Προς το περιεχόμενο

Πλαστογράφηση συμβολαίου από N**a


Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από antopro,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Είχα εδώ και κάποια χρόνια συμβόλαιο με παροχο τηλεφωνίας/ιντερνετ και τηλεοραση. Το συμβόλαιο μου έληξε το Γεναρη του '23. Μέχρι το φθινόπωρο με καλέσανε κάποιες φορές για να κάνω ανανέωση, αλλά αρνήθηκα γιατί υπήρχε πιθανότητα να μετακομίσω. Το Δεκέμβρη μετακόμισα και πήγα σε κατάστημα N**a να κάνω διακοπή των υπηρεσίων και με ενημέρωσαν πως υπάρχει ρήτρα γιατί το συμβόλαιο μου ανανεώθηκε 31 Οκτώβρη 2023 για 24 μήνες.

Ζήτησα από την εξυπήρετηση πελατών να μου στείλουν το "υπογεγραμμένο συμβόλαιο" καθώς και οποιοδήποτε έγγραφο ή ηχογράφηση αποδεικνύει τη συναίνεση μου στην ανανέωση, καθώς ουδέποτε συμφώνησα τηλεφωνικά ούτε υπέγραψα σε κάποιο κατάστημα.

Μετά απο 2 μέρες μου έστειλαν υπογεγραμμένα συμβόλαια με άκυρη υπογραφή, που δεν είναι, ούτε έχει σχέση με τη δική μου. Ηχογράφηση προφανώς δεν έστειλαν.

Τους ενημέρωσα ότι πρόκειται για πλαστογράφηση και ότι δεν έχω συνεναίσει και θα προχωρήσω σε καταγγελία και μήνυση κτλ.

Με πήραν σήμερα τηλέφωνο και μου είπαν ότι δε μπορούν να κάνουν κάτι απο τη στιγμή που υπάρχει υπογεγραμμένο συμβόλαιο και αν θέλω να παω σε γραφολόγο!!!

Στο τηλέφωνο τη μία μου είπαν ότι το συμβόλαιο έγινε σε κατάστημα (αλλά δε μου είπαν σε ποιο), ενώ μετά μου είπαν ότι έγινε τηλεφωνικά

Δε ξέρω αν είχε κάποιος αντίστοιχο θέμα, δε ξέρω πως να προχωρήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 hours ago, antopro said:

Καλησπέρα,

Είχα εδώ και κάποια χρόνια συμβόλαιο με παροχο τηλεφωνίας/ιντερνετ και τηλεοραση. Το συμβόλαιο μου έληξε το Γεναρη του '23. Μέχρι το φθινόπωρο με καλέσανε κάποιες φορές για να κάνω ανανέωση, αλλά αρνήθηκα γιατί υπήρχε πιθανότητα να μετακομίσω. Το Δεκέμβρη μετακόμισα και πήγα σε κατάστημα N**a να κάνω διακοπή των υπηρεσίων και με ενημέρωσαν πως υπάρχει ρήτρα γιατί το συμβόλαιο μου ανανεώθηκε 31 Οκτώβρη 2023 για 24 μήνες.

Ζήτησα από την εξυπήρετηση πελατών να μου στείλουν το "υπογεγραμμένο συμβόλαιο" καθώς και οποιοδήποτε έγγραφο ή ηχογράφηση αποδεικνύει τη συναίνεση μου στην ανανέωση, καθώς ουδέποτε συμφώνησα τηλεφωνικά ούτε υπέγραψα σε κάποιο κατάστημα.

Μετά απο 2 μέρες μου έστειλαν υπογεγραμμένα συμβόλαια με άκυρη υπογραφή, που δεν είναι, ούτε έχει σχέση με τη δική μου. Ηχογράφηση προφανώς δεν έστειλαν.

Τους ενημέρωσα ότι πρόκειται για πλαστογράφηση και ότι δεν έχω συνεναίσει και θα προχωρήσω σε καταγγελία και μήνυση κτλ.

Με πήραν σήμερα τηλέφωνο και μου είπαν ότι δε μπορούν να κάνουν κάτι απο τη στιγμή που υπάρχει υπογεγραμμένο συμβόλαιο και αν θέλω να παω σε γραφολόγο!!!

Στο τηλέφωνο τη μία μου είπαν ότι το συμβόλαιο έγινε σε κατάστημα (αλλά δε μου είπαν σε ποιο), ενώ μετά μου είπαν ότι έγινε τηλεφωνικά

Δε ξέρω αν είχε κάποιος αντίστοιχο θέμα, δε ξέρω πως να προχωρήσω.

Μου έχουν ανανεώσει και εμένα σιωπηρά συμβόλαιο double play αλλά επειδή είχαμε αποφασίσει ότι θα κρατήσουμε την υπηρεσία δεν έκανα μανούρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μηπως υπάρχει στο συμβολαιο ορος που λεει οτι "αν περασει χ χρονος και κανετε χρηση υπηρεσιων ισοδυναμεί με αποδοχη....¨"

 

κατα τα αλλα δε μου κανει εντυπωση που αυτη εταιρια δεν εχει στειλει καν το συμβολαιο και εχει βαλει υπογραφη αλλου

Δεν εφαρμόζει τους νομος και σε αλλα πραγματα η Νοβα και κανεις δεν της κανει τιποτα

 

υγ

δεν ειναι πλαστογαρφιση συμβολαιου Αυτο το κανει πελατης, ουτε πλαστογραφιση υπογραφης αφου δεν ειναι η δικη σου υπογραφη που την εβαλε αλλος.
ΕΙναι  υπογραφη αλλου σε κανονικο συμβολαιο

Επεξ/σία από stamka
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε αμα η υπογραφη στο συμβολαιο που σου παρουσιαζουν δεν ειναι δικη σου τοτε ειναι καραμπινατη πλαστογραφια. Μπορεις να υποβαλεις μήνυση με ολα τα σχετικα αποδεικτικα στοιχεια. Επισης μπορεις να τους κανεις αγωγη για αποζημίωση. Σου συνιστω να απευθυνθεις σε δικηγορο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η δικη θα γινει σε 5-8 χρονια και το κοστος δικηγορου θα ειναι σιγουρα παραπανω απο 250.€ που εχει το συμβολαιο 24 μηνες....

Δεν ειναι χαζοι στη Νοβα .... ολοκληρο νομικο τμημα υπαρχει που ασχολείτε με τετοια καθε μερα

(πολλα ειναι αλλα οχι χαζοι....)

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι μου λέει ότι αν κάνεις καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή (ή όπως αλλιώς λέγεται) και στην αρχή τηλεπικοινωνιών (ή όπως αλλιώς λέγεται επίσης), θα στο τερματίσουν χωρίς πολλά-πολλά.

Για αποζημίωση, καθώς και το ενδεχόμενο ύψος αυτής, μάλλον μόνο δικηγόρος θα σε διαφωτίσει. Δικηγόρος όμως, όχι δικησκόρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην πας σε δικηγόρο. Πάνε σε αστυνομικό τμήμα με τα εν λόγω συμβόλαια και ζήτησε να ενημερωθεί άμεσα ο εισαγγελέας. Η πλαστογράφηση υπογραφής είναι ποινικό αδίκημα. Δεν χρειάζεται καν δικηγόρος. Πρώτα σε αστυνομικό τμήμα. Μετά δικηγόρος και κάνεις φυσικά και αγωγή. 

Επεξ/σία από tilaverboy
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η δικη θα γινει σε 5-8 χρονια και το κοστος δικηγορου θα ειναι σιγουρα παραπανω απο 250.€ που εχει το συμβολαιο 24 μηνες....

παιδια αυτα που προτείνεται σε αλλους εσεις θα τα κανατε ?

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, stamka είπε

και η δικη θα γινει σε 5-8 χρονια και το κοστος δικηγορου θα ειναι σιγουρα παραπανω απο 250.€ που εχει το συμβολαιο 24 μηνες....

παιδια αυτα που προτείνεται σε αλλους εσεις θα τα κανατε ?

Εγώ προσωπικά ναι. Δεν χρειάζεται να γίνει άμεσα η δίκη αν έχει πλαστογραφηθεί υπογραφή είναι από μόνο του ποινικό αδίκημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, tilaverboy είπε

Εγώ προσωπικά ναι. Δεν χρειάζεται να γίνει άμεσα η δίκη αν έχει πλαστογραφηθεί υπογραφή είναι από μόνο του ποινικό αδίκημα.

εκτος και ΑΝ ειναι μεσα στους ορους του συμβολαιο αναφερει οτι σε αγορα μεσο διαδικτιου μετα την χρηση της υπηρεσιας αποδεχεσαι τους ορους αυτοματα και δεν χρειαζεται υπογραφη
επισης πλαστογραφια υπογραφης ειναι οταν καποιος κανει αντι για εσενα την δικη σου υπογραφη κατι που δεν εχει συμβει Αρα δεν υπαρχει πλαστογραφια αλλα λαθος θα υποστηριξη το νομικο τμημα

οποτε με δικηγοριστικες μ...... και τα ψιλα γραμματα που που εχει κανει ολοκληρο νομικο τμημα και για αυτο ειναι τοσες σελιδες  βρεθεις να πληρωνεις το δικηγορο σου και τα δικοσημα και χασεις και την δικη στο τελος

 

φυσικα ο καθενας κανει οπως νομιζει

Επεξ/σία από stamka
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, stamka είπε

εκτος και ΑΝ ειναι μεσα στους ορους του συμβολαιο αναφερει οτι σε αγορα μεσο διαδικτιου μετα την χρηση της υπηρεσιας αποδεχεσαι τους ορους αυτοματα και δεν χρειαζεται υπογραφη
επισης πλαστογραφια υπογραφης ειναι οταν καποιος κανει αντι για εσενα την δικη σου υπογραφη κατι που δεν εχει συμβει

οποτε με δικηγοριστικες μ...... και τα ψιλα γραμματα που που εχει κανει ολοκληρο νομικο τμημα και για αυτο ειναι τοσες σελιδες  βρεθεις να πληρωνεις το δικηγορο σου και τα δικοσημα και χασεις και την δικη στο τελος

 

φυσικα ο καθενας κανει οπως νομιζει

Μα ο παραπάνω γράφει ότι η υπογραφή δεν είναι δικιά του. Εφόσον δεν υπέγραψε και υπέγραψε άλλος έναντι αυτού το συμβόλαιο και νομικά είναι παράνομο και μιλάμε για πλαστογραφία. Το αν έχει ή δεν έχει νομικό τμήμα η nova δεν έχει να λέει. Όλους μας εκπροσωπεί κάποια δικηγόρος. Δεν έχει να λέει.

Επεξ/σία από tilaverboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tilaverboy είπε

Μα ο παραπάνω γράφει ότι η υπογραφή δεν είναι δικιά του. Εφόσον δεν υπέγραψε και υπέγραψε άλλος έναντι αυτού το συμβόλαιο και νομικά είναι παράνομο και μιλάμε για πλαστογραφία.

ακριβως ΔΕΝ ειναι η δικη του υπογραφη
πλαστογραφια υπογραφης ειναι αν ηταν η δικη του υπογραφη και δεν την ειχε βαλει αυτος

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stamka είπε

ακριβως ΔΕΝ ειναι η δικη του υπογραφη
πλαστογραφια υπογραφης ειναι αν ηταν η δικη του υπογραφη και δεν την ειχε βαλει αυτος

Φίλτατε όταν αναφέρει το όνομα κάποιου με τα στοιχεία του αριθμό δελτίου ταυτότητας και βάλει κάποιος άλλος υπογραφή έναντι αυτουνού χωρίς να υπάρχει κάποια εξουσιοδότηση μιλάμε για πλαστογραφία είναι απλό το θέμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αρα δεν υπαρχει κανενα θεμα πλαστογραφισης υπογραφης
παμε παρακατω
στο συμβολαιο τωρα
ΑΝ ειναι μεσα στους ορους του συμβολαιου αναφερει οτι σε αγορα μεσο διαδικτιου μετα την χρηση της υπηρεσιας αποδεχεσαι τους ορους αυτοματα και δεν χρειαζεται υπογραφη πχ οταν εγω κανω ασφαλεια για το αυτοκινητο διαδικτιακα ΔΕΝ υπογραφο πουθενα αλλα αποδεχομαι τους ορους κατι που αντιστοιχεί σε υπογραφη Ειναι συμβολαιο ασφαλισης
το συμβολαιο ειναι κανονικοτατο χωρις την δικη μου υπογραφη
Με την χρηση αποδεχεσαι τους ορους

δεν θα πω περισσοτερα οκ

 

Επεξ/σία από stamka
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, stamka είπε

αρα δεν υπαρχει κανενα θεμα πλαστογραφισης υπογραφης
παμε παρακατω
στο συμβολαιο τωρα
ΑΝ ειναι μεσα στους ορους του συμβολαιου αναφερει οτι σε αγορα μεσο διαδικτιου μετα την χρηση της υπηρεσιας αποδεχεσαι τους ορους αυτοματα και δεν χρειαζεται υπογραφη πχ οταν εγω κανω ασφαλεια για το αυτοκινητο διαδικτιακα ΔΕΝ υπογραφο πουθενα αλλα αποδεχομαι τους ορους κατι που αντιστοιχεί σε υπογραφη
το συμβολαιο ειναι κανονικοτατο χωρις την δικη μου υπογραφη

Είναι δυνατόν; Δηλαδή άλλος να χρησιμοποιήσει την υπογραφή μου και θα βάλει τα στοιχεία μου και δεν αποτελεί μέσο πλαστοπροσωπίας και πλαστογραφίας; Περιμένω να μου δείξετε το έγγραφο που γράφει ότι δεν είναι προϊόν πλαστογραφίας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...