Προς το περιεχόμενο

Διλημμα αναμεσα σε Α54 vs Poco X5 pro vs Moto edge 40 neo ή ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ.


Spyrito33
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από tsimisdel,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, RazielKvlt είπε

Επειδή την έχω πατήσει με poco και Xiaomi δύο φορές αν καταφέρεις και κλείσεις χρόνο χωρίς να το στείλεις για service να πας να παίξεις τζόκερ.

Η σύζυγος έχει ακόμη το mi8 lite εδώ και 5 χρόνια. Ο γιός, έχει το poco x3 εδώ και 4.5 χρόνια. Εγώ το 11T pro 2 χρόνια. 

Κανένα δεν χρειάστηκε ακόμη ούτε service, ούτε μπαταρία. 

Εχω παίξει τζόκερ φαίνεται....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, tasvar είπε

Η σύζυγος έχει ακόμη το mi8 lite εδώ και 5 χρόνια. Ο γιός, έχει το poco x3 εδώ και 4.5 χρόνια. Εγώ το 11T pro 2 χρόνια. 

Κανένα δεν χρειάστηκε ακόμη ούτε service, ούτε μπαταρία. 

Εχω παίξει τζόκερ φαίνεται....

Έχεις δύο τοστιέρες και δεν έχεις αλλάξει καν μπαταρία και περιμένεις να σε πιστέψω.Το x3 pro με μισή ώρα gaming έπαιρνε φωτιά.Το 11Τ pro ακόμα χειρότερα.Στα δέκα λεπτά μου τράβαγε throttling και έπρεπε να το κλείσω γιατί μου έκαιγε τους αντίχειρες σε απλά παιχνίδια όπως brawl stars και στα βαριά όπως diablo έψηνες μπριζόλα.Αλλά ακόμα και σε YouTube και Tik Tok ανέβαζε θερμοκρασία.Η κάμερα στα 108mp του 11Τpro  πάγωνε το τηλέφωνο και ήθελε επανεκκίνηση.Και στα δύο υπερθέρμανση κατά τη φόρτιση σε ανησυχητικό σημείο.Και στα δύο πρόβλημα με τη μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, RazielKvlt είπε

Έχεις δύο τοστιέρες και δεν έχεις αλλάξει καν μπαταρία και περιμένεις να σε πιστέψω.Το x3 pro με μισή ώρα gaming έπαιρνε φωτιά.Το 11Τ pro ακόμα χειρότερα.Στα δέκα λεπτά μου τράβαγε throttling και έπρεπε να το κλείσω γιατί μου έκαιγε τους αντίχειρες σε απλά παιχνίδια όπως brawl stars και στα βαριά όπως diablo έψηνες μπριζόλα.Αλλά ακόμα και σε YouTube και Tik Tok ανέβαζε θερμοκρασία.Η κάμερα στα 108mp του 11Τpro  πάγωνε το τηλέφωνο και ήθελε επανεκκίνηση.Και στα δύο υπερθέρμανση κατά τη φόρτιση σε ανησυχητικό σημείο.Και στα δύο πρόβλημα με τη μπαταρία.

Τα έχω και δουλεύουν όλα  και αν δεν με πιστεύεις, δεν έχω κανένα πρόβλημα. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, RazielKvlt είπε

Επειδή την έχω πατήσει με poco και Xiaomi δύο φορές αν καταφέρεις και κλείσεις χρόνο χωρίς να το στείλεις για service να πας να παίξεις τζόκερ.

Βρε για συνελθε λιγο. Σας διαβαζει και ο κοσμος.
Πεντε xiaomi υπηρξαν στην οικογενεια απο το 2017 (εκτος του x5 pro)  και ολα χωρις κανενα προβλημα.   

Επεξ/σία από ringboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ringboy είπε

Βρε για συνελθε λιγο. Σας διαβαζει και ο κοσμος.
Πεντε xiaomi υπηρξαν στην οικογενεια απο το 2017 (εκτος του x5 pro)  και ολα χωρις κανενα προβλημα.   

Εσύ σύνελθε γιατί η πλειοψηφία του κόσμου δεν έχει λεφτά για να αλλάζει κινητό κάθε δύο χρόνια.Το να έχεις xiaomi όλα καλά.Αλλά το να προτείνεις κάτι το οποίο βγάζει τόσα προβλήματα,έχει το πιο bugαρισμένο λογισμικό,το μεγαλύτερο δείκτη sar και τραβάει πάνω από 45  βαθμούς κελσίου θερμοκρασίες τότε υπάρχει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, RazielKvlt είπε

Εσύ σύνελθε γιατί η πλειοψηφία του κόσμου δεν έχει λεφτά για να αλλάζει κινητό κάθε δύο χρόνια.Το να έχεις xiaomi όλα καλά.Αλλά το να προτείνεις κάτι το οποίο βγάζει τόσα προβλήματα,έχει το πιο bugαρισμένο λογισμικό,το μεγαλύτερο δείκτη sar και τραβάει πάνω από 45  βαθμούς κελσίου θερμοκρασίες τότε υπάρχει πρόβλημα.

Τότε παίρνεις κάτι άλλο. 

Άσε τους άλλους να τα αγοράζουν αυτά, οι οποίοι δεν έχουν πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να τοποθετηθώ στο θέμα, επειδή έχει τύχει να έχω εμπειρία με Xiaomi, πέρα από τα γνωστά ζητήματα με το λογισμικό, δεν χρειάστηκε να επιστρατεύσω το σέρβις της εταιρείας, δεν αντιμετώπισα πρόβλημα. Βέβαια, για να υπερασπιστώ λίγο και το φίλο που είχε θέμα με Xiaomi, πολλές φορές με τις αγορές μας συμβαίνει το εξής.

Μπορεί να έχω κατά νου ότι θα πάρω κάτι προβληματικό και να μου βγει αστέρι (πχ Xiaomi), μπορεί όμως να τύχει να πάρω κάτι θεωρητικά αψεγάδιαστο (πχ Samsung & Apple) και ενδέχεται, ακόμα και με το παραμικρό πρόβλημα που εμφανίσει, να είμαστε δυσαρεστημένοι, επειδή περιμέναμε μια αψεγάδιαστη εμπειρία, επειδή έχουμε άλλες απαιτήσεις.

Όταν έχεις κατά νου ότι πρόκειται για προϊόντα τα οποία είναι αψεγάδιαστα κατά γενική ομολογία, προφανώς και προκαλείται ανησυχία, όταν όμως μια θεωρητικά προβληματική επιλογή, αποδειχθεί ότι είναι αστέρι, τότε ο κάτοχος είναι ευτυχής. Δεν ισχύει μόνο για τα κινητά, ισχύει γενικότερα επομένως, είμαι της άποψης ότι καλό είναι να μη βασιζόμαστε σε γνώμες και στερεότυπα γνωστού, φίλου, ξαδέρφου, μπατζανάκη κτλ, καλό είναι να έχουμε και τη δική μας γνώμη, το τι ευχαριστεί η δυσαρεστεί τον καθένα, είναι καθαρά προσωπική υπόθεση, αυτό που δυσαρεστεί κάποιον άλλο, μπορεί να είναι ασήμαντο για μας επομένως, μπορεί η άποψη μας να ταυτιστεί, μπορεί και όχι συγκρινόμενο με το τι έχουμε κατά νου....

Επεξ/σία από tsimisdel
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tsimisdel είπε

Για να τοποθετηθώ στο θέμα, επειδή έχει τύχει να έχω εμπειρία με Xiaomi,

Και οχι μονο εσυ φιλε, γιατι η  xiaomi  ειχε για το 2023,   33  εκατομυρια πωλησεις  παγκοσμιως (τριτη),  και  το 30% της αγορας  στην Ελλαδα (δευτερη μετα την Samsung).
Αυτο σημαινει οτι εκατομυρια  ανθρωποι παγκοσμιως αλλα και στην Ελλαδα, αγοραζουν και ξαναγοραζουν Xiaomi και κανουν τελεια  την δουλεια τους. 

Φυσικα αλλοι  αγοραζουν Samsung. Τι να κανουμε τωρα? Θα κατσω να γραφω  οτι οποιος αγορασει Samsung θα τρεχει στα service επειδη το  2018  χαλασε ενα samsung του γιου μου?   Ειναι λογική αυτη?  Ελεος.

 

Επεξ/σία από ringboy
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...