Προς το περιεχόμενο

[Κάρτα γραφικών] Colorful Tomahawk RTX 4060 Ti DUO 8GB GDDR6 313,43 ευρώ - Gshopper


Armoral

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

image.png.60c6f8326970b6447b4f1fd44cb6200d.png

Colorful Tomahawk RTX 4060 Ti DUO 8GB GDDR6 313,43 ευρώ

Spoiler

Screenshot_20240119_222337_Chrome.jpg.b3fdf713b3b933c700b2512ac91e2e6f.jpg

Επίσημη ιστοσελίδα

Με τον κωδικό GPNYS9 στο checkout. Πληρωμή σε ευρώ 

Reviews

Ελλάδα από 412,47

Όροι εγγύησης και επιστροφών εδώ.

Επεξ/σία από Armoral
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε [Κάρτα γραφικών] Colorful Tomahawk RTX 4060 Ti DUO 8GB GDDR6 313,43 ευρώ
39 λεπτά πριν, John_on_PC είπε

Υπάρχει και αυτή για 515 με τον ίδιο κωδικό αν αντέχει το τροφοδοτικό σας:

https://www.gshopper.com/16gb-asrock-radeon-rx-6950-xt-phantom-gaming-active-pcie-4-0-x16-retail.html

Αν αντέχει και ο λογαριασμός ρεύματος σας επίσης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, SeNNinhA said:

Αν αντέχει και ο λογαριασμός ρεύματος σας επίσης

Ε εντάξει, με undervolt και κλείδωμα στα ρολόγια μπορεί να πέσει στα ~250w από τα default 335w με ελάχιστη μείωση απόδοσης:

Screenshot2024-01-19231521.png.49533c6d90e66ecde64b6b77d01bf741.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, John_on_PC είπε

Ε εντάξει, με undervolt και κλείδωμα στα ρολόγια μπορεί να πέσει στα ~250w από τα default 335w με ελάχιστη μείωση απόδοσης:

Screenshot2024-01-19231521.png.49533c6d90e66ecde64b6b77d01bf741.png

Όταν σήμερα μπορείς να πάρεις την RX 7900GRE με 522 ευρώ

https://www.bestprice.gr/item/2159026144/xfx-radeon-rx-7900-16gb-gddr6-gre-karta-grafikwn.html?qo=rx+7900+gre&from=cat

Δεν ασχολείσαι με την RX 6950XT στα 515

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, SeNNinhA said:

Όταν σήμερα μπορείς να πάρεις την RX 7900GRE με 522 ευρώ

https://www.bestprice.gr/item/2159026144/xfx-radeon-rx-7900-16gb-gddr6-gre-karta-grafikwn.html?qo=rx+7900+gre&from=cat

Δεν ασχολείσαι με την RX 6950XT στα 515

 

Οκ ναι, αν δεν έχεις θέμα να την πάρεις από το JMC συμφωνώ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, John_on_PC είπε

Οκ ναι, αν δεν έχεις θέμα να την πάρεις από το JMC συμφωνώ.

Και από τον επόμενο φθηνότερο να την πάρεις η μικρή διαφορά τιμής υπερκαλύπτει την διαφορά απόδοσης

Αλλά γιατί πιστεύεις ότι θα παιδευτείς λιγότερο σε περίπτωση προβλήματος με τον Κινέζο?

Το JMC παραδίδει αλλά σε μεγάλους χρόνους και προπληρωνεις. Και από τον Κινέζο δεν θα παραλάβεις νωρίς.

Άσε που συνήθως καλύπτεται για τις παραγγελίες από JMC και από τις ελληνικές αντιπροσωπείες/service ενώ αμφιβάλω πολύ εάν θα σε καλύψει για αγορά από Κίνα.

Προσωπικα ακριβές αγορες τις έχω κόψει εντελώς από Κίνα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε [Κάρτα γραφικών] Colorful Tomahawk RTX 4060 Ti DUO 8GB GDDR6 313,43 ευρώ - Gshopper
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά ο JMC όπως γράφουν και οι φίλοι από πάνω αργή αλλά παραδίδει.  Οι Κινέζοι σε μεγάλα ποσά θα σας βγάλουν την πίστη να σας δώσουν κανένα partial refund αν κάτσει στραβή. Τελευταία μου εμπειρία από Geekbuying που έχει και καλύτερο όνομα από gshopper ήταν άστα να πάνε για προϊόν που μου ήρθε ελαττωματικό και με βίντεο με unboxing.

Άμα με ξαναδούν να μου γράψουν.

Για μεγάλα ποσά καλύτερα από εδώ η Amazon.

Επεξ/σία από stroumfita2
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, stroumfita2 είπε

Παιδιά ο JMC όπως γράφουν και οι φίλοι από πάνω αργή αλλά παραδίδει.  Οι Κινέζοι σε μεγάλα ποσά θα σας βγάλουν την πίστη να σας δώσουν κανένα partial refund αν κάτσει στραβή. Τελευταία μου εμπειρία από Geekbuying που έχει και καλύτερο όνομα από gshopper ήταν άστα να πάνε για προϊόν που μου ήρθε ελαττωματικό και με βίντεο με unboxing.

Άμα με ξαναδούν να μου γράψουν.

Για μεγάλα ποσά καλύτερα από εδώ η Amazon καλύτερα.

Κι εγώ ψάχνω πολύ το Amazon όχι με απόλυτο κριτήριο την τιμή αλλά το εάν είναι fulfilled/sold by Amazon. Έκει θα προτιμησω να δωσω κάτι παραπάνω καμία φορά και να περιμένω και λίγο περισσότερο αλλά να έχω το κεφαλι μου ήσυχο σε οποια στραβή

Και σε αγορές απο τρίτους θα σας καλύψει αλλά εκεί θα χρειαστεί να μιλήσετε πολύ μαζί τους και να γίνετε πιεστικοι και απόλυτοι στις απαιτήσεις σας. Δεν είναι όλοι οι τρίτοι προμηθευτές πάντα καλοί και το Amazon.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/1/2024 στις 11:37 ΜΜ, SeNNinhA είπε

Και από τον επόμενο φθηνότερο να την πάρεις η μικρή διαφορά τιμής υπερκαλύπτει την διαφορά απόδοσης

Δεν το έχω ψάξει ιδιαίτερα αλλά όσα είχα δει για την 7900GRE δεν την έβγαζαν καλύτερη από την 6950XT, μάλλον χειρότερη και φυσικά αισθητά κατώτερη από την 7900ΧΤ, έχει αλλάξει κάτι με drivers;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...