχω ήδη το s23 ultra, και αν και μπορώ να το κρατήσω μέχρι το 2027 λογικά, το σκέφτομαι ήδη να αγοράσω το s24 ultra και ας μην έκλεισα ακόμη χρόνο. 

Και όχι apple ενώ μπορώ,  από αντίδραση δεν παίρνω λόγο των περιορισμών που έχει σαν λειτουργικό,  και δευτερεύων επειδή, συμφωνώ με το άρθρο, το έχουν όλοι πλέον, από το δημοτικό έως μεγάλες ηλικίες, έχουν όλοι apple εκεί έξω.   Και παίζει και οι περισσότεροι που έχουν κινητά της apple εκεί έξω να μην έχουν το οικοσύστημα γενικά της apple όπως Mac κλπ. Η μικρή μου ανηψια γυμνασίου θέλει iphone γιατί έτσι. Προτιμώ να πάρω ένα ακριβό xiaomi πχ 13 ultra η κάποιο fold 4, παρά apple. Φυσικά το έχω σκοπό να περάσω για ένα διάστημα από apple μεριά κάποτε, αλλά ξέρω μέσα μου ότι θα πάρει πόδι σύντομα.

Πρόσφατα αγόρασα από μέλος εδώ μέσα το huawei mate 20x . Κινητό του 2018! Το έχω σαν δεύτερο. Θηρίο ακόμα και σήμερα,  και η μπαταρία αν και δεν το περίμενα με τόσα χρόνια στη πλάτη του, τέρας! Ε, όσο και αν το θέλω να το κυκλοφορώ, δεν μπορεί να κάνει όσα μπορεί το s23 ultra. Η τεχνολογία προχωράει. Έχω και κάποια nokia στη συλλογή μου από το 2003, γιατί να βγω έξω με αυτα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, koutsis είπε

Εκτός από τη Google και τα pixel ποιά αλλά android είναι πολύ καλύτερα από τα samsung?🤔

Πόσα Pixel έχεις δει να κυκλοφορούν γύρω σου? Αγοράζουν όλοι Apple και Samsung κυρίως γιατί είμαστε πλάσματα μιμητικά. Επίσης γιατί το marketing τους διαθέτει μεγάλα ποσά (από τις πωλήσεις) και κάνει δουλειά. Πόσοι έχουν γνώσεις και κοιτούν specs? Ισχύει όχι μόνο για τηλέφωνα, αλλά αυτοκίνητα, ρούχα κλπ.

Επεξ/σία από CyanBlue
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Jts είπε

Να αλλάξεις τύπο αρχείου αποθήκευσης βίντεο ένα απλό παράδειγμα.

Τώρα σοβαρά μιλάς ;;

 Το θεωρείς αυτό στο κάμερα App απαραίτητο ;;

 Μάγκες θέλετε να γραψετε κάτι τουλάχιστον γράψτε κάτι που έχει ουσία .

 Το ΜΟΝΟ που δεν μπορώ να κάνω στο κάμερα app αλλά ούτε μου δίνει τέτοια επιλογή στις ρυθμίσεις και έχει ουσία είναι να κάνω pause το βίντεο ενώ καταγράφει και να συνεχίσω μετά ..

 αυτό είναι η ΜΟΝΗ σοβαρή έλλειψη

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, CyanBlue είπε

Πόσα Pixel έχεις δει να κυκλοφορούν γύρω σου? Αγοράζουν όλοι Apple και Samsung κυρίως γιατί είμαστε πλάσματα μιμητικά. Επίσης γιατί το marketing τους διαθέτει μεγάλα ποσά (από τις πωλήσεις) και κάνει δουλειά. Πόσοι έχουν γνώσεις και κοιτούν specs? Ισχύει όχι μόνο για τηλέφωνα, αλλά αυτοκίνητα, ρούχα κλπ.

Έχει καλή αύξηση σε market share η google πάντως, βέβαια θέλει αρκετά να φτάσει Samsung/Apple αλλά αυτές είναι αρκετά περισσότερα χρόνια στην αγορά.

2 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Τώρα σοβαρά μιλάς ;;

 Το θεωρείς αυτό στο κάμερα App απαραίτητο ;;

 Μάγκες θέλετε να γραψετε κάτι τουλάχιστον γράψτε κάτι που έχει ουσία .

 Το ΜΟΝΟ που δεν μπορώ να κάνω στο κάμερα app αλλά ούτε μου δίνει τέτοια επιλογή στις ρυθμίσεις και έχει ουσία είναι να κάνω pause το βίντεο ενώ καταγράφει και να συνεχίσω μετά ..

 αυτό είναι η ΜΟΝΗ σοβαρή έλλειψη

Εσύ δεν διαβάζεις και τρολάρεις κιόλας.

Είπα ξεκάθαρα λεπτομέρεια αλλά μου φαίνεται τραγικό ότι δεν έχεις πρόσβαση σε όλα τα settings απ'το app.

Βέβαια όταν έχεις συνηθίσει σε apple που πρέπει να πηγαίνεις στα setting για κάθε app setting λογικό να μην σου φαίνεται περίεργο.

Επεξ/σία από Jts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...