Προς το περιεχόμενο

Πλαστογράφηση συμβολαίου από N**a


Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από antopro,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο ανθρωπος τα εξηγει μια χαρα, βασει του ορου που αναφέρει , αν υπαρχει ο παρακατω ορος τοτε απλα μεταφέρει την ευθυνη στον πελατη και λεει αν δε το κοψεις εσυ με ενεργεια σου τοτε με τους ιδιους ορους θα ανανεωθει.. και τον αντιστοιχο τιμοκαταλογο της περιοδου της ανανεωσης  και σχετικά με την υπογραφη εξηγει οτι πλαστογραφια ειναι οταν καποιος αντιγραψει την υπογραφη σου και τη βαλει καπου οχι οταν ενα εγγραφο με τα στοιχεια σου εχει μια ασχετη υπογραφη… ο stamka ειναι γνωστης νομικων θεματων ισως και νομικος αλλα ασχέτως με αυτο, εχει δικιο απολυτο σε οτι γραφει και το επιχειρημα του για το κοστος και δικαστηρια επισης ειναι βασιμο. Νομικα τμηματα εχουν οι εταιρίες αυτες, το εχουν καλυψει το θεμα και τζαμπα θα τρεχει καποιος και θα πληρωνει κιολας! Αποψη μου  

17 ώρες πριν, stamka είπε

ΑΝ ειναι μεσα στους ορους του συμβολαιο αναφερει οτι σε αγορα μεσο διαδικτιου μετα την χρηση της υπηρεσιας αποδεχεσαι τους ορους αυτοματα και δεν χρειαζεται υπογραφη
επισης πλαστογραφια υπογραφης ειναι οταν καποιος κανει αντι για εσενα την δικη σου υπογραφη κατι που δεν εχει συμβει Αρα δεν υπαρχει πλαστογραφια αλλα λαθος θα υποστηριξη το νομικο τμημα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι λέτε ρε παιδιά;

Λέει, ο κάτωθι υπογεγραμμένος τάδε, υπάρχει άσχετη υπογραφή και δεν είναι πλαστογραφία;

Και επειδή ναι, κάνουν πολλά στην τέτοια, αλλά δεν νομίζω ότι φτάνουν κι εκεί, πιο πιθανό να το έκανε απελπισμένος υπάλληλος, από τρίτη εταιρεία πωλήσεων και να το έστειλαν στην εταιρεία τηλεπικοινωνιών.

Και η τέτοια, παρέλαβε ένα συμβόλαιο και λέει ότι τώρα άλλαξε γνώμη ο πελάτης και λέει μπαρούφες.

Φουλ καταγγελίες παντού και συμβουλή από σχετικό δικηγόρο, imho.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, trelomam είπε

Ο ανθρωπος τα εξηγει μια χαρα, βασει του ορου που αναφέρει , αν υπαρχει ο παρακατω ορος τοτε απλα μεταφέρει την ευθυνη στον πελατη και λεει αν δε το κοψεις εσυ με ενεργεια σου τοτε με τους ιδιους ορους θα ανανεωθει.. και τον αντιστοιχο τιμοκαταλογο της περιοδου της ανανεωσης  και σχετικά με την υπογραφη εξηγει οτι πλαστογραφια ειναι οταν καποιος αντιγραψει την υπογραφη σου και τη βαλει καπου οχι οταν ενα εγγραφο με τα στοιχεια σου εχει μια ασχετη υπογραφη… ο stamka ειναι γνωστης νομικων θεματων ισως και νομικος αλλα ασχέτως με αυτο, εχει δικιο απολυτο σε οτι γραφει και το επιχειρημα του για το κοστος και δικαστηρια επισης ειναι βασιμο. Νομικα τμηματα εχουν οι εταιρίες αυτες, το εχουν καλυψει το θεμα και τζαμπα θα τρεχει καποιος και θα πληρωνει κιολας! Αποψη μου  

 

Δηλαδή εγώ που είμαι οδοντίατρος μπορεί ο καθένας να πάρει το χαρτί το δικό μου να δώσει μία άλλη γνωμάτευση και να βάλει υπογραφή παιδιά τι λέτε δεν ξέρω νομίζω ότι έχετε περάσει σε επίπεδο το οποίο δεν είναι κατανοητό. Άρα λογικά εσένα άμα πάρω ένα δάνειο στο όνομά σου και βάλω μια άλλη τζίφρα και σε βάλω να το πληρώνεις εσύ δε σε πειράζει έτσι δεν είναι;

Επεξ/σία από tilaverboy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πρωτα διαβστε με σκοπο να κατανοήσετε και οχι να απαντήσετε

λεω για ακομα κια φορα αλλα δεν θελετε να κατανοήσετε.... πλαστογραφια ειναι αν αλλος βαλει την δικη σου υπογραφη. Δεν εχει βαλει κανεις την δικη του υπογραφη

 

ενημερωθείτε για το πως γινονται τα συμβολαια διαδικτιακα η τηλεφωνικα δλδ χωρις την παρουσια πελατη αρα και χωρις δυνατοτητα υπογραφης

ειπα ακομα και πααραδειγμα συμβολαιου πχ αγορασα συμβολαιο για την ασφαλεια την αυτοκινητου μου Δεν εχει την υπογραφη μου πουθενα και ειναι εγκυρο

 

Με την λογικη που λετε τοτε αφου δεν εχει υπογραψει ο πελατης τοτε δεν εχει δικαιωμα να διαμαρτυρεται γιατι δεν εχει εγκυρο συμβολαιο, κακος δλδ του δινουν ιντερνετ αφου δεν εχει υπογραψει , δε μπορει να ζητηση τιποτα γιατι δεν εχει συβολαιο .....

Το μονο παρατυπο ειναι οτι δεν του εστειλαν το συμβολαιο που ειναι υποχρεωτικο

ΞΑΝΑΛΕΩ
ενημερωθείτε για το πως γινονται τα συμβολαια διαδικτιακα Υπογραφει αυτος που διαχειριστηκε το συμβολαιο και αυτος που κανει αποχη ορων αυτοματα (υπαρχει δικαιωμα υπαναχωρησης νομιζω 15 μερες ξαναλεω μονο για τα διαδικτιακα. Σε κατασημα υπογραφει κανονικα ο πελατης και δεν εχει και δικαιωμα υπαναχωρισης)

 

αυτος ειναι και ο λογος που δεν υπαρχει κανενας να εχει κανει μήνυση για τετοιο λογο

οποιος θελει ας κανει δεν του λεω οχι Δικαιωμα του

Επεξ/σία από stamka
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, stamka είπε

πρωτα διαβστε με σκοπο να κατανοήσετε και οχι να απαντήσετε

λεω για ακομα κια φορα αλλα δεν θελετε να κατανοήσετε.... πλαστογραφια ειναι αν αλλος βαλει την δικη σου υπογραφη. Δεν εχει βαλει κανεις την δικη του υπογραφη

 

ενημερωθείτε για το πως γινονται τα συμβολαια διαδικτιακα η τηλεφωνικα δλδ χωρις την παρουσια πελατη αρα και χωρις δυνατοτητα υπογραφης

ειπα ακομα και πααραδειγμα συμβολαιου πχ αγορασα συμβολαιο για την ασφαλεια την αυτοκινητου μου Δεν εχει την υπογραφη μου πουθενα και ειναι εγκυρο

 

Με την λογικη που λετε τοτε αφου δεν εχει υπογραψει ο πελατης τοτε δεν εχει δικαιωμα να διαμαρτυρεται γιατι δεν εχει εγκυρο συμβολαιο, κακος δλδ του δινουν ιντερνετ αφου δεν εχει υπογραψει , δε μπορει να ζητηση τιποτα γιατι δεν εχει συβολαιο .....

Το μονο παρατυπο ειναι οτι δεν του εστειλαν το συμβολαιο που ειναι υποχρεωτικο

ΞΑΝΑΛΕΩ
ενημερωθείτε για το πως γινονται τα συμβολαια διαδικτιακα Υπογραφει αυτος που διαχειριστηκε το συμβολαιο και αυτος που κανει αποχη ορων αυτοματα (υπαρχει δικαιωμα υπαναχωρησης νομιζω 15 μερες ξαναλεω μονο για τα διαδικτιακα. Σε κατασημα υπογραφει κανονικα ο πελατης και δεν εχει και δικαιωμα υπαναχωρισης)

 

αυτος ειναι και ο λογος που δεν υπαρχει κανενας να εχει κανει μήνυση για τετοιο λογο

οποιος θελει ας κανει δεν του λεω οχι Δικαιωμα του

Ένα αρχείο προς απόδειξη των λεγόμενων σας για το τι είναι πλαστογραφία;

 

 

http://www.cylaw.org/nomoi/enop/non-ind/0_154/division-ddf1a665e7-0646-4d80-b28a-997a7bdbd466.html 

 

 

 

Μα αφού λέει ότι η υπογραφή δεν είναι δικιά του. Αλλά είναι δικιά του τελικά; Αφού γράφει ξεκάθαρα ότι δεν είναι δικιά του. Γιατί τρελένεστε; Υπάρχει και η αστυνομία και ο εισαγγελέας. Δεν είναι κακό και δεν καταλαβαίνω γιατί νευριάζετε.

Επεξ/σία από tilaverboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

@stamka πες μου ότι δουλεύεις στην συγκεκριμένη ή παρόμοια εταιρεία, και κάνετε ίδιες λαμογιες, χωρίς να μου πεις ότι δουλεύεις σε ίδια ή παρόμοια εταιρεία, και κάνετε ίδιες λαμογιες!!!

Ts, όπως είπαν και οι άλλοι, αστυνομικό τμήμα, μήνυση, αγωγή. 

Θα βγάλεις καλό χαρτζιλίκι. Μην το αφήσεις έτσι.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, tilaverboy είπε

Ένα αρχείο προς απόδειξη των λεγόμενων σας για το τι είναι πλαστογραφία;

 

 

http://www.cylaw.org/nomoi/enop/non-ind/0_154/division-ddf1a665e7-0646-4d80-b28a-997a7bdbd466.html 

 

 

 

Μα αφού λέει ότι η υπογραφή δεν είναι δικιά του. Αλλά είναι δικιά του τελικά; Αφού γράφει ξεκάθαρα ότι δεν είναι δικιά του. Γιατί τρελένεστε; Υπάρχει και η αστυνομία και ο εισαγγελέας. Δεν είναι κακό και δεν καταλαβαίνω γιατί νευριάζετε.

φιλε μου το λινκ τα λεει πολυ σωστα μαθε επισης τι ισχυει για διαδικτιακη αγορα και συμβολαια και υπογραφες

δεν εχεις καταλαβει καποια πραγματα και δεν θελεις

επιμενεις οτι υπαρχει πλαστογραφια ενω δεν υπαρχει

κανε μήνυση και οτι αλλο νομιζεις Θα εισαι ο πρωτος παγκοσμιος αλλα οκ Οπως λεει και αλλος θα βγαλεις και λεφτα..... πηγαινε στο τμημα κανε μυηση και θα σου απαντησουν και εκει....

Δεν εχω να προσθεω κατι αλλο αρκετα ασχοληθηκα με ενα θεμα που δεν υπαρχει και ξερετε και πιο πολλα απο ενα ολοκληρο νομικο τμημα εταιριας

Επεξ/σία από stamka
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, stamka said:

φιλε μου το λινκ τα λεει πολυ σωστα μαθε επισης τι ισχυει για διαδικτιακη αγορα και συμβολαια και υπογραφες

δεν εχεις καταλαβει καποια πραγματα και δεν θελεις

επιμενεις οτι υπαρχει πλαστογραφια ενω δεν υπαρχει

κανε μήνυση και οτι αλλο νομιζεις Θα εισαι ο πρωτος παγκοσμιος αλλα οκ Οπως λεει και αλλος θα βγαλεις και λεφτα..... πηγαινε στο τμημα κανε μυηση και θα σου απαντησουν και εκει....

Δεν εχω να προσθεω κατι αλλο αρκετα ασχοληθηκα με ενα θεμα που δεν υπαρχει και ξερετε και πιο πολλα απο ενα ολοκληρο νομικο τμημα εταιριας

Θες να σου πω τι έγινε στη δική μου περίπτωση με τον ΟΤΕ? Και αυτοί το ίδιο είχαν κάνει. Μου ανανέωσαν συμβόλαιο χωρίς καμία ενημέρωση. Nα δεις τι ωραία που λύθηκαν όλα , όταν τους ζήτησα να μου στείλουν την απάντηση γραπτά. Με άφησαν να φύγω, και μου ζήτησαν και συγνώμη (ήμουν μικρός τότε, φοιτητής, και δεν με έκοψε να τους τρέξω). Και ο όρος για την "αυτόματη"ανανέωση συμβολαίου είναι καταχρηστικός. Αν είναι έτσι , να βάλουν και όρο, "αν συνεχίσεις να χρησιμοποιείς την υπηρεσία για 2 βδομάδες μετά το πέρας του συμβολαίου, σου παίρνουμε το σπίτι".

Και το "νομικό τμήμα" που μας έχεις ζαλίσει ότι υπάρχει, ή είναι ένας ασκούμενος με έναν λογιστή (και πολλές φορές μόνο λογιστής) ή πληρώνουν για εξωτερικό συνεργάτη.

Το αναφέρεις, σαν να έχουν καμία στρατιά από δικηγόρους, λες και είμαστε στο suits.!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες πρωτον δεν ισχυει ΚΑΜΙΑ αυτοματη ανανεωση, τετοιοι οροι ειναι ακυροι και καταχρηστικοι. Δευτερον,  οταν γινεται ηλεκτρονικα ενα συμβολαιο ειτε σου στελνουν εμαιλ κ γραφεις οτι το αποδεχεσαι, ειτε σου στελνουν λινκ στο κινητο κ το αποδεχεσαι απο εκει, ειτε με ηχογραφημενη κληση, τελευταιο σεναριο ειναι τηλεφωνικη κληση κ τα συμβολαια κ υπογραφη σε κουριερ. Δεν εχει γινει τπτ απο τα παραπανω στον TS οποτε δεν καταλαβαινω τι ακριβως συζηταμε. 

επισης σε οσους δεν το προσεξαν (ή δεν ηθελαν να το προσεξουν...) του ειπαν:

 

Με πήραν σήμερα τηλέφωνο και μου είπαν ότι δε μπορούν να κάνουν κάτι απο τη στιγμή που υπάρχει υπογεγραμμένο συμβόλαιο και αν θέλω να παω σε γραφολόγο!!!

Στο τηλέφωνο τη μία μου είπαν ότι το συμβόλαιο έγινε σε κατάστημα (αλλά δε μου είπαν σε ποιο), ενώ μετά μου είπαν ότι έγινε τηλεφωνικά

Που σε συναρτηση με αυτα που γραφω ανωθεν ειναι πλαστογραφια οσο δεν παει. Στα δικα μου συμβολαια που η ανανεωση του συμβολαιου εχει γινει με εναν απο τους ανωθεν τροπους, δεν εχει ΚΑΜΙΑ υπογραφη τριτου αλλα ενα Χ στο σημειο που υπογραφεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηγορος του καταναλωτη Ειναι τζαμπα ....γινετε διαδικτυακα η καταγγελεια ....και μολις τους παει η καταγγελεια το σκ@τ@ φτανει στη καλτσα Πιστεψτε το.....σεον Συνηγορο δεν χωραει μα και μου ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση

Καλησπέρα, επανέρχομαι στο θέμα.

Πρόκειται καθαρά για ζήτημα πλαστογραφίας, καθώς υπάρχει άλλη υπογραφή πάνω στο ονοματεπώνυμο μου.

Πέραν τούτου, αφού ξαναζήτησα επίσημα με υπεύθυνη δήλωση ηχογραφήσεις ή οποιοδήποτε άλλο υλικό που να αποδεικνύει τη συναίνεση μου, με πήραν τηλέφωνο και ακύρωσαν από μόνοι τους το συμβόλαιο ώστε να μπορέσω να προχωρήσω στη διακοπή.

Για τους λόγους που αναφέρετε δε ξέρω αν θα προχωρήσω σε μήνυση κτλ. Αλλά καλού κακού θα ρωτήσω κ δικηγόρο.

Ευχαριστώ για τις συμβουλές 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, stamka είπε

πρωτα διαβστε με σκοπο να κατανοήσετε και οχι να απαντήσετε

λεω για ακομα κια φορα αλλα δεν θελετε να κατανοήσετε.... πλαστογραφια ειναι αν αλλος βαλει την δικη σου υπογραφη. Δεν εχει βαλει κανεις την δικη του υπογραφη

 

ενημερωθείτε για το πως γινονται τα συμβολαια διαδικτιακα η τηλεφωνικα δλδ χωρις την παρουσια πελατη αρα και χωρις δυνατοτητα υπογραφης

ειπα ακομα και πααραδειγμα συμβολαιου πχ αγορασα συμβολαιο για την ασφαλεια την αυτοκινητου μου Δεν εχει την υπογραφη μου πουθενα και ειναι εγκυρο

 

Με την λογικη που λετε τοτε αφου δεν εχει υπογραψει ο πελατης τοτε δεν εχει δικαιωμα να διαμαρτυρεται γιατι δεν εχει εγκυρο συμβολαιο, κακος δλδ του δινουν ιντερνετ αφου δεν εχει υπογραψει , δε μπορει να ζητηση τιποτα γιατι δεν εχει συβολαιο .....

Το μονο παρατυπο ειναι οτι δεν του εστειλαν το συμβολαιο που ειναι υποχρεωτικο

ΞΑΝΑΛΕΩ
ενημερωθείτε για το πως γινονται τα συμβολαια διαδικτιακα Υπογραφει αυτος που διαχειριστηκε το συμβολαιο και αυτος που κανει αποχη ορων αυτοματα (υπαρχει δικαιωμα υπαναχωρησης νομιζω 15 μερες ξαναλεω μονο για τα διαδικτιακα. Σε κατασημα υπογραφει κανονικα ο πελατης και δεν εχει και δικαιωμα υπαναχωρισης)

 

αυτος ειναι και ο λογος που δεν υπαρχει κανενας να εχει κανει μήνυση για τετοιο λογο

οποιος θελει ας κανει δεν του λεω οχι Δικαιωμα του

Μάλλον δεν έχεις διαβάσει καλά το πρώτο ποσό που του δείξανε ΥΠΟΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Nova έχει πολύ κακή / επιθετική πολιτική. Ειδικά τελευταίο 4μηνο που εχουν πέσει τα καράβια της όξω.. 

με καλούσαν 2 μηνες πριν τη λήξη κ τους έκανα σαφές οτι θα αποχωρήσω. 
συνεχισαν να καλούν σχεδον καθημερινά. Ζητησαν να καλεσουν κοντα στη ληξη. 
το έκαναν σε καθημερινό βαθμό, παίρνοντας την απάντηση : έχει γίνει αίτηση φορητότητας (αληθεια) . Ζητουσαν να μαθουν πόσα θα δίνω στο νέο πάροχο κ οταν τους ειπα μια αστεία διαφορά : «α είναι μεγάλη διαφορά τα 5€ , δεν μπορούμε να το αντικρούσουμε». 
εν τέλει η διαφορά βγαίνει γύρω στα 12€ κάτω αλλα οκ. 
 

περιμένω να βγει το τελευταίο συμβόλαιο, μιας κ μου διακοψανε πληρως τις προσβασεις στο account. 
 

ελπίζω να μην δω καμιά «αυτόματη» ανανέωση 24μηνου συμβολαίου, γιατί θα τους κυνηγήσω. 
 

Πήγα κ σε καταστημα να ρωτησω αν θελουν πισω τον εξοπλισμό κ δε ξερανε να μου πουν. 

λεγανε θα ερθει sms. 
( η κοσμοτε χρεωνε καποτε 20€ για το ρουτερ αν δεν το επεστρεφες κ δεν ειναι εποχες τωρα να χαριζουμε 20€). 
 

Ξερει κανεις τι παίζει; Το δινεις; το κρατας; Κ αυτο το box κάνει τπτ; Ή άχρηστο είναι;

Επεξ/σία από vaga1um3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, vaga1um3 είπε

Η Nova έχει πολύ κακή / επιθετική πολιτική. Ειδικά τελευταίο 4μηνο που εχουν πέσει τα καράβια της όξω.. 

με καλούσαν 2 μηνες πριν τη λήξη κ τους έκανα σαφές οτι θα αποχωρήσω. 
συνεχισαν να καλούν σχεδον καθημερινά. Ζητησαν να καλεσουν κοντα στη ληξη. 
το έκαναν σε καθημερινό βαθμό, παίρνοντας την απάντηση : έχει γίνει αίτηση φορητότητας (αληθεια) . Ζητουσαν να μαθουν πόσα θα δίνω στο νέο πάροχο κ οταν τους ειπα μια αστεία διαφορά : «α είναι μεγάλη διαφορά τα 5€ , δεν μπορούμε να το αντικρούσουμε». 
εν τέλει η διαφορά βγαίνει γύρω στα 12€ κάτω αλλα οκ. 
 

περιμένω να βγει το τελευταίο συμβόλαιο, μιας κ μου διακοψανε πληρως τις προσβασεις στο account. 
 

ελπίζω να μην δω καμιά «αυτόματη» ανανέωση 24μηνου συμβολαίου, γιατί θα τους κυνηγήσω. 
 

Πήγα κ σε καταστημα να ρωτησω αν θελουν πισω τον εξοπλισμό κ δε ξερανε να μου πουν. 

λεγανε θα ερθει sms. 
( η κοσμοτε χρεωνε καποτε 20€ για το ρουτερ αν δεν το επεστρεφες κ δεν ειναι εποχες τωρα να χαριζουμε 20€). 
 

Ξερει κανεις τι παίζει; Το δινεις; το κρατας; Κ αυτο το box κάνει τπτ; Ή άχρηστο είναι;

Αν ειχες συμβολαιο πριν τη συγχωνευαη nova-wind  το κρατας, δεν το ζητανε, δλδ εγω το κρατησα, ουδεποτε μου το ζητησαν ουτε το επεστρεψα ουτε ηρθα καποιο μειλ με χρεωση, πονη λογω μη επιστροφης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Νοέμβριο έκανα συμβόλαιο και μου είπαν το κρατάς και το Router και το TV Box... τώρα τι θα γίνει σε 2 χρόνια δεν ξέρω. Πάντως η cosmote μου έστειλε sms να επιστρέψω το Router (δεν είχα τηλεόραση) σε ένα κατάστημα cosmote ή γερμανός και πήγα από εκεί και ρώτησα αν δεν το γυρίσω πόσο πληρώνω και μου είπαν 60 ευρώ! για το speedport plus που ούτε για 10 ευρώ δεν θα έδινα. 😂

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...